Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Карта сайту OSMap для Joomla 3.6.2

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Карта сайту  OSMap

У даній статті ми поговоримо про те, що таке карта сайту для Joomla 3 і яка її роль у індексації сайту роботами пошукових систем.

Карта сайту для Joomla – це одна з сторінок Вашого сайту, на якій представлена точна інформація про його структуру. Просто кажучи – це посилання на всі розділи і сторінки сайту. Відповідно виникає питання, навіщо окремо виносити всі посилання, якщо за великим рахунком вони і так присутні на сайті (наприклад, у блоці меню).

Карта сайту, по суті – це провідник, як для користувачів, так і пошукових роботів. А значить, в плані індексації сайту, вона забезпечує практично 100% впевненість того, що робот пошукачів відвідає всі сторінки і додасть їх у індекс, звичайно, за умови, що карта сайту містить посилання на всі сторінки.

Виходячи з вище сказаного, як правило, для сайту необхідно створювати дві карти: перша, у форматі html, як путівник для користувачів, друга у форматі xml для пошуковиків. Причому остання повинна розташовуватися в кореневій директорії Joomla і за великим рахунком, її наявність обов'язкова, так як, повторюся, вона містить інформацію для пошукових роботів, про всіх сторінках веб-застосунку, який підлягає індексації.

Карта сайту для джумли 3, може бути утворена двома способами: перший – за допомогою спеціального розширення, який ми розглянемо в даному уроці,другий – з використанням on-line генераторів. Сенс другого способу полягає в тому, що створенням карти сайту у форматі xml, займається спеціальний сервіс – генератор карти сайту. Тобто Ви вказуєте URL (адреса) Вашого сайту, а далі даний сервіс обходить всі сторінки та формує файл з готової картою, яку Ви після генерації, зможете скачати й розмістити в корені файлової структури CMS. При цьому сайті, повинен розташовуватися на реальному хостингу в інтернеті.

Але в даній статті я хотів би розглянути розширення, під назвою OSMap (https://www.alledia.com/extensions/osmap/), за допомогою якого дуже легко створювати карти сайту для CMS Joomla (sitemap joomla 3).

Розширення поширюється на платній основі ліцензії, але є так само і безкоштовний варіант. На сторінці опису компонента, в самому низу, наведені різні версії, а так само їх відмінності.

Для вибору безкоштовної версії необхідно клацнути по кнопці "Free". При цьому у спливаючому вікні необхідно вказати адресу електронної пошти, на який буде вислано посилання для скачування розширення. Скачавши, компонент встановлюємо його, стандартним способом, використовуючи менеджер розширень Joomla.

Далі переходимо в компонент OSMap.

 

Как Вы видите, после установки была сразу же создана карта сайта, которую Вы можете использовать для индексации сайта. То есть ссылку напротив заголовка сайта, Вы добавляете в инструменты веб-разработки поисковой системы, добавляя заявку на индексацию сайта.

Ниже хотел бы привести вид карты сайта в браузере, в формате xml.

Тепер, давайте створимо карту сайту, у форматі html. Для цього переходимо вменеджер меню і створимо новий пункт меню.

При цьому в полі "Тип пункту меню" необхідно для компонента OSMap, вибрати вид HTML Sitemap.

Як Ви бачите, використовуючи розширення OSMap, карта сайту створюється дуже легко. Єдине, що потрібно підправити – це зовнішній вигляд посилань картки, що сторінка в цілому, вписувалася в загальний дизайн сайту, а для цього необхідно змінити макет відображення даних компонента.

Відео

Читати також - Принципи оптимізації. Як збільшити відвідуваність дорослого сайту.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити