Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Чи можна заробити на трейдингу і скільки реально заробляти трейдингом? 📈 💰 ⚡

З моменту створення інтернету почався розвиток трейдингу. Поступово його популярність зросла до небувалих висот і не знижується протягом вже багатьох років. Однак чимало людей досі задаються питаннями, чи реально взагалі і скільки можна заробити на трейдингу.

Питання про те, чи можна заробити на трейдингу, є закономірним, але не зовсім коректним. Правильніше було б задуматися, наскільки реально домогтися за допомогою трейдингу стабільного заробітку.

Справа в тому, що отримати прибуток від однієї або декількох угод під силу практично кожному. Для цього не потрібні глибокі пізнання трейдингу, досить відкрити угоду в правильному напрямку, тобто вгадати, куди буде в майбутньому рухатися ціна.

Тим часом в довгостроковому періоді стабільно отримувати дохід за допомогою трейдингу набагато складніше. Тим не менш, практика показує, що це цілком реально.

Приймаючи рішення зайнятися трейдингом, важливо розуміти: статистичні дані підтверджують, що успіху в торгівлі на всіх ринках в сукупності досягають лише 10% трейдерів. На Forex це число ще нижче↓.

Причин неуспіху досить багато. В першу чергу він може бути пов'язаний з легковажним ставленням до трейдингу. Якщо людина приступає до цього заняття лише для того, щоб швидко розбагатіти, у нього навряд чи вийде. Швидше за все, він просто зіллє свій депозит, поповнивши ряди розчарувавшихся.

Ще однією важливою причиною є неправильний вибір брокерської компанії для торгівлі на біржі. Експерти радять працювати тільки з перевіреними брокерами. 

Успіху вдається досягти тим, хто прагне стати професіоналом. Щоб стабільно заробляти трейдингом, доведеться докласти велику кількість зусиль, отримуючи нові знання і досвід.

Скільки можна заробити на трейдингу і від чого залежить дохідність?  

Нерідко новачки, приходячи в трейдинг, бажають заробити швидко і багато. Така мета абсолютно неправильна, адже з розміром прибутку зростає і рівень ризику.

Щоб зрозуміти, скільки можна заробити трейдингом, варто знати, які критерії впливають на прибутковість.

Критерій №1. Розмір вкладеного капіталу

Неправильно оцінювати дохід в абсолютних величинах, тобто ставити перед собою мету заробити конкретну грошову суму.

Прибутковість трейдингу повинна визначатися у відсотках від внесеної на депозит суми. При цьому важливо ставити перед собою реальні цілі. Такою є прибутковість близько 5% від грошової суми на рахунку в місяць. Цей розмір прибутку є найбільш реальним.

Якщо намагатися істотно збільшити цей показник, досягти надприбутку, справа може закінчиться зливом депозиту. Якщо є бажання отримувати велику грошову суму, доведеться збільшувати розмір депозиту.

Критерій №2. Рівень ризику, який трейдер згоден закласти в свою торгову стратегію

Не варто ігнорувати принципи управління капіталом. З одного боку, це може призвести до прибутку в одній угоді, яка перевищить розміри депозиту. З іншого боку, за одну операцію можна також і втратити практично всі грошові кошти на рахунку.

Середній рівень ризику повинен бути не більше 5%. Новачкам професіонали рекомендують орієнтуватися на показник, рівний 1-2%.

Важливо розуміти: основна суть трейдингу полягає саме в досягненні стабільного доходу. При дотриманні правил Money Management можна домогтися стійкості до змін на ринку і стабільного прибутку. Якщо ігнорувати їх, і в кожній угоді ризикувати великою частиною депозиту, рано чи пізно грошові кошти на рахунку будуть практично повністю втрачені.

Домогтися стабільного доходу вдасться тільки в тому випадку, якщо буде розуміння ринкових тенденцій, використання здорового розрахунку і принципів управління капіталом.

Критерій №3. Ефективність обраної торгової системи

Трейдер сам вибирає прийнятну для нього торгову систему. Одні працюють з використанням скальпинга, тобто на мінімальних таймфреймах, інші вибирають короткострокові торгові періоди, треті воліють середньострокові інтервали і утримують позиції відкритими протягом декількох днів. Всі торгові системи мають власну ефективність, яка виражається в прибутковості.

Критерій №4. Стресостійкість

Крім технічних принципів в трейдингу величезне значення має психологія. Вона полягає в безперервній ретельній роботі над собою і вмінні контролювати власні емоції.

Варто враховувати! Якщо людина не вміє справлятися зі стресом і занадто сильно піддається емоціям, для нього не актуальне питання, чи можна заробляти за допомогою трейдингу.

Критерій №5. Ступінь розуміння ринку

Новачки нерідко задаються питанням, чи реально заробити трейдингом, не маючи ніяких спеціальних знань. Нерідко в рекламі переконують, що торгівля на біржі є елементарним процесом. Але це в корені невірно. Домогтися стабільного доходу під силу тільки професіоналу.

Однак не все так сумно: фахівцем може стати практично будь-яка цілеспрямована людина. Для цього доведеться пройти теоретичні навчальні курси, а також практичні заняття у досвідченого трейдера.

Сьогодні на ринку пропонується величезна кількість різних навчальних курсів. Частина з них є безкоштовними, інша – платними. Кожен може вибрати той варіант, який підійде саме йому.

Фахівці рекомендують новачкам звернути увагу на ще одну додаткову можливість трейдингу – торгові сигнали. Підписавшись на них, можна збільшити↑ шанси успіху в торгівлі. Але використовувати їх слід з розумом, проводячи попередній аналіз.

Критерій №6. Час, що приділяється трейдингу

Прибутковість трейдингу, як і багатьох інших видів роботи, багато в чому залежить від кількості часу, який буде приділятися цього процесу. Якщо витрачати на трейдинг всього по 1-2 години на день, провести ретельний вдумливий аналіз навряд чи вдасться. Більш того, в цьому випадку буде упущено чимало вигідних моментів.

При цьому професіонали, які щодня стежать за ринком протягом цілого робочого дня, отримують можливість укладення максимальної кількості прибуткових угод.

Критерій №7. Волатильність ринку

Волатильність або, простіше кажучи, мінливість ринку робить істотний вплив на прибутковість. Під її впливом часто прибуткові торгові системи поступово стають збитковими. Тому важливо ретельно аналізувати ринкову ситуацію і в разі необхідності коригувати використовувану стратегію відповідно до її змін.


Насправді домогтися успіху в трейдингу під силу далеко не всім. Не кожен зможе працювати протягом тривалого часу, не тільки аналізуючи ринок, але і коригуючи власну поведінку і набуваючи нові знання. Все це є об'єктивною реальністю.

Тому перш ніж прийняти рішення про заняття трейдингом, слід проаналізувати власні бажання і можливості. Це допоможе зрозуміти, чи готова людина витратити велику кількість часу і сил для досягнення успіху.

Якщо трейдинг цікавить людину не як ремесло і творчий процес, а виключно як спосіб добути велику кількість грошей, цілком можливо, є сенс відмовитися від затії і зайнятися чимось іншим.

Однак якщо ви впевнені в своїх силах і відчуваєте, що здатні на багато що, не варто боятися. Багато успішних трейдерів починали з нуля. Домогтися успіху може тільки той, хто докладе до цього максимум зусиль. Більш того, трейдером не народжуються, а стають: вони роблять себе самі!


Міфи про заробіток на трейдингу + відео

Сформувалося ціле сімейство міфів щодо трейдингу. Вони заважають адекватному сприйняттю заробітку на фінансових ринках.

Найпоширеніші помилки:

  • Профі може стати тільки людина з профільною освітою (економічною). В реальності не потрібно бути економістом, щоб заробляти за рахунок руху валютних пар або зміни вартості ф'ючерсів на акції Apple;
  • Трейдинг - доля мільйонерів. Насправді кредитне плече дозволяє працювати з невеликими сумами;
  • Для успіху потрібна удача. Удача допоможе хіба що в окремо взятій угоді. На дистанції заробляти за рахунок везіння неможливо. Тільки системна торгівля дозволить заробляти;
  • Є секрет, досить дізнатися його і можна заробляти в кожній угоді. В реальності Грааля немає, всі стратегії періодично дають осічки, важливо, щоб отриманий прибуток перекривала збиток;
  • На навчальних курсах гарантовано вчать заробляти. Якщо дати одну і ту ж інформацію двом людям, вони завжди сприймуть її по різному і приймуть відмінні рішення;
  • Потрібно передбачати руху графіка. В реальності потрібно мати 2-3 сценарії розвитку подій і вміти підлаштовуватися під ринок. Немає сенсу ставити умови ринку;
  • Будь-яка угода може злити капітал. Цей сценарій можливий тільки при порушенні правил управління капіталом. Професіонал контролює ризик у кожній угоді.

Від цих міфів бажано позбутися на самому початку шляху.

Команда журналу «ITstatti.in.ua» бажає удачі і успіхів у всіх починаннях!

Якщо у вас залишилися питання, є зауваження або доповнення по даній темі, то пишіть їх в коментарях нижче. До нових зустрічей!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити