Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

5 порад, як швидко відкладати гроші

Людська натура така, що нам завжди хочеться чогось нового. Проблема в тому, що це нове майже завжди коштує грошей, і часто чималих. Про те, як накопичити потрібну суму, і піде мова в статті.

Як швидко збирати гроші - 5 порад

Цей алгоритм складається з 5 (п'яти) пунктів:

  • планування;
  • контроль емоцій;
  • гроші повинні працювати;
  • покупки за списком;
  • регулярна економія.

А тепер кожен з пунктів докладніше.

1. Планування

Для початку визначтеся, яку суму в місяць ви хочете накопичити. Краще накидати план, в якому позначити не тільки бажану мету (наприклад, накопичити на квартиру), але і конкретні кроки по її досягненню. Проаналізуйте свої витрати і визначитеся, які з них були дійсно необхідні, а без яких можна було і обійтися.

Якщо ви оплачуєте свої покупки банківською карткою, переглянувши банківську виписку за відповідний період. Якщо ж ви по-старому розраховуєтеся готівкою, то не полінуйтеся провести повний облік всіх своїх витрат хоча б 2-3 місяці.

2. Контроль емоцій

Тримайте в узді свої емоції. Середньостатистичний покупець більше половини витрат здійснює спонтанно.

Вчені стверджують, що задоволення від таких покупок, будь то «позапланова» чашечка кави або новий «наворочений» телефон замість робочого і функціонального старого, триває всього кілька секунд. Ось і поміркуйте, чи варто часто балувати своє "хочу".

3. Гроші повинні працювати

Не тримайте гроші "мертвим вантажем", змусьте їх працювати і приносити прибуток. Найпростіший спосіб - відкрити в банку накопичувальний вклад з можливістю його поповнення, але без можливості зняття. Так ви не тільки збережете вкладені гроші, але і примножити їх, отримавши на руки після закінчення терміну дії вкладу нехай невелику, але надбавку з нарахованих відсотків.

Якщо хочете заробити більше, не полінуйтеся вивчити ринок акцій (Фондовий ринок), і інвестуйте свої заощадження в найбільш прибуткові з них. Хоча це палиця про два кінці. Вдало інвестувавши, можна істотно збільшити свій капітал. Радимо прочитати наш докладний матеріал по цій темі - «Куди вкласти гроші, способи вигідних інвестицій від 500 грн».

Але ринкових законів ніхто не відміняв, і ціна на акції періодично зростає і знижується. Вклавшись на піку зростання, можна значну частину заощаджень втратити на її падінні.

Тому варіант з банківським вкладом все ж надійніше і безпечніше.

4. Покупки за списком

Завчасно складіть план потрібних покупок, і строго його дотримуйтеся. Кожен раз, вирушаючи в магазин або на ринок, зробіть виписку з цього плану, і робіть тільки ті покупки, що записані у вашому списку.

У більшості магазинів полки з найбільш ходовими товарами ставлять в глибині торгового залу. Щоб дістатися до них, покупцеві потрібно пройти повз безліч полиць з іншими товарами, постійно борючись зі спокусою що-небудь купити. Якщо не дотримуватися списку, то переважна частина купленого буде з розряду "хочеться, але можна і обійтися".

5. Регулярна економія

Намагайтеся потроху економити на регулярних щомісячних платежах — їжі, проїзді, комуналці і т.п. Для цього кожного 1 числа виділяйте на кожен вид таких платежів суму, рівну витраченому в попередньому місяці.

Намагайтеся заощадити хоча б кілька грн по кожному з них. Хоча сума щомісячної економії буде невеликою, але за півроку, а тим більше за рік результат вийде відчутний. Про те, як економити і збирати гроші, ми писали в цій статті.

Висновок + відео

Давайте підсумуємо. Щоб накопичити потрібну суму, потрібно не так вже й багато: бажання, терпіння, час і наполегливість. Якщо приборкаєте своє "хочу" і будете керуватися тільки "треба", то через деякий час обов'язково зберете плоди, точніше — будете тримати в своїх руках потрібну суму.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити