Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Купити апарат для солодкої вати і зробити бізнес

Добрий день! Я планую придбати апарат для виготовлення солодкої вати і попкорну і попрацювати в цьому сезоні. Дуже прошу поділитися досвідом у цій сфері. Які «поводные камені» зустрічаються? Чи потрібен дозвіл СЕС? Буду рада будь-якої інформації.

Питання від Христини Бут.

Відповідь:

Вітаємо, Христино!

Взагалі бізнес на солодкій ваті дуже прибутковий і продукт затребуваний. Але є багато нюансів у виборі місця, покупки апарату для солодкої вати і, як ви помітили, в дозволах на діяльність. Почнемо спочатку.

Вибір місця

Не мені вам розповідати банальності, краще мене це знаєте, але до місця потрібно підійти грунтовно. Точка продажів солодкої вати і попкорну повинна бути не просто в добре прохідних місцях, але одночасно, щоб це місце було розважальним. Парки атракціонів, цирки, парки і зони відпочинку, зоопарки, ярмарки і виставки, які відвідують з дітьми, кінотеатри, дитячі театри і т. д. Деякі пропонують варіант з переміщуючимся візком, але на мій погляд він вигідний тільки для переміщення по великому парку.

Перед тим, як домовитися з місцем, просто походіть по потенційним місцях, де хочете організувати діяльність, оцініть конкуренцію, попит і лише потім вирішуйте укладати договір. Робити це краще заздалегідь і довго з цим не тягнути. Хороші місця швидко займають «прошарені» в цьому бізнесі підприємці.

Дозвіл

Тут все суто індивідуально і я поясню чому. Солодка вата — продукт харчування, а значить певні норми повинні дотримуватися. Є вимога до місця діяльності, до обладнання і до продавця. Багато підприємців нехтують більшістю вимог і це не заважає їм працювати, але все ж про самі вимоги варто сказати.

  1. Місце торгівлі. Якщо ви вибрали місцем торгівлі парки та заклади, то йдіть в адміністрацію парку або закладу, щоб домовитися з місцем і дозвіл на торгівлю. Якщо ж це просто район міста, то йдіть в адміністрацію даного району і просіть дозвіл на торгівлю. Для цього у вас має бути ІП, документи та сертифікати на обладнання.
  2. Обладнання та інгредієнти. У вас повинні бути сертифіковані обладнання і всі інгредієнти. Купуючи обладнання, на нього повинні бути документи і сертифікати. Також у барвників повинні бути сертифікати відповідності. Копії документів повинні про всяк випадок завжди зберігатися на торговій точці.
  3. Дозвіл санепідемстанції має бути, але тут є нюанси. Якщо ви ведете діяльність в кафе, кінотеатрах, цирках і т. д, то дозволи СЕС швидше за все отримувати не потрібно, тому що у закладів воно вже є. Якщо ж це просто мобільний прилавок, то вам потрібен буде договір на підключення електроенергії, вивезення сміття, і місце для миття апарату для цукрової вати.
  4. У продавця повинна бути санітарна книжка, тому що діяльність пов'язана з продуктами харчування.

Обладнання та інгредієнти

Всі радять закуповувати обладнання, виробництва США, але є і російські та українські аналоги, які мало чим поступаються зараз.

Ціни варіюються від 12 000 грн. до 55 000 грн. є і дешевше і дорожче, але цей діапазон цін найоптимальніший і все залежить від обсягів вашого виробництва і збуту, від потужності і країни виробника. Апарати для солодкої вати з США коштують значно дорожче, в середньому від 30 000 грн. а вітчизняні до цієї вартості.

Можна купити апарат для солодкої вати б/у, такі варіанти є на OLX. Все залежить від вашого гаманця, можливостей і потреб.

Палички і барвники можна також купувати у продавця обладнання, це все у нього є в наявності завжди. Але, як я і писав вище, просіть сертифікати на барвники та обладнання.

Податок

Для даної діяльності вигідніше буде використання спецрежиму ЕНВД — єдиний податок на поставлений дохід. Площа торгова у вас маленька і платити будете мало.

Залучення клієнтів

Тут способів може бути дуже багато. Можна зазивати в рупор, оформити барвисто торгове місце, при покупці давати безкоштовно якусь дрібницю дітям, роздавати просто так кожній прохожій дитині повітряну кульку (ціна копійчана, а приємно). Загалом тут вашої фантазії потрібно дати повну волю.

Висновок

Я вже не раз стикався з тим, що в різних містах можуть бути різні випадки, з якими доводиться стикатися в абсолютно однаковій ситуації. Багато нюансів можуть вас не торкатися тільки через вибір місця, тому кожен випадок потрібно з держорганами розглядати індивідуально.

Якщо у когось є доповнення або питання, задавайте в коментарях. Будемо разом думати і обговорювати; ) А вам, Христино, бажаю успіхів у бізнесі!

Читайте також - як скласти бізнес план.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити