Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Мінусинськ — нові факти, домисли і припущення про те, як жити оптимізатору в еру нового алгоритму Яндекса

Останнє оновлення: П'ятниця, 26 серпня 2022 Автор: Марина Швець

Здрастуйте, шановні читачі блогу ITstatti.in.ua. Тема нового алгоритму Яндекса під назвою Мінусинськ зараз дуже активно обговорюється серед оптимізаторів і власників сайтів на форумах, так і на якихось інших заходах, а також при особистому спілкуванні. Я теж не залишився від цього осторонь і опублікував невелику статтю про те, як зрозуміти, що сайт потрапив під фільтр Мінусинськ, і що робити, щоб цього уникнути.

Минусинск

Що ми маємо на сьогоднішній день?

Яндекс переслідує у веденні Мінусинська певну мету — змусити вебмайстрів перенаправити зусилля і грошові потоки з купівлі посилань на поліпшення своїх проектів (юзабіліті, якість, повноту та інші фактори ранжирування комерційних сайтів), ну і, звичайно ж, бажає збільшити доходи з розміщення контекстної реклами в свою видачу і рекламної мережі (що з цього первинно, нехай кожен вирішує для себе сам).

Мінусинськ досить жорстко поводиться з тими ресурсами, які під нього потрапили — трафік з Яндекса зникає зовсім (крім запитів, які були підмішані видачу за технологією Спектр, але зараз, можливо, це теж почикали). Такий жорсткий підхід представники пошукача пояснюють тим, що за відведений місяць були зняті лише близько десяти відсотків всіх покупних посилань, що не дуже-то й багато.

Під фільтр в першу хвилю потрапили багато лідери у своїх нішах (холодильник.ру, мортон, bdbd, елекс.ру тощо). В основному це дуже старі сайти, які просувалися за рахунок великої кількості платних ссилок.

Всього постраждало близько п'яти сотень сайтів (а може бути і більше, бо видача змінилася досить серйозно). Основним негативним фактором при цьому було те, що ці сайти давно і наполегливо нарощували величезну покупну ссилкову масу (з великою кількістю ГС в якості донорів). Фактично Яндекс де-факто (а не тільки на словах) оголосив війну покупним ссилкам. Та й перші досягнуті результати вражають — частка СЕО-ссилокь загалом по рунету скоротилася на одну п'яту порівняно з квітнем цього року.

Наступні хвилі Мінусинська вже не будуть супроводжуватися розсилкою попереджень, тому вебмастера і оптимізатори поставлені в досить-таки складну ситуацію, коли потрібно вирішувати питання про зняття або залишення наявної посилальної маси. Підігріває ситуацію ще і той факт, що поки не один з сайтів з під фільтра не вийшов (перших ластівок варто чекати через місяць або два, напевно).

Кілька важливих, на мій погляд, моментів:

 • На питання власників сайтів, що потрапили під Мінусинськ, Платон Щукін зазвичай відповідає, що сайт дійсно знаходиться під цим фільтром, і треба зняти всі покупні посилання для виходу з під нього і дочекатися, коли це все побачить Яндекс (але можна буде і відписати в їх техпідтримку за фактом). Хоча, можна і самостійно діагностувати даний вид пессимізації способом, описаним у першій публікації.
 • На жаль, подібного інструменту Disavow links Яндекс створювати і використовувати не планує, що дещо ускладнює завдання оптимізаторам, бо доведеться в реалі знімати посилання, а не просто повідомляти пошуковику про тих з них, які не варто враховувати. Потрібно розуміти, що зняття посилань вплине і на позиції сайту в Гуглі.
 • Пессимізації зараз піддаються не всі сайти рунета відразу, а як би пластами. Таким чином Яндекс має можливість не сильно зіпсувати видачу можливими перегинами, але зате всі інші учасники СЕО-гонки отримують чіткий сигнал (бачачи страждання тих, кому не пощастило опинитися в перших рядах тих, хто програв), що потрібно не сподіватися на авось і приводити контрольний профіль в порядок.
 • Судячи з кількості надісланих попереджень (близько дев'яти тисяч), як мінімум таку кількість ресурсів може потрапити під цей фільтр в чергові хвилі пессимізації. Це досить багато, бо в основному розсилка велася з сайтів, що знаходяться в Топі у великих нішах бізнесу. Можливо, що більш дрібних гравців просто не спромоглися попередити або, можливо, що вони ще не набрали критичну масу поганих покупних посилань. З часом планка може опускатися і список кандидатів на Мінусинськ може бути розширений.
 • Які посилання можна залишати? Яндекс каже, що ті, які корисні користувачам. Відмінність сьогоднішньої ситуації в тому, що раніше непотрібні користувачам ссилки просто не працювали, а зараз за це можна позбутися всього трафіку з самою популярною в рунеті пошукової системи.

Факти і домисли на тему Мінусинська

Також хочу ще раз зупинитися на факторах, на які орієнтується Мінусинськ при своїй роботі:

 1. В першу чергу оцінюється вік ссилок у профілі  (за датою їх індексації). Справа в тому, що алгоритм повинен чітко відрізняти накрутку вашого посилального профілю нечистими на руку конкурентами і вашими власними зусиллями з купівлі ссилок. Зрозуміло, що конкуренти довго тримати ссилку не будуть, бо це невигідно, а значить для їх відсіву достатньо буде розглядати беклінків, які були розміщені вже досить давно (більше року, орієнтовно).
 2. Далі оцінюється кількість і якість беклінків. Якщо буде багато спамний ссилок (по відношенню до природних), то такий профіль буде покликаний дефектним з наступним накладенням фільтра. Серед сайтів, які вже потрапили під Мінусинськ, спамних ссилок в кожному профілі було як мінімум більше декількох сотень, а частіше навіть більше кількох тисяч.
 3. Цей Алгоритм має, природно, механізми зворотного зв'язку (в тому числі, напевно, навіть і з допомогою асессорского корпусу), а отже при черговій його хвилі може змінитися середній поріг за віком і кількістю ссилок, достатньому для накладення фільтра. Все це буде відточуватися і доводитися до досконалості.
 4. Після пессимізації сайт просідає на десяток позицій вниз по всім запитам, що автоматично приводить практично до повної втрати трафіку (як мінімум він просяде на порядок) з самого значущого для більшості комерційних сайтів пошуковика. Саме це і є головним калібром, яким Яндекс зараз поки ще вибірково палить з бірж посилань і сайтів, які з допомогою них просувалися.

Як жити оптимізатору в еру нового алгоритму Яндекса

 1. Почати дуже трепетно ставитися до ссилкового профілю сайтів — якість ссилок повинно перевалювати над їх кількістю. За кількість зараз можна дуже жорстоко поплатитися.
 2. Просування зараз, напевне, варто починати з покупки дуже трастових (з високим Тіцем), тематичних (наприклад, з галузевих каталогів) і потенційно клікабельних посилань. Донори при цьому не повинні торгувати посиланнями направо і наліво, а також бажано не повинні брати участь в ссилкових біржах. Можливо, що вони будуть дуже дорогі (наприклад, Яндекс Каталог) або їх отримання буде дуже важко (пошук відповідних каталогів, довідників, порталів, форумів), але їх вплив є визначальним.
 3. Якщо ви спочатку задастеся метою побудувати природний ссилковий профіль, то ніякі санкції вам будуть не страшні. Про те, як це зробити, я думаю написати окрему статтю найближчим часом.
 4. Окремо підкреслю один з ознак близької до природного профілю — досить висока разбавка анкоров, і як мінімум третина від загальної маси ссилок (це особливо стосується молодих сайтів) повинна бути безанкорной.
 5. Спочатку слід купувати (отримувати безкоштовно) беклінків виключно тільки з сайтів з вашої тематики і віддавати перевагу тим варіантам, де ймовірність кліків по вашому посиланню вище (з відвідуваних сторінок популярних ресурсів). Загальна якість донора теж дуже важливо, але його слід розглядати саме в прив'язці до тематики.
 6. Все вищесказане буде марно, якщо ви не призвели сайт у відповідність з усіма вимоги пошукових систем. Для цього потрібно:
 • Зібрати повне семантичне ядро, а не кілька сотень лежать на поверхні запитів. Чим більше буде охоплення (повнота інформації в даній ніші), тим краще буде ставлення пошукачів і вище трафік з них (довгий хвіст запитів забезпечує швидке попадання в Топ і високу конверсію, а значить і хороші поведінкові характеристики).
 • Згрупувати дані запити по сторінкам з використанням принципу, коли одна сторінка сайту повинна вирішувати одну проблему користувача, з якою він звернувся до пошуковій системі своїм запитом. Запитів ж при цьому на одній сторінці може бути використано кілька, бо одну і ту ж проблему можна надати різні слова.
 • Написати контент для всіх сторінок (грамотно скласти техзавдання для копірайтерів) з правильною оптимізацією їх під намічені запити.
 • Скомпонувати отримані гори контенту на сайті (розділи, навігація тощо) і провести аудит зручності його використання для визначення напрямків для доопрацювання юзабіліті. Також необхідно буде провести технічний аудит сайту (типу описаного в статтях про дзеркала і дублі, а ще про Http відповідей і перенаправлення).
 • І тільки після цього почати роботу над побудовою близького до природного посилального профілю. Початок роботи з посиланнями раніше виконання наведених вище пунктів можна порівняти з тим, щоб почати розставляти книги не зібравши попередньо книжковий шафа.
 • У міру розвитку проекту та зростання трафіку, слід активно використовувати системи аналітики для підвищення конверсії та поліпшення юзабіліті. Процес цей ніколи не слід вважати завершеним, бо зупинившись фактично ви почнете відкочуватися назад.

Сумно-банальні висновки

Правда полягає в тому, що сайти, які просуває по описаній вище схемі, дуже рідко зустрічаються, бо за простотою кроків стоять дуже великі трудовитрати. Однак, такому ресурсу вже будуть не страшні ніякі фільтри пошукових систем, бо він будувався з правильними пріоритетами і без «фінтів вухами», тобто з орієнтиром на зручність для кінцевого користувача.

Тут втілюється в життя побита істина — робіть сайти для людей і вони до вас потягнуться, а пошуковики нічого не матимуть проти (тільки за). І це буде працювати завжди, принаймні в осяжному майбутньому. Часи з серії «дешево і сердито» завершилися, як би нам не хотілося цього визнавати. ІМХО.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити