Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

9 способів, куди вигідніше вкласти гроші під відсотки

Багатьох людей цікавить питання: «куди краще і вигідно вкласти свої гроші під відсотки». Насправді існує багато різних варіантів, при цьому далеко не всі вони є вигідними для інвестора.

Найпопулярнішими способами отримання доходу від інвестування є депозити в банках, акції, ПІФи, Форекс, дорогоцінні метали, золото, облігації, накопичувальне страхування, нерухомість і бізнес. Той чи інший варіант відрізняється своїми перевагами і недоліками, тому розглянемо кожен спосіб більш детально.

Рекомендуємо обов'язково прочитати нашу детальну статтю — «куди вкласти гроші»

1. Банківські депозити

Це безперечно найпростіший і надійний спосіб інвестування власних грошей. Їх вкладають під певний відсоток, встановлений банком. Банк же в свою чергу використовує їх в інших фінансових продуктах, виплачуючи вкладнику заздалегідь встановлений відсоток.

Перевага такого способу полягає в тому, що вкладник буде знати точну суму, яку отримає через певний час, а це все-таки вагомі гарантії. Незважаючи на таку перевагу, депозити в банках є не найвигіднішим вкладенням коштів, оскільки людина отримує невисокий дохід.

Цей варіант більше підходить для тих, хто бажає накопичувати початковий капітал для подальшого його вкладення в інші фінансові інструменти.

2. Пайові інвестиційні фонди

Це також популярний спосіб інвестування. ПІФи є колективним фінансовим інструментом, при якому гроші багатьох інвесторів вкладаються в спільну справу. Далі вже ця велика сума збільшується різними методами професійними керуючими.

Грошові кошти інвесторів найчастіше вкладаються в облігації, акції, валюту або золото. Тобто їх не просто інвестують, а й вміло керують ними. У свою чергу Керуючі знаходять ті акції, які падають в ціні на момент їх покупки, після чого вичікується час їх зростання.

3. Купівля акцій

Акція - це цінний папір, що підтверджує частку в капіталі тієї чи іншої компанії, при цьому її власник має право брати участь у прибутку. Детально про торгівлю на біржі ми писали в минулій статті.

У порівнянні з іншими варіантами, внесок грошей приносить більше прибутку в майбутньому. Але, як і в інших випадках, існують певні ризики. В даному випадку важливо контролювати ситуацію на ринку, щоб не упустити момент втрати капіталу, що може статися через сильну зміну на фінансовому ринку. Найчастіше це трапляється в момент кризи.

4. Інвестування в облігації

Даний спосіб інвестування найбільше підходить для тих, хто боїться ризиків. Незважаючи на таку перевагу, отримати бажаний прибуток досить важко. По суті, прибуток буде практично такий же, як і за депозитами в банку.

Для мінімізації ризиків фахівці рекомендують вкладати гроші відразу в кілька інструментів. Частину грошей можна вкласти в акції, депозити та облігації. Пізніше таке рішення принесе хороші результати, тільки важливо контролювати ситуацію на фінансових ринках. Якщо один спосіб інвестування виявиться не вигідним, то на другому вдасться заробити.

Читайте наш докладний матеріал про фондовий ринок.

5. Заробіток на Форексі

Сьогодні Форекс користується особливою популярністю. Це свого роду ринок обміну валют за вільними цінами між банками. Суть такого інструменту - це спекуляція з іноземними валютами.

Працювати на Форексі можна самому або ж просто віддавати свої кошти професійним керуючим особам. У першому випадку важко отримати прибуток, якщо не пройти відповідне навчання, важливо мати великий досвід роботи. Про те, що таке Forex і як торгувати на Форекс і заробляти, читайте в окремому матеріалі.

6. Спосіб накопичувального страхування

Такий спосіб інвестування складно назвати вигідним. Виходячи з назви, можна відразу сказати, що це страховка на той чи інший випадок життя. У порівнянні з класичною страховкою, ця страховка проводиться з програмою накопичення. В даному випадку є можливість зберегти і збільшити власний капітал.

Якщо протягом чинного договору не відбувається непередбачених ситуацій, вкладник може отримати всю накопичену суму повністю або щомісяця отримувати певну виплату.

7. Купівля золота і дорогоцінних металів

Деякі люди асоціюють такий метод з купою золота. Цей метал завжди вважався цінним, і з часом він зростає в ціні. Золото - це успішне інвестування, яке навряд чи коли-небудь принесе збиток. Незважаючи на це твердження, не варто розглядати цей варіант вкладу грошей в якості єдиного. Можна вкласти гроші відразу в кілька інструментів, намагаючись заробити більше.

Зараз не рідко трапляються світові кризи, і досвідчені інвестори перечікують їх, вкладаючи свої кошти з облігацій та акцій саме в золото та інші дорогоцінні метали.

Коли криза закінчується, фахівці рекомендують шукати більш вигідні варіанти вкладу грошей. Саме цим фактором і пояснюється збільшення ціни на золото в кризові часи. Далі як за алгоритмом вартість дорогоцінних металів завжди падає.

8. Вкладення в нерухомість

Протягом багатьох років нерухомість вважалася найвигіднішим методом вкладення грошей. Вона сама по собі не знецінюється, при цьому щороку ціна на неї тільки збільшується. Щоб отримувати пасивний дохід, куплену нерухомість можна здавати в оренду на довгий час.

Вольдемар Воронцовський
Спеціаліст в галузі фінансів та економіки.
Незважаючи на перевагу, такий метод вкладення підійде далеко не всім, а тільки заможним людям, оскільки зараз ціна на нерухомість дуже висока.

Як правило, цей варіант буде вигідним не на початковому етапі, а вже тоді, коли є значний капітал для фінансових маніпуляцій.

Звичайно, є винятки, коли є можливість вкласти кошти на етапі будівництва нерухомості. У таких випадках не потрібно вносити всю суму, її можна оплачувати щомісяця в певному розмірі.

Якщо є така перспектива, то рекомендується нею скористатися. Потрібно відзначити, що метр житла на етапі будівництва коштує набагато дешевше, ніж по закінченню робіт, а це вагома і приваблива перевага.


Детально про інвестування в нерухомість ми писали в окремій публікації, де розглянули способи вкладення, а також плюси і мінуси кожного із способів.

9. Вкласти гроші в бізнесі

У будь-якому з вищевказаних випадків існує певна ступінь ризику. Виходячи з цього, значною мірою змінюється діапазон прибутку. Варто розуміти, що більш ризикований спосіб інвестування може приносити більше доходу, ніж інші, те ж саме можна сказати і про збитки.

Тамара Сумська
Спеціаліст з особистих фінансів та інвестування.
Кожен з фінансових інструментів має свої переваги і недоліки, тому важливо вибрати найбільш підходящий спосіб вкладення, виходячи з тих чи інших життєвих обставин.

Для багатьох непоганим варіантом інвестування є бізнес, так як дивіденди можуть бути необмеженими. В даному випадку все буде залежати від вас, а саме від вашої фантазії, старанності і працездатності. Що стосується інших фінансових інструментів, вони не володіють такими перевагами. Багато інших способів заробітку залежать від обстановки на фінансовому ринку, умов, керуючих осіб і результатів працездатності компаній. Також особливе значення мають дії маркетологів і спекулянтів, які створюють певні фінансові продукти.

Створюючи свій бізнес, ви самі встановлюєте свої правила. Також самостійно можна вирішити, який дохід планується отримувати.

Бізнес - це звичайно добре, але він значною мірою залежить від зовнішніх обставин, тому важливо все продумати до дрібниць. Так чи інакше, ваше слово буде останнім. Якщо не виходить його розвивати чи ні запланованого доходу, його завжди можна перепродати.

Існує великий вибір напрямків, тому вибирати варто тільки те, яке користується великим попитом. Це може бути салон краси, перукарня, комп'ютерний клуб, мінімаркет, курси навчання і т.д. Потрібно пам'ятати, що успіх багато в чому залежить від кваліфікації персоналу, чим він вищий, тим якісніше будуть надаватися послуги. Так можна швидко заробити позитивну репутацію, і, відповідно, отримувати хороший прибуток.

Вибір того чи іншого напрямку повністю залежить від вас, Вашого бажання і прагнення. Відкриваючи справу, можна не тільки здійснити свою давню мрію, а й отримувати хороші гроші.

Потрібно відзначити, що бізнес відкрити з нуля дуже важко, тому можна на кілька років вкласти гроші в банк під відсотки з накопиченням, після чого інвестувати в улюблену справу.

Поради для початківців, які планують інвестувати

Щоб не втратити кошти:

  • не використовуйте інструменти, в яких не розбираєтеся. Рухайтеся від малого до більшого, набуваючи на шляху спеціальних знань;
  • потрібно адекватно оцінювати ризики та співвідносити їх із доходами;
  • не потрібно приймати надто вигідні пропозиції. Необґрунтовано високі відсоткові ставки можуть бути хитрощами шахраїв;
  • не звертайтеся за порадами щодо інвестування до сумнівних осіб. Довіртеся законним працівникам – інвестиційним радникам;
  • найкраще не вкладати всі гроші в один інструмент, а ділити капітал на кілька частин. Так можна знизити ризики та не втратити всі кошти.

Висновок + відео

Так як існує багато різних способів заробити на своїх грошах, важливо грамотно підходити до питання вибору самого підходящого і менш ризикованого варіанту. Також потрібно обов'язково зважити всі «ЗА» і «проти» кожного способу інвестування.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити