Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Перелінковка внутрішніх сторінок сайту

Останнє оновлення: Понеділок, 20 січня 2020 Автор: Марина Швець

Перелінковка сайту

Вітаю, друзі! Одним з найбільш ефективних способів підняття низькочастотних запитів у видачі є перелінковка внутрішніх сторінок сайту. Незважаючи на простоту реалізації хорошої перелінковки, початківці блогери допускають помилки.

 Основною помилкою є неправильна організація перелінковки і неправильна розстановка анкорів на внутрішні сторінки. Насправді, якщо дотримуватися деяких правил і правильно підбирати сторінки під певні нч запити можна в короткі строки збільшити відвідуваність сайту в кілька разів. Таким чином, я хочу розповісти Вам, як правильно організувати перелінковку на сайті і як з її допомогою піднімати нч запити.

Існує 3 види організації внутрішньої перелінковки: просування під ВЧ, СЧ і НЧ запити.

1) Просування ВЧ запитів

При такій перелінковці seo оптимізаторів намагаються передати весь статична вага внутрішніх сторінок на головну сторінку сайту. Організувати її можна самим банальним методом: додаємо посилання на головну сторінку в файлах single.php і page.php. Даний спосіб припускає, що головна сторінка, як і внутрішні, є статичною, тому рекомендую підкріплювати внутрішні посилання якісними посилання з трастових ресурсів. Безсумнівно, такий підхід до просування сайту принесе відмінні результати (збільшення відвідуваності, підняття вч і нч запитів у видачі).
Така внутрішня перелінковка підходить інтернет магазинів, сайтів з кількістю сторінок менше 50 і сервісів, що надають які-небудь послуги.

2) Підняття СЧ запитів

Дана перелінковка передбачає передачу статичної ваги всіх сторінок сайту на сторінки 2-го рівня (розділи і категорії). Організувати її можна з допомогою «хлібних крихт». Тільки не забудьте видалити посилання на головну сторінку, інакше пошукові системи сприймуть їх як автоматичні посилання.
Підходить практично для будь-якого сайту.

3) Просування НЧ запитів

Даний спосіб заснований на перелінковці тематичних сторінок сайту. Щоб її організувати, потрібно дотримуватися кількох правил:

1. З кожної сторінки сайту посилаємося на 2-3 інші тематичні сторінки

2. На головній сторінці є посилання на популярні сторінки сайту

4) Рівномірний розподіл ваги по всьому сайту (блоги)

При просуванні своїх блогів я дотримуюся даного способу перелінковки. Для її реалізації я роблю наступне:

1. На кожній сторінці ставлю посилання на карту сайту і головну сторінку

2. На кожній сторінці проставляю 2-3 посилання на інші тематичні сторінки

Даний спосіб передбачає просування тільки тих сторінок, які приносять трафік з пошукових систем.

Просування сайту внутрішньої перелінковкою

Зрозуміло, знань про види перелінковки недостатньо для просування конкретних низькочастотних запитів. Для цього потрібно не тільки вміти підбирати нч запити, але і ставити їх в потрібних місцях. Як же визначити потрібні нч запити?

Особисто я користуюся Key Collector'м, але так як програма платна, я покажу метод підбору на його безкоштовному аналогу Словоеб.

1) Відкриваємо програму і натискаємо на напис Ліва колонка Yandex.Wordstat.ru

2) Вбиваємо запит, по якому планується просування

3) Отримавши статистику всіх запитів, визначаємо їх частотність. Для цього натискаємо на Зібрати частотності «!»

4) Відсіваємо запити з частотністю нижче 50 і вище 200

5) Зберігаємо список отриманих запитів в простому блокноті

Тепер потрібно визначити релевантні сторінки для кожного запиту. Відкриваємо сайт пошукової системи і аналізуємо кожен запит. Шукаємо тільки на певний сайті.

Таким чином, можна швидко просунути низькочастотні запити в топ видачі. А тепер я хочу розповісти, як збільшити трафік сайту за існуючими нч запитам, займає з другої по 20-ю позицію у видачі. Для цього нам знадобиться статистика Liveinternet або Google Analytics, а точніше статистика переходів по пошуковим запитам.

1) Визначаємо основні запити, що приносять трафік сайту, за допомогою системи статистики

2) Відбираємо 50 основних запитів та аналізуємо їх в пошуковій системі Яндекс (розширений пошук по сайту)

3) Проставляємо посилання з релевантних сторінок, при цьому в якості анкорів використовуємо підсвічені слова в пошуковій системі

Ну, і останнє: рекомендую подивитися інтерв'ю з одним з головних розробників програми Key Collector:

Читати також  - Оптимізація зображень для сайту.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити