Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

4 поради, як правильно планувати сімейний бюджет

Якщо кілька десятиліть тому велика частина населення нашої країни навіть не замислювалася над таким поняттям, як «сімейний» або «особистий» бюджет, а просто жили від зарплати до зарплати. То сьогодні поняття «сімейний бюджет» стало не просто модним словосполучення, а корисним і важливим аспектом, який намагаються впровадити в своє життя багато людей.

Будь-який бюджет, незалежно від його найменування, прийнято розділяти на дві частини – дохідну і витратну. Суть такого бюджету полягає в тому, щоб людина могла мати чіткі уявлення про рух власних грошей, навчився грамотно розподіляти, скільки грошей він може витратити без шкоди для свого життя.

Не обов'язково бути фінансистом або бухгалтером, щоб освоїти науку з ведення особистого бюджету. Необхідно тільки слідувати 4 порадам, які дозволять грамотно планувати свій бюджет.

Порада 1. Дружба між доходами і витратами.

Найважливіше, що варто зробити, плануючи бюджет на прийдешній період, це скласти його таким чином, щоб витрати не перевищували доходи. Звичайно, при необхідності можна зайняти у близьких людей необхідну суму грошей, взяти черговий кредит, але суть в тому, що це не вихід зі скрутної фінансової ситуації. Чим більше ви будете повинні, тим меншою сумою грошей ви будете розташовувати, тим сильніше ви станете заганяти себе в боргову яму.

Перше і найважливіше правило особистого бюджету – домогтися збільшення доходів над витратами. Якщо є кредити і борги, то почніть їх повертати і робіть це якомога швидше. Позбулися боргів? Чудово! А тепер починайте формувати фонд свободи, відкладайте якусь суму грошей кожен місяць, щоб вони в майбутньому стали для вас підмогою. Обов'язково прочитайте статтю про те, як економити гроші.

Порада 2. Чесна побудова бюджету.

Зрозумійте, що бюджет сім'ї ви ведете перш за все для того, щоб аналізувати його, розуміти, які статті витрат можна скоротити, де гроші були витрачені даремно, як краще розподіляти доходи в подальшому. Тому будьте чесні у веденні бюджету, записуйте туди кожну найдрібнішу статтю витрат, контролюйте рух кожної гривні.

Закладаючи доходи, прописуйте лише ті, які ви напевно отримаєте в найближчому періоді часу. Якщо ви, наприклад, не впевнені, що отримаєте премію або грошовий подарунок, то не треба розраховувати на ці гроші заздалегідь. Додаткові фінанси добре розподіляти лише тоді, коли вони виявляться у вас в кишені.

Порада 3. Правильна розстановка пріоритетів.

Як почати планувати витрати? Звичайно, з планування обов'язкових платежів! До таких платежів, як правило, відносять комунальні, кредити, оплата дитячих секцій, садка.

Далі необхідно визначитися з приблизною сумою, яка необхідна на харчування, господарські товари, а також на одяг і взуттям. І, звичайно, важливо також відкласти хоча б невелику суму грошей на непередбачені витрати.

В ідеалі, якщо з кожного надходження грошових коштів ви також навчитеся відкладати від 10-30% на вклад. Нехай це будуть гроші на майбутнє, які ви станете інвестувати і змусите працювати на себе. Про те, куди краще вкласти гроші, ми писали в нашій статті.

Порада 4. Контроль над витратами.

Найважче багатьом людям взяти в їжакові рукавиці витрати. Можливо спочатку вам буде не просто впоратися з витратами, але тільки ви можете взяти контроль над ситуацією в свої руки. Багато стали витрачати на продукти харчування? Тоді перегляньте меню, приберіть з нього шкідливі солодощі, фаст-фуд, перекушування в кафе.

Не складно також поставити собі на телефон кілька додатків і відстежувати акції, які проходять в магазинах, щоб купувати звичні продукти харчуванні в рази дешевше.

Щоб розібратися з несприятливою фінансовою ситуацією яка склалася у вашій родині, необхідно стати фінансово грамотною людиною, змінити власне мислення і, звичайно, не боятися цих самих змін.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити