Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Як назвати інтернет-магазин?

Вітаю, товариші! Відкриваємо інтернет-магазин. Допоможіть придумати назву для інтернет-магазину. Дякую.

Питання від Евгения Дудоладова.

Як назвати інтернет-магазин

Грамотно продумана і хороша назва інтернет-магазину має:

 • Кидатися в очі, бути незабутнім і легко читається, тобто не повинно містити складних в написанні або вимові слів.
 • Коротко узагальнювати ідею магазину. Користувачеві з перших слів потрібно розуміти, які товари тут можна придбати. Наприклад, магазин «Бебі-шоп» припускає, що в ньому продають дитячі речі, а назва «ТехноЛенд» говорить про наявність побутової техніки.
 • Бути унікальним. Провівши моніторинг конкурентних компаній, що діють в позначеному регіоні, слід створити відмітне ім'я, яке неможливо буде сплутати ні з яким іншим.

Корисні поради

Фахівці не рекомендують використовувати вже застарілі приставки vip, топ, best, особливо якщо сайт не пропонує дорогі, елітні товари.

Не варто забувати про подальшу розкрутку майбутнього магазину і виборі домену, який повинен мати схожість з назвою – це полегшить користувачам пошук компанії в інтернеті і посилить запам'ятовуваність.

Вибираючи ім'я бренду англійською мовою, необхідно уникати слів, що складаються з літер, які легко переплутати під час вимови або написання: V-W, I-l, C-S. До речі, немає гарантії, що кожен відвідувач сайту володіє іноземною мовою, тому такі назви як The shop, ZooLand, KidsCool не користуються шаленою популярністю і від них краще відмовитися.

Якщо самостійно вирішити яку назву буде носити майбутній торговий майданчик не можливо, варто звернутися в спеціалізовані агентства.

Ще один варіант, за допомогою якого можна придумати назву інтернет-магазину – це підбір синонімів. Наприклад, при створенні інтернет-магазину з дешевою продукцією було обрано найменування «Дешевше.ні», яке вже зареєстровано в мережі. Знайшовши в словнику синоніми до слова "дешево" можна запропонувати масу аналогічних варіантів: "Економшоп", "майже задарма", "Копійка" і т. д.

Навіть якщо початкова мета сайту – охопити 1-2 міста, не варто в назві робити прив'язку до певного регіону. При успішному розвитку будь-яка компанія прагне вийти на національний і міжнародний рівень, а ім'я магазину «Kiev Books» не дуже цьому сприяє.

Програми для генерації назв онлайн

Якщо «мозковий штурм» не дав результатів, і придумати оригінальну назву для бізнесу в мережі не виходить, можна скористатися допомогою спеціальних програм, які пропонують варіанти найменувань в залежності від специфіки діяльності компанії. Ось деякі з них:

Брендогенератор. Програма безкоштовна і проста у використанні. Після вибору сфери діяльності, сервіс запропонує кілька унікальних варіантів імен. Також тут можна вибрати регіон, який буде вказаний в назві.

Як назвати свій магазин: 5 порад для грамотного брендингу

Перейдемо від теорії до практики.

1. Враховуйте інтереси та обізнаність аудиторії

Не всі ваші клієнти володіють однаковими знаннями про Ваш товар.

Наприклад, у вас онлайн-магазин побутової техніки. 45-річна мама, яка купує ноутбук для свого сина, швидше за все, не зрозуміє, в чому різниця між найдешевшою і найдорожчою моделлю. Це приклад клієнта з низьким рівнем експертності.

А 22-річний геймер-Ютубі, швидше за все, знає про ноутбуки значно більше. Це приклад клієнта з високим рівнем знань про ваш продукт.

Добре обізнані клієнти зосереджуються на внутрішніх якостях, а клієнти з низькою експертністю - на зовнішніх.

Якщо ваша клієнтська база в основному складається з покупців з високим рівнем знань, контроль зовнішніх ознак (назви або ціни) матиме незначний вплив на кількість продажів. Чим більше клієнти знають про продукт, тим більше уваги вони звертають на його внутрішні характеристики.

А якщо ваші клієнти не сильно розбираються в продукті, ви можете змінити їх сприйняття через зовнішні характеристики.

Ось чому бренди, які обслуговують клієнтів з низьким рівнем знань, зазвичай вибирають абстрактні назви або ті, які викликають бажані асоціації.

Позитивна оцінка продукції в Неймінгу, імітація азіатського акценту - ми чуємо цю назву і прямо таки відчуваємо смак китайської їжі в роті. Саме тому покупцям з низьким рівнем знань ви можете продавати бренд, а не сам продукт.

2. Чим простіше буде назва, тим краще

Погляньте на список найцінніших світових брендів за версією Forbes.

Майже всі назви провідних світових брендів мають одну визначальну характеристику: вони прості і легко вимовляються. Їх довжина становить від 1 до 4 складів або використовуються в скороченій формі.

Проста назва має дві переваги:

 • Короткі і легко вимовлені назви брендів легко запам'ятати.
 • Прості назви легше перекладати на різні мови-найважливіша вимога для бізнесу зі сфери e-commerce.

Тільки обов'язково дізнайтеся, як перекладається назва вашого продукту в країні, на ринок який ви хочете його вивести. Яким би прекрасним і якісним не був автомобіль Chevrolet Nova, він не буде продаватися в Латинській Америці, тому що по-іспанськи «no va» означає «Не їде» (реальна історія). Погана назва = погані продажі.

Ось рекомендації для того, щоб вибрати просте, але помітне назву:

 • Назва має бути коротким-спробуйте вкластися в 1-2 слова.
 • Бажано, щоб в кожному слові було 2-3 складу.
 • Якщо вибираєте назву англійською мовою, намагайтеся не використовувати слова-ребуси, для прочитання яких потрібно знати англійську мінімум на С1. Наприклад, Ethnicity-етнічна приналежність. Потрібно неабияк постаратися, щоб зрозуміти, як це вимовити. Хороший приклад для українськомовних людей-Telegram або Uber. Без всяких "th», "ch", або чотирьох приголосних поспіль, якщо це можливо.

3. Використовуйте слова, які описують те, що цінують клієнти

У 1985 році на американському ринку з'явилася лінія дієтичних заморожених продуктів Diet Deluxe. Ця назва була обрана саме тому, що люди в 80-х і 90-х захоплювалися дієтами.

Але до початку 2000-х років продажі впали. Внутрішні дослідження показали, що дієти покупцям більше не цікаві. Клієнти хотіли бути здоровими, а не просто стрункими.

Назву продукту змінили з "Diet Deluxe" на "Healthy Choice" — здоровий вибір. А що з продажами? Вони піднялися.

Використання в назві слів, що враховують інтереси ваших клієнтів, мають великий вплив на ваш бренд. Ці значення зазвичай є характеристиками якості, з якими ідентифікує ваша аудиторія.

Відмінний приклад неймінга, заточеного під свою аудиторію, каші "пожерти вранці".

Це не дієтична вівсянка, а висококалорійна, ситна їжа з підвищеним вмістом білка, яка створена для брутальних качків. Грубо? Так, але цілком виправдано.

Придумуємо ідею для назви в 3 кроки:

 1. Складіть список якісних характеристик вашого продукту. Скажімо, якщо ви продаєте торти, це може бути ніжна текстура, натуральні інгредієнти, оригінальні прикраси і так далі. Це буде вашою базою для ідей.
 2. Опишіть вашу цільову аудиторію та її потреби. Припустимо, які якості вона цінує: ціну і упаковку або смак, текстуру і якість інгредієнтів?
 3. Зіставте якості з обох списків у своїй назві. Наприклад, якщо вашим клієнтам потрібні свіжі та якісні торти для важливих заходів, ви можете використовувати назву «Еліта смаку». Грубий приклад, але сенс передає.

4. Запитайте своїх клієнтів

У 1998 році Coco Pops, популярний бренд пластівців у Великобританії, змінив свою назву на Choco Krispies. Вплив такого ребрендингу виявився негайним і катастрофічним: продажі значно знизилися протягом декількох тижнів.

У спробі підняти продажі в компанії провели телефонне опитування серед дітей. Їх просили вибрати найкраще з декількох назв, в тому числі оригінального. Майже 90% дітей вибрали оригінал, і незабаром стару назву повернули назад. Продажі зросли на 20%, а пластівці Coco Pops можна знайти на полицях супермаркетів і донині.

Це приклад того, наскільки важливо враховувати вибір ваших клієнтів. У вас можуть бути теплі почуття до нової назви, але ваші клієнти не завжди відчувають те ж саме.

Як дізнатися, чого хочуть ваші клієнти:

 • За допомогою Google форм можна створити опитування легко і швидко.
 • Надішліть це опитування всім друзям, родичам і знайомим в соціальних мережах.
 • Проведіть опитування серед передплатників в соціальних мережах. Це просто зробити в Фейсбуці, в ТГ і навіть в сторіз Instagram.

5. Переконайтеся, що такої назви більше ні у кого немає

Для того, щоб відкрити інтернет-магазин, вам потрібно обов'язково перевірити, чи немає когось з такою ж назвою на просторах мережі.

 • Перевірте, чи не зареєстрований вже товарний знак з потрібним вам ім'ям в Україні, використовуйте безкоштовний сервіс Znakoved.
 • Допоможуть дізнатися, чи не зайнято ваше ім'я в соціальних мережах, сервіси Knowem або Namechk.

Чек-лист за вибором назви для інтернет-магазину

Отже, якщо вам потрібно придумати назву для свого інтернет-магазину, пам'ятайте про це:

 • Цінність бренду надають його зовнішні і внутрішні якості. Виділіть серед них те, що цінують клієнти. Це допоможе вам вибрати коротке, легко вимовлене і запам'ятовується ім'я, за допомогою якого ви виділитеся на тлі конкурентів.
 • У вашій цільовій аудиторії можуть бути клієнти як з низьким, так і з високим рівнем знань. Чим більше клієнти знають про продукт, тим більше уваги вони звертають на його внутрішні характеристики. А якщо ваші клієнти не сильно розбираються в продукті, ви можете змінити їх сприйняття через ребрендинг зовнішніх якостей.
 • Короткі і прості назви працюють практично в будь-якій ситуації.
 • Використовуйте в назві вашого бренду слова, які описують інтереси аудиторії.
 • Виберіть для свого бренду унікальну назву, якого немає в мережі.

І не бійтеся помилитися, Ви завжди зможете поміняти назву. А вдала зміна, судячи з прикладів зі статті, призводить до зростання продажів.

Шановні читачі, підкажіть приклади вдалих назв інтернет-магазину або порад, як придумати назву в коментарях!

Читайте також - Бізнес-план інтернет-магазину — як відкрити інтернет-магазин покрокова інструкція з розрахунками

 

Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити