Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як розвивати сайт?

Останнє оновлення: Вівторок, 27 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Як розвивати сайт

Всім привіт! Сьогодні поговоримо про сайтах, але не про заробіток на них, а про їхнє просування. Припустимо, ви створили сайт, але не знаєте, як його розвинути. Мова піде не про сателітах і ГС, де потрібен лише тИц і PR, а про нормальних сайтах.

Новоспечений сайт, він як маленька дитина, незміцнілий і неспроможний жити самостійно. Йому потрібна допомога мами (тата, якщо хочете). Так ось, ви стали мамою. Створили такий хороший, по-вашому, думку сайтик. Що йому тепер не вистачає? Правильно, відвідувачів.

Відвідувачі – це така егоїстична група осіб, які переходять тільки на ті сайти, які є в пошукових системах хоч на якихось місцях у видачі. Звичайно, є і відвідувачі, перехідні не з пошукових систем, але сьогодні мова піде саме про розвиток сайту для збільшення відвідуваності з пошукових систем.

Суть успішного сайту проста. Говорячи простою мовою, пошукові системи повинні полюбити ваш сайт. Тоді вони будуть приносити відвідувачів. Але любов потрібно заслужити (взаємна любов, якщо хочете). Зараз я розповім вам «як робити любов» з пошукачами для збільшення відвідуваності сайту :).

Далі, кілька моїх рекомендацій:

1) Перш ніж зареєструвати новий домен, перевірте його історію. Може так статися, що ви зареєструєте домен під фільтром ПС. Він не буде індексуватися або погано ранжируватися.

Як подивитися історію сайту? Це просто:

 • подивитися, чи є зворотні посилання на сайт і якої вони якості. Можна почати з простого — ввести в пошукачі ім'я домену і подивитися, чи є згадки.
 • перевірити наявність сайту у веб архіві і якщо сайт там є, що подивитися яким він був. Хоча це не дасть повної картини, але все ж.
 • Якщо у вас вже є зареєстрований домен, прив'язаний до хостингу, варто перевірити його на наявність бана.

На основі історії ви зробите висновок, чи варто просувати сайт саме на цьому домені. По своєму досвіду скажу, що розвивати сайт на раніше забаненном і зафильтрованном домені – собі дорожче.

2) Домен є. Тепер потрібно продумати структуру, по можливості оптимізувати головну сторінку і розділи. Дуже багато хто думає, що оптимізація потрібна тільки для текстів, забуваючи про головну сторінку і, приміром, категорії.

3) Наповнювати сайт сео-текстами.

Якщо коротко, то сео-текст – це стаття, яка грамотно заточена під ключові слова. Якщо писати статті просто так, як вам заманеться і не оптимізувати, то про швидке збільшення трафіку з пошукових систем можете забути. Великим плюсом у розвитку сайту буде періодичне наповнення і чим частіше буде наповнюватися сайт сео-текстом, тим краще.

4) Писати на популярні теми. Дайте відвідувачам те, чого вони так хочуть. :)

5) Не забуваємо про внутрішню оптимізацію. Посилаємося з однієї статті на іншу (або на категорію, головну), вставляючи правильно підібраний анкор.

Використовуючи лише прийоми внутрішньої оптимізації можна з легкістю отримувати відмінний трафік по НЧ і навіть СЧ запитам. Якщо для вас всі ці слова – це темний ліс, читайте з чого почати вивчати SEO.

6) Потрібні посилання. Поступово закуповуємо посилання на хороших і трастових ресурсах. Обмін посиланнями теж може бути, але це не так ефективно. Звичайно, посилання закуповуйте з потрібним анкором. Посилання потрібні не тільки головну, але й внутрішні сторінки – статті, категорії. Найголовніше, не поспішайте. Буде тільки гірше, якщо ви на самому початку швидко закупіть купу дешевих посилань з ГС. Плавно закуповуйте хороші посилання. Як тільки сайт стане більш авторитетніше в очах пошуковиків і міцно займе своє місце в серпі, разом з дорогими можна купувати більш дешеві посилання :).

Також під час старту краще забути про прогін по каталогах. Якщо тільки це не прогін по робочим і трастовим сайтам. Хоча якщо каталогів не багато, то шкоди вони не принесуть.

Чек-лист для SEO нового сайту:

Усунення технічних проблем

 • перевірка кодів відповіді сервера;
 • закриття індексованих дублів сайту;
 • налаштування редиректів для битих посилань;
 • складання URL таким чином, щоб він був зрозумілий людям.

Оптимізація контенту

 • перевірка текстів на унікальність;
 • включення ключових слів із семантичного ядра в мета-теги Title, Description та заголовки сторінок;
 • заповнення атрибутів alt у зображень;
 • налаштування внутрішньої перелінковки.

Налаштування службових файлів та сервісів

 • налаштування Robots.txt та Sitemap.xml;
 • додавання сайту в панелі Вебмайстрів Google.

Перевірка юзабіліті

 • Перевірка правильності відображення сайту на всіх типах пристроїв (особливу увагу видалити мобільним);
 • Перевірка зручності здійснення конверсійних дій (відправлення форми, оформлення замовлення).

Ось такі основні рекомендації щодо розвитку сайтів.

Відео

Читати також - Арсенал seo оптимізатора. Який він?

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити