Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як перевірити і підвищити траст сайту?

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Марина Швець

Як перевірити і підвищити траст сайту?

Здрастуйте, шановні читачі! Сьогодні я хочу розповісти Вам про такому важливому показнику, як траст сайту. Ви ніколи не замислювалися, чому одні сайти твердо сидять в ТОПах, а інші не можуть опуститися навіть нижче сотої позиції? Справа в тому, що кожен сайт має свій показник трасту, на основі якого визначається рівень довіри до нього з боку пошукових систем.

Є різні думки: одні кажуть, що показник трасту є і використовується Яндексом при ранжуванні сайту, інші, навпаки, вважають, що як такого показника не існує. Як би то не було, я дотримуюся думки, що показник є і тому я хочу розповісти про нього більш детально.

Що таке траст сайту?

Траст (з англ. «довір'я») — це показник, що дозволяє визначити рівень довіри пошукових систем до сайту. Є думки, що він використовується пошуковими системами при ранжуванні сайту. Спочатку показник трасту був прийнятий до уваги пошуковою системою Google, але з часом він став враховуватися і Яндексом.

Можливо, ви не раз аналізували своїх конкурентів і робили висновки, що Ваш сайт набагато крутіше, корисніше, уникальней і т. п., можливо, думали, чому Ваш сайт в ж*пі, а конкурент в Топі, чому Яндекс ранжує конкурентів вище, а Вас нижче. У всьому винен показник трасту, що показує рівень довіри до пошукових систем.

Навіть якщо на Вашому сайті опубліковані сотні унікальних статей, оптимізованих під пошукові системи, але при цьому немає трасту вище трьох, то, навряд чи, сайт зможе зайняти Топові позиції в пошукових системах.

Як підвищити траст?

На траст сайту впливає безліч факторів, основними з яких є: вік сайту, доменна зона, якість посилальної маси, вихідні посилання, якість внутрішньої оптимізації і якість контенту, опублікованого на сайті. Всі вони враховуються при обчисленні показника трасту.

  1. Вік сайту є основним чинником, що визначає показник трасту, і він же передає найбільше «трастовості». Не плутайте з віком домену, так як вік сайту відраховується від моменту потрапляння в індекс пошукових систем. Саме тому сеошники намагаються якомога раніше привести на сайт пошукового робота. Для цього публікують 2-3 унікальні статті, оптимізують їх і за схемою прискорюють індексацію ресурсу. Чим раніше сайт потрапить в індекс пс, тим більше він отримає трасту до моменту, коли seo'шник буде готовий їм зайнятися впритул.
  2. Доменна зона. Є думки, що пошукові системи по-різному ставляться до доменних зон. Приміром, зона .info має погану славу з-за своєї низької ціни, тому для неї просування ускладнене тим, що потрібно більше часу на підвищення трасту.
  3. Якість посилальної маси. Більшість сервісів обчислює траст на її основі, при цьому не враховуючи інші фактори. Звичайно, це не зовсім правильно. Наприклад, у Яндекса вже є показник тіц, оцінює якість посилальної маси. Навіщо ще один такий же показник?
  4. «Унікальний контент — запорука успішного просування». Так я відповідаю тим, хто мене питає про просування сайтів. Пошукові системи більше довіряють сайтів з унікальністю контенту від 90%. В принципі, так і повинно бути. Пошукові системи, що допомагають користувачам знаходити якісну інформацію, тому унікальний контент повинен стояти на першому місці при обчисленні трасту.
  5. Внутрішня оптимізація. Як же без неї? Поряд з публікацією унікального контенту потрібно регулярно оптимізувати сторінки сайту під пошукові системи.

Як перевірити траст сайту?

В інтернеті існує величезна кількість сервісів, вычисляющих даний показник, але я довіряю тільки Xtool і Seobuilding. Ніхто не знає за якими формулами вони обчислюють траст, але можу сказати з упевненістю, що їх розрахунки максимально наближені до розрахунків пошукових систем.

  1. Serpstat (https://serpstat.com/uk/) — один з найстаріших і найбільш авторитетних сервісів для обчислення трасту серед seo'шників. Як і багато оптимізаторів, я йому довіряю і користуюся при аналізі конкурентів у видачі. Також сервіс примітний тим, що дозволяє аналізувати сайти при купівлі посилань на біржах.
  2. Ahrefs (https://ahrefs.com/) — відмінний сервіс, що визначає крім трасту безліч інших показників, що дуже зручно при аналізі конкурентів у видачі. Примітний сервіс тим, що не ставить обмежень на кількість добових перевірок.

На цьому у мене все! Тепер ви знаєте, що таке траст сайту, як його перевірити і які фактори впливають на «трастовості» сайту.

Відео

Читати також - Як правильно нарощувати ссилкову масу?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити