Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Аналіз конкурентів сайту

Останнє оновлення: П'ятниця, 28 липня 2023 Автор: Марина Швець

Вітаю, друзі! Одним з важливих етапів у просуванні сайту є аналіз конкурентів.

Чому він такий важливий? По-перше, аналіз дозволяє поліпшити власний ресурс з точки зору пошукової оптимізації, а, по-друге, дозволяє визначити ключові помилки конкурентів і не допустити їх при просуванні власного сайту.

Завдяки аналізу конкурентів можна визначити:

 • конкуренцію в тематиці, ніші і за запитом
 • шанси попадання в топ 10
 • відвідуваність при попаданні у топ
 • ключові слова і фрази, що приносять основний трафік (цільові переходи)
 • сторінки, що знаходяться у видачі на лідируючих позиціях

Всі ці параметри дозволяють правильно вибудувати стратегію просування власного ресурсу. Для початку давайте з'ясуємо, хто є основним конкурентом сайту і виділимо кілька сайтів, які займають лідируючі позиції в топ 10.

Визначаємо конкурентів сайту

Не будемо винаходити велосипед, просто пройдемося по ключовим словами з семантичного ядра і виділимо основних конкурентів.

1. Вводимо запит в пошуковій системі. Наприклад, розкрутка сайту київ

2. Виділяємо 5-10 сайтів, які займають топ 10

3. Відкриваємо Microsoft Word і додаємо їх в загальний список

4. Повторюємо дії 1-3 з усіма запитами, за яким планується просування сайту

5. За допомогою функції Пошук визначаємо видимість кожного конкурента в пошуковій видачі.

6. Створюємо таблицю основних конкурентів і додаємо сайт + видимість (кількість повторень/загальна кількість запитів * 100%)

Таким чином, ми отримуємо список конкурентів, яких потрібно проаналізувати.

Аналіз конкурентів і результати

1.1. Конкуренція в тематиці, ніші і за запитом

Першим ділом аналізуємо сайти конкурентів за наступними факторами:

 • Вік сайту та seo показники (тІЦ, PR, Alexa Rank, Trust та ін).
 • Бюджет на просування в автоматичних біржах посилань (Webeffector, SeoPult та ін)
 • Наявність в ЯК і Dmoz
 • Релевантність і обсяг тексту сторінок, що займають лідируючі позиції

Завдяки цим даним можна з самого початку визначити терміни просування і шанси попадання в топ 10. Наприклад, якщо в топі сидить сайт з віком 5 років, показниками тіц 300 і PR 4, наявність у ЯК, а вашого сайту від сили 2 тижні, то термін потрапляння в топ може розтягнутися на кілька років, а шанси потрапляння 5-10%.

Також слід враховувати, що конкуренти не стоять на місці і просуваються в пошукових системах не гірше вас, вкладаючи гроші і час, тому завжди за ними і слідкуйте вчасно реагуйте на зміни.

Звичайно, за певних умов можна потрапити в топ набагато швидше, але потрібні значні вкладення (як мінімум 2-3 тисяч грн на місяць).

1.2. Визначення основних показників конкурентів

1) PR-CY (http://pr-cy.ru/) і CY PR (http://www.cy-pr.com/) допоможуть нам дізнатися такі параметри, як тИЦ, PR, Alexa Rank, кількість сторінок в індексі і мн. ін.

2) Сервіс SeoBuilding (http://www.sbup.com/) дозволяє визначити траст конкурентів

3) Сервіс LinkPad (http://linkpad.ru/) (в минулому Solomono) дозволяє визначити якість посилальної маси і основних донорів

4) Сервіс MegaIndex (https://www.megaindex.ru/) дозволяє визначити видимість сайту за запитами, а також зробити аналіз багатьох параметрів

1.3. Аналіз тексту сторінок, що займають лідируючі позиції

Аналіз полягає у визначенні обсягу тексту сторінок і щільності ключових слів в даному тексті. Визначити ці параметри можна за допомогою безкоштовної програми TextusPRO (http://www.anyaplanet.net/inet/TextusPro.html). На основі отриманих результатів додаємо сторінки з обсягом тексту не менше, ніж у конкурентів, і приблизно такою ж щільністю ключових слів.

1.4 Аналіз відвідуваності

Дуже часто при просуванні сайтів потрібно спрогнозувати результат, щоб обчислити термін окупності просування. Для цього потрібно знати, скільки цільових переходів може отримати сайт, якщо увійде в ТОП 10, ТОП 3, ТОП 1 по просуваються запитам.

У цьому нам допомагають сервіси статистики відвідуваності (LiveInternet, OpenStat та ін). Щоб спрогнозувати результат, знаходимо конкурентів з відкритою статистикою і аналізуємо дані.

Все було б чудово, якщо вебмайстра не приховували або, взагалі, закривали статистику. На жаль, таке явище зустрічається дуже часто, але вихід є. Робимо наступне:

 1. По лічильнику статистики дізнаємося кількість відвідувачів в добу
 2. Аналізуємо сайт з допомогою PR CY і CY PR, визначаючи видимість по ключових запитах.

Зрозуміло, дані, отримані таким шляхом, будуть неточними і, взагалі, далекі від реальних, тому рекомендую скористатися платним сервісом SpyWords (http://spywords.ru/), який визначає всі запити, за якими конкуренти займають позиції в пошукових системах.

В принципі, на цьому аналіз конкурентів закінчується. Хочу ще додати, що не потрібно повністю повторювати дії конкурентів і завжди намагайтеся придумати щось своє. Плагіат не приносив і не буде приносити успіху, лише власні ідеї та розробки можуть призвести до лідерства в пошукових системах.

От і все! Тепер ви знаєте, як визначити своїх конкурентів і зробити аналіз, а також дізналися, як визначити запити, за якими просуваються конкуренти.

Відео

Читати також - ТОП-10 факторів ранжирування в Google.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити