Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Внутрішня перелінковка – навіщо потрібна і як налаштувати?

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Марина Швець

внутрішня перелінковка

Поняття внутрішньої перелінковки

Хоч саме поняття внутрішньої перелінковки вже старо як світ, тим не менш багато власників сайтів і оптимізатори нехтують їй. А даремно, оскільки грамотна перелінковка здатна не тільки допомогти користувачам швидко і зручно переміщатися по сторінках сайту, але і підвищити ефективність просування тих або інших сторінок.

З вищесказаного випливає саме визначення внутрішньої перелінковки – це налаштування внутрішніх посилань між сторінками одного сайту з метою передачі ваги на більш значущі сторінки.

Якою буває перелінковка?

Видів внутрішньої перелінковки існує досить багато, але всі вони зводяться до одного – правильного виставлення анкора посилання. Більш детально про анкор в посилань ми вже розповідали в нашій статті «Що таке анкор?», з якої я вкрай рекомендую ознайомитися. Правильно підібраний текст у посилання це практично половина успіху при перелінковці.

З автоматичних перелінковок на сайті можна виділити такі елементи, як «Хлібні крихти» і «HTML карта сайту». Дуже корисні для користувачів сайту, які, гуляючи по ресурсу, ніколи не заблукають і зможуть без проблем повернутися, наприклад, до категорії товару. Карта сайту дозволить правильно розподілити вагу по сторінках, що дає нам не тільки зручність для відвідувачів, але і позитивний ефект при просуванні.

Хлібні крихти

До такого ж виду перелінковок відноситься і висновок на сторінці статті/послуги/товару модуля Схожих статей. Наявність такого модуля дуже добре сприяє поліпшенню поведінкових факторів сайту, дозволяє передати вагу на схожі сторінки і залишити відвідувача на сайті на більший час.

Перелінковка

Існує ще один вид перелінковки, який відноситься як до автоматичного, так і ручного увазі – це створення меню з розділами та підрозділами. Тут можна і потрібно вказувати точні назви сторінок, на які ми посилаємося. Всі анкор чудово враховуються пошуковими роботами і допомагають просувати внутрішні сторінки.

Ні в якому разі не можна допускати ситуації, щоб на сторінку сайту не було можливості потрапити з головного чи якогось з бічних меню, така навігація буде неписьменною і не буде працювати максимально ефективно.

Вага і схеми внутрішньої перелінковки

Щоб правильно вибрати підходящу схему перелінковки потрібно враховувати всі фактори, такі як тематика сайту, поставлені цілі, просувні запити.

Ми розглянемо найбільш розповсюджені і популярні схеми для просування по ВЧ, СЧ і НЧ запитам.

ВЧ (високочастотні) запити для головної сторінки сайту

Схема ВЧ перелінковки

У цій схемі весь акцент робиться на просуванні головної сторінки сайту. Спочатку з головної сторінки йдуть посилання на сторінки 2-го рівня, з них посилання на сторінки 3-го рівня. Але при цьому, сторінки і другого і третього рівня посилаються на головну сторінку. Таким чином, головна сторінка збирає на собі максимальний вагу.

СЧ (середньочастотні) запити для категорій/розділів сайту

Схема СЧ перелінковки

У більшості випадків ця схема ідеально підходить для інтернет магазину. На сторінки розділів ми отримуємо посилання не тільки з головної сторінки, але і зі сторінок товарів/статей. Це дуже зручно у тому випадку, якщо користувач шукає, наприклад, «диски для автомобіля» – при цьому не вказуючи ні марки автомобіля, ні фірми виробника дисків.

НЧ (низькочастотні) запити для розділів і статтею третього рівня

Схема НЧ перелінковки

В даному варіанті внутрішньої перелінковки основний упор робиться на сторінки третього рівня, тобто на конкретні статті чи товари. Вони отримують вагу не тільки зі сторінок розділів, але й один від одного. Всі сторінки 3-го рівня обов'язково повинні бути облінкований один з одним. Зовнішні посилання також приносять найбільшу користь посилаючись на конкретні сторінки статтею або товарів.

На закінчення можна лише сказати, що для грамотної перелінковки з максимальною користю для просування необхідно дотримуватися трьох правил:

  • Добре налаштована навігація на сайті
  • Використання відповідної схеми перелінковки
  • Точно підібрані анкори ссилок

Відзначимо, що внутрішня перелінковка є частиною посилального профілю сайту, а це один з найважливіших блоків роботи в просуванні ресурсу. Щоб потрапити в ТОП, а не під фільтри, рекомендуємо стежити за якістю посилального профілю.

Просувайте сайт правильно і робіть це комплексно! Крім перелінковки там ще багато чого важливого і потрібного. Оптимальний список робіт, які потрібно зробити для просування сайту, включено у послугу «Пошукове просування». Можете просто пробігтися по списку, як з чек-листом, щоб зрозуміти – наскільки опрацьовано ваше SEO.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити