Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Прискорення індексації сайту. Помилки, рекомендації

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Марина Швець

Прискорення індексації сайту

Вітаю, друзі! Початківці блогери часто запитують на форумах про прискорення індексації сайту. В основному питання поставлено наступним чином: «У мене тільки головна сторінка в індексі. Чому Google не індексує інші сторінки сайту?»

Відповісти на це питання дуже складно, так як можливих проблем може бути кілька: банальна відсутність sitemap.xml помилки в тегах сторінок або переоптімізація сторінок сайту.

Рівень: Супер Новачок

Банальні помилки початківців блогерів полягають у відсутності sitemap.xml, robots.txt, неправильної структурі і поганий внутрішній перелінковці сайту.

 • Погана внутрішня перелінковка. Даний пункт не відноситься до прискорення індексації, але відіграє важливу роль в тому випадку, якщо потрібно швидко переіндексувати старі сторінки. Наприклад, ви змінили адресу будь-якої сторінки і потрібно, щоб пошукова система дізналася про це в найкоротші терміни. Зрозуміло, ви повідомляєте про це через спеціальну форму і посилаєтеся на стару сторінку з новою, ще не проіндексованою. Даний експеримент доводить, що внутрішня перелінковка відіграє важливу роль у індексації сайту в цілому. Не варто нехтувати нею, але не варто зловживати.
  Сюди ще можна додати регулярне додавання контенту, так як пошукові роботи володіють здібностями навчатися і підлаштовуватися під ритм життя блогерів. Зрозуміло, все це умовно.
 • Неправильна структура сайту. Багато блогери залишають адреси сторінок стандартними, що тягне за собою появу дублів в індексі. А дублі, як правило, тягнуть за собою певні фільтри від пошукових систем. Інакше кажучи, з індексу вилітають практично всі сторінки, окрім головної і 5-8 сторінок. Це один з найбільш важливих моментів, тому рекомендую подбати про адреси сторінок з самого початку існування блогу.
 • Robots.txt — файл, який вказує або забороняє пошуковим роботам індексувати відповідні сторінки. Іноді блогери припускають помилку, забороняючи пошуковим роботам індексувати всі сторінки, окрім головної. В основному це блогери, які скачують готові файли robots.txt.
 • Sitemap.xml — це путівник пошукових роботів по сайту, який також виконує функцію оповіщення. Даний файл допомагає пошуковим роботам орієнтуватися по сайту, тому налаштовувати його потрібно в першу чергу.(Карта сайту OSMap для Joomla 3.6.2)

Рівень: Початківець

 • Додавання сайту в пошукові системи. Як тільки ви створили сайт, відразу додавайте його в чергу на індексацію в пошукових системах. Зробити це можна через спеціальні форми пошукових систем.
 • Реєстрація в каталогах, rss каталогах, трастових сайтах і рейтингах. Як тільки на вашому сайті набереться більше 10 статей, можна починати проганяти сайт з різних баз. Тільки слід пам'ятати, що швидке збільшення посилальної маси призведе до бану з боку пошукових систем, тому замовляйте прогони не частіше, ніж один раз у три місяці.
 • Шарінг. Соціальні мережі сьогодні індексуються всіма пошуковими системами, тому не варто нехтувати шарингом сторінок сайту.
 • Коментування блогів. В інтернеті існує безліч dofollow блогів, посилання в коментарях яких індексуються пошуковими системами. Знайдіть кілька тематичних блогів і коментуйте їх регулярно, посилаючись на сторінки власного сайту.

Рівень: Досвідчений

 • Форуми, соціальні закладки та змі. На багатьох форумах посилання в підписах індексуються пошуковими системами, тому рекомендую зареєструватися на одному з таких форумів і активно набирати репутацію. Згодом посилання в підписах будуть приносити ще і невеликий трафік. Також рекомендую додавати сторінки сайту на сайти змі і в сервіси соціальних закладок, які добре індексуються пошуковими роботами.
 • Кросспостінг в блог-платформи. Анонсируйте свої статті в блоги на безкоштовних блогових дивжках, таких як Liveinternet, LiveJournal.
 • Додавання в каталоги статей. Посилання з каталогів статей дуже добре індексуються, тому рекомендую замовити якісний прогін з розмноженням статті. На форумах можна знайти дуже багато пропозицій.
 • Сервіси ВОПОС&ОТВЕТ. Відповідайте на питання в даних сервісах, посилаючись на сторінки власного сайту.

Рівень: Професіонал

 • Купівля вічних посилань. Посилання з авторитетних ресурсів індексуються протягом декількох годин, які прискорюють індексацію сайту в кілька разів, так як при кожному відвідуванні ресурсу, на якому були закулены посилання, робот буде переходити на Ваш сайт. (Хто сказав, що просування ссилками не працює? )
 • Посилання з розкрученого облікового запису Twitter. Як відомо, Google дуже швидко індексують посилання в твітах, але не враховують їх при ранжируванні. Це дуже ефективний спосіб прискорити індексацію сайту, за допомогою якого я сам заганяю нові сторінки сайту в індекс протягом півгодини.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити