Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Аддурилка Яндекса і Гугла та інших пошуковиків - додати сайт в пошукові системи, реєстрація в панелях для вебмайстрів та каталогах

Останнє оновлення: Неділя, 11 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Аддурилка Яндекса і Гугла

Дана стаття більше підходить для початківців вебмайстрів і оптимізаторів. У цьому матеріалі ви познайомитеся з таким поняттям як аддурилка, для чого вона потрібна і що це взагалі таке.
Під поняттям "аддурилка" мається на увазі особлива сторінка, наявна у кожної пошукової системи і на якій розташована спеціальна форма для повідомлення пошуковику про те, що з'явився новий сайт або нова сторінка.

Слово аддурилка походить від англ. "add url", яке в перекладі на українську звучить як "додати посилання". По-перше, це потрібно для того, щоб прискорити індексацію нового проекту або нових його сторінок. А по-друге, це необхідно для того, щоб ваш контент не було розкрадено, поки проходить індексація, оскільки нові сайти індексуються повільно (особливо Яндексом), іноді більше місяця.

Вкрадений матеріал може швидше проидексироваться на сайті-злодія, і потім пошукові боти візьмуть за злодія вас і як підсумок, ви можете потрапити під фільтри Гугл і Яндекс, хоча і є автором цього контенту.

Як додати сайт в «add url» Яндекса та інших пошукачів

Аддурилка Яндекса - додати сайт

Для того, щоб додати сайт в Yandex перейдіть по ссилці, де розташована аддурилка Яндекса - https://webmaster.yandex.ru/addurl.xml. Потрапляєте на сторінку з формою, в якій вказуєте ссилку нового сайту або сторінки, введіть капчу і натискаєте кнопку «Додати». Після цього ви побачите напис, що додати сайт у чергу на індексацію. Час додавання сторінки в пошукову систему - від одного дня до декількох тижнів.

аддурилка яндекса

Додати сайт в Гугл

Аддурилка Google - https://www.google.com/webmasters/tools/submit-url?hl=ru (щоб додати сайт в Гугл, потрібна реєстрація). Тут все відбувається, як і в першому випадку з Яндекс. А саме, вставляєте ссилку, після цього введіть капчу і клікаєте на кнопку «Відправити запит». Далі повинна з'явитися напис "Ваш запит отримано і незабаром буде оброблений". Після цього залишається тільки чекати, коли сайт або нова сторінка з'явиться в пошуковій видачі. Зазвичай у Google це займає від однієї години до кількох тижнів.

аддурилка гугла

Додати сайт в Bing

Пошукова система Bing (колишня Live Search / MSN Search) – належить компанії Microsoft. Раніше мала такі назви: MSN Search — з моменту появи і до 11 вересня 2006; Windows Live Search — до 21 березня 2007; Live Search — до 1 червня 2009. Реєстрація сайту і додавання посилання здійснюється за адресою: http://www.bing.com/toolbox/submit-site-url

аддурилка бинг

Додати сайт в Майл.ру

Майл.ру (пошук Go.mail.ru) – проект однойменної компанії, який запущений в червні 2007 року. Частка ринку пошуку не велика, але в деяких тематиках з цього пошуковика може приходити дуже пристойний трафік. Вам пропонують додати Url свого сайту в їх аддурилку (add url) за адресою: http://webmaster.mail.ru

аддурилка мейл

Додати сайт в Meta.ua

Український велетень Meta.ua, який перед додаванням сайту зажадає від вас пройти реєстрацію і тільки потім дозволить увійти у святая святих (add url): http://web.meta.ua/?action=add

Додати сайт до панелі Яндекса, Гугла, Майл.ру і Бінга

Панелі для вебмайстрів мають всі більш-менш великі і серйозні пошуковики. Вони потрібні їм для того, щоб власники сайтів могли відслідковувати правильність індексації їх ресурсів, вчасно виправляти виникаючі помилки, а також частково впливати на те, як пошукова система буде до нього ставитися.

Ці сервіси є основними інструментами, які можуть стати в нагоді абсолютно всім вебмайстрам неосяжного інтернета. Важливо відстежувати стан і бачення вашого ресурсу відразу для всіх основних пошукових систем від уникнення різних неприємних несподіванок і вносити своєчасні корективи у індексацію і сприйняття вашого проекту ботами Google, Яндекса, Майл.ру і Бінга (особливо перших двох пошуковиків).

Отже, як тільки ви створили свій сайт, то не полініться його додати в наступні панелі для вебмайстрів:

  • Яндекс Вебмастер (https://webmaster.yandex.ru) — має дуже велике число інструментів (від додавання карти сайту до підтвердження текстів на вашому сайті). Рекомендується для реєстрації і додавання сайту в обов'язковому порядку.

яндекс вебмастер

  • Google Вебмастер (https://www.google.com/webmasters/tools/home?hl=ru) — ще один дуже серйозний набір інструментів від гіганта світового пошуку (зараз вона називається Search Console, а раніше була — Google Webmaster) не так наворочен, як аналог від Яндекса, але теж виглядає цілком гідно. Тут можна, наприклад, зрозуміти, були накладені на ваш сайт санкції (бан, фільтр), чи немає на ньому вірусів, а також виконати весь набір необхідних дій (видалити Урли з індексу, перенести сайт на інший домен без втрат, оцінити зручність його перегляду на мобільних пристроях і багато іншого).

гугл вебмастер

  • Кабінет вебмайстра від Майл.ру (http://webmaster.mail.ru) — служить приблизно для тієї ж мети та виконання тих же завдань щодо поліпшення індексації та оперативного відстеження проблем, які можуть виникнути у вашого сайту на різних етапах його існування.

Мейл ру

  • Бінг-вебмастер (http://www.bing.com/toolbox/webmaster/) — ця панель інструментів може виявитися корисною, бо за допомогою неї ви зможете допомогти пошуковому роботу Бінга, индексирующему ресурси в інтернеті, визначити, які саме документи слід відвідати в першу чергу.

Бінг

Реєстрація сайту в трастових каталогах — DMOZ, Яндекс...

Ще кілька років тому реєстрація сайту в каталогах пошукових систем могла істотно вплинути на його просування, але не зараз. Тепер алгоритми Яндекса і Гугла стали ще більш досконалі і каталоги дають мінімальний ефект. Якщо ж ви вже так хочете потрапити в трастові каталоги, тоді використовуйте такі, як DMOZ, ЯК (Яндекс-Каталог) і деякі інші, де крім статичної ваги ви також отримаєте додатковий трафік на ваш ресурс.

Правда відправка заявки через форму додавання add url зовсім не гарантує того, що ваш проект обов'язково в них візьмуть. Орієнтовно, після подачі заявки на реєстрацію в DMOZ (колись давним-давно його вміст дублювалося у нині покійного каталозі Гугла) потрібно чекати від 2 до 10 місяців, а може вийде, що і до півтора років (як це було в моєму випадку).

При реєстрації в Яндекс Каталозі — від 1 місяця до року. Багато що залежить не тільки від якості вашого ресурсу, але й від того, наскільки правильно ви вводите інформацію при реєстрації. Так що рекомендую ретельно вивчити правила додавання.

Нижче я наведу список трастових каталогів, в яких ви можете пройти реєстрацію і додати url свого сайту.

  • Open Directory Project (ODP, Відкритий Каталог (ODP), також відомий як DMOZ — багатомовний вільний каталог корисних ресурсів всесвітньої павутини, що належить AOL, підтримуваний віртуальним співтовариством добровільних редакторів. Назва DMOZ походить від одного з своїх перших доменних імен directory.mozilla.org. DMOZ часто критикують за повільність при додаванні нових проектів.

    Його редактори пояснюють це тим, що вони працюють на добровільній основі, витрачаючи на редагування свій особистий час. Раніше інформація з Dmoz повністю копіювалися в каталог пошукової системи Google, якого зараз вже не існує. Подати заявку на включення вашого творіння в DMOZ ви зможете на цій сторінці add url: http://www.dmoz.org/World/Ukrainian/. Зверніть увагу, що спочатку потрібно зайти в ту категорію, до якої ви хочете додати ваш проект, а вже потім натиснути на посилання верхнього меню «запропонувати URL».

  • Яндекс Каталог— UPD. Вже давно не працює. Збірник кращих ресурсів рунета з сортуванням за індексом цитування (читайте про Віц, Пр і Тіц). Подати заявку на безкоштовну реєстрацію можна тут: Yaca.yandex.ru/add_free.xml. А якщо комерційний проект, то краще відразу ж подавати заявку на платну реєстрацію тут: Yaca.yandex.ru/add_payed.xml
  • Rambler Top 100 — це рейтинг, сортирующий знаходяться в ньому вебсайти по відвідуваності. Для попадання і подальшої участі в цьому рейтингу буде потрібно встановити лічильник відвідувань, пройшовши реєстрацію тут: http://top100.rambler.ru/user/login?back=%2Fregister%2F1
  • I.UA — популярний український портал. Просто додаєте свій проект в каталог порталу i.ua за адресою : https://passport.i.ua/. Для додавання url проекту I.UA вам необхідно вибрати відповідну тематиці ресурсу категорію другого рівня і вище, а потім натиснути на посилання «Додати сайт» (add url). В I.UA можна додавати різні сторінки ресурсу, якщо вони мають різну категорію. Для використання цієї можливості необхідно мати аккаунт на i.ua.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити