Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Ефективність інтернет-реклами Гугл Adwords

Останнє оновлення: П'ятниця, 16 червня 2023 Автор: Марина Швець

Рентабельність будь-якого бізнесу в інтернеті залежить від кількості продажів. Інтернет-торгівля має свої закони і правила і успішним на цьому терені є той, хто пройшов цю школу на практиці. Починаючи пошук рекламних майданчиків в мережі, підприємці стикаються з великою кількістю агентств і агрегаторів. Багато губляться, підписують договори, вірять в ефективність безкоштовних пропозицій і привабливих тестових періодів. Зазвичай це призводить до збільшення рекламних витрат з нульовою віддачею на виході.

По-справжньому ефективних методів розміщення пошуковій і медійній реклами мало. Для російських підприємців це Яндекс.Директ і Google AdWords, ті, кому необхідна реклама за кордоном, використовують мережі Bing і Yahoo.

Оцінка ефективності інтернет-реклами Яндекс Директ і Гугл адвордс

Найбільша кількість російських споживачів для пошуку товару або послуги в мережі використовують Яндекс. Проте серйозно зростаюча популярність Гугла серед громадян Росії вже не дає ігнорувати потенціал цієї рекламної площадки. Рекламодавці все частіше вважають за краще розміщувати оголошення в обох пошукових системах, задаючись питанням їх ефективності.

Багато експертів переконані, що ефективність інтернет-реклами залежить не стільки від відвідуваності Яндекса і Гугла, скільки від правильності вибору майданчика для розміщення оголошень певної тематики, так як категорії користувачів цих пошуковиків значно відрізняються.

Аудиторія Яндекса більше цікавиться побутовими питаннями, користувачі Гугла – заробітком в мережі, It-технологіями, новітньою електронікою та інше. Тому пошукові запити Яндекса і Гугла дають різний трафік. Для одних ресурсів найбільш ефективною виявиться реклама в Яндекс Директ, для інших вигідніше Гугл адвордс, а для третіх гарні обидві площадки.

Щоб не витратити кошти даремно, помилившись з вибором, необхідно провести ретельний аналіз ринку реклами і визначити, де знаходиться ваша аудиторія. Для цього існує два способи:

 1. Порівняти число і характер відповідних запитів в Wordstat (сервіс Яндекса) і інструмент добору ключових слів Google;
 2. Проаналізувати підключені до вашого ресурсу Яндекс.Метрику та/або Google Analytics.

Плюси використання Яндекс.Директ

 • Розміщення контекстної реклами відбувається з оплатою за клік – кошти списуються за переходи тільки реально зацікавлених відвідувачів, решта розцінюються як відмови.
 • Надана можливість вибору різних стратегій показу оголошень – фіксований бюджет на тиждень, загальне число кліків в день, максимальна вартість кліка Яндекс.директ.
 • Можна купити спеціальне розміщення під рядком пошуку.
 • Можливість здійснення налаштування і роботи з рекламною кампанією сертифікованими партнерами Яндекс. Директ без доплати.
 • Дружній і зручний інтерфейс.
 • Можливість мульти редагування оголошень, що зручно в разі потреби зміни посилань для кожного рекламного посту.
 • Представлена можливість використання безкоштовного сайту-візитки. 
 • Функція «Цільовий дзвінок» дає можливість відстеження телефонних дзвінків по рекламному оголошенню в Яндекс.Директ.

Поради по роботі в системі Яндекс.Директ:

 • Виставляйте денне/тижневе фіксування бюджету, щоб мати уявлення про реальну вартість контекстної реклами і не опинитися в мінусі;
 • Підбирайте не загальні ключові слова, а словосполучення з «дельта-околиць», які схожі за тематикою і змістом, але менш точні у формулюванні;
 • Використовуйте поворотний ретаргетінг (якщо просувний вами ресурс передбачає відповідні дії).

Плюси використання Google AdWords

Трафік з пошукових запитів Google дещо нижче, ніж у Яндекса, але це анітрохи не применшує достоїнств реклами в google adwords. Насамперед, Google використовується в мобільних пристроях під Android, також через Google AdWords можна просуватися в різних додатках і на такому сервісі, як YouTube.

 • Географічний таргетинг дає можливість гнучкого налаштування показів з точністю до певної точки на карті – це досить зручно для просування сайтів салонів краси, кур'єрських служб, авто мийок та інше.
 • Існує можливість вибіркової установки показів на певних видах пристроїв, наприклад, ПК, планшет, мобільний телефон.
 • Ключові слова прив'язуються до певної групи, а не до кожного оголошення в окремо, це спрощує процес спліт-тестування.
 • В рамках кампанії з одного аккаунта можна створити десятки оголошень.
 • Google Adwords дає можливість збільшення рекламного потенціалу оголошення 10 додатковими посиланнями в ротації, майданчик Яндекс.Директ надає тільки три.
 • Можна використовувати не тільки текстову рекламу, але і графічну (банери, відео реклама).
 • Використовуючи інтеграцію Google Analytics зі спеціальним Call Tracking сервісом Comagic, можна провести докладний аналіз реклами по всіх online і offline-джерел.

Поради по роботі в системі Google AdWords:

 • Уважно стежте за аккаунтом, регулярно актуализируйте оголошення;
 • Контролюйте якість сайту і посадкової сторінки;
 • Застосовуйте ремаркетинг;
 • Плануючи денний бюджет реклами google adwords, пам'ятайте, що система часто перевищує його;
 • Слідкуйте за майданчиками в планувальнику, відключаючи непотрібні місця показів реклами і не релевантні сайти;
 • Використовуйте різні розширення.

Загальні рекомендації

Залучайте до роботи над інтернет-рекламою тільки власних співробітників, а не сторонніх агентів. Насамперед, ніхто краще ваших фахівців не знає цілей компанії і реальних можливостей вашого продукту. Крім того, ви завжди зможете легко контролювати співробітників і бюджет.

Не нехтуйте іміджем компанії в мережі. Інтернет-реклама може не приносити істотною конверсій грошей, які будуть приходити саме з оголошень, однак, це зробить ваш бренд більш впізнаваним. Поки ваші рекламні банери на очах у користувачів виникають асоціації з вашим брендом. Навіть коли ви даєте тільки текстову рекламу, вона поступово буде позначатися на зростанні пошуку з брендовим запитам.

Поєднання майданчиків Яндекс.Директ і Гугл адвордсе дозволить покрити максимальну кількість потенційних клієнтів. Збирайте і аналізуйте інформацію, знаходите і впроваджуйте рішення. Працюйте в комплексі – ринок змінюється разом з попитом, ви зобов'язані бути в курсі цих коливань.

Оцінка контекстної реклами

Оцінка контекстної реклами здійснюється за допомогою спеціалізованих систем веб-аналітики. У кожної пошукової системи вона своя. Гугл розробив Google Analytics, Яндекс – Я. Метрику. За цим лічильників оцінюється ефективність інтернет-реклами Яндекс.Директ Adwords. Системи являють користувачам наступні дані:

 • Число переходов по контекстной рекламе;
 • Кількість відмов серед користувачів, що прийшли по оголошенню;
 • Показник переглядів;
 • Отримання заданих цілей – конверсія реклами (реєстрація, популярні запити, відправлення у кошик та інше).

Використовуйте дані Яндекс.Метрики і Google Analytics. Навіть при базовому використанні, ці системи дадуть важливі знання про вашому ресурсі. Краще всього використовувати їх у поєднанні. Звичайно, в деяких показниках будуть розбіжності, які пов'язані, наприклад, з методиками обчислення різних показників, але в цілому ви будете мати точну картину. Дані, одержувані з цих безкоштовних web-сервісів, при грамотної інтерпретації, відкриють перед вами небачені горизонти для роботи з самим сайтом і контекстною рекламою.

Порівняння Яндекс.Директ і Гугл адвордс

Давайте звернемося до такого показника, як вартість одного кліка. В Яндекс.Директ вартість кліка становить 5,45 рубля, в Гугл адвордс цей показник дорівнює 4,7 рубля. Виходить, що розрив невеликий, але ефективність кліка в Гугл адвордс нижче, так як рекламодавець повинен сплатити всі переходи користувачів, у тому числі і порожні, не принесли сайту ніякої вигоди.

Навіть при більш високій ціні кліка, майданчик Яндекс.Директ виграє в якісному показнику, так як ціна переходу на ділі виявляється меншою. Аналогічну ситуацію можна спостерігати і при визначенні місця для реклами. Вартість контекстної реклами на перших місцях, дає більше переходів, але і ціна її вище.

Відео

Щоб більш точно визначити ефект від розміщення реклами необхідно провести власний аналіз і відчути результат.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити