Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як скласти семантичне ядро сайту

Останнє оновлення: Вівторок, 20 лютого 2024 Автор: Марина Швець

семантичне ядро сайту

Вебмастер, який грамотно сформував семантичне ядро сайту буде на голову вище своїх конкурентів

Що таке семантичне ядро сайту

Семантичне ядро сайту - список слів, словосполучень і морфологічних форм, які описують тематику сайту. Великі портали мають списки ключових фраз величезної довжини, в той час як семантичне ядро невеликих сайтів становить 200-350 ключових фраз.

У сьогоднішньому випуску нашого блогу ми розглянемо як же правильно створити семантичне ядро сайту.

Складання семантичного ядра

Весь процес створення семантичного ядра можна представити у вигляді послідовності кроків:

  • визначаємося з запитами, які описують характер Вашого сайту. Можна скористатися сервісами пошукових систем. Найпопулярніші: Яндекс.Вордстат і Google.Adwords;
  • з отриманого списку прибираємо всі ключові слова, які не підходять до тематики сайту, що просувається;
  • виключаємо запити, за якими мало запитів;
  • отриманий список ключових слів розподіляємо між усіма web-сторінками. Як правило самі конкурентні запити розташовують на головній сторінці і сторінках з найбільшою вагою.

Запити можна розділити на три великі групи:

  • високочастотні запити (ВЧ) — як правило це запити загального характеру. Наприклад, слово "дача" не дає нам інформацію про те, що хоче знайти осіб. Може це "продаж дачі" або "покупка дачі", а може взагалі "як розвести помідори на дачі";
  • середньочастотні запити (СЧ) — ці запити, як правило, складають основу семантичного ядра. Тут ми вже точно знаємо, чого хоче людина ("обміняти автомобіль");
  • низькочастотні запити (НЧ) — максимально зрозумілі запити. По таким запитам можна відразу зрозуміти чого хоче людина ("купити nissan terrano зелений кредит"). Хоч такі запити вводять в пошуковик рідко 150-200 чол. в місяць, але все ж ці запити мають найбільший цільовий характер. Якщо людина, що набрав такий запит потрапить на потрібний сайт, то він з великою ймовірністю скористається його послугами.

При складанні семантичного ядра сайту важливо задіяти всі групи частотностей запитів. Так високочастотні запити дадуть великий трафік на сайт, але при цьому будуть страждати поведінкові фактори (не всі люди, які зайшли на сайт за ВЧ запитом, шукають саме те, що Ви пропонуєте). Низькочастотні запити, навпаки, дадуть вам цільових відвідувачів, але при цьому трафік сайту буде низьким. Потрібно знайти золоту середину при якій у Вас буде як трафік, так і цільова аудиторія.

Коли Ви будете генерувати семантичне ядро не забувайте, що всі слова мають синоніми й однокореневі слова. Використовуйте ключевики суміжних тематик. Для Вас це буде тільки плюсом.

Створення семантичного ядра

Тепер, коли ми дізналися, що таке семантичне ядро давайте приступимо до його створення.

Якщо Ви не хочете самі придумувати ключові фрази, то можна скористатися сервісами від пошукових систем.

Яндекс.Вордстат. Даний сервіс дуже зручний. Потрібно просто ввести фразу або пошукової запит, і Ви отримаєте статистику з цього і споріднених запитів у пошуковій системі Яндекс. Посилання на Яндекс.Вордстат.

На рисунку ми бачимо, що по ВЧ запитом "seo" здійснилося 133634 показу. А так само бачимо два цікавих блоку, аналіз яких дасть багато корисної інформації.

Після примірного підбору ключових фраз потрібно знайти їх частотність. Тут діють два правила.

  1. Якщо фразу взяти в лапки, то будуть виведені тільки словоформи поточної фрази.
  2. Для того щоб врахувати ще й порядок слів використовуйте перед кожним словом знак "!".

Наприклад, точний пошук по фразі пошукова оптимізація сайту виглядав би так "!пошукова !оптимізація !сайту".

Google.Adwords. Для того, щоб сформувати більш достовірну картину скористаємося аналогічним сервісом від компанії Google. Таким же чином вводимо запит і дивимося результат. 

На мій погляд сервіс від яндекса більш зручний. Але, як говориться на смак і колір... Але все ж для оптимального результату потрібно користуватися обома сервісами. Ще в інтернеті є купа посилальних агрегаторів, які в автоматичному режимі підберуть Вам ключевики. Але про них я не буду розповідати, бо поки сам їх не застосовував.

Підіб'ємо підсумки + відео

В рамках цієї статті я постарався відповісти на питання - як скласти семантичне ядро сайту. Сподіваюся, що ні про що не забув :)

Написання всіх можливих ключових фраз для Вашого сайту марудне заняття, але грамотно складене семантичне ядро дозволить Вам без праці влаштуватися в пошуковиках саме по тим запитам, які Вам максимально вигідні. Використання вищенаведених рекомендацій дозволить Вам істотно збільшити відвідуваність сайту. Успіхів Вам:)

Читайте також - Десять працюючих методів SEO.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити