Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Seo — що це таке, Сео оптимізація і просування сайту для початківців

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Марина Швець

Сьогодні я хочу поговорити про те, що таке Seo, показати на конкретному прикладі, як Сео оптимізація (зовнішня і внутрішня) здатна буквально творити чудеса в просуванні сайту і відповісти на питання, чому не варто ні в якому разі нехтувати Search Engine Optimization.

СЕО оптимізація

Seo — що це таке, як впливає на просування

Основною зброєю в боротьбі за місце під сонцем стало це саме горезвісне Seo (абревіатура від англійського Search Engine Optimization). За великим рахунком, це мистецтво потрапляння на першу сторінку видачі Гугла по цікавому для вас пошуковому запиту. Пошуковики досі не можуть запропонувати якесь рішення, що дозволяє сайтів, що знаходяться у видачі істотно нижче 10 позиції, отримувати хоча б капелюшечку від числа тих відвідувачів, які вводять в пошуковику їх цікавить питання.

Фактично виходить, що життя за Топ 10 немає. Тому бійка йде не на жарт і будь-які методи Сео оптимізації, здатні перетягнути вагу терезів на свою сторону, використовуються обов'язково. Взагалі ситуація дуже схожа на те, як це було зображено на картинціі:

релевантність

Тепер про те, чому Seo не по душі пошуковикам. Знаєте? Причин, напевно, кілька. Оптимізатори своєю штучною накруткою істотно спотворюють і погіршують якість видачі пошуковиків. Але з цією проблемою пошуковики худо-бідно навчилися боротися за допомогою вже згаданих мною на початку статті поведінкових факторів (проектів з поганим контентом в Топ 10 вже не втриматися, в усякому разі, надовго).

Але ж Сео-це не тільки технологія, але ще і величезний бізнес. Знаєте скільки зароблять провідні компанії з цієї галузі? В сумі, думаю, сотні мільйонів доларів, що цілком можна порівняти з доходами Гугла. Як, ви не знали, що пошукачі це надприбуткові підприємства? Ну, ось тепер знайте. Заробляють пошукова система Google на показі контекстної реклами (Адвордс).

А хто замовляє у пошукачів рекламу? В більшості своїй власники комерційних ресурсів для залучення відвідувачів до себе. І вся фішка в тому, що обидва ці бізнесу (контекстна реклама і надання послуг Сео просування) є по відношенню один до одного конкурентними. Судіть самі. Якщо ви власник комерційного сайту, то зможете потрапити на першу сторінку видачі пошуковика цілими двома способами:

 1. Замовити послугу Seo оптимізації і просування, після чого опинитися в числі десяти найбільш релевантних запиту ресурсів в пошуковій видачі (потрапити в Топ 10 або, іншими словами, в органічну видачу)
 2. Заплатити гроші Гуглу для того, щоб ваше оголошення показувалося по тому ж самому запитом на все тій же першій сторінці видачі

Якби Сео технологій не існувало або вони б не були настільки ефективним, то весь прибуток отримували б одні лише пошуковики, а так вони втрачають на тих клієнтів, які воліли контекстній рекламі просування в Топ 10 органічної видачі.

Тобто ви повинні розуміти, що Seo реально працює і не використовувати його було б великою помилкою. Ваші потенційні читачі, які не зможуть знайти ваш чудовий сайт через Гугл, вам цього не пробачать. Мало створити хороший проект з унікальним і необхідним контентом, його обов'язково потрібно просунути в Топ 10 хоча б по ряду не дуже частотних запитів, щоб почати залучати до себе увагу читачів.

Сео оптимізація та просування — навіщо потрібно

Ви думаєте, що зможете обійтися в питанні залучення відвідувачів без оптимізації? Можливо, що з якихось запитам і ви вилізете в Топ без зусиль, але по величезній масі запитів так і залишитеся в невидимій зоні для своїх потенційних читачів, навіть незважаючи на те, що ваш контент буде хороший. Поки пошукові системи не стануть ідеальними, ви будете втрачати потенційну аудиторію нехтуючи Сео технологіями.

Ви можете сказати, що не тільки цим живуть сайти. Адже є ще й соціальні мережі Facebook, вКонтакте, Гугл плюс, сервіс мікроблогінгу Twitter і т. п. речі (тематичні соціалки, наприклад, або ж все ті ж поштові розсилки в Subscribe). Поспішаю вас розчарувати, бо просування в цих соціалках не так просто, як здається на перший погляд, і до того ж дуже дорого.

Ні, звичайно ж, є способи отримання трафіку окрім пошукового і я про це вже досить докладно писав у статті Залучення відвідувачів на сайт. Але все це працює в дуже обмежених межах. Ви не можете створювати стільки анонсів і проявляти таку неймовірну активність, щоб залучати таким способом тисячі відвідувачів. Вам просто не залишиться часу на написання якісних статей.

Пошуковики в день обробляють сотні мільйонів запитів користувачів і по кожному з них мають видавати релевантний список сайтів з інтернету. Робити це вручну немає ніякої можливості, тому цей почесний обов'язок виконують роботи (програми). Ну, а робота завжди можна ввести в оману.

Наприклад: Робот яблука спробувати не може, але зате може оцінювати їх по сотням інших параметрів. Яблука ж пробують спеціально навчені люди — асесори. Вони виносять свій вердикт, спробувавши невелику кількість яблук, а робот всебічно вивчає їх і вже на основі накопичених даних далі буде сам здатний відрізняти зерна від полови. А причому ж тут Сео?

А оптимізатори якраз і намагаються знайти ті самі точки впливу, натиснувши на які можна буде поліпшити ранжування свого проекту (піднятися в Топ 10). Якщо робот при ранжируванні спирається на кілька сотень параметрів, то вплинувши хоча б на частину з них, ви зможете суттєво покращити просування вашого сайту. Це означає рух у бік першого місця пошукової видачі по потрібному запиту.

Ще раз звертаю вашу увагу, що зараз у Топ-10 вже практично не буває шлаку або ж він там надовго не затримується. Але хороших сайтів набагато більше 10 і тому йде боротьба за Топ, головною зброєю якої виступає Seo у всій своїй красі. Якщо ви в цій боротьбі не берете, то і місця під сонцем вам не дістанеться. Думаю, що ця думка повинна бути вам зрозуміла, принаймні зараз.

Які чинники враховують сучасні SEO-оптимізатори

методи просування сайту

Тепер все ж давайте перейдемо до конкретики. Зазвичай методи просування поділяють на три групи:

 1. Внутрішня оптимізація тексту, заголовків, мета тегів, видалення дублювання контенту і т. п.
 2. Зовнішнє Seo — отримання безкоштовними і платними способами вхідних ссилок на свій сайт
 3. Юзабіліті і якість контенту — для отримання адекватної поведінки користувачів на вашому ресурсі та у видачі пошуковиків, яке буде типово для вашої тематики

Перші дві групи факторів спрямовані на залучення максимальної кількості відвідувачів з пошукових систем (за рахунок просування в Топ 10 по потрібних запитах), а ось третя група Сео чинників спрямована на утримання завойованих позицій.

Насправді, саме третя є самою трудомісткою по її забезпеченню. Потрібно мати дійсно потрібні і цікаві користувачеві матеріали, на створення яких доведеться витрачати величезну кількість свого особистого часу. Пам'ятайте, що зараз важливий тільки унікальний контент, але ніяк не копіпаст (скопійований вміст). За це пошуковики можуть накласти санкції у вигляді фільтра або бана.

Ваш ресурс, крім хорошої Seo оптимізації, повинен відповідати певним технічним вимогам пошукових систем (заборона індексації дублів сторінок, правильні коди відповіді сервера тощо). Чи замислювалися ви про правильність формування Урл адрес на вашому сайті? А 301 редирект з WWW без WWW (або навпаки) налаштували? Доступність свого сайту (аптайм) моніторите? Періодична недоступність може звести нанівець всі ваші зусилля.

Обов'язково додайте свій сайт в панелі для вебмайстрів від Гугла не тільки для того, щоб стежити за успішністю вашої оптимізації, але і для того, щоб відразу ж дізнаватися про всіх виникли технічні проблеми на вашому сайті. Биті ссилки не забуваєте перевіряти? А зі швидкістю завантаження сайту у вас все в порядку? Адже це зараз один з численних факторів Сео, який враховується при ранжируванні.

Внутрішнє Seo. Ви складаєте перед написанням статті її приблизне семантичне ядро? «Навіщо?» — запитаєте ви мене. Напевно, для того, щоб не працювати в сліпу і не писати на тему, яка нікому в інеті не цікава. А як дізнатися, що цікаво користувачам інета? Елементарно! І допоможе вам у цьому Гугл Планувальник (https://ads.google.com/intl/uk_ua/home/tools/keyword-planner/).

В двох словах скажу. Обов'язково використовувати ключові слова в Title — на початку найбільш частотні. В тексті десь один відсоток ключів від загальної кількості слів і не більше одного ключа в одному абзаці. У проміжних Html заголовків H1 — H6 використовувати ключові слова теж бажано, плюс в мета теги Description і, при сильному бажанні, в Кейвордс, хоча про останнє можна забути.

Так само не забувайте про атрибути Alt і Title тега Img. Дуже акуратно додані в них ключові слова будуть враховуватися при ранжируванні в звичайному пошуку, а також допоможуть зображень з вашого сайту брати участь в пошуку по картинках Гугла.

Ще одним дуже важливим чинником внутрішньої Сео оптимізації є здійснення перелінковки, причому не плагінами і розширеннями, а саме контекстними посиланнями з тіла статей (як, наприклад, в цій публікації). Знаєте, навіщо вона потрібна? Так просто таким чином ви зможете істотно заощадити на купівлі ссилок.

Внутрішні ссилки чинять на Seo точно такий же вплив, як і зовнішні, передають статичну вагу, і при ранжируванні пошукові системи враховують анкор (тексти) цих ссилок.

Поведінка користувачів на сайті і в пошуковій видачі зараз враховується усіма пошуковими системами, і саме цей аспект здатний перекреслити всі ваші зусилля по Сео оптимізації. Мало потрапити в Топ 10, там ще потрібно утриматися.

Як працює SEO?

Google та інші пошукові системи, відповідаючи на запити користувачів, збирають, систематизують і відображають інформацію. Щоб видати релевантну інформацію, вони проходять три основні процеси, в тому числі:

 • Сканування. Пошукові системи використовують пошукових роботів, також відомих як веб-павуки або просто боти, для пошуку свіжого контенту в Інтернеті. Пошукові роботи допомагають виявляти і збирати інформацію, необхідну для індексації сторінки. Боти переходять від сторінки до сторінки, від посилання до посилання, щоб просканувати всю інформацію.
 • Індексування. Процес, при якому пошукові системи систематизують і зберігають зібрані веб-сторінки. Як тільки пошукові роботи знайдуть на Сайті інформацію, таку як ключові слова і свіжий контент, вони додадуть веб-сторінку в пошуковий індекс. Коли користувачі шукають певну інформацію, пошукова система вибирає відповідний проіндексований сайт.
 • Рейтинг. Далі буде сформований рейтинг результатів в залежності від релевантності — сторінки, які, на думку пошуковика, найкраще підходять під пошуковий запит будуть показані першими.

SEO покращує вашу присутність в Інтернеті, роблячи сайт більш привабливим для пошукових систем. Іншими словами, пошукова оптимізація визначає, наскільки успішно ваш сайт пройде через весь процес - від сканування до ранжирування.

Наприклад, добре структуровані внутрішні посилання на ваших сторінках полегшують пошуковим роботам перехід з однієї сторінки на іншу. Це дозволяє їм детально вивчити ресурс і проіндексувати більше контенту.

Алгоритми пошукової системи також враховують і інші фактори ранжирування, такі як релевантні ключові слова, якість зовнішніх посилань і актуальність Контенту (як давно він оновлювався).

Таким чином, оптимізація вмісту сайту з урахуванням цих факторів може значно поліпшити його позиції в пошуку.

Які бувають типи SEO?

Нижче ви знайдете короткий огляд чотирьох основних типів SEO та їх призначення.

Внутрішнє SEO Зовнішнє SEO Технічне SEO Локальне SEO
Контент сайту Лінкбілдінг Швидкість сайту Локальні запити
Оптимізація ключових слів Маркетинг впливу Мікророзмітка Бізнес-профіль
Мета-теги та заголовки Соцмережі Внутрішня перелінковка Відкликання
Alt-текст зображень Форум SSL-сертифікат Локальний контент

Щоб Ви краще зрозуміли в чому суть SEO-просування, в наступних розділах будуть розкриті визначення кожного типу, як вони працюють і їх реалізація.

Внутрішнє SEO

Внутрішнє SEO - це процес оптимізації окремих сторінок сайту для підвищення їх рейтингу в органічному пошуку.

Цей тип SEO фокусується як на вмісті сторінки, так і на вихідному HTML-коді, включаючи мета-теги: заголовки, title і description. Завдання внутрішньої оптимізації-зробити вищезгадані елементи привабливими для користувачів і сканерів пошукових систем.

Внутрішня пошукова оптимізація також допомагає організувати вашу сторінку так, щоб пошукові роботи могли легко аналізувати її вміст і індексувати його за релевантними пошуковими запитами.

Щоб допомогти вам, ми зібрали деякі з основних практик внутрішньої SEO-оптимізації:

 • Контент сайту. Google використовує алгоритм оцінки контенту сторінок і сайтів E-A-T (expertise, authoritativeness, trustworthiness), при якому враховується досвід, авторитетність і надійність ресурсу. Пошуковик віддає перевагу якісному контенту від надійних авторів і авторитетних сайтів. Таким чином, щоб зайняти більш високу позицію в результатах пошуку, Ви повинні переконатися, що ваша сторінка відповідає цим критеріям.
 • Оптимізація ключових слів. Розміщення ключових слів в контенті допомагає пошуковому алгоритму визначити, про що йде мова. Виконайте пошук ключових слів за допомогою SEO-інструментів, таких як Ahrefs Keywords Explorer або Google Keyword Planner, щоб підібрати основне ключове слово і побудувати контент навколо нього. Однак переконайтеся, що ключові слова розподілені природним чином. Так ви зможете уникнути покарання Google за використанням надмірної кількості ключових слів.
 • Тег title. Також відомий як заголовок сторінки. Це інтерактивне посилання, яке люди бачать на сторінках результатів пошукової системи. Він визначає відповідність сторінки пошуковому запиту користувача. Добре написаний title здатний отримати більше кліків і залучити трафік на сторінку. Пошукові системи, такі як Google, віддають перевагу лаконічному заголовку з ключовими словами.
 • Теги заголовків. Поділ контенту на частини за допомогою тегів заголовків полегшує сприйняття контенту для користувачів і спрощує індексацію сторінки пошуковими роботами. Коли користувачі вводять свої пошукові запити, пошукова система шукає релевантну інформацію, використовуючи ці теги. Таким чином, заголовки підвищують ймовірність того, що ваша сторінка з'явиться в результатах пошуку.
 • Alt-текст зображення. Альтернативний текст-це атрибут, який описує зображення, якщо сайт не може його відобразити, також корисний для користувачів з вадами зору. Програми читання з екрану використовують цей текст для опису зображення. Також він інформує пошукову систему про те, що зображення представляє цінний контент на вашій сторінці. Це дає додаткові можливості ранжирування сторінки, оскільки зображення теж можуть відображатися в результатах пошуку Google.
 • Мета-опис. Це короткий опис сторінок. Його можна побачити разом із заголовком сторінки і її URL-адресою в пошуковій видачі. Мета-описи повинні містити ключові слова і точно описувати інформацію, яку надає сторінка. Гарне мета-опис може генерувати більше кліків і знизити показник відмов, якщо відповідає контенту, а значить і пошукового наміру користувача.

Зовнішнє SEO

Зовнішнє SEO - це будь-які дії, що виконуються за межами сайту для підвищення його рейтингу на сторінках результатів пошукових систем. Його завдання показати пошуковій системі, наскільки добре аудиторія сприймає сайт, бізнес або продукт.

Як результат, добре продумана зовнішня SEO-стратегія здатна підвищити авторитет сторінки і допомогти їй піднятися вище в результатах пошуку.

Зверніть увагу на деякі аспекти зовнішнього SEO:

 • Лінкбілдінг. Або нарощування зовнішніх посилань - це процес отримання посилань з інших сайтів на ваш. Алгоритм Google значною мірою покладається на посилання. Кожна отримана вами посилання свідчить про довіру до Вашого сайту. Однак пам'ятайте, що якість завжди важливіше кількості. Збирайте тільки якісні посилання з надійних сайтів.
 • Маркетинг в соцмережах, або SMM. Дуже важливо забезпечити сильну присутність бізнесу в соціальних мережах. Соцмережі-ресурс для перевірки вашої репутації. Публікація привабливого контенту в соціальних мережах дає можливість охопити більш широку аудиторію. Крім того, якщо вашому контенту вдасться залучити трафік з усього світу, пошукова система обов'язково це оцінить.
 • Робота з лідерами думок. Співпраця з впливовими брендами або людьми — відмінний спосіб підвищити впізнаваність власного бренду. Якщо все зроблено правильно, так званий маркетинг впливу допоможе зміцнити позиції бренду і залучити нову аудиторію на сайт.
 • Форум. Сторінки форумів, такі як Quora, Reddit або Stack Overflow, надають відмінну можливість для просування сайту. Там ви можете брати участь в розмовах реальних користувачів, відповідаючи на питання, що дозволить продемонструвати свій досвід і експертність. Крім того, ви можете додати посилання на сторінку свого сайту і залучити органічний пошуковий трафік.

Хоча нарощування посилань і є центральним аспектом цієї стратегії, будь-яка дія з цього списку вважається зовнішнім SEO і сприяє просуванню сайту.

Технічне SEO

Технічне SEO - це процес оптимізації технічних аспектів вашого сайту для забезпечення його відповідності критеріям алгоритму пошукової системи. Воно включає оптимізацію швидкості, зручність використання з мобільних пристроїв і архітектуру веб-сайту.

Технічна оптимізація допомагає пошуковій системі, наприклад, Google, легко виявляти та індексувати веб-сторінки. Винагорода за добре оптимізований сайт-більш високий рейтинг в результатах пошуку.

Технічне SEO допомагає поліпшити не тільки пошуковий рейтинг, але і користувальницький досвід. Користувачі і пошукові системи воліють добре структуровані сайти з швидким завантаженням і високим рівнем захисту — все це важливі фактори технічного SEO.

При оптимізації сайту необхідно враховувати такі фактори технічного SEO:

 • Швидкість завантаження сторінки. Повільно завантажується сайт буде мати більш високий показник відмов і погані позиції в пошуку. Кешування сайту, стиснення зображень і скорочення кількості перенаправлення сторінок-ефективні способи оптимізації швидкості. Крім того, ви можете використовувати такі інструменти, як GTmetrix і PageSpeed Insights, щоб визначити, які компоненти слід оптимізувати.
 • Мікророзмітка. Мова йде про теги, які ви можете додати до свого HTML-коду, щоб допомогти пошуковій системі краще ідентифікувати ваш вміст. Додавання мікророзмітки сприяє кращому відображенню фрагментів вашої сторінки в результатах пошуку. Наприклад, за допомогою мікророзмітки можна додати оцінку або відгуки до мета-опису. Таким чином, ви зможете залучити більше трафіку і підвищити CTR вашого сайту.
 • Внутрішня перелінковка. Це процес додавання гіперпосилань, що вказують на інші сторінки того ж сайту. Внутрішні посилання гарантують, що сканери пошукових систем знайдуть і проіндексують більше сторінок на вашому сайті. При правильній реалізації внутрішні посилання також можуть підвищити авторитет сторінки, поліпшити навігацію і утримати користувача на сайті.
 • XML-карти сайту. Простіше кажучи, XML-карта-це набір URL-адрес ваших сторінок. Вона служить дорожньою картою і дозволяє сканерам пошукових систем швидше переходити на важливі сторінки вашого сайту. Плагін Yoast SEO пропонує простий спосіб створення XML-карти для сайтів WordPress. Крім того, ви можете використовувати безкоштовні генератори, такі як InSpyder або Screaming Frog.
 • Прискорені мобільні сторінки (AMP). Цей фреймворк генерує "легкі" версії сторінок для їх швидкого завантаження на мобільних пристроях. Якщо ви активуєте AMP, Google буде доставляти вміст сторінки через спеціальний кеш, що дозволить сайту завантажуватися швидше або навіть миттєво. Крім того, сайти з AMP мають пріоритет у Google.
 • SSL-сертифікат. Сайт, на якому встановлено SSL починається з HTTPS. Це означає, що вся інформація, передана між сайтом і його Користувачами, захищена і зашифрована. Оскільки безпечний протокол HTTPS є одним з факторів ранжирування Google, його наявність означає можливість піднятися вище в пошуковій видачі. Якщо ваш тариф хостингу включає SSL-сертифікат, обов'язково активуйте його.

Локальне SEO

Локальне SEO - це діяльність, спрямована на поліпшення видимості місцевого бізнесу в результатах пошуку. Таке SEO спрямоване на просування компаній і брендів на місцевому ринку.

Коли люди шукають «лікарі поруч зі мною» або «Зоомагазини поруч зі мною», пошукові системи визначають їх місцезнаходження за IP-адресами і видають відповідні результати пошуку. Щоб отримати своє місце в результатах локального пошуку, необхідна локальна SEO-оптимізація.

Результати локального пошуку Google являють собою карту, за якою слідують три звичайних результатів пошуку. Наприклад, коли користувачі шукають "ресторани в Сіетлі", пошукова видача запропонує три місцеві ресторани разом з фрагментом їх місця розташування на Картах Google.

Якщо ви хочете, щоб ваш бізнес потрапив в результати локального пошуку, зверніть особливу увагу на різні аспекти локального SEO:

 • Профіль Google My Business (GMB). Карта, що відображається у верхній частині місцевого пошуку Google, базується на профілях GMB. Тому, щоб додати бізнес на карту, вам необхідно створити аккаунт. Обов'язково вкажіть точні і повні дані про свій бізнес, такі як назва, адреса і номер телефону, оскільки ця інформація служить факторами ранжирування. Крім цього, Google також враховує відстань до користувача, популярність і відповідність пошуковому запиту.
 • Підбір місцевих пошукових запитів. Якщо все зроблено правильно, використання локальних ключових слів на сторінці може підвищити її рейтинг в пошуковій видачі. Складіть список ключових слів, що описують ваші товари або послуги, потім додайте модифікатори на основі місця розташування. Інструменти SEO, такі як Ahrefs, допоможуть вам підібрати ключові слова, надавши інформацію про їх пошуковому обсязі і складності.
 • Локалізований контент. Локалізований контент, адаптований під певну аудиторію, може поліпшити видимість вашого сайту. Створюйте локально релевантний контент, здатний задовольнити потреби вашої цільової аудиторії. Від публікацій в блозі і посібників до тематичних досліджень і рекомендацій — обов'язково виберіть формат, який підходить вашої бізнес-ніші.
 • Відгуки клієнтів. Відгуки показують, що клієнти довіряють вашому бізнесу, і Google врахує цей факт. Тому мотивуйте своїх клієнтів залишати коментарі. Ви можете зробити це, надіславши їм електронний лист або надавши сторінку відгуків. Оскільки Google також враховує відгуки на сторонніх сайтах, обов'язково стежте за тим, що про вас говорять в Інтернеті.

Зовнішня оптимізація — де набирати ссилочну масу?

Зовнішня оптимізація має на увазі під собою купівлю або безкоштовне отримання зовнішніх посилань на свій сайт. Пошукові системи використовують їх в якості одного з важливих факторів ранжирування вже протягом десятиліття і, думаю, ще десяток років заслання будуть впливати на Сео. Інша справа, що роль посилального ранжирування поступово знижується.

Цей фактор зараз дуже сильно заспамлен оптимізаторами і далеко не всі посилання, і далеко не з усіх ресурсів, що враховуються пошуковими системами, а якщо і враховуються, то не завжди зрозуміло в якій мірі. Це одна з основних проблем зовнішньої оптимізації на сьогоднішній день — підбір хорошого сайту-донора.

Крім цього є ряд правил, яких слід дотримуватися при роботі в цій галузі SEO:

 1. Посилальна маса не повинна нарощуватися швидко. Для зовсім молодих сайтів краще не проставляти більше однієї зворотного посилання в день, інакше можуть послідувати санкції за надто велике завзяття.
 2. Краще отримати 10 посилань з 10 ресурсів, ніж ті ж 10, а всього лише з трьох сайтів. Оптимальною витратою бюджету буде отримання по одній зворотній ссилці з одного домену, але в той же час, хороших донорів в інеті не так вже й багато, і тому цілком можна буде проставити і кілька беклінків на різні сторінки свого ресурсу з різних сторінок хорошого донора.
 3. Бажано при Seo просування отримувати різноманітну ссилкову масу, як за типом донорів, так і за типом анкорів (прямі входження ключів, розбавлені входження, безанкорниє посилання)
 4. За інших рівних умов краще вибирати донорів з вашої тематики. В цьому випадку разом з позиціями і відвідуваністю зростатиме і показник PageRank.
 5. Пошуковики краще і швидше за все враховують природні зворотні ссилки. Тому найкращим варіантом розміщення будуть беклінків з біржі статей collaborator.pro, так як вони будуть з'являтися в індексі Гугла одночасно з самою статтею. Хоча, якщо ви поставите умови розміщення посилання тільки в новій статті, то і в біржі Гогетлинкс беклинки теж будуть близькі до природних.
 6. Найкраще зворотні ссилки розміщувати в самому тілі статті, а не в футері. До таких беклінків пошуковики поставляться прихильно.
 7. Бажано, щоб на сторінці донора не було б інших продажних посилань, т. к. це може звести нанівець вплив вашого беклінку на Seo оптимізацію та наближенню до Топу.
 8. Ваші беклінкі повинні проставлятися саме на цільові сторінки з використанням ключових слів з тексту цієї самої сторінки. Не треба всі посилання проставляти на головну, та ще й з безліччю різних анкорів. Зрозумійте, що тексти посилань (анкор) як би підшиваються до тексту сторінки і допомагають їй у просуванні.

Начебто про все розповів. Вдалого вам просування і розкрутки. Головне не переборщити.

Що таке "чорне" і "біле" СЕО?

У кожному професійному колі є свій діалект (жаргон). Веб-майстри теж не стали винятком їх цього правила. Так, наприклад, в їх середовищі використовуються такі поняття, як "Чорне" і "біле" SEO.

Пояснити значення цих термінів нескладно. Наприклад, можна уявити їх у вигляді поетичних образів: одвічної боротьби добра зі злом, безперервного протистояння світла і темряви або відомої віршованої цитатою "що таке добре і що таке погано?”.

Під "чорним" СЕО-просуванням прийнято розуміти низькоякісну оптимізацію сайту, пов'язану з певними ризиками. Якщо такі заходи взагалі не принесли будь-якої користі, то це ще півбіди. Найчастіше вони можуть істотно нашкодити.

Що відноситься до таких "темних" методик? Перш за все, "прогони" по каталогах, накрутки поведінкових факторів, а також поширення посилань в автоматичному режимі. Все це за фактом несе більше шкоди, ніж користі. Тут краще взагалі не ступати на помилкову і небезпечну "стежку". Масові і абсолютно неприродні заходи мають абстрактну вигоду, але чреваті при цьому конкретними санкціями.

Про те, що таке "біла" SEO-оптимізація сайту, простою мовою розповісти теж можна. Це комплекс етичних і легальних заходів, які здатні забезпечити бажані високі позиції у видачі. Їх ми детально розглянули вище.

Наостанок варто нагадати про те, що у викладеному матеріалі вказані лише базові моменти. Насправді існує повноцінна наука під назвою "Що таке SEO оптимізатор?" з величезним переліком нюансів і "підводних каменів". І, зрозуміло, тут, як і в будь-якій іншій справі, без професійного досвіду не обійтися. Наука-то Прикладна (тобто та, яка прикладається до практики).

Якщо ви хочете самостійно освоїти дану справу досконало, то це реально. Правда, довго. Хочете отримати швидкий результат у вигляді топових позицій, високої відвідуваності і зростання доходів? Тоді краще рішення-це звернутися до СЕО-фахівця.

Ресурси для вивчення SEO

Вивчення SEO (англ.) з нуля вимагає багато часу і терпіння. Крім основ самого SEO, вам будуть потрібні ресурси, щоб вивчити основи цифрового маркетингу і принципи роботи пошукових систем.

Щоб допомогти вам почати, ми перерахували деякі з кращих навчальних ресурсів по SEO:

 • Блог Центру Google Пошуку. З цим блогом ви будете в курсі постійно мінливих алгоритмів Google. Він публікує документацію про останні SEO-фактори, тенденції, методи, а також про нові функції Пошуку Google і основні оновлення.
 • Ahrefs. Блог Ahrefs надає широкий вибір посібників і статей з SEO та маркетингу. Він пропонує свіжий і актуальний контент, написаний SEO-експертами і маркетологами.
 • MOZ. Англомовний ресурс, який на додаток до інструментів і програмного забезпечення для SEO, пропонує блог і навчальний центр. Їх публікації охоплюють всі можливі теми: від експертних порад з SEO до останніх даних ринку і аналітичних відомостей для підвищення рівня ваших маркетингових навичок.
 • Search Engine Journal. Це онлайн-платформа пропонує останні новини SEO, аналітику та керівництва від експертів з маркетингу та пошукової оптимізації. Вміст варіюється від порад SEO для початківців до детального опису стратегій та практик. Крім того, на сайті представлені різні ресурси, такі як електронні книги, подкасти та вебінари.
 • Search Engine Roundtable. Цей сайт збирає найцікавіші теми з SEO-форумів і надає більш детальну інформацію про них. Таким чином, він дає доступ до інформації за останніми темами SEO з різних форумів, зібраної в одному місці.
 • Backlinko. Backlinko - популярний маркетинговий блог, який веде SEO-фахівець. Він допомагає розвивати онлайн-бізнес, пропонуючи навчання по SEO і стратегії лінкбілдінга. Контент обертається навколо порад по SEO, методів SEO-просування і тематичних досліджень.

SEO та SEM: у чому різниця?

Search engine optimization (SEO) і search engine marketing (SEM) — це маркетингові стратегії, які використовуються для охоплення аудиторії через результати пошукових систем.

Головна відмінність полягає в тому, що SEO фокусується на оптимізації сторінок для підвищення їх рейтингу і відповідно залучення органічного трафіку. Органічний трафік (безкоштовний) - це відвідувачі сайту, які прийшли з пошукових систем, таких як Google або Bing.

SEM в свою чергу використовує платні стратегії для збільшення видимості сайту в пошукових системах. Відвідувачі приходять на сайт за рекламними оголошеннями, створеними в Google Ads або на інших платформах.

У той час як SEO-просування вимагає часу, SEM пропонує майже миттєвий результат. Ви швидко побачите, скільки кліків і конверсій викликають ваші оголошення в пошукових системах.

Незважаючи на відмінності, SEO та SEM найкраще працюють разом. Для успішної реалізації стратегії SEM необхідна хороша основа SEO.

Оптимізація цільових сторінок за допомогою ключових слів може поліпшити показник якості Google і підвищити видимість сайту в пошуковій системі.

Висновок + відео

Отже, ми спробували розібратися що ж таке SEO-оптимізація сайту і навіщо вона потрібна. Але все ж, у вас напевно, залишилися питання «З чого почати просування "молодого сайту" (наприклад, лендінга) самому?». Ось перелік кроків, з яких потрібно почати (детально про кожен з них ми розповімо в наступних матеріалах):

 1. Аналіз конкурентів. Важливий етап, на якому ви визначитеся з питанням чи варто взагалі робити сайт на цю тематику.
 2. Збір семантичного ядра. Ваш майбутній сайт повинен повністю охоплювати всю тематику.
 3. Кластеризація семантичного ядра і розробка структури сайту. Часто кластеризацію ігнорують на етапі розробки сайту, що призводить потім до безлічі переробок.
 4. Виправлення технічних помилок, складання грамотного robots.txt, моніторинг стану сайту.
 5. Підготовка тексту на основі семантичного ядра, підбір якісного фото - і відеоконтенту.
 6. Опрацювання комерційних факторів-вкрай важливо надати Користувачеві функціонал швидкої покупки або зв'язку з вами
 7. Аналіз і поліпшення поведінки користувачів. Усунення складнощів.

Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити