Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

ТОП-10 факторів ранжирування в Google

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Марина Швець

Сьогодні розповім вам про чинники ранжирування, які дуже важливі для Google. Їх більше 200 і описувати все я не збираюся, а точніше не збираюся все писати самостійно, так як вже всі до мене давно розписано в дуже хорошому вигляді. Дам вам дуже круту інфографіку, зроблену іншим ресурсом.

А зараз розповім лише про ТОП-10 факторів, які варто враховувати в першу чергу.

1. Наявність ключового слова на початку тега title

Google віддає перевагу і більший вага ключового слова, якщо воно знаходиться на початку заголовкого тега title. Тому, намагайтеся розміщати його, як можна ближче до початку.

Наприклад, якщо взяти ключову фразу "поведінковий фактор", то можна зробити 2 варіанти заголовка:

  • Поведінковий фактор: що це?
  • Що таке поведінковий фактор.

Велику значимість буде мати перший варіант, так як ключ знаходиться в самому початку заголовка. Намагайтеся свої заголовки title оформляти належним чином, але, щоб це було природно.

На графіку нижче можна бачити, що значимість ключової фрази на початку title (вісь Y) має більшу вагу, що позначається на позиціях.

Це перший за значимістю фактор в ранжируванні гуглом.

2. Довжина контенту

Документи з великим наявністю контенту мають властивість займати позиції у видачі. Вважається, що великий вміст може покрити тему більше і дати більш вичерпну відповідь.

Нижче на графіку ви можете бачити експеримент з аналізу позицій в залежності від довжини контенту.

Видно, що із зростанням величини вмісту (вісь Y) позиції мають властивість зростати. Тому, намагайтеся писати свої тексти великими, щоб давати вичерпні відповіді.

3. Швидкість завантаження сторінок

Чим вище швидкість завантаження сайту, тим вище позиції. Це один з небагатьох факторів, який Google публічно підтвердив. Це дуже важливо.

4. Щільність ключових слів і їх положення

Хоч зараз Google не може орієнтуватися тільки на щільність ключових слів при оцінці релевантності документа, але все ж щільність враховується.

Тому, варто стратегічно використовувати ключові слова, розміщуючи їх у заголовочном тегу title, як можна ближче до початку (див. вище), розміщувати в перших 100 символах документа, а також укладати в тег H2 або H3.

Більш часте вживання ключових фраз, ніж інших у тексті, говорить Google про те, що документ саме про те, що говориться в ключі. Але це не означає, що варто зловживати ключовими словами. Тут дуже важливим моментом є аналіз сайтів конкурентів з ТОПа, щоб виявити їх кількість ключів.

Є дуже тонка грань, коли вживши на 1-2 ключа більше, можна бути песимизированным і не потрапити не першу сторінку видачі. Будь ті обережні!

Теж саме можу сказати і про відмінності теги H2-H6. Не варто вживати в них ключі. Заголовка titile і H1 цілком достатньо.

5. Авторитет сторінки / PageRank

Авторитет сторінки визначається кількістю і якістю вхідних посилань на неї. Це, безумовно, самий важливий параметр, тому як Google не збирається робити вашу сторінку авторитетної просто так.

6. Авторитет домену

При ранжируванні сторінок, Google також звертає увагу на авторитет домену в цілому (ось чому такі сайти, як Amazon і youtube авторитетніше, ніж більшість інших ресурсів).

7. Релевантність ссилок

Як ми вже з'ясували раніше, зовнішні посилання, що ведуть на сайт, дуже важливі у визначенні авторитету сторінок.

Але google більше уваги приділяє релевантності посилання, що веде на сайт. Один екс-співробітник Google заявив, що релевантність - новий PageRank.

Вибудовуючи посилальну масу, стежте за відповідністю тематик вашого сайту і ресурсу, з якого на вас веде посилання. Якщо у вас проект про органічне харчування, то не повинно бути жодних посилань з сайтів про вантажівки і татуювання.

8. Затримка або час, проведений на сайті

Що відвідувач робить, коли потрапляє на ваш сайт? Він залишається і починає переглядати інші сторінки або відразу повертається назад до видачі?

Google звертає дуже пильну увагу на те, як відвідувач взаємодіє з сайтом. Кількість часу, проведене на сайті - супер важливий параметр.

Дія: зробіть контент переконливим і, щоб його споживання відбувалося без перешкод. Буде велика затримка на сайті - буде і рейтинг.

9. Чуйний дизайн

Більше половини всього веб-трафіку відбувається з мобільних пристроїв.

Офіційна позиція Google в тому, що вони воліють чуйний дизайн над просто окремим сайтом для мобільних пристроїв.

Швидке завантаження сайту на мобільних пристроях і планшетах дасть вам більш високе ранжирування для пошуку людей з планшетів і мобільників.

Дія: переконайтеся, що сайт грузиться швидко на моб. пристроях і має гнучку конструкцію, то їсть адаптивність під популярні дозволу екранів.

10. Ненадійний і дубльований контент

Google хоче ранжувати сайти, що мають надійний і оригінальний контент. Багато літніх сайти за багато років існування накопичують багато сміттєвих сторінок, як архівних, так і сторінок категорій.

"Мотлох" сторінки та дублікати можуть утримувати рейтинг сайту в нижньому положенні.

Дія: видалити сміттєві сторінок і дублікати контенту або закрити їх в Noindex.

Отже, друзі, ось 10 основних факторів ранжирування, які варто дотримувати. Більшість з них не секрет. Думаю, що ви здогадувалися з приводу деяких пунктів, наприклад про вплив кількості контенту. Факто звичайно ж хороший, але не варто також писати статті про що небудь, щоб зробити тексти, як можна довше.

Ідеальний варіант передбачає виявити середню довжину документів з ТОПа, так як пошукові системи не просто так їх поставили на верх видачі. Після цього з приблизно такою ж довжиною писати текст. Кількість і щільністю ключових слів визначається точно також. Як це все робити безкоштовно за допомогою одного сервісу, я покажу в наступних статтях.

А на закінчення статті даю величезну інфографіку, з усіма чинниками ранжирування.

200 факторів

Відео

Читати також - Фактори ранжирування в Яндекс

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити