Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

ЩО ТАКЕ ПІСОЧНИЦЯ ДЛЯ САЙТІВ І ЯК З НЕЇ ВИБРАТИСЯ?

Останнє оновлення: Вівторок, 27 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Пісочниця сайту

Після створення сайту перед кожним веб-майстром постає основне завдання інтернет-маркетингу – просування свого дітища. Всім хочеться, щоб їх веб-ресурс добре використовувався і приносив користь. Особливо в цьому зацікавлені власники комерційних сайтів, створених спеціально для заробітку в інтернеті. Але, як правило, будь-який сайт насамперед потрапляє в пісочницю. Так називається фільтр для нещодавно створених проектів. Це своєрідний випробувальний термін, протягом якого веб-ресурс повинен заслужити довіру пошукових систем, і тільки після нього сайт буде допущений до видачі.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ ПІСОЧНИЦІ САЙТІВ?

Від півроку до року будь-який новий сайт вважається молодим і «зеленим» і він, нібито, ніяк не може конкурувати зі старими і авторитетними ресурсами. Молодому проекту практично неможливо пробитися в ТОП видачі по високочастотним запитам, навіть якщо він заповнений унікальним контентом і його оптимізація задовольняє всім вимогам. Вважається, що шість місяців даний фільтр «дамокловим мечем» висить над усіма без винятку. Деяким вдається вийти з-під нього протягом 30-90 днів, особливо невдахи можуть чекати рік або півтора.
При створенні інтернет-магазину його розробники можуть відразу ж вкласти багато грошей і закупити велику кількість посилань, сподіваючись моментально потрапити в ТОП видачі. Але часто такий підхід викликає зворотний ефект – ресурс потрапляє під фільтр за переспамленность. Краще трошки посидіти в пісочниці і почекати природного дорослішання і природного приросту посилань. Веб-майстри дитинство сайту порівнюють з мінним полем, пройти яке судилося далеко не всім і не так швидко, як хотілося б.

ПІСОЧНИЦЯ GOOGLE SANDBOX

Хоча Google офіційно заявив про скасування пісочниці, але практика показує, що старі фільтри залишилися, та ще й додалися нові. Вірна ознака того, що ваш проект знаходиться в пісочниці - в пошуку по конкурентних запитах він знаходиться на 50-100-150 сторінках, і не ньому немає трафіку. Сайт регулярно індексується, але не потрапляє в основний індекс Google, а в додатковий, який і вважається пісочницею. Це придумано для чистоти пошукової видачі і для боротьби з «сайтами-одноденками», які ведуть агресивну політику просування. Довірою пошукових машин мають лише зарекомендували себе ресурси (TrustRank). Вважається, що TrustRank і SandBox тісно взаємопов'язані. Можна припустити, що фільтру пісочниця не існує, просто у нових проектів рівень довіри нульовий або мінімальний, тому вони і не потрапляють у видачу.
Пісочниця стримує швидке просування молодих сайтів. Деякі фахівці вважають, що вихід з неї відбувається не завдяки закінченню певного часу дорослішання ресурсу, а на основі віку його посилальної маси. Тобто час, який ваш ресурс проведе в пісочниці Google, залежить від того, коли сайт почне отримувати посилання з інших якісних ресурсів. Якщо веб-майстер нічого не робить, то час перебування в пісочниці може розтягнутися на невизначений термін. Тому потрібно регулярно, вміло і грамотно оптимізувати свій веб-проект.

ПІСОЧНИЦЯ ЯНДЕКС

Вважається, що в Укрнеті пісочниці немає і ніколи не було. Яндекс факт її наявності не оголошує, але і не спростовує, він просто не розкриває принцип дії пошукових алгоритмів. Але молодість є молодість, і деякий час Яндекс тримає нові сайти під прицілом і ставиться до них з підозрою. Негласно вважається, що підставою для короткочасної пісочниці Яндекса служить:
незначний вік сайту;
безкоштовні домени (особливо 3-го рівня), хостинги і движки (CMS);
погана відвідуваність і повна відсутність трафіку.
На відміну від Google, Yandex є техпідтримка, яка завжди відповість на будь-яке питання. Відповіді інколи можуть бути дуже загальними і розпливчастими, але вони допомагають дізнатися, за що накладено фільтр. Після усунення проблем можна звернутися з проханням про його скасування. Найімовірніше, це прискорить вихід з-під накладених санкцій.

Як мінімізувати час перебування в пісочниці?

Пошукове просування сайтів повинно починатися під час їх створення – така практика є більш доцільною для пошукових систем.
Необхідно створити план щотижневого отримання вхідних посилань, але не більше 150 на місяць. На момент виходу з пісочниці сайт буде мати високоякісні посилання і успішно рости.
Не варто користуватися чорними методами розкрутки і засмічувати сторінки ключовими словами. Алгоритм пошуку катастрофічно змінюється часто, а штрафи і санкції затримають сайт в пісочниці на тривалий термін.
Займаючись оптимізацією, слід орієнтуватися на людей, а не для пошукових роботів, і наповнювати сайт корисним контентом, цікавим для користувачів.
Внутрішня оптимізація (щільність ключових слів) і зовнішня оптимізація (хороші вхідні посилання з якісних сайтів) допоможуть згодом зайняти гідне місце в ранжируванні, незалежно від майбутніх алгоритмів пошуковиків.
Слід просувати свій проект по НЧ (низькочастотних) запитам. Авторитет буде зростати, а згодом легше буде потрапити в ТОП по ВЧ (високочастотним) запитам.
Не потрібно додавати сайт в безкоштовні каталоги в перші 3-6 місяців його існування.
Практикувати платне розміщення 2-3-х статей в місяць на якісних сайтах з зворотними посиланнями. Переважно вибирати сайти 2-3-річного віку каталозі dmoz і Яндекс, з ТИЦ>200 і PR>4.
Отримувати посилання з ресурсів .edu .gov, .mil, які ніколи не поміщаються в пісочницю.
Збільшувати трафік з соціальних мереж та блогів, а також обмінюватися посиланнями з іншими пошуковими системами та різними тематичними ресурсами.
Головне завдання під час дорослішання і знаходження в пісочниці – наростити природну посилальну масу, але поступово і без різких стрибків.

ЯК ЗРОЗУМІТИ, ЩО САЙТ ВИЙШОВ З ПІСОЧНИЦІ?

Аналізувати статистику. Якщо зростають пошуковий трафік і позиції, то пісочниця позаду. Якщо ні, то всі методи просування необхідно використовувати раніше обережно, щоб не викликати підозру пошукових систем. Інтенсивне пошукове просування сайтів стає можливим тільки після їх остаточного виходу з пісочниці і «оперення», тобто природного дорослішання, коли позиції і авторитет зміцніють.
Якщо ваш ресурс рідко оновлюється, якщо він не любимо відвідувачами, то в пісочниці можна пробути дуже довго. Використання білих методів оптимізації, регулярне оновлення контенту, написання різних тематичних статей – все це допомагає скоріше вибратися з пісочниці і вступити в період отроцтва сайту.

Відео

Читати також - 10 найпоширеніших помилок при оптимізації сайту.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити