Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

УСТАНОВКА НОВОЇ JOOMLA!

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Як відомо, щоб створити сайт - не потрібно мати хостинг в Інтернеті, для цього потрібно завантажити локальний веб-сервер, який буде імітувати роботу хостингу. У цьому уроці мені хотілося б продемонструвати процес установки нової CMS Joomla 3.x на наш веб-сервер.

Встановлюємо Joomla на локальний сервер

1. ЗАВАНТАЖЕННЯ JOOMLA 3.X

Викачуємо останню стабільну версію Joomla з офіційного сайту: http://www.joomla.org/. З офіційного, тому, що там безпечніше і до того ж, тепер не потрібно шукати українську версію Joomla.

Скачаний файл являє собою архів, назви Joomla 3.x-Stable Full, в залежності від версії.

2. СТВОРЕННЯ НОВОЇ ПАПКИ

Перед розпакуванням файлів Joomla, необхідно підготувати папку. Якщо ви встановили локальний веб-сервер Denwer, то папку потрібно розташовувати в WebServers/home/localhost/www/newsite, newsite - довільну назву сайту. Якщо вашому веб-сервером є Xampp, то папка повинна бути створена в xampp/htdocs/newsite.

JOOMLA 3

3. РОЗПАКУВАННЯ ФАЙЛІВ JOOMLA

Вміст архіву Joomla, необхідно розпакувати в створену вами папку, у нас це newsite.

JOOMLA

4. ЗАПУСК ЛОКАЛЬНОГО ВЕБ-СЕРВЕРА

Joomla, готова до установки, і щоб це зробити, потрібно провести запуск локального веб-сервера. Якщо у вас веб-сервера Denwer, то запуск здійснюється через ярлик Start denwer/Run. Якщо ярлика немає, то запускайте безпосередньо через: WebServers/denwer/Run.exe. У веб-сервер Xampp ярлик розташований в кореневій папці і називається - xampp_start.exe

JOOMLA

5. ЗАПУСК УСТАНОВКИ JOOMLA

Працювати з сайтом ми будемо виключно через браузер, і встановлення здійснювати будемо теж за допомогою браузера. Тому запускаємо будь-який браузер і в адресному рядку вводимо: localhost/newsite

6. УСТАНОВКА JOOMLA 3.X

Перед нами відкривається сторінка установки Joomla. Установка являє собою кілька кроків, у кожному з яких потрібно буде заповнити деяку інформацію.

6.1. УСТАНОВКА JOOMLA - КРОК 1

На першому кроці установки ми задаємо:

 1. Назва сайту - буде відображатися в заголовках сторінок і в шапці
 2. Опис сайту - невеликий текст опису сайту в meta - тегах description для всіх сторінок, де немає такого опису
 3. E-mail - ваш робочий поштову скриньку, куди будуть відправляти всі повідомлення та попередження
 4. Логін - дані для входу в адмін. панель
 5. Пароль - пароль для входу в адмін. панель
 6. Підтвердження паролю

УСТАНОВКА JOOMLA

6.2. УСТАНОВКА JOOMLA - КРОК 2

На другому кроці необхідно заповнити всього два поля:

 1. Ім'я користувача - завжди root
 2. Ім'я бази даних - назва бази, де будуть зберігатися всі дані вашого сайту (рекомендую ставити як назва сайту: newsite)

Джумла 3

Натискаємо далі і переходимо на наступний етап.

6.3. УСТАНОВКА JOOMLA - КРОК 3

На третьому кроці можна вибрати тільки одну опцію:

Установка демо - даних - дозволяє відразу наповнювати сайт контентом. Якщо ви будете самостійно розбиратися в можливостях Joomla, то має місце встановити Візитку (вміст буде англійською)

Все інше - це просто інформація за даними вашого локального веб-сервера, які вас не повинні цікавити.

6.4. УСТАНОВКА JOOMLA - КРОК 4

На четвертому кроці необхідно українську мову (або кому на якій зрозуміліше). Для цього необхідно перейти по кнопці: "Установлення пактів".

вибираемо мову

На сторінці представлений список всіх можливих мов Joomla, тут нам потрібно вибрати відповідний і натиснути кнопку далі.

Потім, потрібно вибрати українську мову для сайту та адміністративної панелі.

6.5. ЗАВЕРШЕННЯ УСТАНОВКИ

Що завершити процес встановлення сайту, необхідно натиснути кнопку: "Видалити директорію Installation".

Після цього можна переглянути вже готовий сайт.

Якщо ви не встановлювали демо дані той сайт у вас буде порожнім: тільки меню і форма входу.

ЩО ДАЛІ

Ви можете приступати до наповнення вашого сайту вмістом. Для цього потрібно увійти в адміністративну частину. Щоб в неї увійти потрібно прописати до назви вашого сайту слово administrator. Потім, ввести логін і пароль, вказані в кроці 1.

Встановлюємо Joomla на хостинг

Існує 3 способи установки CMS-системи на сервер хостинг-провайдера: через вбудований каталог CMS, через файловий менеджер і за допомогою FTP-клієнта.

Розглянемо послідовно кожен з методів на прикладі хостингу. 

Спосіб 1: через каталог CMS

Насамперед пройди невелику реєстрацію на хостингу. Відкриваємо головну сторінку і вибираємо «Вхід для клієнтів».

Тепер ми можемо переходити до установки Joomla на хостинг. Для цього послідовно виконуємо наступні дії:

 1. В особистому кабінеті Timeweb переходимо в розділ "Каталог CMS".
 2. Вибираємо "Joomla" - вона знаходиться другим за списком в розділі "CMS".
 3. В відобразився вікні тиснемо "встановити додаток".
 4. Наступним кроком потрібно вказати доменне ім'я-тут можна залишити тестове, для вивчення CMS воно цілком підійде. Також вибираємо створення нової бази даних, на завершення натискаємо на «почати установку».
 5. Готово! Тепер ми можемо переходити до додатка.
 6. Вводимо виданий нам логін і пароль, авторизуємося в особистому кабінеті Joomla.

На цьому установка завершена. Як бачите, даний спосіб досить простий і швидкий, проте підійти він може не для кожного хостингу. У деяких випадках подібної опції просто немає, тому важливо знати про ручну установку CMS – про неї поговоримо далі.

Спосіб 2: Установка через файловий менеджер

Щоб скористатися даними способом, нам буде потрібно завантажити пакет Joomla з офіційного сайту. Після цього буде необхідно створити новий сайт і прив'язати до нього домен.

Відкриваємо на хостингу Особистий кабінет і переходимо в розділ «сайти». Вибираємо "Створити новий сайт".

В вікні, що відобразилося вказуємо назву майбутнього сайту. Потім тиснемо на кнопку "Створити".

Тепер прив'яжемо до нього домен - для цього праворуч від створеного сайту тиснемо на кнопку «Прив'язати домен». У вікні вибираємо потрібний домен, в нашому випадку це тестове доменне ім'я.

Сайт створений, тепер на нього можна встановити Joomla:

 1. Переходимо в розділ "файловий менеджер" і відкриваємо папку з сайтом, який ми створили в попередній інструкції. Потім заходимо в підпапку «public_html» і по черзі натискаємо на два файли з затиснутою клавішею «Shift». Потім вибираємо «Файл» -> «видалити» - в результаті папка виявиться порожньою.
 2. Наступним кроком переносимо скачаний раніше архів з Joomla. Він автоматично розпакується, а ми побачимо заповнену папку.
 3. Залишилося створити базу даних, яка в подальшому буде використовуватися CMS-системою. Переходимо в розділ "База даних MySQL" і вибираємо "створення нової бази даних".
 4. В відобразився вікні вказуємо назву бази даних і придумуємо пароль. Після цього натискаємо на кнопку "Створити". Обов'язково збережіть пароль на видному місці-він буде потрібно в подальшому.
 5. Після цього можемо переходити до установки CMS. Заходимо на прив'язаний до сайту домен – має відобразиться установче вікно. У ньому ми вже працювали, тому розглянемо лише один розділ, який відрізняється – «конфігурація бази даних». Тут потрібно вказати в якості "Ім'я користувача" ім'я створеної бази даних, а також прописати до неї пароль. У рядку "Ім'я бази даних" вказується БД хостингу.

На цьому установка завершена. Детальніше про те, які дії виконувати далі, ми вже розглянули в розділі «Установка Joomla на локальний сервер».

Спосіб 3: через FTP-клієнт

Для установки Joomla на хостингу можна скористатися і FTP-клієнтом. У ньому передача даних здійснюється приблизно так само, тільки для цього потрібна додаткова програма, наприклад FileZilla. Давайте розглянемо, як їй користуватися:

 1. Відкриваємо офіційний сайт і викачуємо останню версію.
 2. Встановлюємо програму і запускаємо її. Перш ніж підключитися по FTP, нам потрібно дізнатися необхідні для цього дані. Їх можна подивитися на головній сторінці особистого кабінету хостингу.
 3. Заходимо в FileZilla і у верхній частині вікна вводимо хост, ім'я користувача та пароль. Потім тиснемо "швидке з'єднання". В результаті в нижньому правому вікні ми побачимо директорії, розташовані на хостингу.

Залишилося завантажити файли Joomla в потрібну директорію і провести попередні налаштування. Детальніше про те, як все це зробити, ми вже говорили в попередньому розділі: для початку потрібно створити сайт і прив'язати до нього домен, потім з папки сайту видалити всі файли – ця дія виконується вже не в браузері, а через FTP-клієнт. Потім там же додаємо всі файли і повертаємося в браузер: створюємо на хостингу нову базу даних, заходимо до себе на сайт і там продовжуємо установку.

Відео

Ось такими простими діями на хостингу буде встановлена нова CMS.

Успіхів у навчанні!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити