Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Принципи оптимізації. Як збільшити відвідуваність дорослого сайту.

Останнє оновлення: Вівторок, 01 серпня 2023 Автор: Марина Швець

Принципи оптимізації

Дуже часто буває так, що сайт, якому кілька років, приносить 100 - 200 унікальних відвідувачів в день. Розглянемо декілька ефективних способів збільшення відвідуваності вашого порталу.

З кожним кроком Ваш сайт стане краще!

1. Робимо адаптивну верстку

Я зайшов в Google Analytics і побачив, що найбільша кількість відмов від користувачів йде саме з мобільних платформ. Люди просто приходять і тут же тікають. Тут я відразу вирішив повністю перепиляти верстку всіх сторінок, щоб поліпшити показники. Відразу прийшла ідея в голову не робити окрему мобільну версію, а переробити минулий шаблон. Цей спосіб більш складний і напевно займе набагато більше часу, але кінцевий результат все таки перевершить Ваші очікування. Головне - рівні руки і знання CSS, HTML, JS, або поряд з Вами повинен бути талановитий дизайнер і верстальник, який здатний створити диво.

2. Переробляємо семантичне ядро

Цей етап найбільш складний. Мені довелося оптимізувати ВСІ сторінки, які є на сайті. тобто не все 210 тисяч, а саме сторінки загального типу (Головна, Пошук, Всі категорії тощо). Я скористався своїм методом складання семантичного ядра, який допоміг мені назбирати багато непоганих ключевіков. Зауважте, що в більшості випадків трафік йде саме з НЧ запитів. Для мого порталу це дуже актуально, оскільки на ньому знаходиться величезна кількість різних сторінок. Навіть якщо на кожну сторінку буде заходити в день 1 людина, то у мене вийде дуже непоганий трафік, погодьтеся?

Раджу кожному перевірити наявність унікального тексту на сторінці. Він повинен бути заточений під запит. саме під один кінцевий запит! Тобто Збираємо Title сторінки вашого порталу, переписуємо його більш розгорнуто в Description, вставляємо на сторінку тег H1, який буде таким же змістом як і попередні теги. Після цього вставляємо в текст ОДНЕ ПОВНЕ ВХОДЖЕННЯ тайтла в сторінку, в звичайний текст! І докидуємо кілька розбавлених частин просуваючого запиту, щоб урізноманітнити його. Приблизно 2-3 розбавлених словосполучення. Ось і готовий гарний текст! Його напевно полюблять пошукові роботи і Ваша сторінка зможе просунутися на кілька позицій вгору по купі запитів.

3. Робимо кожну сторінку лендингом

Дуже сподіваюся, що більшість з Вас знає, що таке лендінгем (така довга, що продає сторінка). Ось беремо і намагаємося переробити ВСІ сторінки під такий тип. Можливо, що не вийде повністю перепиляти весь сайт, але хоча б частково це зробити слід. Майбутнє за лендингами, це треба пам'ятати! Багато хорошої інформації, що гарно збудована вниз сторінки - запорука успіху кожного продукту! Раджу почитати напрацювання про те, як правильно створювати лендінгем і трохи підучити, а можливо і почати з нуля, програмування інтерфейсів. Зробити правильно сторінку - це ціла наука, яка підвладна далеко не кожному!

4. Закупаємося працюючими посиланнями

Хоча розумні дядьки і кажуть, що посилання нині не працюють, я все одно буду говорити про їх ефективність! Я не кажу про закупівлю посилальної маси з ГС сайтів, я маю на увазі закупівлю руками окремих постів з різних тематичних майданчиків в інтернеті. Раджу пробігатися з ЖЖ журналу. З його допомогою цілком можна одержати з однієї посилання кілька сотень.

Йдемо на мою улюблену біржу вічних посилань (посилання) і купуємо там посилань на кілька тисяч грн. Повірте, лінки з нормальних майданчиків не дадуть посилального вибуху, за який можна буде потрапити в бан. Яндекс скоро заводить новий фільтр, який нібито пессімізіровать торгують посиланнями майданчика у видачі. Я вважаю, що удар буде завдано первинно на біржі автоматичної закупівлі посилань. А купівля природних лінком ніколи сайт не знизить. а тільки підніме його відвідуваність.

Так ось. Збирайте основні ключевики і адреси сторінок, потім пишіть кілька різноманітних анкорів до кожної посиланням. Тут повинні бути присутніми як і прямі посилання, так і анкор типу "за посиланням", "тут", "джерел"о, "сайт" і т. д. Все це дозволить не потрапити під фільтри пошукових систем і полюбому зможе підвищити важливість сторінки. Отже, кількість користувачів з прямого пошуку напевно збільшиться.

5. Змінюємо дизайн і юзабіліті покращуємо

Тут все просто. Постарайтеся поліпшити функціонал і додати речі, яких раніше не було. Для свого проекту я додав красивий слайдер, поміняв фон сайту, реалізував rss-канал.

Ви ж знаєте, що всі видачу по ВЧ запитам створюють люди? Звичайні люди з Gogle і Яндекса, які ручками проставляють Вашому порталу оцінки. Тут важливо все, починаючи від дизайну і завершуючи дрібними фішками і загальним враженням. Звичайно ж якість оцінок так само залежить і від настрою перевіряючого. Щож поробиш, людських фактор буде присутній завжди і скрізь.

6. Пингуем і проганяємо твіттером

Після оновлення сайту Вам слід прогнати всі сторінки твіттером (або хоча б частину модернізованих), а так само пропінгувати сайт з кількох сервісів. Зробити це можна дуже просто за допомогою будь-ping-програми. За кілька хвилин на Вашу майданчик набіжить купа ботів, які проіндексують більшу частину сторінок для майбутнього входження їх видачу. Намагайтеся не пропускати цей пункт. В іншому випадку процес переіндексації може протривати кілька місяців.

Після такого глобального оновлення майданчика через пару місяців слід побачити позитивну тенденцію до зростання більшості показників. Дуже сподіваюся, що зміг відповісти на питання: "Як збільшити відвідуваність сайту зі стажем".

Відео

Читати також - ЩО ТАКЕ ПІСОЧНИЦЯ ДЛЯ САЙТІВ І ЯК З НЕЇ ВИБРАТИСЯ?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити