Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Просування сайту в пошукових системах: самостійно і безкоштовно

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Просування сайту в пошукових системах

Добрий день, шановні читачі, ITstatti.in.ua! Просування сайту в пошукових системах - тема настільки велика, що охопити її в одній статті практично неможливо. Але ми постараємося! Навіщо це потрібно? Щоб зрозуміти, як просунути сайт в пошукових системах своїми силами максимально швидко, ефективно та з мінімальними витратами, щоб отримувати з нього реальний прибуток, популярність для свого продукту (товару/послуги)/компанії.

Але насамперед, варто зрозуміти, що таке взагалі розкрутка сайту в пошукових системах, як її оцінити. Відповідь на це питання проста до неможливості. Розкрутити – значить набрати популярність. А набрати популярність – це забезпечення веб-портал трафіком, тобто відвідувачами, потенційними клієнтами або читачями.

Як просувати сайт в пошукових системах: коротко про головне

Самостійне і безкоштовне просування сайту в пошукових системах реально і воно включає в себе масу способів. Не варто вибирати 1-2 і використовувати їх, адже хороший результат можливий лише у разі комплексного підходу. Отже, якщо коротко, то просування сайту в пошукових системах безкоштовно включає в себе:

 • продуманий, не рендомний вибір домену;
 • створення якісного сайту і його настроювання;
 • оптимізацію контенту;
 • наповнення сайту;
 • індексацію і переіндексацію після внесених змін.

Як домен впливає на просування сайту в пошукових системах самостійно?

У чому фішка: ключевик в доменному імені має велику вагу для пошукачів і в рази збільшує ймовірність того, що ви будете в Топі над своїми конкурентами. Плюс, це збільшує впізнаваність серед споживачів. Погодьтеся, послуга сайту atelie-irina.ua набагато більш зрозуміла, ніж послуга загадкового ресурсу irina.ua.

Якщо тематика ресурсу надто велика, щоб її можна було вмістити в 1-3 слова, варіант не підійде. У такому випадку варто заздалегідь продумати помітне, цепляющее ім'я, яке буде запам'ятовуватися і пізніше (робота на перспективу завжди актуальна) стане впізнаваним брендом. До речі, уникайте доменних імен кирилицею: з ними вас буде знайти набагато складніше. Використовуйте замість цього транслітерацію.

І головне правило: використовуйте URL, які будуть зрозумілі людям. Не пишіть рендомний набір цифробукв, так як самостійне просування сайту в пошукових системах від цього легше не стане.

Створення сайту: основні моменти

Вибір CMS

Створення сайту – річ складна, яка включає в себе безліч аспектів. Серед них - вибір відповідного CMS (системи управління контентом). Вибирати варто SEO friendly CMS, які полегшать оптимізацію ресурсу. Їх особливості:

 • можливості для ручного/автоматичного заповнення метатегів (title, description, keywords);
 • можливість використання Н1...Н4.
 • правильне застосування Rel="Canonical при використанні ідентичного/схожого контенту;
 • автоматичне формування ЧПУ (чоловікозрозумілого URL);
 • можливість кешування, швидкість генерації сторінок сайту;
 • чистота вихідного html-коду.

Це основні моменти, як просунути сайт в пошукових системах самому безкоштовно за допомогою правильного вибору CMS. До SEO friendly движка відносять:

 1. Wordpress.
 2. Joomla
 3. Бітрікс
 4. MODx.
 5. Textpattern.

Дизайн та оформлення

Оптимізація і просування сайтів в пошукових системах - це чудово, але про оформлення сайту забувати не потрібно. І це важливо не тільки для задоволення людських бажань, але і для пошукових систем, адже сучасні пошуковики можуть аналізувати цей параметр і впливати на ранжирування вашого сайту на основі цього.

Якщо на сторінці є занадто дрібний або великий шрифт, непропорційні блоки, інші незручні елементи – ваш сайт не сподобається ні людям, ні пошуковим системам.

А тому:

 • все повинно бути максимально просто: мінімалістичний дизайн (в тренді вже кілька років і позицій не здає, подивіться на лідерів ринку), всі сторінки можна відкрити в три кліка (загальне правило для всіх ресурсів);
 • необхідна навігація, корисною буде карта сайту, розділи і підрозділи теж актуальні;
 • приємна колірна гамма (незайвим, хоча і необов'язковою, буде розібрати психологію впливу кольорів);

Також не забувайте про створення логотипів, фавікона, слоганів – все повинно бути витримано в одному стилі з дизайном, впізнаватися і привертати увагу.

Вибрали движок, зробили сайт, налаштували його або довірили це професіоналу? Тепер просування сайту в пошукових системах виходить на новий етап: наповнення ресурсу контентом.

ЩО ТАКЕ ЮЗАБІЛІТІ САЙТУ, І ЧОМУ ЦЕ ВАЖЛИВО?

Просування сайту в пошуку за допомогою SEO: теоретична частина

SEO-оптимізація контенту, мабуть, це самий ефективний безкоштовний метод для розкрутки свого ресурсу. І самим популярним, відомим і поширеним і простим інструментів для оптимізації є впровадження ключів в медіаконтент, особливо – в текстову його частина.

Що це означає? Це означає, що вам не тільки потрібно регулярно наповнювати веб-ресурс новими матеріалами для залучення споживачів, але і робити ці матеріали зрозумілими для пошукової системи. Адже саме через пошукову систему до вас буде заходити 60-90 споживачів. Види контенту залежать від типу вашого порталу: інтернет-магазини вимагають одного, освітні ресурси іншого, інформаційно-корисні ресурси третього.

Але в основному контент може включати в себе інформаційні статті в розділ блог/новини, продають тексти для категорій товарів, навчальні матеріали (відео, фотоколажі з описами, текстові інструкції). На комерційних ресурсах важливо заповнення розділів «Про компанії», «Контакти» та інших. Ці тексти також можна і потрібно оптимізувати.

Рецепт гарного текстового контенту:

 • корисна і достовірна інформація;
 • виклад простою і доступною мовою;
 • грамотність і відсутність помилок будь-якого роду;
 • цифри і факти, докази, вигоди (для комерційних проектів);
 • ключові слова і фрази для індексації сторінки;
 • адекватні SEO-параметри тексту: вода, унікальність, заспамленність;
 • включення в текст назви проекту для підвищення впізнаваності;
 • внутрішня перелінковка на інші матеріали на сайті.

Текстовий контент варто доповнювати візуальним: інфографікою, ілюстраціями, відеоматеріалами. Інфографіка, наприклад, приваблює на 60 більше уваги, ніж порожній текст. Медіаконтент дозволяє розбавити статтю-полотно, зробити її цікавішою, доступнішим для сприйняття.

Розкрутка сайту в пошукових системах за допомогою SEO: детально про практику

 1. Проаналізуйте свою нішу на ринку, оцініть роботу конкурентів, їх портали, наповнення цих порталів.
 2. Продумайте тематичні ключові слова/фрази, складіть приблизний список. Підберіть додаткові ключі, вибирайте конкурентні запити. Для підбору користуйтеся google keyword planner.
 3. Перевірте частотність всіх вибраних ключів вручну або за допомогою програми, для просування сайту в пошукових системах потрібні і низько-, середньо-і високочастотні варіанти.
 4. На основі отриманих результатів складіть семантичне ядро. Продумайте, актуально включати в нього геозалежні запити, топоніми. Структуруйте запити, фільтрувати їх зручним для вас чином.
 5. Продумайте, які матеріали в які розділи на сайті потрібні, що ви хочете там бачити. Розподіліть ключевики.
 6. Зберіть інформацію і приступайте до написання або замовте контент у професійних копірайтерів.

Все це допоможе вам розкрутити сайт в пошукових системах. Після створення сайт на деякий час потрапить в «пісочницю» (фільтр для нових ресурсів). Після він буде автоматично знято, ресурс буде індексуватися пошуковою системою і сторінки з нього з'являться в пошуковій видачі. Вуаля, безкоштовне просування сайту в пошукових системах дає вам перші для вас: люди заходять на ваш сайт, купують товари/клікають на рекламу, роблять потрібні цільові дії.

Однак пам'ятайте: навіть якщо ви знаєте, як самостійно просунути сайт в пошукових системах, роботу краще довіряти професіоналам! Делегування обов'язків – це не тільки спосіб отримати краще, але і можливість заощадити свій час для більш важливих і складних завдань, які не може вирішити ніхто, крім вас. Не витрачайте час на те, що можна доручити іншим!

Відео

Читайте також - Як створити свій сайт самостійно безкоштовно з повного нуля

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити