Валерій МайбородаАвтор: 

Валерій Майборода

В.о. керівника Німецько-українського фонду. Найбільш відомий особливою увагою до кредитування малого і середнього бізнесу.

Скільки всього в світі грошей? Цифри та галузі, Готівка, USD

Скільки всього грошей на землі в готівкових і безготівкових, що таке золотий стандарт і світовий борг? Яких грошей більше і скільки грошей припадає на кожну людину планети в USD?

Незалежно від власного достатку, кожного цікавить те, скільки грошей у світі. Але що рахувати за гроші? Стопки надрукованих банкнот, випущені на торги свіжі акції, золоті і нафтові поклади, а також банківський «пластик» — все це бере участь в грошовому обороті. Підсумувавши кожну категорію, можна відповісти на поставлене запитання.

Як порахувати скільки в світі грошей - класифікація

Гроші - це загальний еквівалент вартості товарів і послуг. Форми грошей можуть бути різними-банкноти і монети, товари, нерухомість, цінні папери, Цифрові та інформаційні джерела, боргові розписки і різні блага.

Три узагальнених категорії грошей:

 1. Готівкові та безготівкові гроші;
 2. Коштовний метал;
 3. Цінні папери.

Загальна вартість всіх цінностей, включаючи дорогоцінні метали, майно, інвестиції — квадрильйони доларів.

Точної кількісної оцінки не існує, але одні тільки вкладення в деривативи (похідні інструменти термінового ринку) складають від $600 трлн до $1,2 квадрлн.

Скільки готівкових і безготівкових грошей у світі

Банкноти і монети, емітовані державними фінансовими інститутами, фактично є борговими розписками центральних банків. Оцінюють грошову масу за спеціальними показниками - агрегатами, які відображають ступінь ліквідності.

Скільки у світі грошей у доларовому еквіваленті

 1. Агрегат М0
  У нього входять касова готівка банків і готівка в обігу. Всі 157 валют оцінюються в 5 000 000 000 000 доларів.
 2. Агрегат М1
  М0 плюс максимально ліквідні активи (кошти на кредитних картках, вклади до запитання, дорожні чеки), сума — понад $28,6 трлн.
 3. Агрегат М2
  З додаванням строкових депозитів, сума перевищує $60 трлн.
 4. Агрегат М3
  Повна грошова маса разом з довгостроковими вкладами (включаючи пенсійні) і облігаціями державних позик. Сума $80.9 трлн.

Золотий стандарт і скільки грошей у всьому світі в золоті

Сьогодні золото є і товаром, і валютою. Валютний код золота XAU (959) регламентує міжнародний перелік кодів валют ISO 4217.

 • Все світове золото коштує $ 7,8 трлн (все срібло — $14 млрд).
 • 17 % золотих запасів припадає на МВФ і центральні банки.
 • За рік Всі країни видобувають 2 600 тонн золота, збільшуючи приріст на 1,6% щорічно.
 • За даними WGC (англ. World Gold Council, Всесвітня золота рада), всі здобуті запаси золота склали 183 600 тонн.

Раніше паперові гроші лише підтверджували право володіння дорогоцінними металами. Золотий стандарт вперше був введений в 18 столітті у Великобританії. Згодом практично у всіх країнах існував вільний оборот золота. За часів світової кризи (1929-1933 рр.) золотий стандарт був скасований. Пізніше знову прийнятий у Бреттон-Вудській угоді (у 1944 р.), і знову скасований у 1971 р.

Скільки грошей у світі в інвестицій

Інвестиції - кошти, вкладені в об'єкти різного роду діяльності з метою отримання прибутку. Це можуть бути: майнові чи інші права, цінні папери, інші цінності, що мають об'єктивну оцінку вартості.

Основні галузі інвестицій та їх вартість:

 • Вся комерційна нерухомість коштує в $ 7,6 трлн, 31% припадає на Європу, 31 % — на Америку і 38 % — на всі інші країни.
 • Всі акції світового ринку оцінюються в $ 73 трлн, з них 52 % — це акції американських компаній.
 • Всі світові вкладення в деривативи становлять понад $630 трлн. За іншими оцінками їх вартість доходить до $1,2 квадрлн. Точних даних немає.
 • Вартість всіх криптовалют дорівнює $146 млрд, з них вартість біткоіни — $100 млрд, Ефіріума — $28 млрд, $18 млрд — вартість всіх інших криптовалют.

Скільки грошей має дістатися кожному?

На планеті близько 7,5 млрд людей, але в світі фінансів працює тільки одне правило: 80% всіх грошей світу знаходяться у 20% людей. І половина цих багатіїв проживає в Америці. Незважаючи на це, рівень бідності американців щороку зростає.

Credit Suisse (найбільший Швейцарський фінансовий конгломерат) опублікував звіт, згідно з яким 3,5 мільярда людей мають менш ніж 1% всіх грошей світу. Ця сумна статистика змушує задуматися, але тільки не тих, хто має на своїх рахунках інші кошти.

Найбагатшими людьми в світі на думку Forbes вважаються: Джефф Безос (статок 112 млрд.дол.), Білл Гейтс (статок 90 млрд.дол.), Уоррен Баффен (статок 84 млрд.дол.)

Штати не єдина країна, яка може похвалитися громадянами з мільйонними статками. За нею йдуть Арабські Емірати, Австралія і Європа.

За неофіційними підрахунками, якщо розділити всі гроші, які є в світі, то на кожного жителя планети прийдеться по $10 600.

Гроші завжди розбурхували і вабили людей. Багато присвячують все своє життя накопиченням. А хтось бездумно витрачає їх. Але всіх об'єднує одне бажання-оволодіти бажаними купюрами. Потрібно пам'ятати, що гроші допомагають досягти своєї мети, але самі їй не є.

Цікаві факти

 • 80% всіх існуючих грошей у світі належать 20% людей.
 • Статки найбагатших людей - $1,9 трлн, з них Білл Гейтс $95,6 мрд, Джефф Безос (засновник Amazon) $150 млрд, Едвард Уоррен Баффетт (американський інвестор, підприємець) $108,4 млрд.
 • Вартість найбільшої компанії з капіталізації - Apple в 2018 р. перевищила $1 трлн. 
 • Рекордна угода на фондовому ринку в $15 млрд належить Джону Полсону, Голові Фонду Paulson&Co. Передрікаючи крах іпотечного ринку США в 2007 році, Полсон зіграв проти іпотечних активів і виявився прав.
 • Загальна сума світового боргу - $215 трильйонів, 35% цієї суми утворилося після світової кризи 2008 року. Загальний суверенний державний борг -$ 60 трлн, 24% з яких — держборг країн ЄС, 30 % — борг США.
 • Щоденний оборот міжбанківського ринку FOREX (англ. Foreign Exchange) - понад $5 трлн. Найбільшу валютну угоду здійснив Джорж Сорос в 1992 р., який продав 10 млрд фунтів і заробив за один день $1 млрд. після цього Великобританія вийшла з системи Європейського регулювання валютних курсів.

У приватних руках зосереджено активів більш ніж в $215 трлн. У 10 найбагатших містах планети, активи найбагатших людей перевищують цифру $1 трлн. Божевільна цифра з дванадцятьма нулями на кінці.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити