Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Що таке дорвей?

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Марина Швець

Дорвеї

Дорвеї - цікавий і вельми популярний метод чорного SEO для заробітку в інтернеті або для просування своїх ресурсів.

Розуміння принципу роботи дорвеїв

Напевно кожен, хто користується інтернетом, мав справу з безглуздими ресурсами наповненими нескладним текстовим контентом і несучими в якості вмісту різні посилання. Це і є дорвей.

Дорвей являє собою односторінковий, в окремих випадках двох - або тристорінковий сайт, створений для однієї-єдиної мети - залучення максимальної кількості користувачів і перенаправлення їх на заданий ресурс. Вони відносяться до спаму і широко представлені у видачі основних пошукових ресурсів.

Створення дорвея є досить нескладним підприємством. Для цього достатньо придбати найдешевший домен і розмістити на ньому примітивну сторінку, наповнену спеціальним контентом, який є великим набором ключових запитів, не об'єднаних між собою єдиним сенсом і при цьому мають 100% унікальність.

Основне завдання дорвея полягає в зборі трафіку з пошукових систем і перенаправлення його на необхідний ресурс. Для цього текстовий вміст сайту перенасичується ключовими словами, кількість яких іноді доходить до 30-40 шт. на 1000 символів, що дозволяє просунутися у видачі по кожному з них. Основне застосування дорвеї знайшли в обмані різних партнерських програм і інших сервісів, які здійснюють платіж за кількість користувачів відвідали сайт. Крім цього, до їх послуг іноді вдаються не цілком чесні оптимізатори. І хоча застосування дорвеїв не приносить підвищення рейтингу, та й самі вони часто швидко банятся пошуковими системами, тим не менше при грамотному їх застосуванні можна досягти певних результатів.

Кому вигідно використання дорвеїв?

Єдина мотивація, що спонукає фахівців створювати подібні сторінки, звичайно ж, бажання швидкого отримання легкого прибутку. Дорвеї не відрізняються довгим терміном роботи, рідко доживаючи до місячного віку, але прибуток, отримувана за цей час здатна в десятки разів перевершити видатки, що становлять лише 100 рублів на придбання доменного імені.

Відбувається це так: який-небудь інтернет-магазин, що потребує великої кількості відвідувачів, замовляє їх залучення у сторонньої компанії, що пропонує такі послуги, яка, у свою чергу, купує трафік через різні партнерські програми. Буває, що й сам магазин бере участь у таких програмах без посередників, але в кінцевому рахунку в обох випадках відвідувачів їм надають дорвейщики, заробіток яких безпосередньо пов'язаний з їх кількістю. Причому один ресурс може користуватися безліччю різних дорвеїв, кількість яких нерідко сягає тисячі.

Результатом активного застосування такого методу перенаправлення трафіку є висока заспамленности пошукових систем неінформативними сайтами з автоматично згенерованих вмістом посиланням, а часто і перенаправленням на сторонні інтернет-ресурси, які можуть знаходитися в самому кінці видачі. Серед фахівців ,що займаються такого роду проектами, нерідко зустрічаються люди, абсолютно не піклуючись про якість середовища, в якій вони працюють, і єдиною мотивацією є виключно фінансова сторона питання, що дає свої негативні плоди, роблячи цей вид діяльності все менш прибутковим і актуальним.

Дорвей - один з методів чорної оптимізації

Для просування ресурсу в пошуковій системі є різні способи (Ефективні методи просування сайту), одна частина яких відносять до так званої білої або легальної оптимізації, а інша, відповідно, до чорної чи нелегальною.

Біла передбачає копітку роботу над контентом, налаштуванням посилань і підбір ключових запитів, в той час як чорна здатна принести швидкі результати за менші гроші, але з високим ризиком блокування вашого сайту в пошукових системах.

Дорвеї, є одним з найбільш поширених методів нелегальної оптимізації, здатні надати багато відвідувачів, але лише на дуже нетривалий час, так як пошукові системи оперативно обчислюють їх і фільтрують з видачі. Зустрічаються і дуже якісно зроблені дорвеї, над створенням яких працюють професіонали високого рівня, але розміщення посилань коштує досить дорого і фахівці, які віддають перевагу методи чорного просування, ніколи не користуються їх послугами.

Вибираючи цей шлях оптимізації, ви повинні чітко розуміти, що зможете отримати, можливо, навіть тисячі відвідувань, але через деякий час вони пропадуть, залишаючи після себе лише невиправдано високий ризик виключення сайту з пошукової видачі.

Тому класичний метод просування, дає хоч і повільні, але значно більш ефективні результати, як і раніше, залишається найбільш актуальним серед професіоналів.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити