Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

СЕО термінологія, скорочення і жаргон — частина 2

Останнє оновлення: Вівторок, 27 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Продовжую публікувати, розпочатий в пості Розшифровка та роз'яснення Seo скорочень, термінів і жаргонізмів, список seo абревіатури. Отже продовжимо...

СЕО терміни

 

 1. ВЧ-запит (високочастотник) — запит користувачів Яндекса або Гугла, що має дуже високу популярність (напевно, десь понад 10000 запитів в місяць). Високочастотники відрізняються також підвищеним рівнем конкуренції у видачі пошуковиків (як правило). Просунутися за таким запитом особливо складно. Подивитися, з якою частотою користувачі вводять в пошуковиках ті чи інші запити, можна тут:
  • Статистика ключових слів по Вордстату
  • Статистика запитів до Яндексу, Рамблеру і Гуглу
 2. СЧ-запит (середньочастотник) — середньочастотний запит. Зазвичай під средньочастотними розуміють запити, які вводять кілька тисяч разів в місяць. Ця кількість є індивідуальним для кожної тематики і залежить від її популярності в інтернеті. Конкуренція тут, як правило, декілька нижче, але все одно достатня.

Частотність запитів, апдейти, нудота, бан і релевантність

 1.  НЧ-запит (низькочастотник) — низькочастотний запит. Вони вводяться по кілька сотень разів в місяць. Просунутися по НЧ можна, взагалі не використовуючи зовнішню оптимізацію. Для цього достатньо буде грамотно провести внутрішню оптимізацію (облінкований статті).
 2. Ссилка наскрізна (протяг) — вебссылка зі всіх сторінок сайту (головна + всі внутрішні). З допомогою протягу добре піднімати PR та ТІЦ сайту, але при просуванні по запитам (для потрапляння в топ) протяг не має особливого переваги порівняно із звичайною вебссылкой з головної сторінки.
 3. Яка — каталог Яндекса.
 4. ДМОЗ (DMOZ) — Open Directory Project — популярний ненашенскій каталог (http://dmoz.org ). Має великий вплив на pr при просуванні (є думка, що на рунет це не поширюється). Додавання в ДМОЗ (DMOZ) проводиться на безкоштовній основі.
 5. Клоакінг (Cloaking) — метод оптимізації, при якому пошуковому роботу надається один контент, а відвідувачам ресурсу — інший. При виявленні карається баном (ресурс виключається з бази пошуковика).
 6. Песимізація сайту — заниження позицій ресурсу при його ранжируванні результатів пошуку. Зазвичай виникає в результаті використання методів «чорної оптимізації». Яндекс і Гугл роблять в цілях підвищення релевантності своєї видачі.
 7. Релевантність пошуку — відповідність відповіді питання. Важливі дві складові – повнота (нічого не втрачено) і точність (не знайдено нічого зайвого).
 8. Бан — заборона ресурсу до індексації одним або декількома пошуковими системами. Наприклад, якщо Яндекс вас забанив, то ваш сайт на стартовій сторінці яндекса не знайдеться ні по одному із запитів.
 9. Нудота сторінки — ступінь неествественности тексту. Нудота збільшується при явному переборі ключових слів, великому кол-ве тегів strong і ін. Вона не обов'язково веде до пессимізації і вже тим більше до бану, але може зіпсувати думку пошукачів про вашому ресурсі.
 10. Пошуковий спам — це будь-які прийоми або тексти, розраховані лише на роботів пошукових систем і не призначені для "живого" відвідувача. Наприклад, розміщення невидимих для користувача гіперпосилань (як варіант — у вигляді прозорої картинки розміром 1×1) і створення, так званих, Link Farm (лінк-ферм, або ссилкопомоек ) — вебсторінок з величезною кількістю посилань на різні ресурси.
 11. АП (апдейт) — це оновлення індексу Яндекса (у Google все відбувається практично в реальному часі), що приводить до зміни позицій у видачі. Апдейти проходять двома способами — миттєва очищення кеша і поступова заміна. У першому випадку, під час початку апдейта ми бачимо сильні зміни у видачі відразу, т. к. кеш очищений і видача формується в реальному часі, а в другому — видача поступово оновлюється.
 12. Пошукова видача SERP (search engine result page) — набір посилань на сайти і їх опису, що видається в результаті пошуку. Ввели запит і в результаті отримали список ресурсів, які відповідають на думку пошукача вашим запитом. Цей список і пошуковою видачею.
 13. Семантичне ядро — це повний список запитів, по яких проект буде просуватися. Розробляти структуру сайту потрібно тільки після складання семантичного ядра. Це дасть Вам уявлення про розділах Вашого не створеного веб-сайту і про матеріали, які на ньому потрібно буде розміщувати.
 14. Ссилочне ранжування (Link Popularity) — це вплив текстової складової гіперпосилання, проставленою з чужого сайту, на релевантність веб-сторінки вашого ресурсу по пошуковим запитам, що містяться в текстової складової посилання (її анкорі). Це пошук по лексиці анкоров, який є, мабуть, найбільш цікавим з критеріїв, які впливають на ранжирування документів в результатах пошуку.

  Ссилочне ранжування — це ієрархія по авторитету у видачі Яндекса або Google. Якщо на ресурс посилаються багато інших ресурсів, значить він авторитетний. Керувати всіма які посилаються вебсайтами вебмастер не може, тому контрольний критерій більш об'єктивний, ніж текстовий. Доповнюючи один одного, обидва критерії дозволяють рятувальникам забезпечувати кращі результати пошуку.

 15. Ссилочна популярність — це показник того, скільки гіперпосилань з зовнішніх ресурсів веде на ваш сайт, документ або домен, на якому він знаходиться. Ссилочна популярність буде змінюватися в залежності від пошукової системи, оскільки кожен пошуковик має свою власну базу даних і кількість посилань, що зберігаються в базах різних систем по-різному. Гуглівський PR і яндексовскій ВІЦ є показниками ссилочної популярності.
 16. Free-for-all (FFA) сторінки — це місце, де кожен може додати свою гіперпосилання. Оскільки процес автоматизований, то немає ніякої можливості його контролювати. Тисячі і тисячі нетематичних посилань знаходяться на сторінках FFA. Єдина мета — це збільшення link popularity.

Анкор, движки, види оптимізації парсери і пісочниця

 1.  Анкор (anchor) — текст ссилки.
 2. «Чорна» оптимізація просування нечесними методами, пошуковий спам. Для досягнення результату використовується розміщення невидимого тексту, використання дорвеїв з перенаправленням, клоакінг, посилальний спам (розміщення невидимих для користувача гіперпосилань. )
 3. «Сіра» оптимізація — оптимізація «наосліп», без урахування особливостей проекту. Здійснюється, наприклад, створенням дорвеїв без редиректа, хаотичний обмін посиланнями. Ефект від такої оптимізації мінімальний.
 4. «Біла» оптимізація — робота з контентом і структурою сайту з метою зробити його найбільш зручним для відвідувачів і доступним для індексації пошуковими системами. Проводиться шляхом оптимізації навігації на сайті, чищенням коду додаванням контенту, розміщенням посилань на тематичних ресурсах.
 5. Движок — програмний код, на основі якого побудований сайт. Частіше всього маються на увазі CMS (Content Management System) – Системи управління контентом. Оптимізація висуває до «движка» низку вимог, якими зазвичай нехтують багато розробників CMS.
 6. Жирна ссилка — гіперпосилання, веб-сторінки з великим авторитетом (ТИЦ, PR). Важливість цієї посилається сторінки, в свою чергу, тим вище, чим більше кількість і чим авторитетніше ссилка веде на цю вебсторінку.
 7. Заточувати — стосовно до SEO, це оптимізація під пошуковик, або тексту під ключове слово.
 8. Кіберсквоттери — це ті, хто реєструє домени для продажу. Маржа кіберсквоттера може перевищувати кілька сотень відсотків.
 9. Мордовські ссилки — з головних вебсторінок (морд) сайтів.
 10. Непот-фільтр — відмова пошуковика враховувати гіперпосилання з сайтів-спамерів.
 11. Непот лист — список ресурсів, які потрапили під обмеження накладаються непот фільтром.
 12. Парсер — програма, яка забезпечує автоматичну обробку (розбирання) вебсторінок сайтів з метою отримання потрібних даних. Парсерів в природі існує величезна безліч, в залежності від завдання, наприклад, парсери для збору ключових слів з сервісу wordstat.yandex.ru.
 13. Парсити — процес перевірки (розбирання) даних, основною метою якого є виявлення необхідних елементів файлу (ссилки, логічні частини тексту тощо).
 14. Парсити можна видачу на предмет позицій ресурсу, можна сторінки на предмет знаходження там потрібної ссилки і т. п.
 15. Пісочниця — це одне із самих серйозних перешкод, яке необхідно подолати новим проектом, перш ніж потрапити в результати пошуку українського Google. Пісочниця Google не дозволяє новим ресурсів штучним шляхом покращувати свої позиції. Далеко не кожна пошукова система має таку фільтрацію. Сайти, які опинилися в пісочниці, можуть пробути там від двох тижнів до року. Протягом цього періоду нові проекти встигнуть зайняти високі позиції в інших пошукових системах, але не в Google.

Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити