Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Основи пошукової оптимізації

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Основи пошукової оптимізації

Вітаю, дорогі читачі блогу! Сьогодні я вирішив розповісти Вам про SEO оптимізації. Незважаючи на величезну кількість статей і тем на форумах, я хотів би ще раз пояснити, що таке seo, але зі своїми поглядами і позиціями. Чому SEO так популярно і чому всі зусилля веб-майстрів спрямовані саме на seo оптимізацію? А причина ось у чому: трафік з пошукових систем є найдешевшим і цільовим на відміну від інших методів просування. Адже, легше один раз вкластися в seo оптимізацію і отримувати практично безкоштовний цільовий трафік, ніж весь час вкладатися в рекламу, яка, до речі, обходиться в кілька разів дорожче пошукового трафіку. Що ж таке SEO? Відповідь на це питання я спробую дати в цій статті. Обіцяю, води не буде.

Що таке SEO?

SEO — це абревіатура від трьох англійських слів Search Engine Optimization, що в перекладі на українську означає оптимізація під пошукові системи. З перекладу можна зробити наступні висновки, що seo — це комплекс активних дій, спрямованих на оптимізацію інтернет-ресурсу під пошукові системи. В даному випадком під поняттям комплекс активних дій розуміють види і методи пошукової оптимізації.

Чому SEO так затребуване? По-перше, пошуковий трафік обходиться дешевше, ніж, наприклад, реклама в Google AdWords, а, по-друге, пошукові системи забезпечують сайт цільовим трафіком, тобто це не просто клікери, а нормальні люди, які цікавляться тематикою або послугами сайту.

Зазвичай всі зусилля веб-майстрів спрямовані на поліпшення пошукової видачі (пошукову оптимізацію). Справа в тому, що люди в пошукових системах переглядають тільки перші сторінки видачі і не заглядають на 50 і 100 сторінок. Статистика показує, що 87% переглядає лише першу сторінку видачі, 9% другу і 4% третю сторінку. Далі 5 сторінки ніхто не відкриває. Це обумовлено тим, що якісні сайти знаходяться у видачі вище. Під словосполученням «якісні сайти» потрібно розуміти, що, по-перше, сайт повинен бути корисним людям і містити цінну інформацію, а, по-друге, він повинен бути добре оптимізований під пошукові системи. (Seo — що це таке, Сео оптимізація і просування сайту для початківців

Види SEO оптимізації

SEO оптимізація включає в себе величезний список заходів, які потрібно проводити на сайті. Не можна сказати, що оптимізація полягає в чомусь одному. Будь-який сайт повинен бути оптимізований зі всіх сторін: від наявності карти сайту і файлу robots.txt до оптимізації посилальної маси.

Поділяють 2 види пошукової оптимізації: робота над внутрішніми факторами і зовнішніми факторами. Під внутрішніми факторами розуміють внутрішню оптимізацію сайту, а під зовнішніми відповідно зовнішню. Внутрішня оптимізація полягає в роботі над кодом і контентом сайту, а також над поліпшенням поведінкових факторів.

Зовнішня оптимізація полягає в роботі над посилальної масою. Саме на неї витрачається найбільше часу і вкладень. Якщо оптимізацію внутрішніх факторів ще якось можна виконати самостійно, то отримати якісні посилання безкоштовно і без спеціальних навичок не вийде (виняток: каталоги статей та гостьові пости). Саме з цієї причини фахівці в області seo затребувані на біржах фріланса.

Методи SEO оптимізації

В SEO оптимізації розрізняють чорне і біле seo. Що це таке? Багато оптимізаторів використовують методи, заборонені пошуковими системами. Ці методи називаються чорним seo. Зазвичай це використання дорвеїв (перегін трафіку), клоакінг (підміна вмісту), посилальний спам і мн.ін. Відповідно біле seo це дозволені методи: оптимізація мета-тегів, купівля тематичних посилань і т. д.

Сьогодні усі методи чорної оптимізації пошуковим системам відомі, тому їх використання призводить до накладення фільтрів або в гіршому випадку до бану сайту. (Ефективні методи просування сайту)

Як навчитися оптимізувати сайти?

На це питання дуже складно відповісти. Не вийде вивчити seo за 1 день або тиждень. Досвід приходить з роками. Потрібно щодня відвідувати тренінги та семінари, читати блоги та книги про seo, ходити на курси і постійно стежити за новинами даної сфери. Рекомендую для початку зареєструватися на форумах, де можна знайти величезну кількість seo статей, відповідей на часті питання і експерименти, що проводяться відомими людьми в сфері seo.

Форуми для SEO 

  1. Maultalk — старий seo форум з хорошою репутацією. Для новачків він примітний тим, що сторожилы форуми лояльно ставляться до початківцям веб-майстрам і блогерам. Тут завжди можна отримати розгорнуту відповідь на питання чи проблему.
  2. Webmasters — відмінний форум з приємним дизайном і хорошою навігацією. Дуже багато корисних статей і цікавих людей, які завжди допоможуть відповісти на запитання.
  3. Searchengines — самий авторитетний форум в seo сфері. Тут сидять люди з величезним досвідом у даній сфері. Сторожилы форуми до новачків ставляться з зневагою, тому не завжди можна отримати відповідь на банальне питання.

Відео

 От і все! SEO оптимізація — це практична наука, на вивчення якої йдуть роки. У своєму блозі я постараюся написати про всіх її аспектах.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити