Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Складання семантичного ядра сайту

Останнє оновлення: П'ятниця, 29 липня 2022 Автор: Марина Швець

Складання семантичного ядра

Вітаю, друзі! Сьогодні ми поговоримо про таке поняття, як семантичне ядро і як його правильно скласти в рамках конкретного проекту (сайту, блогу, форуму або інтернет-магазину).

Насправді складання семантичного ядра є найважливішим етапом в житті будь-якого інтернет-ресурсу.

Саме з нього починається повноцінне просування проекту в пошукових системах.

Семантичне ядро — це основа будь-якого проекту, завдяки якій сайт розвивається і просувається в пошукових системах. Ви коли-небудь бачили хороший будинок з жахливим фундаментом або успішного бізнесмена, який не володіє базовими навичками читання і письма? Швидше за все, немає.

Щоб працювати програмістом, потрібно як мінімум закінчити технічний вуз, щоб стати космонавтом, потрібно з дитинства тренувати своє тіло, щоб стати олімпійським чемпіоном, потрібні роки тренувань і величезне бажання, тобто все в цьому житті має фундамент.

Те ж саме і в просуванні сайтів. Щоб успішно потрапити в ТОП пошукових систем, потрібно суворе семантичне ядро.

Що таке семантичне ядро?

Семантичне ядро — це список ключових слів і фраз, під які оптимізуються головна і внутрішні сторінки для отримання цільових переходів з пошукових систем. Надалі воно використовується при просуванні сайту за допомогою посилань, а саме при купівлі постових, статей і т. д.

Також семантичне ядро використовується при прогнозуванні результатів просування(відвідуваності). Зазвичай такий підхід до просування в професійних веб-студій, тобто ставиться мета не вийти в ТОП 3, а отримати, наприклад, 5000 цільових переходів з пошукових систем за 3 місяці, що набагато зручніше, ніж просування конкретного ключа.

Принципи складання семантичного ядра

Насправді даний процес включає в себе дуже багато нюансів, які потрібно знати починаючому вебмастеру. Для початку розповім про запити і їх види. Існує 3 види запитів: низькочастотні, середньочастотні і високочастотні. 

Щоб визначити, до якої групи належить той чи інший запит, потрібно співвіднести його з наступними статистичними даними:

Низькочастотні — до 500 запитів на місяць
Середньочастотні — до 2000 запитів на місяць
Високочастотні — понад 2000 запитів на місяць

Таким чином, при складанні семантичного ядра слід враховувати частотності запитів.

АЛЕ! Є один нюанс: існує таке поняття як конкурентність. Якщо в першому випадку потрібно було просто співвіднести запит зі статичними даними, то визначити конкурентність часом буває дуже складно.

Поширена помилка полягає в тому, що початківці вебмастера співвідносять частотність до конкурентності. Виглядає це наступним чином:

Низькочастотні — низкокурентные
Середньочастотні — среднеконкурентные
Високочастотні — висококонкурентні

Насправді це не так. Незалежно від тематики будь-який запит може бути як низконкурентным, так і среднеконкурентним або висококонкурентним. В якості прикладу наведу такі запити, по яких просувався регіональний сайт мого клієнта:

Кухонні стільниці
Стільниці з каменю
Стільниці для кухні
Кухонні стільниці
Вироби з каменю
Мармурова стільниця

Якщо подивитися на частотності запитів по регіону (Казань), то практично всі вони відносяться до низькочастотних запитах. Незважаючи на це, за конкурентності всі вони є среднеконкурентными запитами.

Складання семантичного ядра 

Нарешті переходимо безпосередньо до створення семантичного ядра. Для початку нам потрібно завантажити безкоштовну програму для збору ключових слів Словоеб (тут http://seom.info/2010/07/29/slovoeb/). Прикольне назва =)

Взагалі, я віддаю перевагу працювати в програмі Key Collector. Вона зручніше і має ряд корисних функцій, але так як стаття розрахована на початківців вебмайстрів, я покажу весь процес на прикладі її безкоштовного аналога, про який згадував трохи вище.

Етап №1. Збір ключових слів і фраз

Запускаємо програму Словоеб і натискаємо на напис Ліва колонка Yandex.Wordstat.

 

Перед вами відкриється невелике вікно, в якому потрібно прописати ключові слова і фрази, відповідні вашому сайту. В якості прикладу я створю семантичне ядро для інтернет-магазину аксесуарів Apple. Отже, список вийшов таким:

Далі потрібно проаналізувати всі отримані запити і відсіяти пустушки, тобто ті запити, які мають частотність менше 30 в місяць. Для цього збираємо частотність «!» для кожного запиту.

 

Зазвичай виходить дуже багато запитів (від 2 і більше тисяч), тому для зручності експортуємо дані в екселі (значок у верхньому меню). У ньому набагато легше фільтрувати і сортувати дані.

Таким чином, відсіваємо запити з частотністю менше 30 запитів в місяць і сортуємо запити по частотності «!». Для цього виділяємо комірки, що містять дану частотність, натискаємо правою кнопкою миші і вибираємо сортування від максимального до мінімального.

Тепер відбираємо низькочастотні і середньочастотні запити, а запити з частотністю понад 1000 відсіваємо, так як просування по ним дуже трудомістка.

Серед всіх ключових слів відбираємо ті, які будуть прописані на головній сторінці сайту, та ті, за якими сайт буде отримувати цільові переходи і для яких будуть написані статті, оптимізовані під відповідні запити.

Таким чином, для головної сторінки я вибрав наступні запити:

бампер для iphone 5s
чохол для iphone 5c
накладка для iphone 5
чохол для iphone 4

Що стосується внутрішніх сторінок, всього вийшло близько 100 низькочастотних запитів(від 30 до 150 запитів в місяць). Не рекомендую просуватися по запитах з частотністю понад 150, так як в більшості випадків у видачі знаходяться сайти з віком і хорошим трастом, мають величезні хвости ключів. Ідеальним варіантом буде просування по запитам, які є хвостами більш великого запиту.

Етап №2. Аналіз і перевірка вартості просування запиту

Зараз існує величезна кількість сайтів і більшість вебмайстрів знають, як складати семантичне ядро, тому з кожним днем з'являються нові сайти, які займають лідируючі позиції по нч запитам, внаслідок чого зростає конкуренція.
На попередньому етапі ми зібрали список ключових слів, за якими плануємо просуватися в пошукових системах. Зрозуміло, конкуренти не дурні і давно вже пронюхали ці ключові слова, тому на даному етапі нам потрібно визначити по яких запитах ще можна просуватися, а по яким не варто навіть починати.

Для цього переходимо в систему SEOpult (http://seopult.pro/) і реєструємо новий аккаунт.

1. Додаємо новий проект в систему

2. Додаємо ключові слова і перевіряємо вартість одного переходу

Якщо вартість переходу більше 3-х рублів, то запит можна відразу відсівати. Зрозуміло, середня вартість одного переходу для різних тематик різна, тому в цілому максимальна вартість одного переходу не повинна перевищувати 6 рублів.

Таким чином, серед перевірених ключових слів можна відсіяти 3 ключа:

Накладка для Iphone
Оригінальні чохли для iphone
Чохол для iphone 4

До речі, тут же можна помітити, що прогнозоване число відвідувачів в місяць відрізняється від прогнозованої кількості переходів у програмі(«!»).

Етап №3. Додавання оптимізованих статей

Склавши семантичне ядро, слід відразу ж взятися за написання оптимізованих статей. Не забуваємо линковать їх між собою!
Наостанок подивіться запис відомого seo фахівця Ренда Фишкина, в якому розповідається про просування інтернет-ресурсів:

Відео

 Читати також - Як збільшити швидкість завантаження сайту?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити