Вольдемар ВоронцовськийАвтор: 

Вольдемар Воронцовський

Відповідальний за розвиток журналу ІТстатті. Має діючий бізнес в IT-сфері. Спеціаліст в галузі заробітку та створенню сайтів.

Вольдемар ВоронцовськийВольдемар ВоронцовськийВольдемар Воронцовський

Створення інтернет магазину на CMS Joomla

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Вольдемар Воронцовський

Інтернет магазинНеобхідно відзначити, що даний варіант підходить для тих, у кого мало грошей або немає взагалі, тобто для всіх, хто хоче зробити інтернет магазин дешево або самостійно.

CMS Joomla – безкоштовна модульна система управління сайтом номер один у всьому світі і в СНД зокрема. Кількість впроваджень на основі це платформи вимірюється десятками тисяч і продовжує зростати. Причини популярності Joomla цілком зрозумілі, вона безкоштовна, код відкритий, історія самої системи 7 років, а кількість розробників налічує десятки тисяч у всьому світі. На CMS Joomla можна зробити сайт будь-якої складності. Створення електронного магазину - це всього лише приватна застосування цього чудового движка.

Кращі розширення для створення інтернет магазину на CMS Joomla

Реалізація інтернет-магазину на Joomla являє собою з'єднання різних компонентів, модулів і плагінів. Більшість з яких також безкоштовні або дуже дешеві. Ми не будемо розглядати процес установки компонентів інтернет магазину, а обмежимося огляд існуючих рішень. На сьогоднішній день налічується близько 20 таких розширень для ведення електронної комерції.

VirtueMartVirtueMart – самий популярний компонент інтернет магазину для Joomla. Має величезну кількість додаткових модулів. Функціонал найширший із спектру аналогів, однак код в основі компонента не дуже коректний. У зв'язку з чим можуть бути проблеми під час експлуатації інтернет магазину. Крім проблем коду можна виділити і повільність роботи інтернет-магазину на даній платформі. При виборі VirtueMart варто вибирати тільки хороший хостинг, інакше «гальма в роботі» неминучі. 

HikaShop

 

HikaShop – один з найпопулярніших варіантів реалізації інтернет магазину на Joomla. Його особливостями є початкова підготовленість до роботи. У певному сенсі це коробкове рішення для електронного магазину. Розробка від японських програмістів, високої якості за доступною вартості. Є і безкоштовна (спрощена) версія. Сторінки інтернет магазину на основі HikaShop мають високу швидкість завантаження.

J2StoreJ2Store. Даний продукт нині набирає популярність у використанні. Випущена перша стабільна версія. Заснований на популярному K2 (компонент каталогу для Joomla). У програмі реалізована інтеграція зі статтями, що перетворює їх в два кліка в картки товарів. Налаштування дуже простий і дозволяє організувати власний інтернет магазин за лічені секунди.

AceShopAceShop поєднує потужність Joomla і OpenCart. Це не міст, не плагін інтеграції, а повноцінна платформа для електронної комерції. Встановлюється як через стандартний менеджер розширень Joomla, має єдину синхронізацію користувача (один логін і пароль). В цілому описувати всі переваги не має сенсу, так як все докладно описано в можливостях OpenCart. Варто також відзначити, що шаблони Joomla підходять для установки на AceShop. Є інструмент для міграції з VirtueMart, HikaShop, redSHOP, Tienda, JoomShopping і RokQuickCart.

 

SimpleCaddySimpleCaddy – простий модуль для організації продажів на сайті. Принцип роботи дуже простий – генерується код продукту, який Ви можете вставити в стандартний матеріал/статтю. У підсумку, звичайний сайт можна в два кліка перетворити в інтернет магазин. SimpleCaddy має безліч налаштувань товарів, доставки і оплати. Дозволяє створювати необмежену кількість категорій і продуктів.Працює під Joomla 1.5 і абсолютно безкоштовний.

JEGroupBuyJEGroupBuy – дуже своєрідний і яскравий компонент для організації електронної комерції на сайті. Можна завантажити безкоштовно, є версія за 49 доларів. У будь-якому випадку компонент досить широкий в налаштуванні і можливостях. Особливою рисою є 5 вбудованих варіантів інтерфейсу інтернет магазину. В СНД практично не використовується. Однак, якщо є невеликі пізнання в англійській то можна сміливо використовувати даний компонент. Звичайно, за кількістю функцій він програє більшості коробкових рішень, проте для невеликої і простого інтернет магазину він цілком підійде. Крім стандартних функцій дозволяє створювати купони і знижки і має наочний таймер закінчення дії акції.

JoomShoppingJoomShopping– потужний і функціональний скрипт інтернет магазину для Joomla. Має безліч налаштувань і функцій, які можна підключати і відключати за необхідності з адмінки. Є одним з найбільш поширених компонентів інтернет магазину. Тому до нього розроблено безліч додаткових модулів, які розширюють і без того широкий функціонал. Весь дизайн і вихідний код можна міняти під власні потреби. Абсолютно безкоштовний у використанні, підходить до версій 1.5, 2.5 та 3.

RokQuickCart

 

RokQuickCart – відмінний варіант для створення елементарних карток товару від відомої студії Rockettheme, яка спеціалізується на розробці шаблонів. З усіх функцій тільки додавання товарів, завантаження зображень, замовлення по електронній пошті і оплата з допомогою PayPal і Google Checkout.

redSHOPredSHOP. З допомогою цього розширення можна відкрити повноцінний інтернет магазин. Функціонал включає все необхідне для онлайн продажів. Інтерфейс дружній як до адміністративної, так і з користувацької частин.

TiendaTienda– потужне рішення для електронної комерції на Joomla. Має безліч додаткових модулів і розширень. Легко інтегрується з іншими розширеннями Joomla, як K2, Jomsocial, Agora Forum, FlexiContent та інші. Дозволяє міграцію з XCart і VirtueMart. На відміну від останнього набагато швидше в роботі.

JtagMinicart

 

JtagMinicart – дуже просте розширення, що дозволяє продавати товари на сайті. Функціонал невеликий, годиться лише під самі елементарні проекти.

 

PriceleafShop

 

PriceleafShop – простий, але функціональний компонент інтернет магазину. Підтримує безліч налаштувань, має мінімум графіки і дуже швидкий в роботі. Годиться для розробки легкого інтернет магазину.

 

 

DigiStore

 

DigiStore - легкий у використанні, комерційний компонент електронного магазину. Може продавати електронні товари. Має безліч функцій і налаштувань, які можна розширити за допомогою додаткових модулів. Працює під всіма версіями Joomla. Має яскравий і зручний інтерфейс.

 

ShoppingMatters

 

ShoppingMatters – елементарний компонент для впровадження функції інтернет-магазину на сайт. Функцій мало, дизайну в принципі немає, в цілому можна оцінити як розширення на любителя.

MarvikShopMarvikShop – повнофункціональний модуль на основі osCommerce. Використовує таку ж базу даних, як і osCoomerce, тому розширення для osCoomerce підійдуть і MarvikShop. Функціональність можна описувати довго, однак, для цього потрібно ознайомитися з функціоналом osCommerce.

Створюємо інтернет-магазин на Joomla c допомогою Virtuemart

Інтернет-магазин на Joomla реалізується шляхом установки доповнень. У JED представлений цілий розділ розширень на тему електронної комерції-e-Commerce. У ньому є підрозділ Shopping Cart, кожне Доповнення якого годиться для побудови інтернет-магазину.

Virtuemart картинка

Ви можете вибрати будь-який, але найпопулярнішим на сьогоднішній день є доповнення VirtueMart. Його популярність обумовлена тим, що поширюючись безкоштовно він надає неймовірно широкий функціонал. Я не буду йти проти народних мас і теж розповім про створення інтернет-магазину на прикладі використання цього доповнення.

Можливості

Само собою, VirtueMart володіє всіма функціями інтернет-магазину. Зокрема, ви можете:

 • Створювати необмежену кількість категорій і товарів, до яких можна прикріплювати зображення та інші файли (наприклад, інструкції з експлуатації).
 • Працювати з клієнтами, в тому числі повідомляти їх про надходження нових товарів, і призначати на один товар різні ціни в залежності від групи покупців.
 • Додавати атрибути (колір, розмір товару).
 • Використовувати VirtueMart для створення каталогів-ціни і кнопки покупок можна прибрати.
 • Переглядати докладну статистику і вести звітність.
 • Повністю управляти замовленнями і способами доставки.
 • Працювати з платіжними системами і кредитними картами, в тому числі і додавати нові способи оплати.

Встановлюючи VirtueMart, ви також отримуєте зручну панель управління магазином, а покупці після реєстрації — свій Особистий кабінет.Virtuemart картинка

Установка

VirtueMart можна знайти як в каталозі розширень Joomla (JED), так і на офіційному сайті Доповнення.Virtuemart картинка

Не поспішайте встановлювати завантажений архів - для початку його потрібно розпакувати. Після вилучення ви побачите ще три Zip-архіву.

 • com_tcpdf_1.0.0 - бібліотека генерації PDF-документів, зокрема, звітів.
 • com_virtuemart.3.0.14 - основний компонент, встановлюється першим.
 • com_virtuemart.3.0. 14_ext_aio-набір додаткових плагінів і модулів.

Встановіть додаток з архіву com_virtuemart.3.0.14.

Потім встановіть архів com_virtuemart.3.0.14_ext_aio. Нижче повідомлення про успішну інсталяцію можна побачити список встановлених модулів і плагінів.Virtuemart картинка

Компонент з архіву com_tcpdf_1.0. 0 можна встановлювати тільки при необхідності, коли система видасть повідомлення про те, що його не вистачає. Справа в тому, що це не єдиний PDF-генератор, і на вашому сайті вже може бути встановлений аналогічний, і в такому випадку Доповнення com_tcpdf_1.0.0 просто буде зайвим.

З чого почати?

Робота з VirtueMart - тема велика, проте поступово ви обов'язково розберетеся з усіма його функціями. Але з чого почати роботу?

Спочатку треба створити категорії, потім можна приступити до додавання в них товарів. Для перегляду каталогу товарів, якщо він не буде розміщений на головній сторінці, можна вивести пункт меню.

Що стосується зовнішнього вигляду магазину-для VirtueMart є чимало як безкоштовних, так і комерційних шаблонів, які можна знайти на просторах Мережі.

Створення категорії

Щоб створити категорію, відкрийте сторінку товари - > категорії в панелі управління VirtueMart і натисніть кнопку Створити.Virtuemart картинка

Якщо на наступній сторінці з'явиться попередження про те, що відсутній прапор для мови, то створіть мову, зробивши наступне.Virtuemart картинка

1. Відкрийте Розширення - > Менеджер мов - > мови контенту і в лівому верхньому кутку сторінки натисніть кнопку Створити.

2. Заповніть форму: в поле Заголовок введіть Ukrainian, в поле Заголовок рідною мовою — українська, тег Мови — ua-UA, Код мови для URL — ua, префікс зображення — ua. Після введення даних натисніть Зберегти.Virtuemart картинка

Тепер оновіть сторінку створення категорії-попередження зникло, можна приступити до додавання.

 • У полі Назва категорії введіть її ім'я. Моя тестова категорія буде називатися всі товари. Назва категорії-єдиний елемент, обов'язковий для заповнення.
 • Текст, введений в поле Опис (найбільше на сторінці) буде видно користувачеві, коли він перейде всередину категорії.
 • Кількість товарів у рядку - число товарів у рядку категорії, за замовчуванням - 1.
 • Розкривні списки Шаблон категорії, сторінка перегляду категорії і сторінка картки товару за замовчуванням дозволяють змінити зовнішній вигляд відповідних сторінок - ви можете вибрати для них окреме оформлення.
 • На вкладці зображення формується картинка категорії.
  Після того, як всі дані введені, натисніть кнопку Зберегти.Virtuemart картинка

Додавання товару

Для додавання першого товару відкрийте сторінку компоненти - > VirtueMart - > товари - > товари та натисніть кнопку Створити.Virtuemart картинка

Як не дивно, призначення всіх використовуваних елементів форми питань не викличе, тому дам лише кілька пояснень.

 • Поле Артикул повинно містити унікальний, неповторний номер товару.
 • Якщо в поле URL введена адреса, то при натисканні на фото товару користувач буде по ньому відправлений.
 • Інформація з поля короткий опис вкладки Опис буде відображатися в блоці товару на сторінці категорії.

Вивід пункту меню

Щоб відвідувачі могли перейти в магазин зі сторінок сайту, можна додати відповідний пункт в меню. Для цього на сторінці створення пункту зі списку типів меню виберіть варіант розділу VirtueMart (наприклад, Головна).Virtuemart картинка

Відео

Тепер вам залишається тільки поповнювати магазин новими товарами і категоріями, а також зайнятися його налаштуванням.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити