Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

14 міфів про SEO просування сайтів

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Марина Швець
Зміст[Сховати]

14 міфів про SEO просування сайтів

Більшість початківців SEO-фахівців, починаючи просування сайтів, задаються наведеними нижче питаннями, які насправді є не більш ніж міфами і помилками.

SEO-міф №1: Чим більше вихідних посилань,тим краще сайт ранжирується

Вихідні посилання на тематично близькі і не тематичні сайти враховуються всіма пошуковими системами (ПС). Необхідно розуміти, що добре впливають вихідні посилання на ресурси з цієї ж або схожими тематиками. Важливо не переборщити з посиланнями, інакше ваш сайт в очах пс перетвориться в "лінкопомийку".

SEO-міф №2: Не потрібно оновлювати сайт, щоб утримувати свої позиції у видачі

При регулярному оновленні структури та контенту вашого сайту (наприклад, заміна застарілого матеріалу на новий, виправлення битих посилань, оптимізація коду і т. д.) пошукові роботи будуть частіше відвідувати ваш сайт. Для того щоб ваш сайт утримував позиції у видачі, регулярно оновлюйте його. Як показує досвід, сайти, які рідко оновлюються, втрачають свої позиції у видачі, не витримуючи конкуренції з часто оновлюваними ресурсами.

SEO-міф №3: Все, що потрібно для просування — це посилання

Посилання завжди позитивно впливали на просування сайтів. Але останнім часом з-за активного поширення посилального спаму ситуація почала змінюватися. Більш того, малоефективною стала не тільки покупка посилань, але і застосування стратегій линкбилдинга. Власник ресурсу не може бути на 100% впевненим в тому, що посилання, що веде на сторінку, є якісною і не зашкодить ресурсу. Не варто гнатися за посиланнями – це лише невелика частина великої картини, на підставі якої у пс складається думка про вашому ресурсі. Безумовно, велику кількість релевантних посилань посилаються на ваш ресурс сприяє ранжирування, але це повинні бути природні посилання.

SEO-міф №4: Ми створюємо відмінний контент і наш сайт зобов'язаний бути в Топі видачі

Можливо, ви створюєте унікальний контент, однак тільки вашої думки тут не достатньо.

Якісним пошукові системи визнають лише той контент, який найбільш затребуваний серед користувачів. Потрібно розуміти, що контент сайту повинен відповідати стандартам якості. Так, наприклад, під час написання унікальних текстів не потрібно ігнорувати правила граматики і SEO-оптимізації, а також необхідно враховувати часові інтервали випуску контенту.

SEO-міф №5: Додавання відео сприяє просуванню сайту

Факт: відвідувачі сайтів охоче споживають відеоконтент. Однак при виборі цієї стратегії важливо розуміти – додавання на сторінку відео може істотно збільшити тривалість її завантаження. Як результат – незадоволення користувачів і зниження позицій сайту у видачі. Розміщуючи відео на сторінці, слід враховувати, що алгоритми пс не зможуть розпізнати його зміст, тому важливо використовувати на сторінці з роликом текстові описи з зображеннями.

SEO-міф №6: PR і ТИц – одні з найбільш важливих показників для SEO

PR та Тіц – це дійсно хороші показники, але на даний момент, на жаль, мало на що впливають. У свій час ці показники були своєрідним мірилом якості сторінки в очах ПС, що відповідає за визначення популярності сторінки з конкретного запиту і допомагає системі показувати користувачеві найбільш релевантну видачу. На сьогоднішній день це вже не актуально, і ось чому: Оновлень PR більше немає і не буде, а ТИц мало на що впливає безпосередньо. PR, як і Тіц, більше не є показником, що впливає на ранжування сайтів в пошуковій видачі. Разом з тим потрібно знати – ці показники залишаються актуальними при виборі майданчиків-донорів для розміщення посилань.

SEO-міф №7: SEO достатньо один раз налаштувати

Припустимо, одного разу ви відмінно оптимізували свій ресурс, і сайт потрапив на бажані позиції у видачі. Але потім ви помічаєте, що він починає їх втрачати. Чому? Ось декілька можливих причин: — деградація посилальної маси; — відсутність нового контенту на сайті; — оновлення алгоритмів пс; — конкуренти зробили більш якісний сайт, і краще попрацювали над його просуванням; — старіння поточного контенту; — накопичення помилок в роботі сайту; — збої в роботі сервера.

SEO-міф №8: Необхідно додавати кожну сторінку в індекс пошукових систем через AddURL

Це не прискорить індексацію і ніяк не вплине на ранжування. Якщо ви хочете скоротити час індексації, удоскональте структуру внутрішніх посилань, використовуйте XML і HTML карти сайту і намагайтеся обмінюватися посиланнями з більш авторитетними ресурсами. А ще краще "виростите" хороший аккаунт в Twitter.

SEO-міф №9: Мета-тег Keywords впливає на ранжування

Цей мета-тег використовувався ПС ще в ті часи, коли динозаври бродили по Землі серверам ПС бракувало продуктивності для аналізу сторінок цілком. З тих пір ПС сильно еволюціонували. Крім того, ці мета-теги перестали використовувати з причини того, що найчастіше недобросовісні просуванці додавали у вміст мета-тегу опису, не відповідають дійсності. Google, наприклад, відкрито заявляв про те, що цей тег взагалі не впливає на ранжирування і немає ніякого сенсу використовувати його. Незважаючи на це, проводячи аналітику сайтів, ми дуже часто стикаємося навіть з переоптимизировауным мета-тегів keuwords. На мій погляд, в даний момент це найбільше правило хорошого тону, ніж важливий параметр, що впливає на ранжування.

SEO-міф №10: Nofollow-посилання впливають на розподіл посилальної ваги

У минулому можна було використовувати цей атрибут, щоб управляти розподілом посилальної ваги і тим самим впливати на просування сайтів. На даний момент в результаті оновлення алгоритмів пс вага таких посилань не враховується. А за деякими даними навіть навпаки — сторінка з таким тегом втрачає частину своєї ваги.

SEO-міф №11: Мета-теги title і description обов'язково присутні в сніппеті

Багато вірять, що вміст тегів title і description обов'язково виявиться в сніппеті в результатах пошукової видачі. Це не завжди так. Вміст тегів часто замінюється фрагментами тексту сторінки (зазвичай це перший абзац тексту сторінки з входженням ключового слова), більш відповідними запитами користувача. У деяких випадках ПС використовують текст із зовнішніх джерел, наприклад, з анкорного тексту посилань.

SEO-міф №12: Мій сайт в Топі і всі проблеми вирішені!

Для комерційних ресурсів наявність сайту в Топі не означає обов'язкову наявність продажів. Досить часто для збільшення конверсії потрібно зробити дуже багато: попрацювати над юзабіліті, створити посадочні сторінки, оригінально представити товар та багато-багато іншого. Більш того, конкуренти не сплять, і для того щоб залишатися в ТОПах видачі, потрібно вести щоденну роботу по поліпшенню і наповнення ресурсу оригінальним і корисним контентом. Не можна зупиняти просування сайту досягши результатів.

SEO-міф №13: Реєстрація сайту в каталогах приносить велику користь для сайту

Немає абсолютно ніякої різниці в яких каталогах ви будете реєструвати свій ресурс: "білі", "сірі", "закриті", "платні", "безкоштовні"— розміщення у всіх цих каталогах не приносить ніякої користі для сайту. Користь від даних маніпуляцій була в далеких у 2006-2008 роках. Зараз, на жаль, балом правлять інші технології. Є два каталогу, в яких я б вітав розміщення сайту — це Yaca і Dmoz. Доречі останній припинив існування з 17 березня 2017 року. А це остаточно свідчить що епоха каталогів закінчилась.

SEO-міф №14: Посилання вже не важливі

Посилання з вашого сайту на інші (релевантні) сайти і сайти в межах однієї тематики будуть впливати на репутацію вашого сайту в очах ПС. Ефективна кампанія по пошуковому маркетингу повинна містити в собі і програму для створення посилань. При цьому, важливо розуміти різницю між покупною та природної посиланням, адже природні посилання є найбільш цінними. Сподіваюся, цей пост виявився вам корисний, розвінчав деякі міфи, зробив зрозуміліше деякі аспекти сучасного SEO, і допоможе вам у просуванні сайтів.

Читати також - Як правильно нарощувати ссилкову масу?

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити