Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Фактори ранжирування в Яндекс

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Марина Швець

Фактори ранжирування в Яндекс

В Яндексі, як і в інших пошукових системах сайти ранжуються за секретною формулою, яка не доступна звичайним смертним. Я думаю, що ця формула і не потрібна, головне розуміти на скільки важливий той чи інший показник. Так само дуже важливо знати і враховувати які величини впливають на ранжирування сайтів в Яндекс. Такі величин багато, але ми зупинимося лише на найбільш важливих, без якого ну просто нікуди.

Фактори ранжирування

Час життя сайту

Як і скрізь в Інтернеті - головний показник якості. Саме час здатний показати цікавий ваш сайт відвідувачам або ви зляпали черговий ГС. Час життя сайту прямо пов'язане з трастовостью, тобто з довірою, яке заслуговує на сайт. Звичайно, якщо на сайті пару років просто висить заглушка, це не враховується. Сайт повинен бути "живим", він повинен розвиватися і рости.

Поведінкові фактори

Цей фактор показує на скільки сайт цікавий кінцевим користувачам. Тут враховується величезна кількість складових: і кліки по посиланнях, і перегляди сторінок, і час перегляду і т. д. Яндексоиды завжди закликають робити сайти для людей. Логічно, що з'явився такий фактор як поведінкові фактори, саме він і покликаний зробити видачу більше підвладній за рахунок аналізу дій користувачів на сайті.

Траст сайту

Траст - це рівень довіри до ресурсу. Я вже говорив, що траст безпосередньо пов'язаний з часом життя сайту. Зростає траст довго, іноді потрібні роки для того, щоб траст вийшов на гідний рівень. В наші дні пошукові системи приділяють трастовості особливе значення.

Регіональна приналежність

Тут все просто. Той регіон, до якого ви зарахували сайт і буде вважатися основним для вашого ресурсу. І якщо ви шукайте "Шкарпетки в Києві", то ви не потрапите на сайт, який продає шкарпетки в Комсомолське-на-Амурі. Регіональність сайту налаштовується в панелі вебмастера.

Зовнішні посилання

Ви думали, що їх не буде? Звичайно будуть, і будуть ще довгий час, хоча і Яндекс вже довгий час твердить про їх скасування. Вплив посилального фактора з кожним роком потроху зменшується, але посилання ще працюють і просувають ресурси.

Перелінковка сторінок сайту

Перелінковка сайту - це зв'язок статей між собою. Грамотна перелінковка підвищує ранжування по низькочастотних запитах, але не за конкурентними.

Оптимізація статей

Тут Яндекс розглядає такі фактори як: вміст тегів title, keywords, description, заголовки H1 - H6, Мета теги для соціальних мереж Twitter, Facebook і Google Plus і купу інших параметрів. По-хорошому кожна стаття повинна спочатку оптимізуватися, а потім публікуватися, а не навпаки, як буває у початківців блогерів.

Яндекс.Каталог

Дуже дієвий параметр для ранжування видачі. Внесення сайту в даний каталог дає сайту трохи трасту, так як мається на увазі, що сайт був перевірений вручну. Поганий сайт ЯК прийнято не буде навіть на платній основі.

Розвиненість ресурсу

Теж дуже важливий фактор. Тут мається на увазі те скільки сторінок на сайті, на скільки відвідуємо сайт, є трафік крім пошукового та ін. Для розвитку ресурсу зазвичай потрібно не менше року, а то й двох.

Унікальність контенту

Дуже важливий фактор. Всі пошукачі, а Яша не виняток люблять щось унікальне, свіже, хрустке. Якщо ви вирішили зробити сайт на копипасте і створили купу сторінок, то ви ризикуєте не тільки не збільшити свій трафік, але і потрапити під фільтр, а то і бан. Краще публікувати трохи рідше, але зате більш цікаве, ніж кожен день по купі статей, спертих з топових сайтів.

Найбільш важливі фактори, що я перерахував, а тепер давайте розглянемо те, на скільки вони сильно впливають на ранжирування.

Вплив факторів на ранжирування сайту

Тут, довго думати не треба, відповідь криється в першій частині посту: Трастовий + Посилання + Час життя + Поведінкові фактори ~ 70-80% від усіх факторів. Іншими словами - це три кити, які забезпечать максимальне ранжування. Ви можете зробити саму правильну перелінковку, оптимізувати всі статті, але якщо ці чотири складові будуть мати низький рівень, то сайт не буде в Топі.

Давайте зупинимося на тимчасової змінної детальніше. Швидше за все у Яндекса є такі бар'єри, які не дозволяють за деякими ВЧ пропускати сайти навіть в ТОП 30, якщо час життя сайту менше якогось числа. Ваш ресурс просто буде чекати коли ж він настоїться і буде готовий потрапити в ТОП. Час життя - сама неупереджена змінна, яку не купиш ні за які гроші.

Фактор трасту може як підвищитися з плином часу, так і знизитися. На це впливає якість ресурсу. Високий траст може знизити необхідний час для входження запиту в ТОП, а низький, навпаки - підвищити. Часовий фактор особливо не залежить від інших факторів, але його можуть знизити траст і поведінкові.

Поведінкові фактори можуть вплинути на трастовості сайту, а траст вже оказує вплив на часовий фактор, ось така заплутана система.

Про посилання, вже і так багато сказано, тому я не буду зупинятися на цьому питанні.

Так, я не стверджую, що не потрібно оптимізувати сайт, прописувати meta-теги і подібне, це робити треба, але це не так сильно буде впливати на видачу в Яндекс, як, наприклад, траст.

Відео

Читати також - Адаптивна верстка сайту — Що це таке.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити