Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Переоптимізація сайту

Останнє оновлення: Середа, 27 березня 2024 Автор: Марина Швець

Переоптімізація сайту

Вітаю читачів блогу ITstatti.in.ua! Пошукова оптимізація, безсумнівно, ключовий момент в просуванні будь-якого інтернет-ресурсу. Зрозуміло, що основний трафік будь-якого сайту складають відвідувачі з пошукових систем. Чи варто Так сильно старатися над оптимізацією сайту?

Багато веб-майстри в гонитві за перші позиції у видачі вдаються до понад-оптимізації або до «чорних методів» seo оптимізації: дикий спам ключових слів в мета-тегах, величезна кількість ключових слів в тексті, швидке зростання вхідних посилань і підміна вмісту. У більшості випадків ці дії тягнуть за собою відповідну реакцію пошукових систем. У кращому випадку це виліт окремих або основних сторінок сайту з індексу і різке зниження позицій у видачі, а в гіршому випадку бан всього сайту, вийти з якого дуже складно.

Що таке переоптимізація сайту?

Перш ніж сформулювати термін «переоптімізація», слід було б написати, що таке оптимізація.

Оптимізація сайту — це комплекс заходів, спрямованих на покращення та підняття позицій в пошукових системах. Отже переоптімізація — це понад старання оптимізаторів, які не призводять до покращення позицій в пошукових системах, а до їх погіршення. В принципі, все правильно. Сайти створюються для людей, тому пошукові системи повинні відбирати тільки якісні сайти, які будуть корисні цим людям.

Дбати про якість знайденої інформації — це головна обов'язок пошукових систем, тому останнім часом оптимізаторам стає все важче використовувати методи seo просування. (Десять працюючих методів SEO)

Види переоптимізації сайту

  1. Спам в мета-тегах. Багато хто думає, що вказавши в мета-тегах ключові слова у великій кількості можна поліпшити позиції в пошукових системах. Насправді за логікою позиції повинні знижуватися, так як пошукові системи безпосередньо залежать від поведінкових чинників. Людям не подобаються заголовки сторінок, напхані ключовими словами, тому вони не переходять на такі сайти. Отже пошукові системи знижують такі сайти у видачі.
  2. Погана читабельність тексту. Деякі намагаються вжити в тексті якомога більше ключових слів, що тягне за собою погану читабельність тексту. Пошукові системи відразу визначають неякісний контент, тому спочатку знижують його видачі. (Оптимізація контенту. Кілька корисних порад від західних експертів)
  3. Різке збільшення посилальної маси. Прогони по каталогах, рейтингах, трастовим сайтам — це застарілі методи пошукового просування. Зрозуміло, одноразові прогони не дадуть негативного результату, але переусердствование прогонами спричинить за собою саму строгу форму покарання — бан сайту.
  4. Невидимий текст. Іноді оптимізатори використовують невидимий текст для пошукових систем, у якому прописано величезна кількість ключових слів. На щастя, сьогодні зробити це не вийде, так як пошукові системи визначають такий вид оптимізації і накладають спеціальні фільтри.
  5. Підміна тексту. Кілька років тому у сфері пошукового просування інтенсивно використовувався даний метод. Під час відвідування пошуковими роботами текст сайту підмінювали, тим самим просуваючи сайт по високочастотним запитам.

Варто зазначити, що алгоритми пошукових систем за останні 5 років змінилися до невпізнання. Якщо 10 років тому видача грунтувалася тільки на наявність ключових слів, то через 10 років пошукові системи стали враховувати всі чинники, включаючи вхідні посилання, релевантність і нудоту тексту, кількість знаків і мн.ін. аж до наявності на сайті орфографічних помилок.

На цьому я закінчу статтю! Сподіваюся, ви зрозуміли, що переоптімізація сайту тягне за собою погані наслідки, такі як зниження позицій у видачі, накладення різних фільтрів і бан сайту.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити