Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Хочу свій бізнес - з чого почати, якщо немає великих грошей на його початок?

Привіт, мені 26 років. Працюю в невеликій компанії, але грошей платять небагато. Хочу свій бізнес відкрити - з чого почати, якщо немає великих грошей на його початок? І скажіть, чи варто відкривати свою справу або просто знайти іншу високооплачувану роботу. Загалом, перебуваю в сумнівах. Дякую. Олександр, Херсон.

Здрастуйте, Олександр! Помилково вважати, що для успішної справи потрібні великі гроші. Більш того, воно не просто помилково, але ще і вкрай небезпечно. Білл Гейтс створював свою імперію в 11 років, не тільки не маючи жодного цента в кишені, але ще і перебуваючи під постійним тиском своїх батьків і викладачів.

Роберт Кійосакі починав свою справу з того, що відкрив у гаражі бібліотеку, в якій за гроші давав іншим дітям читати комікси. І було тоді юному Роберту всього дев'ять років…

Ми не будемо розглядати питання відкриття свого бізнесу і відразу почнемо розглядати способи того, як стати підприємцем, витративши зовсім небагато грошей, або витративши зовсім небагато.

Під самою малістю грошей ми розуміємо ті гроші, які ви можете витратити на проїзд в громадському транспорті або на вечерю в кафе. Тобто суму, не гідну уваги справжнього бізнесмена, яким ви неодмінно незабаром станете.

Отже, з чого ж слід почати вкладення в ваш бізнес?

Перш за все, з образу своїх думок і з пристрасного бажання, будь-що-будь почати свою справу. Що ми маємо на увазі під образом думок? Або навіть під способом мислення. Як тільки у вас сформується бажання стати підприємцем, ви повинні змусити себе відкинути всякі сумніви про те, що справа може не спрацювати, що у вас нічого не вийде і те, що все це занадто складно. Все у вас вийде. Неодмінно спрацює. А найбільшою складністю, у вашому випадку буде саме спроба зробити перший крок.

Не бійтеся нічого! Зрештою, краще спробувати і пошкодувати, ніж не спробувати і жаліти все своє життя, проклинаючи себе за втрачений момент. Коли ви зможете змусити себе повірити у власні сили, тоді вже пора починати діяти.

Якщо у вас ще залишилися якісь сумніви з цього приводу, то пам'ятайте-будь-яка людина здатна на все. Було б бажання. І взагалі, якщо людина чогось не хоче робити, то він знайде мільйон причин для того, щоб цього не робити. А якщо захоче, то його не зупинить навіть ядерна війна.

Отже, ви готові, але не знаєте яким саме справа варто зайнятися. Це питання також вирішується досить легко. Проведіть невелике маркетингове дослідження і з'ясуйте які б товари і послуги люди охоче купували. Потім прикиньте, що з цього ви б могли запропонувати. Радимо прочитати статтю «Бізнес з Китаєм - як і з чого почати».

Зазвичай на цьому моменті у більшості новачків настає ступор. Ви ж не повинні собі дозволяти приходити в такий стан. Думайте і розмірковуйте над тим, чим би можна було зайнятися.

Ще краще, якщо у вас вже є якісь вміння, якесь хобі. Наприклад: ви з дитинства захоплювалися малюванням. Ви можете перетворити свій талант в гроші, наприклад, розфарбовуючи і розмальовуючи посуд, обробні дошки або ж просто виготовляти сувеніри. Для цього вам знадобляться тільки фарби і набір пензликів.

Або інший приклад. Якщо ви вмієте поводитися зі столярними інструментами, то можна виробляти, наприклад, рибальські снасті або амуніцію. Величезна кількість спорядження для риболовлі цілком можна виробляти своїми руками. І коштувати ці вироби будуть цілком пристойно. Радимо прочитати статтю про бізнес в гаражі.

Взагалі, якщо задуматися про те, як почати власну справу без стартового капіталу, то в процесі можна знайти тисячі цікавих проектів. Записуйте їх на папері. Потім аналізуйте і вибирайте. Навряд чи вам знадобиться багато часу для того, щоб вибрати справу до душі. Зрештою, придумайте щось своє або візьміть існуючу ідею бізнес і внесіть в неї своє нововведення, створіть, так би мовити, свій стартап.

А тепер одна важлива деталь. Визначтеся - для чого ви хочете відкривати свою справу. Якщо причиною стає просто жага багатства, то вам доведеться змінити власне ставлення до багатства.

Адже багатство, це не кількість грошей на банківському рахунку, а ваше ставлення до цих грошей. Якщо ви хочете отримати повну свободу і витрачати свій час на те, що Вам подобається, то ви повинні мислити і діяти так, щоб через кілька років після того, як ваша справа почне приносити вам доходи, ви могли зі спокійною душею відійти від справ, доручивши управління вашим бізнесом помічнику (кваліфікованому співробітнику). Не економте на висококласних фахівцях.

Чим більше грошей вони вам приносять, тим більше платите їм. І не робіть загальноприйнятої помилки — пам'ятайте, що ті гроші, які ви платите або будете платити вашим співробітникам — це не витрати, а інвестиції.

Кожен працівник, в якого ви вкладаєте щомісяця тисячу доларів, може приносити вам в кілька разів більше. Виходячи з цього правила, ви ніколи не опинитеся в програші.


Сподіваємося, журнал «ITstatti.in.ua» зміг дати вам відповіді на питання. Бажаємо удачі і успіхів у всіх починаннях!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити