Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Прогноз відвідуваності по сервісу збору статистики Wordstat.yandex.ru

Останнє оновлення: Четвер, 01 вересня 2022 Автор: Марина Швець

Вітаю, друзі! Багато хто з Вас користуються сервісом статистики вордстат і, напевно, навіть використовують його дані їм при зборі ключових слів для семантичного ядра. Хоч я і не прихильник такого підходу до збору ключових слів і користуюся тільки KEyCollector'ом, я все ж хочу розповісти, як спрогнозувати приблизну відвідуваність за статистикою запитів вордстат.

Насправді не можна спрогнозувати точну цифру переходів з якого-небудь запиту, як і не можна спрогнозувати приблизну відвідуваність по семантичному ядру. Все залежить від низки чинників: сезонності, займаної позиції, внутрішньої оптимізації ресурсу і мн. ін. Також кількість переходів з пошукових систем залежить від заповнення мета тегів і наявності favicon. Таким чином, спрогнозувати точно неможливо, але можна зробити невеликий аналіз і отримати цифру в декілька разів більше від реальної. Поясню.

Сервіс Wordstat.yandex.ru показує точну статистику і в більшості випадків завищує реальні покази запитів (тому я користуюся KeyCollector'ом :) ). В даному випадку ми спочатку не знаємо точні цифри показів. Що ж говорити про реальні переходах на сайт?

Зрозуміло, у мене, як і у багатьох seo оптимізаторів, є на такий випадок туз в рукаві, а точніше секретна методика отримання порівняно точних показів запитів у пошукових системах. Вона ґрунтується на порівнянні статистики запитів в декількох пошукових системах з урахуванням деяких факторів.

Для початку давайте розберемося з Яндекс Вордстат. Відриваємо сервіс і вводимо запит. Наприклад, запит "просування сайтів". Отримуємо близько 80 тисяч показів на місяць з урахуванням всіх словоформ і різних комбінацій послідовності. Тепер вводимо запит наступним чином: оточуємо запит лапками і перед кожним словом ставимо знак оклику, тим самим вказавши на точне входження і точну послідовність. Отримуємо близько 17 тисяч показів в місяць. Тепер ділимо це число на 30 і множимо на 0,6, отримуючи при цьому приблизне число переходів на сайт, займає 1 місце в Топі за цим запитом. Аналогічно дізнаємося кількість переходів на другу, третю позицію (x0.2, x0.1).

Далі йдемо в сервіс статистика Google і аналогічно аналізуємо запит. Переходимо в Adwords.google.com і відкриваємо планувальник ключових слів. Додаємо нашу фразу в квадратних лапках для отримання точного результату. Отримуємо близько 5400 показів. Ділимо на 30 і множимо на 0.6. Отримуємо приблизно кількість переходів на сайт, який займає першу позицію у видачі по цьому запиту.

Тепер знаходимо середнє арифметичне двох отриманих чисел в різних сервісах статистики і одержуємо наближене кількість переходів в Яндексі. Чому ж так сильно різняться числа в Google і Яндекс? Справа в тому, що Яндекс популярнішим Гугла в російськомовному сегменті інтернету, звідси такі результати.

Читати також - Як правильно нарощувати ссилкову масу?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!

 


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити