Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як розкрутити і просунути сайт — покрокова інструкція

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Марина Швець

Просування сайту та розкрутка сайтів

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Стаття про те, як розкрутити сайт і як просунути сайт. Просування сайту (або як всі звикли називати це SEO) — це дуже велика кількість процесів, який складно укласти в одній статті, так і в статтях в цілому.

В результаті вийшла інструкція або алгоритм дій, який допоможе вам у просуванні свого сайту. Отже, почнемо!

Раніше для того, щоб просунути сайт в ТОП 3 пошукової видачі, достатньо було просто закупитися ссилками, напхати сайт ключовими словами і радіти життю. Але зараз ВСЕ НЕ ТАК!

Все кардинально змінилося. Пошукові системи міняють алгоритми, змінюються сайти, зростає конкуренція і посилання стали не основним, а одним з десятків і сотень факторів, які впливають на позиції сайту. Їх вага є, але вже не такою як раніше. Це потрібно розуміти.

Зараз, щоб просунути сайт, потрібно враховувати куди більше факторів і про це ми з вами поговоримо нижче. Ну і останнє, що ви повинні знати: просування сайту є тривалим процесом, який триває місяцями. Тому готуйтеся до довгої, копіткої, але цікавої роботи!

Визначаємо цілі сайту

90% компаній не розуміють взагалі, навіщо їм потрібен сайт. Вони почули, що зараз сайт потрібен кожному і побігли в студії за розробкою. Якщо вже ви взялися за сайт, то повинні розуміти, що це велика відповідальність. Він не буде просто працювати від того, що він існує!

Перед тим, як створювати сайт, задайте собі ці питання:

 1. Навіщо він вам?
 2. Які завдання він буде виконувати для вас?
 3. Яку користь він буде нести людям?

Якщо сайт непотрібен для людей, то він непотрібен і для пошукових систем. Ви зрозумієте про що я кажу, дочитавши статтю до кінця. Скажу тільки, що цьому виною поведінкові фактори (ПФ). А подробиці нижче.

Якість сайту

Якщо ви думали, що просування — це тільки маніпуляції з пошуковими системами, то ви помиляєтеся, так було раніше. Зараз перед тим як взагалі показувати сайт пошуковим системам, потрібно його підготувати. Адже одним із критеріїв ранжирування сайтів у видачі є оцінка якості самого сайту. Отже, що потрібно зробити!

Чистий і легкий код

У вас було таке, що ви заходите на кілька різних сайтів, але один з них завантажується швидко, а другий повільно? Так ось від цього теж залежить те, як вас сприйме Google.

 1. Не утяжеляйте сайт різними плагінами, скриптами і т. д.
 2. Намагайтеся не напихати сайт всякими сторонніми віджетами.
 3. При будь-яких змінах на сайті, видаляти старий код.
 4. Використовуйте кешування.
 5. Полегшуйте зображення.

Зручність для користувачів

Вашим сайтом повинно бути зручно користуватися. Будь-яка інформація повинна бути доступна. Якщо у вас великі каталоги або велика кількість статей, то пошук по сайту допоможе. Користувач, що зайшов на сайт, повинен з легкістю переміщатися по ньому в пошуках потрібної інформації.

Приємний і унікальний дизайн

Дизайн сайту повинен бути унікальним, приємним для очей і тематичним.

Мобільна версія сайту

Зараз все частіше користувачі відвідують сайти з мобільних пристроїв, ваш сайт повинен бути до цього готовий. Буквально нещодавно навіть Google попередив усіх, що сайти, які не пристосовані до перегляду з мобільних пристроїв будуть знижуватися в пошуковій видачі.

Внутрішня оптимізація і контент

Попередні пункти теж можна було частково внести у внутрішню оптимізацію сайту, але тут будуть інші рекомендації. Тут ми і будемо готувати сайт до подальшого просування, а точніше на цьому і починається просування.

Складання семантичного ядра

Для того, щоб почати просування, ви повинні знати, за якими ключовими фразами ви будете просуватися. Тому першим ділом підбираємо ключові слова. Ви повинні зібрати найбільш ключові, гарячі і близькі до вашої діяльності запити і групувати їх по розділам. Якщо ви ведете діяльність в окремому місті, то додайте до кожніої ключової фрази «... у Львові» наприклад. Ви повинні підібрати ключові фрази для кожної сторінки кожного розділу або статті сайту.

Складання текстів

Це один з найголовніших етапів, але багато хто на нього забивають. Люди приходять на сайт за інформацією і це основний фактор для пошукових систем. Якщо ваша інформація корисна для людей, добре складена, грамотно написані тексти, все по справі, то ви з більшою ймовірністю будете підніматися в ТОП. Підходьте до текстів грунтовно!

Мені смішно, коли деякі клієнти надають текст для сайтів, взятий у конкурента. Це відразу говорить про те, що сайт клієнту нахрен не потрібний і він ніколи не буде зростати у видачі.

Контент повинен бути:

 • На 100% унікальним;
 • Структурованим (розбитий на розділи, списки, заголовки);
 • Цікавим і зручним для читання;
 • Повністю розкриває тему, яка в заголовку.

Я взагалі всім раджу, щоб тексти для сайту писалися спільно з генеральним директором або засновником компанії. Власник бізнесу знає свій бізнес краще всіх, любить і розбирається в темі більше всіх. Мабуть він і не зможе скласти гарний текст, але спираючись на його слова, копірайтер зробить свою справу краще, ніж напише «від балди».

10 корисних сервісів для копірайтера: пишемо ідеальний текст

Робимо перелінковку

Після того, як всі послуги та товари описані, тексти для сторінок складені, приступаємо до перелінковці. На кожній сторінці повинна бути посилання на іншу сторінку або декілька сторінок сайту. Тільки посилатися потрібно на тематичні сторінки, які також можуть бути корисні для читача. Тим самим читач і пошуковий робот, зайшовши на сайт, будуть переміщатися по ньому довше, переходячи по посиланнях. Але, як я і говорив, посилання має бути «в тему», бо інакше людина не захоче по ній переходити.

Тим самим ви збільшуєте кількість переглядів на 1 відвідувача і інші поведінкові фактори.

Внутрішня перелінковка – навіщо потрібна і як налаштувати?

Прибирайте зовнішні посилання

При публікації матеріалів, намагайтеся закривати від індексації зовнішні посилання, тобто посилання на інші сайти. Якщо ви не використовуєте посилання на сторонні сайти, то це добре, а якщо використовуєте, то приховуйте. Посилань НА ваш сайт має бути більше, ніж посилань З вашого сайту. Але про це нижче. Приховати посилання від індексації можна тегом <noindex> і атрибутом rel="nofollow".

Карта сайту

Обов'язково зробіть карту сайту для пошукових систем і для користувачів. Там буде відображатися структура всього вашого сайту, всі розділи, статті і сторінки сайту.

Як створити карту сайту OSMap для Joomla 3.6.2 і вище

Знайомство з пошуковими системами + статистика

Після того, як ваш сайт наповнений крутим контентом, причесаний і готовий до вільного плавання, його можна показувати пошуковим системам. Для цього додаємо сайт в Google Вебмастер. Як це зробити, я писав в ЦІЙ статті. Після цього ваш сайт почне індексуватися пошуковими системами. Він, звичайно, може почати індексуватися без цього, але це прискорить процес.

Також для відстеження статистики сайту потрібно поставити лічильники. Раджу використовувати Google Analytics ну і посилання в рейтингах можете поставити лічильник від mail і liveinternet.

Інструменти для просування сайту

І ось нарешті ми добралися до солоденького;) Після того, як всі сторінки вашого сайту будуть проіндексовані, можна приступати до розкрутки або просування сайту. Дозвольте уточнити, що ТІЛЬКИ після зробленого вище можна починати просувати сайт! Але тут я хочу вас підштовхнути до однієї ПРАВИЛЬНОЇ думки і відповісти разом з вами на кілька питань, спираючись на логіку.

— Навіщо вам просувати сайт?

— Швидше за все для того, щоб піднятися в пошуковій видачі!

— Навіщо вам підніматися в пошуковій видачі?

— Швидше за все для того, щоб у сайту була відвідуваність!

Логічно? Вірно?

Ну само собою далі по ланцюжку повинні йти продаж і т. д. Але найголовніше, що ми зараз зрозуміли: просуваємо сайт, щоб збільшити відвідуваність.

Тоді дайте відповідь мені на 1 просте питання: чому майже всі після створення сайту відразу ломляться купувати посилання, якщо вам потрібна відвідуваність? При чому тут посилання? Ви ж не йдете за молоком, якщо хотіли купити огірки! Тут така ж логіка. Відповідно, якщо вам потрібна відвідуваність, то купуйте або допоможіть відвідуваності!

Я вам скажу з власного досвіду, але якщо не хочете, не вірте! Тільки з відвідувань сайту виростає ще більше відвідуваність сайту! Але ніяк не від посилань. Посилання будуть нам потрібні, але не зараз і не в тому вигляді, в якому всі звикли їх отримувати.

Пошукові системи також оцінюють сайт, спираючись на користувачів сайту. Якщо відвідуваності немає, то як вони будуть це оцінювати?

Дуже важливим фактором є відвідуваність сайту, з якої можна відстежити поведінкові фактори. А саме те, як люди користуються вашим сайтом, як переміщаються, як потрапляють і як йдуть, скільки вони там знаходяться, які дії вчиняють і багато іншого. Це найважливіший фактор, тому що будь-який сайт за логікою має бути в першу чергу ДЛЯ ЛЮДЕЙ!

Тому нижче я буду приводити перевірені мною робочі способи просування й розкручування сайту.

Соціальні мережі

Зараз соціальна активність для пошукових систем має велике значення. Якщо ваш сайт расшарівають в соціальних мережах, значить контент вашого сайту подобається людям. Логічно ж всі? Натиснув «Лайк», значить сподобалося. Тому соціальні сигнали позитивно впливають на ваш сайт в пошуковій видачі.

Для цього купуйте пости в активних групах в соціальних мережах: ВКонтакте, Facebook, Однокласники, Твітер (записи). У підсумку ось такі плюсики я ставлю над цим способом просування.

 1. Це не суперечить правилам пошукових систем т. як це не маніпуляції над пошуковою видачею, як покупка посилань;
 2. Це дає трафік (часом багато трафіку);
 3. Це покращує поведінкові фактори;
 4. Це теж посилання (пошукові системи враховують посилання з соціальних мереж);
 5. Це найкращий зворотній зв'язок від ваших потенційних і реальних клієнтів і читачів;
 6. Це пряме джерело потенційних клієнтів, який можна генерувати у продаж.

Статті на інших сайтах

Цей спосіб більш дорогий, ніж соціальні мережі, але він дуже важливий. Трафік повинен йти не тільки з одного місця, потрібно показувати пошуковим системам, що вас «люблять» скрізь;) Не тільки в ВК, але і на інших сайтах. Але ви напевно зараз підете на біржі з продажу статей з сайтів і будете закуповуватися там. Але від цього буде мало ефекту, тому що ці сайти перетворилися на смітники із статей і посилань.

Я купую або розміщую на якихось інших умовах статті на сайтах, які знаходяться вище мене у видачі за моїми ж ключовими запитами. Це дорожче, але в рази ефективніше. Головне, щоб цей сайт був відвідуваним і з активною аудиторією, тому що мені потрібна не тільки посилання або стаття, а ТРАФІК. Звернемося знову ж до матінки Логіки. Якщо на вас посилається сайт який знаходиться вище вас з пошукової видачі, то швидше за все ви крутіше! З бірж статейних можна також набрати кілька нормальних сайтів, але всі вони незабаром стануть помойками, тому що це їх заробіток.

Також я розміщую статті в блогах! Наприклад, я продаю послугу з SMM (маркетинг в соціальних мережах) і размещаюсь в блозі людини, який пише про SMM. Напевно, через цю статтю на мене звернуть увагу потенційні клієнти та інші фахівці з даної галузі. Якщо автор блогу мене порекомендував у статті, значить я чогось вартий.

Ось які плюси у цього способу:

 1. Ви отримуєте посилання від тематичного сайту, який вище вас у видачі;
 2. Ви отримуєте трафік на сайт;
 3. Якщо сайт зовсім вже тематичний, то можливо і клієнтів;
 4. Ви збільшуєте впізнаваність.

Написання експертних статей

Цей пункт для тих, хто просуває сайт компанії, а не інформаційний сайт, як я. На сайті своєї компанії вам обов'язково потрібен розділ «Блог» або «Статті», або ще як його назвати. Для того, щоб розміщувати корисні для користувачів експертні статті. Наприклад, якщо ви продаєте будівельні матеріали, то можете писати статті про те, як їх використовувати правильно, як будувати що-небудь і т. д.

Крім товарів, ваші потенційні клієнти отримають ще і корисні рекомендації, що наблизить їх до покупки саме у вас.

Плюси всього цього:

 1. Ви залучаєте більше трафіку на сайт. Отже у вас з'явилася ще одна сторінка, яка може потрапити в ТОП і приносити трафік;
 2. Ви стаєте ближче до своїх реальних і потенційних клієнтів;
 3. Новий контент сприяє підвищенню інтересу до вашого сайту від пошукових систем;
 4. Анонси нових статей ви можете також розміщувати в соціальних мережах і в підписних сервісах для збільшення трафіку.

Сайти з відгуками та рейтингами

Ви можете зареєструвати ваш сайт на сайтах з відгуками (наприклад «Отзовик» і інші), зробити опис вашого сайту і залишити перший відгук. У підсумку ви отримуєте посилання на свій сайт і додаткову сторінку в пошуковій видачі про ваш сайт, яка може вийти в топ за запитом «ваш сайт відгуки». Ну і плюс до всього зворотний зв'язок можна отримати. Раптом люди захочуть залишити відгук про вас.

Посилальне просування

Я скептично до нього ставлюся, але використовую обов'язково. Хоч посилання не головний фактор, але один З. Якщо на ваш сайт посилаються інші, це добре. По суті ми з вами вже розмістили ряд посилань: в статтях на інших сайтах, у відгуках, в соціальних мережах та підписних сервісах. Але зараз зупинимося саме на ссилочному просуванні.

Я його використовую в основному не для зростання позицій, а для підвищення трасту сайту в очах пошукових систем. Не більше того. Великого зростання позицій від посилань я не помічав. Зростання є, але незначне порівняно з тим, що може дати все перераховане вище.

Запам'ятайте, що по посиланню повинні бути переходи. Якщо сайт не активний і переходів немає, то таке посилання буде марним. Намагайтеся залишати посилання на свій сайт де тільки можна, але не за коштами спаму. Краще менше посилань, але вони будуть якісними.

Плюси таких посилань:

 1. Природна посилальна маса, а значить немає підозр з боку пошуковиків;
 2. Трафік на сайт, тому що сайти активні і тематичні.

Як ви бачите, посилальне просування сайту варто особисто у мене на останньому місці, але воно повинно бути.

Постійна робота!

Зростання вашого сайту, як зростання людини, вимагає постійного підживлення, постійної роботи над його покращенням. Не буває нічого ідеального. Ви повинні постійно допрацьовувати сайт, постійно добувати трафік, розміщувати статті, посилання, пости в соціальних мережах і т. д. Це безперервний процес. Тільки тоді ваш сайт завжди буде зростати в очах людей і пошукових систем. Тому все, що я описав у цій статті ви повинні робити постійно!

Ви напевно помітили, що я завжди на перше місце ставлю людей, а не пошукові системи. І це логічно. Адже сайт ви робите для них. А вже від реакції ваших користувачів свою справу зроблять і пошукові системи. Отже, яку роботу треба робити постійно, крім того, що я описав вище.

Робота з користувачами

Ви повинні з кожним днем намагатися все більше залучати своїх відвідувачів і створювати для них зручності у вигляді якісного контенту, якихось сервісів, опитувань, конкурсів і т. д. Якщо люди прив'язуються до вас, то це позначається на просуванні, не забувайте. Налагоджуйте контакт зі своїми відвідувачами постійно.

Працюйте над зручністю сайту

Поведінкові фактори краще не тільки від вмісту, але і від зручності ним користуватися. Слідкуйте за статистикою сайту, дивіться в Google Analytics карту кліка, карту скролінгу, вебвізор і т. д. для того, щоб змінювати сайт в кращу сторону. На вашому сайті є елементи, які заважають користувачам, на які вони не клацають. Їх сміливо можна прибирати чи переміщувати в інше місце. Вам потрібно утримувати на сайті людей як можна довше, щоб вони відвідали сторінок як можна більше, а для цього повинні бути всі умови.

Висновок

Я не описував кожен процес докладно, тому що це не реально. Сайти у всіх різні, CMS, розробники, контент, цілі та фінансові можливості теж різні, тому тонкощі не застосовні до всього. А те, що я описав вище, я використовую в кожному своєму сайті і ці методи перевірені і особисто у мене працюють на всі 100%. Якщо ви думали, що в просуванні або розкручування сайту є якась магія, роки тренувань та інше, то ви помиляєтеся. Досвід важливий, але він більше потрібен для того, щоб уникати помилок, але в своєму випадку я радий кожній помилці, тому що так я вчився всьому швидше.

Але головне пам'ятайте, що головним у просуванні є контент і його споживачі!

Виконуйте все, описане вище, і ви завжди будете в Топі. Є, звичайно ще всякі тонкощі, але ви їх і самі зрозумієте, коли почнете працювати над своїм сайтом і просувати його.

Відео

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити