Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Seo — що це таке, Сео оптимізація і просування сайту для початківців

Останнє оновлення: Понеділок, 20 січня 2020 Автор: Марина Швець

Сьогодні я хочу поговорити про те, що таке Seo, показати на конкретному прикладі, як Сео оптимізація (зовнішня і внутрішня) здатна буквально творити чудеса в просуванні сайту і відповісти на питання, чому не варто ні в якому разі нехтувати Search Engine Optimization.

СЕО оптимізація

Seo — що це таке, як впливає на просування

Основною зброєю в боротьбі за місце під сонцем стало це саме горезвісне Seo (абревіатура від англійського Search Engine Optimization). За великим рахунком, це мистецтво потрапляння на першу сторінку видачі Яндекса або Гугла по цікавому для вас пошуковому запиту. Пошуковики досі не можуть запропонувати якесь рішення, що дозволяє сайтів, що знаходяться у видачі істотно нижче 10 позиції, отримувати хоча б капелюшечку від числа тих відвідувачів, які вводять в пошуковику їх цікавить питання.

Фактично виходить, що життя за Топ 10 немає. Тому бійка йде не на жарт і будь-які методи Сео оптимізації, здатні перетягнути вагу терезів на свою сторону, використовуються обов'язково. Взагалі ситуація дуже схожа на те, як це було зображено на картинціі:

релевантність

Тепер про те, чому Seo не по душі пошуковикам. Знаєте? Причин, напевно, кілька. Оптимізатори своєю штучною накруткою істотно спотворюють і погіршують якість видачі пошуковиків. Але з цією проблемою пошуковики худо-бідно навчилися боротися за допомогою вже згаданих мною на початку статті поведінкових факторів (проектів з поганим контентом в Топ 10 вже не втриматися, в усякому разі, надовго).

Але ж Сео-це не тільки технологія, але ще і величезний бізнес. Знаєте скільки зароблять провідні компанії з цієї галузі? В сумі, думаю, сотні мільйонів доларів, що цілком можна порівняти з доходами Яндекса. Як, ви не знали, що пошукачі це надприбутковим і надприбуткові підприємства? Ну, ось тепер знайте. Заробляють пошукові системи Google і Яндекс на показі контекстної реклами (Директ і Адвордс).

А хто замовляє у пошукачів рекламу? В більшості своїй власники комерційних ресурсів для залучення відвідувачів до себе. І вся фішка в тому, що обидва ці бізнесу (контекстна реклама і надання послуг Сео просування) є по відношенню один до одного конкурентними. Судіть самі. Якщо ви власник комерційного сайту, то зможете потрапити на першу сторінку видачі пошуковика цілими двома способами:

 1. Замовити послугу Seo оптимізації і просування, після чого опинитися в числі десяти найбільш релевантних запиту ресурсів в пошуковій видачі (потрапити в Топ 10 або, іншими словами, в органічну видачу)
 2. Заплатити гроші Яндексу або Гуглу для того, щоб ваше оголошення показувалося по тому ж самому запитом на все тій же першій сторінці видачі

Якби Сео технологій не існувало або вони б не були настільки ефективним, то весь прибуток отримували б одні лише пошуковики, а так вони втрачають на тих клієнтів, які воліли контекстній рекламі просування в Топ 10 органічної видачі.

Тобто ви повинні розуміти, що Seo реально працює і не використовувати його було б великою помилкою. Ваші потенційні читачі, які не зможуть знайти ваш чудовий сайт через Яндекс або Гугл, вам цього не пробачать. Мало створити хороший проект з унікальним і необхідним контентом, його обов'язково потрібно просунути в Топ 10 хоча б по ряду не дуже частотних запитів, щоб почати залучати до себе увагу читачів.

Сео оптимізація та просування — навіщо потрібно

Ви думаєте, що зможете обійтися в питанні залучення відвідувачів без оптимізації? Можливо, що з якихось запитам і ви вилізете в Топ без зусиль, але по величезній масі запитів так і залишитеся в невидимій зоні для своїх потенційних читачів, навіть незважаючи на те, що ваш контент буде хороший. Поки пошукові системи не стануть ідеальними, ви будете втрачати потенційну аудиторію нехтуючи Сео технологіями.

Ви можете сказати, що не тільки цим живуть сайти. Адже є ще й соціальні мережі Facebook, вКонтакте, Гугл плюс, сервіс мікроблогінгу Twitter і т. п. речі (тематичні соціалки, наприклад, або ж все ті ж поштові розсилки в Subscribe). Поспішаю вас розчарувати, бо просування в цих соціалках не так просто, як здається на перший погляд, і до того ж дуже дорого.

Ні, звичайно ж, є способи отримання трафіку окрім пошукового і я про це вже досить докладно писав у статті Залучення відвідувачів на сайт. Але все це працює в дуже обмежених межах. Ви не можете створювати стільки анонсів і проявляти таку неймовірну активність, щоб залучати таким способом тисячі відвідувачів. Вам просто не залишиться часу на написання якісних статей.

Пошуковики в день обробляють сотні мільйонів запитів користувачів і по кожному з них мають видавати релевантний список сайтів з інтернету. Робити це вручну немає ніякої можливості, тому цей почесний обов'язок виконують роботи (програми). Ну, а робота завжди можна ввести в оману. Пам'ятаєте, як Яндекс пояснював роботу свого Матрікснета на прикладі яблук?

Робот яблука спробувати не може, але зате може оцінювати їх по сотням інших параметрів. Яблука ж пробують спеціально навчені люди — асесори. Вони виносять свій вердикт, спробувавши невелику кількість яблук, а робот всебічно вивчає їх і вже на основі накопичених даних далі буде сам здатний відрізняти зерна від полови. А причому ж тут Сео?

А оптимізатори якраз і намагаються знайти ті самі точки впливу, натиснувши на які можна буде поліпшити ранжування свого проекту (піднятися в Топ 10). Якщо робот при ранжируванні спирається на кілька сотень параметрів, то вплинувши хоча б на частину з них, ви зможете суттєво покращити просування вашого сайту. Це означає рух у бік першого місця пошукової видачі по потрібному запиту.

Ще раз звертаю вашу увагу, що зараз у Топ-10 вже практично не буває шлаку або ж він там надовго не затримується. Але хороших сайтів набагато більше 10 і тому йде боротьба за Топ, головною зброєю якої виступає Seo у всій своїй красі. Якщо ви в цій боротьбі не берете, то і місця під сонцем вам не дістанеться. Думаю, що ця думка повинна бути вам зрозуміла, принаймні зараз.

Які чинники враховують сучасні SEO-оптимізатори

методи просування сайту

Тепер все ж давайте перейдемо до конкретики. Зазвичай методи просування поділяють на три групи:

 1. Внутрішня оптимізація тексту, заголовків, мета тегів, видалення дублювання контенту і т. п.
 2. Зовнішнє Seo — отримання безкоштовними і платними способами вхідних ссилок на свій сайт
 3. Юзабіліті і якість контенту — для отримання адекватної поведінки користувачів на вашому ресурсі та у видачі пошуковиків, яке буде типово для вашої тематики

Перші дві групи факторів спрямовані на залучення максимальної кількості відвідувачів з пошукових систем (за рахунок просування в Топ 10 по потрібних запитах), а ось третя група Сео чинників спрямована на утримання завойованих позицій.

Насправді, саме третя є самою трудомісткою по її забезпеченню. Потрібно мати дійсно потрібні і цікаві користувачеві матеріали, на створення яких доведеться витрачати величезну кількість свого особистого часу. Пам'ятайте, що зараз важливий тільки унікальний контент, але ніяк не копіпаст (скопійований вміст). За це пошуковики можуть накласти санкції у вигляді фільтра або бана.

Ваш ресурс, крім хорошої Seo оптимізації, повинен відповідати певним технічним вимогам пошукових систем (заборона індексації дублів сторінок, правильні коди відповіді сервера тощо). Чи замислювалися ви про правильність формування Урл адрес на вашому сайті? А 301 редирект з WWW без WWW (або навпаки) налаштували? Доступність свого сайту (аптайм) моніторите? Періодична недоступність може звести нанівець всі ваші зусилля.

Обов'язково додайте свій сайт в панелі для вебмайстрів від Яндекса і Гугла не тільки для того, щоб стежити за успішністю вашої оптимізації, але і для того, щоб відразу ж дізнаватися про всіх виникли технічні проблеми на вашому сайті. Биті ссилки не забуваєте перевіряти? А зі швидкістю завантаження сайту у вас все в порядку? Адже це зараз один з численних факторів Сео, який враховується при ранжируванні.

Внутрішнє Seo. Ви складаєте перед написанням статті її приблизне семантичне ядро? «Навіщо?» — запитаєте ви мене. Напевно, для того, щоб не працювати в сліпу і не писати на тему, яка нікому в рунеті не цікава. А як дізнатися, що цікаво користувачам рунета? Елементарно! І допоможе вам у цьому Яндекс Вордстат (https://wordstat.yandex.ua).

В двох словах скажу. Обов'язково використовувати ключові слова в Title — на початку найбільш частотні. В тексті десь один відсоток ключів від загальної кількості слів і не більше одного ключа в одному абзаці. У проміжних Html заголовків H1 — H6 використовувати ключові слова теж бажано, плюс в мета теги Description і, при сильному бажанні, в Кейвордс, хоча про останнє можна забути.

Так само не забувайте про атрибути Alt і Title тега Img. Дуже акуратно додані в них ключові слова будуть враховуватися при ранжируванні в звичайному пошуку, а також допоможуть зображень з вашого сайту брати участь в пошуку по картинках Яндекса і Гугла.

Ще одним дуже важливим чинником внутрішньої Сео оптимізації є здійснення перелінковки, причому не плагінами і розширеннями, а саме контекстними посиланнями з тіла статей (як, наприклад, в цій публікації). Знаєте, навіщо вона потрібна? Так просто таким чином ви зможете істотно заощадити на купівлі ссилок.

Внутрішні ссилки чинять на Seo точно такий же вплив, як і зовнішні, передають статичну вагу, і при ранжируванні пошукові системи враховують анкор (тексти) цих ссилок.

Поведінка користувачів на сайті і в пошуковій видачі зараз враховується усіма пошуковими системами, і саме цей аспект здатний перекреслити всі ваші зусилля по Сео оптимізації. Мало потрапити в Топ 10, там ще потрібно утриматися.

Зовнішня оптимізація — де набирати ссилочну масу

Зовнішня оптимізація має на увазі під собою купівлю або безкоштовне отримання зовнішніх посилань на свій сайт. Пошукові системи використовують їх в якості одного з важливих факторів ранжирування вже протягом десятиліття і, думаю, ще десяток років заслання будуть впливати на Сео. Інша справа, що роль посилального ранжирування поступово знижується.

Цей фактор зараз дуже сильно заспамлен оптимізаторами і далеко не всі посилання, і далеко не з усіх ресурсів, що враховуються пошуковими системами, а якщо і враховуються, то не завжди зрозуміло в якій мірі. Це одна з основних проблем зовнішньої оптимізації на сьогоднішній день — підбір хорошого сайту-донора.

Крім цього є ряд правил, яких слід дотримуватися при роботі в цій галузі SEO:

 1. Посилальна маса не повинна нарощуватися швидко. Для зовсім молодих сайтів краще не проставляти більше однієї зворотного посилання в день, інакше можуть послідувати санкції за надто велике завзяття.
 2. Краще отримати 10 посилань з 10 ресурсів, ніж ті ж 10, а всього лише з трьох сайтів. Оптимальною витратою бюджету буде отримання по одній зворотній ссилці з одного домену, але в той же час, хороших донорів в рунеті не так вже й багато, і тому цілком можна буде проставити і кілька беклінків на різні сторінки свого ресурсу з різних сторінок хорошого донора.
 3. Бажано при Seo просування отримувати різноманітну ссилкову масу, як за типом донорів, так і за типом анкорів (прямі входження ключів, розбавлені входження, безанкорниє посилання)
 4. За інших рівних умов краще вибирати донорів з вашої тематики. В цьому випадку разом з позиціями і відвідуваністю зростатиме і показник Тіц (індекс цитування Яндекса).
 5. Пошуковики краще і швидше за все враховують природні зворотні ссилки. Тому найкращим варіантом розміщення будуть беклінків з біржі статей Міралінкс, так як вони будуть з'являтися в індексі Яндекса і Гугла одночасно з самою статтею. Хоча, якщо ви поставите умови розміщення посилання тільки в новій статті, то і в біржі Гогетлинкс беклинки теж будуть близькі до природних.
 6. Найкраще зворотні ссилки розміщувати в самому тілі статті, а не в футері. До таких беклінків пошуковики поставляться прихильно.
 7. Бажано, щоб на сторінці донора не було б інших продажних посилань, т. к. це може звести нанівець вплив вашого беклінку на Seo оптимізацію та наближенню до Топу.
 8. Ваші беклінкі повинні проставлятися саме на цільові сторінки з використанням ключових слів з тексту цієї самої сторінки. Не треба всі посилання проставляти на головну, та ще й з безліччю різних анкорів. Зрозумійте, що тексти посилань (анкор) як би підшиваються до тексту сторінки і допомагають їй у просуванні.

Начебто про все розповів. Вдалого вам просування і розкрутки. Головне не переборщити.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити