Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Ефективні методи просування сайту

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Марина Швець

СЕО оптимізація

Навіть самий якісний, цікавий та корисний сайт може дуже довго перебувати на шляху до своєї аудиторії, якщо до його просування не докласти зусиль, особливо, якщо мова йде про хоч якомусь комерційному ефекті. На сьогоднішній день в Мережі ведеться серйозна боротьба за трафік, але якщо підійти до «розкрутки» ресурсу з усією серйозністю, то з часом він впевнено займе своє місце і почне приносити результат. Розглянемо найбільш ефективні методи просування.

Пошукова оптимізація сайту (SEO)

Суть методу пошукової оптимізації полягає в поліпшенні доступності сайту пошуковими системами і підвищення довіри систем до контенту ресурсу. Існують такі поняття, як внутрішня та зовнішня оптимізація сайту. Внутрішня оптимізація полягає в створенні якісного контенту на сайті. Найбільше цінуються пошуковими системами унікальні, не скопійовані з чужих ресурсів тексти. Тексти повинні відповідати тематиці сайту і містити ключові слова і словосполучення на задану тему. В цілому сайт повинен бути «зрозумілим і переконливим» для пошукача. Зовнішня оптимізація полягає в розміщенні посилань на сторонніх, бажано тематичних, ресурсах. Чим більше авторитетних сайтів посилаються на сайт, що просувається, тим вище він цінується пошуковими системами.

Контекстна реклама

Унікальність і ефективність методу в тому, що рекламу вашого сайту будуть бачити ті користувачі, які вже цікавилися даною тематикою, тобто, по суті, суворо ваша цільова аудиторія. Така реклама ненав'язлива і не дратує користувачів. Систем управління контекстною рекламою в Мережі існує багато, але найбільш популярними в інеті є Google AdWords, Бігун і MediaTarget.

Медійна (банерна) реклама

Даний вид реклами полягає в розміщенні на сайті з великою відвідуваністю графічного або текстово-графічного блоку з рекламною інформацією, при натисканні на який користувач попадає до вас на сайт. Вартість такого виду реклами, також як і ефективність може бути різної, в залежності від популярності ресурсу та його тематики.

Тізерна реклама

Слово «тізерна» походить від англійського «to tease» — дражнити. Це може бути графічна чи текстова, а частіше комбінована блокова реклама, по кліку на яку користувач потрапляє на ваш ресурс. Принцип її дії в цілому схожий з банерної рекламою, різниця полягає лише у формі подачі. Тізерна реклама більш завлекающая, упор робиться на інтризі та захопленню відвідувача сенсацією, або шокуючими повідомленнями.

Просування сайту в соціальних мережах

Ефективність методу полягає в потенціалі гігантської аудиторії соціальних мереж. Метод включає два аспекти — SMO (Social Media Optimization) і SMM (Social Media Marketing). SMO передбачає оптимізацію сайту під соціальні мережі — встановлення кнопок, віджетів основних соц. мереж, таких як Facebook, Vkontakte (Vktarget — спосіб заробітку в соціальних мережах) та інших. SMM — це вже безпосередньо комплекс заходів по залученню користувачів соц. мереж на ваш ресурс в групах, спільнотах, пабликах.

Реклама сайту в соціальних мережах

Соціальні мережі пропонують безліч рекламних майданчиків, так що ви можете вибрати саме ті сторінки, які найбільше відповідають вашій тематиці. Виключно корисна особливість реклами в соц. мережах в тому, що вона може бути таргетованої. Це означає, що ваше оголошення може бути показано строго певної аудиторії виходячи з статі, віку, освіти, інтересів та ін.

Вірусний маркетинг

Один з найбільш непередбачуваних, але в разі вдалого попадання, вкрай ефективний спосіб заявити про ресурс чи товар. Суть полягає в розміщенні для загального перегляду відеоролика, флеш-ролика або навіть колажу, який був би настільки вражаючим, що користувачі почали передавати його один одному і ділитися посиланнями. Його переваги полягають у високій довірі та тривалому ефекту.

Просування сайту статтями

Надійний і досить ефективний спосіб просування. Тематичні статті з ссилками та ключовими словами можна розміщувати як на власному ресурсі (Внутрішня перелінковка), так і сторонніх. Унікальні статті, розміщені на власному ресурсі, підвищують пошуковий трафік (відвідуваність сайту). Статті на інших ресурсах приводять читачів на ваш ресурс з розміщеним у статтях посиланнями, а також надають додатковий ссилкову вагу просуваємому сайту, який, якщо ссилки грамотно розміщені, позитивно впливає на позиції сайту в пошукових системах.

Просування сайту прес-релізами

У чистому вигляді прес-релізу є офіційне повідомлення для ЗМІ про інформаційний привід — вихід нового продукту, кадрові зміни в компанії та ін. Такий формат може бути використаний не тільки для ЗМІ, а для цільової аудиторії взагалі. Існує цілий ряд ресурсів з високим рейтингом, де можна розмістити прес-релізи, які не тільки приваблюють додатковий трафік відвідувачів на сайт, але і впливають на рейтинг сайту в цілому.

E-mail маркетинг

Перевага реклами з використанням E-mail очевидно — інформація потрапляє прямо в поштову скриньку потенційного користувача ресурсу. Для цього можна використовувати власну інформаційну розсилку, рекламу в чужих розсилках або пряма рекламна розсилка абонентам, не заперечує проти її отримання.

Робота з відгуками

Просування сайту в інтернеті також можливо за допомогою завантажуваних згадок на сервісах відгуків. І посилання на популярних сайтах-отзовіках-хороший і ефективний інструмент зовнішньої оптимізації, а також можливість підвищити впізнаваність бренду. Існує кілька популярних сайтів-отзовиків:

  • Google-мапа
  • Otzyvua.net
  • Zoon

Також рекомендується зареєструватися на Google Alerts для найбільш зручного аналізу і кращої видимості нових статей зі згадуванням адреси або назви вашого бренду, а також зі згадуванням вашої ПІБ, ПІБ керівника або генерального директора.

Як бачимо, способів ефективного просування сайтів більш ніж достатньо, і перераховані далеко не всі. Ми описали найбільш доступні та ефективні методи. В подальшому по мірі застосування того чи іншого способу та відстеження результатів, можна зорієнтуватися більш чітко і точно, який комплекс заходів і з якою інтенсивністю варто застосовувати для того, щоб ресурс в найкоротші терміни завоював популярність і почав приносити результати.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити