Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Як назвати канал на Ютубі, щоб він був успішним

Добрий день, Валерій! Підкажіть ви або ваші знайомі, як назвати канал на Ютубі? Допоможіть придумати назву каналу на YouTube, щоб воно було незабутнім і помітним серед інших каналів? Спасибі!!!

Питання від Антона Князева

Відповідь:

Придумати гарну і красиву назву каналу на Ютубі - одна зі складових успіху. Для того, щоб дати своєму каналу найбільш підходящу назву, потрібно слідувати наступним рекомендаціям.

Як назвати свій канал на Ютубі

Назва має бути максимально простою і читаною, щоб глядачам не довелося ламати голову над його розшифровкою. Приклади такої назви: «Божевільний Джокер», «Піксельний світ», «Затишний підвальчик», «Щоденник хача» (є такий канал і він дуже популярний).

Перераховані назви легко читаються і швидко запам'ятовуються.

Приклад поганого назви: «king for magic», ім'я такого каналу хоч і має місце бути, але його дуже складно прочитати і, тим більше, запам'ятати.

Можна придумати назву каналу на Ютубі, виходячи з його тематики. Це дозволяє залучити більшу кількість глядачів і потенційних підписників. Приклади таких каналів: «CompGames», «Game Upgrade», «Ігровий Канал». За назвами таких каналів можна зрозуміти, що на них викладаються відео по комп'ютерним іграм.

Оригінальність — важлива риса в назві каналу. Оригінальна назва здатна "зачепити погляд" великої кількості глядачів.

Не варто боятися експериментувати з назвою каналу. У випадках, коли назва виявиться недостатньо красивою і оригінальною, її завжди можна змінити. Єдине застереження, не рекомендується цим зловживати.

Можна дати назву, яка максимально повторює найбільш популярні ключові фрази. Такі фрази можна знайти, просто відправивши запит через будь-яку пошукову систему (google, yandex). На канали з такою назвою частіше заходити по результатам в пошукових системах. Правда існує одна невелика проблема, ключова фраза, популярна в сьогоднішній день, може стати абсолютно непопулярною буквально через тиждень.

У разі наявності інших інтернет-проектів (сайт, паблік/група в соціальній мережі і т. д.), варто дати точно таку ж назву каналу на Ютубі. Глядачі, які відвідували інтернет-ресурси з аналогічною назвою, можуть з легкістю помітити такий Youtube-канал.

На початкових етапах не рекомендується давати каналу назву зі своїм ім'ям і прізвищем. Такий канал абсолютно не приваблює нових глядачів і не володіє рисами, завдяки яким глядач зможе його запам'ятати, а розкручувати цей канал буде неймовірно довго і складно. Така назва рекомендується лише для особистих блогів.

9 ідей як придумати вдалу назву для ютуб-каналу

#1 Тематика. Якщо ви плануєте розповідати не про особисте, а про якесь заняття, підберіть назву, що натякає на рід діяльності. Наприклад, STVOL, Body Mania, Реальний футбол, Бойові ботаніки, щоденник дизайнера, GEOMETRIUM.

#2 Ключові слова. Якщо назва буде містити пошуковий запит по темі, користувачі швидше знайдуть ваш канал, оскільки він почне з'являтися у верхніх рядках видачі. Щоб зрозуміти, яку фразу краще вибрати, скористайтеся спеціальними сервісами підбору. Так, при запиті Будівництво ви побачите такі ключі як будівництво будинків, побудувати будинок, об'єкти будівництва, дерев'яний будинок і т. д.

#3 Тема + ключовик. Цей метод об'єднує в собі попередні два. Він дозволяє просувати бренд і чітко дає користувачам зрозуміти, про що канал. Назву сторінки можна відокремити від теми / пошукового запиту за допомогою будь-якого символу.

Наприклад: Вікторія Сніжна ♥ майстерня натхнення, красиві нігті by Alina Bykova, Ріна Ніколь / дивний б'юті-блогер.

#4 Цільова аудиторія. Основна мета нейма-привернути увагу користувачів. І щоб зачепити свого клієнта, спочатку треба вивчити його бажання, потреби і болю, а потім придумати відповідну назву.

Якщо ви орієнтуєтеся на дівчат, використовуйте дівчачу лексику, а якщо хочете залучити домогосподарок, вибирайте нейми з такими словами, як господиня, рецепти, заробіток на дому і т.д. (готуємо вдома, бісероплетіння для новачків, Stuff Mom Never Told You (речі, про які твоя мама тобі не говорила), феміністки пояснюють, Makeup Geek і ін.).

#5 Конкуренти. Якщо ідей немає, подивіться, які назви У інших фірм з вашої ніші. Так ви зможете надихнутися на пошук свого варіанту - або схожого з конкурентами, щоб бути на одній хвилі, або навпаки чогось свіжого і нестандартного, щоб виділитися.

#6 Гра слів, гумор і каламбур. Відмінний прийом для створення нейма для розважального каналу. Незвичайне і забавне назва приверне увагу, легко запам'ятається і буде виділяти вас серед конкурентів.

Але не так то просто обіграти слова. Це завдання вимагає творчої жилки, кмітливості і хорошого почуття гумору. Тому, якщо сумніваєтеся в своїх силах і польоті фантазії, не ризикуйте, а краще відразу зверніться до професіоналів, які точно знають яке слово і куди прив'язати.

Вдалі приклади назв каналів: не духовна їжа, Божевільна наука, Шоколад знімає прес, не своє тіло, сухі люди і т. д.

#7 Слоган або фірмова фраза. Якщо у вас є короткий гасло, використовуйте його в назві, або придумайте фірмову фразу, яка буде супроводжувати все відео і стане фішкою вашої сторінки. Так, назва розважального ютуб-каналу This is добре не тільки нейм-воно вживається в викладених роликах і пропонованих брендових речах.

#8 Літературні прийоми. Щоб отримати незвичайний і незаїжджений нейм, використовуйте Риму, алітерацію (повторення складів або схожих звуків) і оксюморон (фразу, що містить непорівнянні за значенням слова). Назва швидко запам'ятовується, інтригує і спонукає перейти на канал.

Вдалими назвами є: жахлива вечеря, макарони від Макара, Суспільство мертвих поетів, кінець вічності, Кухонна аналітика і т. д.

#9 Експерименти з одним словом. Трендові назви каналів часто складаються з одного слова, яке підкреслює його тематику. Щоб вибрати правильне, спочатку треба вивчити ключові запити і підібрати до них синоніми.

Якщо нічого цікавого у вас не вийшло, варто спробувати придумати нове слово або ж використовувати розмовну лексику, але тільки якщо ваш канал носить легкий неподільний характер («хотілки» замість «бажання», «страшилки» замість «жахи»).

Як приклад наведемо такі варіанти: Нартортікі, Бананосіпедіст, Містик, Лошак і ін.

Яким би прийомом ви не скористалися, завжди слід дивитися вперед. Вибираючи назву, треба враховувати той факт, що з роками відеоконтент на каналі розшириться, з'являться нові фішки в роботі або і зовсім зміниться тематика каналу.

Щоб не довелося міняти нейм через 2 роки і як і раніше залишатися актуальним каналом, варто подумати вже зараз, в якому напрямку ви хочете розвиватися. Наприклад, ви подумуєте назвати сторінку «Французька кухня», тоді вирішите, про що будете розповідати після того, як вичерпаєте всі «французькі» заготовки.

Якщо ви маєте намір взяти за основу якесь прикольне слово, яке в даний момент на слуху, врахуйте, що воно зачепити увагу аудиторії, але через пару років може стати неактуальним.

Відео

Також можете прочитати статтю про те, як заробити на YouTube з нуля і як стати ютубером.

Шановні читачі, підкажіть приклади вдалих назв каналів на Ютубі в коментарях!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити