Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як вести блог: 15 правил успішного блогу

Останнє оновлення: Середа, 21 лютого 2024 Автор: Марина Швець
Зміст[Сховати]

Як вести блог

Добрий день, шановні читачі ITstatti.in.ua! Сьогодні будемо говорити на одну з улюблених тим – як вести блог.

Правильний підхід до його організації дозволить вам не тільки стати успішним блогером, але і заробляти солідні суми. Якщо ви готові змінити своє життя, перейти на новий формат діяльності та багато-багато подорожувати, уважно читайте мою чергову статтю. Для переважної більшості користувачів немає істотної різниці між звичайним сайтом і блогом. Адже зовні вони схожі між собою, на тому і іншому вигляді ресурсів надається цікавий і корисний для відвідувачів контент. Але все-таки вони різні. Блог - це своєрідний вид щоденника, представленого на загальний огляд в мережі. Його власник розповідає про своє життя, свої захоплення, ділиться цінною і корисною інформацією з власного досвіду. Як варіант - розповідає про улюблену справу: як пекти пироги, як малювати ілюстрації, як робити намиста. Загалом, в залежності від захоплення.

Як вести особистий блог: перші кроки

Найголовніше – створити блог. Для цього можна вибрати одну з існуючих платформ. Але «небезпека» такого методу в тому, що на платформах складно заробляти. В ідеалі блог потрібно робити на окремому сайті:

 • з оригінальним ім'ям;
 • з оплаченим доменним ім'ям;
 • на платному хостингу.

Зверніть увагу! У такому випадку вам не доведеться переживати про те, що ваші статті можуть бути забанені, як це можливо в разі розміщення матеріалів на спеціалізованій платформі. Наприклад, тому що, стаття не сподобається адміністрації або вона буде нібито порушувати одне з безлічі правил. Які, до того ж, прописані не так вже й прозоро, а тому причепитися, при бажанні, завжди є до чого.

Але повертається до головної теми статті – як вести блог. Один з важливих моментів – складання чіткого плану:

 • вибрати тему;
 • підготувати семантичне ядро – основні ключові слова, яким буде відповідати ваш ресурс;
 • написати кілька статей, які будуть опубліковані відразу після запуску проекту;
 • вибрати оптимально відповідній тематиці дизайн;
 • зібрати блог і запустити його;
 • регулярно публікувати нові статті та матеріали.

Як можна зрозуміти, це злегка спрощений варіант плану. Але якщо правильно підійти до його оформлення, розподілу завдань і часу на їх рішення, то не виникне проблем навіть з тим, як вести блог мами. Але ж молоді матері занадто зайняті, однак при правильному плануванні навіть їм вдасться забезпечити оновлення сайту, публікуючи на ньому корисні для користувачів статті.

Кому варто почати вести свій блог

Почати вести свій блог може кожен. Для цього знадобиться трохи особистого часу, настрій і бажання поділитися зі світом інформацією. Кожен може з нуля навчитися вести свій блог буквально за кілька хвилин. Для цього достатньо набрати корисною інформацією в Інтернеті.

У нашій статті ми постараємося пояснити новачкам, з чого варто починати, простими словами.

Обов'язково враховуйте, що вам потрібно вільний час кожен день, інакше блог не зможе вийти в топ. Кожен день вам потрібно буде вивчати щось нове по темі і придумати свій власний контент.

Виберіть хочете ви вести особистий блог або корпоративний. Перший варіант дає вам можливість самостійно вибирати тему і напрямок для розвитку. Другий - зобов'язує робити контент на певну тему для залучення клієнтів. Наприклад, якщо ви працюєте в сфері продажу тортів, і вам потрібно просувати бізнес, то доведеться щодня публікувати інформацію про випічку, секрети приготування смачних тортів, свої рецепти і т. д.

Далі ми розглянемо всі поради, як почати вести свій блог і поділимося своїм особистим досвідом.

Який напрямок вибрати щоб почати вести блог

Як почати вести свій блог без мети і напрямки? У цьому розділі розглянемо 3 питання для початківця блогера:

 1. Чому ви хочете вести свій блог?
 2. Який майданчик для блогу вибрати?
 3. Яка цільова аудиторія буде?

Для початку виберіть, для чого вам потрібен блог:

 • Щоб заробити на своєму бізнесі
 • Стати відомим
 • Залучити клієнтів для продажу послуг
 • Створити особистий бренд
 • Обійти конкурентів
 • Знайти однодумців
 • Поділитися своїми знаннями

Для різних цілей підходять різні майданчики. Ви повинні це враховувати:

 • Для заробітку на бізнесі і для продажу послуг необхідно створити сайт з особистим ім'ям, оплаченим доменом і на платному хостингу.
 • Щоб знайти людей зі схожими поглядами, поділитися з суспільством своїми знаннями і досвідом, найкраще звернутися до соціальних мереж і хостингу Ютуб
 • Для просування бренду і створення реклами відмінно підходить Instagram

Перед тим, як почати вести свій блог, вам також потрібно представити свою аудиторію. Для кого ви будете створювати контент?

Можливо, це буде молода людина років 18-27, який тільки починає пошук себе і свого місця в житті. У цьому випадку варто розглядати напрямки: Тревел-блог, огляд на професії, научпоп, психологія, спосіб життя і т. д.

Якщо розглядати аудиторію від 27 до 35 років, то підійдуть теми блогу: для молодих батьків, про будівництво будинку і ремесло, про інвестиції, Нерухомість, автомобілі та хобі.

Як ви бачите, ви повинні самостійно вивчити обраний образ вашої публіки: стать, вік, погляди, інтереси і т. д.

Ви повинні проаналізувати, що вам самому цікаво, про що ви можете розповісти в своєму блозі. Якщо ви чистий гуманітарій, але почнете віщати про шкоду / користь ядерної енергії, то такий контент не зайде. Говоріть і пишіть тільки те, що знаєте самі.

Отже, якщо ви вже відповіли на всі 3 представлених питання, то приступимо до активних дій. Представляємо 30 порад, як почати вести свій блог.

Як заробляти ведучи блог: 15 порад для новачків

Якщо ви хочете, щоб ваш ресурс був успішним і корисним для користувачів, вони постійно поверталися на нього, уважно вивчіть наведені нижче поради. Вони допоможуть вам досягти бажаної мети.

Готуючи їх, я спирався на власний практичний досвід. Отриманий при створенні своїх проектів. Поради написані з урахуванням того, що у Вас вже зібраний і запушений блог. Тому не зупинятимуться на таких моментах, як "створити блог" або "зареєструвати доменне ім'я".

1. Приємне оформлення ресурсу

Зустрічають по одягу – стара істина, і актуальна для інтернету. Якщо оформлення ресурсу неприємне, відразливе, застаріле, часто користувачі відразу залишають його.

Перший час можна використовувати який-небудь шаблон, але краще відразу вкласти певну суму в роботу дизайнера, який намалює для вас унікальний, красивий і відповідної тематики дизайн.

Порада! На біржах фрілансу є багато новачків. Серед них і досить талановитих, але ще невідомих хлопців з низьким рейтингом. Вони готові працювати за невелику суму. Публікуючи оголошення, відразу вказуйте стелю цін, щоб відсіяти гуру і тих, хто оцінює свої послуги занадто дорого.

Унікальність оформлення ще хороша і тим, що користувачі обов'язково запам'ятають ваш ресурс.

2. Регулярна публікація нових статей

Контент – цар, король, володар і повелитель. Але тільки в тому випадку, якщо це якісний контент. Ось основні вимоги до статей для блогу:

 • унікальність не менше 90-95%;
 • відсутність помилок;
 • корисна і цінна для користувачів інформація;
 • обсяг не менше 3000 символів без пробілів, але краще більше;
 • релевантні сайту і тематиці статті ключові слова.

Обов'язково – читабельна структура статті. Тобто, наявність основного заголовка, тематичних підзаголовків, номерних або точкових списків. Загалом, подивіться, як оформлені мої статті.

Для початку дотримуйтеся хоча б цих вимог. І пам'ятайте - написати корисну, цікаву, пізнавальну статтю не так вже й просто. На це може піти від декількох годин до декількох днів.

Якщо ви не готові приділяти стільки часу своєму дітищу, щоб публікувати нові матеріали кожен день або навіть частіше, складіть графік. Наприклад, 2 публікації на тиждень - в понеділок і п'ятницю. Строго дотримуйтеся графіка, готуючи корисні і живі, захоплюючі статті по головній темі блогу.

3. Відразу ж діліться новими знаннями

Таке правило, як вести особистий блог – це ділитися своїми знаннями, досвідом якомога оперативніше. Не знаєте, з чого почати? Блокнот і олівець вам на допомогу - напишіть теми, про які ви хотіли б розповісти в першу чергу. Це буде ваш план.

Наприклад, ви вирішили присвятити його мистецтву фотографії. В такому випадку, ось кілька варіантів:

 • що таке витримка і діафрагма;
 • як знімати портрет;
 • як знімати пейзажі;
 • секрети обробки фотографій;
 • дитяча фотосесія і т. д..

Зверніть увагу! Запропоновані вище теми - відразу ж є ключовими словами. Це дуже важливо – так стаття буде краще просуватися в пошукових системах.

На перший час роботи у вас вже є план. Далі – відразу ж пишіть статті про все нове, що ви дізнаєтеся.

4. Це ваш щоденник!

Розповідаючи про те, як вести блог мами, я обов'язково акцентую увагу на тому, що це, перш за все, ваш щоденник. Ця порада актуальна і для ресурсів іншої тематики.

Пишіть простою і зрозумілою мовою, більше розповідайте про себе і свій особистий досвід. Адже сьогодні, в гонитві за оптимізацією та іншими "фішками" багато знеособили свої блоги, зробили їх занадто "канцелярськими".

Так що залишайтеся живою і цікавою людиною, що розповідає не просто про якісь речі. Ведіть щоденник і станьте близьким своїм читачам, щоб вони відчували – там, за монітором, не бездушного автора статей, а реальну людину.

5. Не переборщуйте з рекламою

Зрозуміло, що вас цікавить, як заробити, ведучи блог – адже це чи не головна мета створення свого особистого ресурсу. Однак це не означає, що потрібно тут же все завалити рекламою.

Однак поки сайт ще не став відвідуваним, навіть не думайте розміщувати там рекламу. Зачекайте, поки відвідуваність буде на рівні 500 унікальних користувачів в день. Тільки після цього підключайте Google Adsense, інші сервіси реклами, публікуйте рекламні статті і т. д.

ДО РЕЧІ! Раніше підключати рекламу немає сенсу і через низький рівень заробітку. У кращому випадку ви будете отримувати близько 3-4 доларів на місяць, але критична для вас ця сума?

Так, ви повинні розуміти, як заробляти ведучи блог, але не впадайте в крайнощі. На перших порах повністю вимкніть рекламу – це позитивно оцінять користувачі. Тільки після збільшення трафіку на сайт, монетизуйте його.

Не потрібно соромитися свого бажання заробити – це цілком нормальне прагнення. Але, повторюся, перші місяці будьте готові працювати без заробітку взагалі.

6. Адекватна карта сайту для користувачів

Карта сайту потрібна для правильної індексації. Її наявність позитивно відображається на видачі ресурсу в пошукових системах. Будь-який блог повинен її обов'язково мати. Але крім файлу XML, необхідного для пошукових роботів, обов'язково передбачте і «карту» для ваших читачів.

Вона може називатися, як "всі статті" або якось так. Це буде корисно. Юзабіліті вашого блогу істотно підвищитися, що оцінять прості читачі.

7. Немає довгого завантаження сторінок

І знову трохи технічної інформації, як вести особистий блог. Він стосується швидкості роботи сайту. Так-так, і за цим вам, як блогеру, доведеться обов'язково стежити.

 1. Вибрати правильний хостинг, який працює дійсно швидко.
 2. Не перевантажувати сайт важким контентом.
 3. Прибрати непотрібні плагіни, розширення, що гальмують роботу блогу.

Якщо сторінки вантажаться занадто довго, користувачі просто покинуть сайт, не дочекавшись поки він відкриється. По-перше, ви втрачаєте читачів. По-друге, це негативно позначитися на пошуковій видачі.

8. Позбавтеся від надмірного SEO

Замислюючись про те, як вести блог мами, деякі молоді жінки тут же відмовляються від власного проекту. Вони думають, що потрібні якісь особливі, фундаментальні знання в SEO-просуванні сайтів, яких у них немає.

Забудьте про SEO! Ні, звичайно, не повністю, але і занадто заглиблюватися в нього немає сенсу. Тому що актуальні тенденції в SEO працюють сьогодні, але не працюватимуть через кілька місяців – їм на зміну прийдуть нові течії.

Акцентуйте увагу тільки на наступних моментах:

 • підбір ключьовиків;
 • використання їх у статтях;
 • оформлення статей в адміністративній панелі – прописування мета-тег з ключовими словами.

Ви будете просувати сайт своїми статтями. Це простий, "білий", ефективний метод, що залишається актуальним багато років. І ще багато років він буде залишатися актуальним!

Ось просто спосіб просувати сайт статтями:

 • головне ключове слово;
 • використання його в прямому входженні в головному заголовку;
 • включення цього Запиту в першому абзаці статті;
 • використання його в прямому входженні в другорядному заголовку;
 • використання його два-три рази в тексті.

Плюс до головного ключя підберіть два-три другорядних запиту і використовуйте їх по разу в тексті статті. І, звичайно ж, дотримуйтеся унікальностей статей. Згодом ви просунетеся на перші позиції за своїми ключами. Так, потрібно почекати, але це єдиний реальний спосіб, тому що перегнати справжніх лідерів і монстрів з їх фантастичними бюджетами на просування, у вас все одно не буде шансів.

9. Не ігноруйте коментарі

Коментарі – це не просто думка читачів. Від кількості коментарів, їх "якості" безпосередньо залежить поведінкові фактори, а від тих, в свою чергу, залежить загальний рівень трафіку.

Пошукові роботи строго відстежують поведінку користувачів на сайті:

 • скільки часу вони проводять на сторінках;
 • як здійснюють переходи по сайту;
 • пишуть коментарі і т. д.

Все це впливає на результати пошукової видачі сайту в пошукових системах. Крім того, Коментарі самі по собі є контентом - адже серед них зустрічаються досить інформативні, що перевершують за своєю корисністю навіть саму статтю.

Тому, якщо бажаєте, щоб блог був успішним, обов'язково працюйте з коментарями, заохочуйте їх появу. Відповідайте на будь-який коментар, навіть негативний – користувачі повинні бачити ваше бажання спілкуватися.

Порада! Якщо Коментарів немає, кожен день приділяйте час їх написанню. Тільки робіть їх грамотними, цікавими, що відповідають тематиці статті, а не просто пишіть пару слів: «Автору Оскар», «Пиши ще», «Корисна стаття» і т. п.

10. Працюйте над залученням постійної аудиторії

Проста порада, як вести блог мами - це працювати над залученням постійної аудиторії. Сподіваюся, не потрібно пояснювати, хто є в даному випадку потенційними читачами сайту?

Як це робити? Ось кілька порад:

 • створіть поштову розсилку, що інформує про появу нових статей – просіть користувачів залишати свою електронну адресу для отримання нових статей;
 • створіть групу в соціальних мережах, запрошуйте в неї потенційну цільову аудиторію і публікуйте посилання на статті.

Чим більше підписників, тим більша ймовірна відвідуваність вашого сайту.

11. Опрацюйте власний бренд

Наступна порада, як вести особистий блог - це створення власного бренду. Пам'ятайте, що ваш сайт – ваш особистий щоденник? Покажіть себе користувачам - вони повинні бачити вас, розуміти, ким ви є в реальності.

Зробіть на своєму проекті сторінку «Про автора» (або з іншою подібною назвою) і розкажіть про себе, обов'язково додайте свою фотографію.

12. Готуйте контент різного типу

Не зациклюйтеся тільки на написанні статей. Готуйте контент різного типу:

 • знімайте відеоролики;
 • створюйте цікаві ілюстрації;
 • малюйте інфографіки і т.п.

Шукайте способи, як за допомогою контенту затримати користувача на сайті. Мультимедійність – ось хороший метод. Звичайно, наприклад, зняти якісне відео не так просто. Але якщо постаратися, все у вас вийде. І не ховайтеся за картинкою, обов'язково з'являйтеся в кадрі.

13. Активізуйте роботу в соціальних мережах

Вище я вже коротко згадував про соціальні мережі. Зараз же більш докладно про те, як вони можуть вам допомогти в розвитку і просуванні блогу.

Зверніть увагу! Соціальні мережі можуть стати чи не основним джерелом трафіку. Саме там найпростіше знайти людей, які будуть зацікавлені вашим проектом, бути вашими однодумцями.

Ось кілька способів, як використовувати соціальні мережі на повну потужність:

 • встановіть кнопки соціальних мереж, щоб користувач міг одним кліком ділитися сподобавшоюся йому статтею;
 • передбачте можливість авторизації через кілька соціальних мереж;
 • створіть спільноту блогу в соціальних мережах, постіть там посилання на статті.

Порада! Тільки не перестарайтеся з кількістю кнопок соціальних мереж. Виберіть 3-5 основних. Якщо їх буде більше, користувач просто загубиться серед такої кількості і не захоче робити публікацію статті на своїй сторінці.

Вже цього буде достатньо, щоб істотно збільшити потік відвідувачів із соціальних мереж.

14. Дотримуйтесь унікальність у всіх аспектах

Наступне правило, як правильно вести блог, має на увазі унікальність всього, чого тільки можливо. Про важливість унікального дизайну я вже говорив, про важливість унікальності статей – згадував навіть кілька разів.

Але унікальними повинні бути і картинки, ілюстрації. Перестаньте їх просто вихоплювати з пошукових систем. По-перше, ви крадете контент, займаючись піратством. По-друге, публікуєте неунікальні зображення, що негативно позначається на пошуковій видачі сайту.

Щоб виключити піратство, рекомендую користуватися фото-стоками. Якщо у вас немає можливості платити за авторські зображення на звичайних стоках, відвідуйте безкоштовні фотобанки. Серед таких:

 • Pexels;
 • Unsplash;
 • Death to the Stock Photo;
 • Foodies Feed;
 • і деякі інші.

Тут ви можете брати легально будь-які картинки і використовувати їх на сторінках свого блогу, не боячись звинувачень про порушення авторських прав. Хоча картинки не будуть унікальними.

Як домогтися цього? Кілька варіантів:

 • знімати фотографії, які підходять під тему статті, самостійно;
 • освоїти графічні редактори і малювати картинки;
 • в програмі Photoshop трохи редагувати знімки з безкоштовних стоків, надаючи їм унікальності.

При завантаженні картинок на блог не забувайте прописувати теги, оптимізуючи зображення.

15. Влаштовуйте конкурси

Останнє правило, як вести блог – стосується взаємодії з аудиторією. Навіть при активному трафіку, великої відвідуваності, аудиторія може бути не надто активною. Простий спосіб її розбурхати - це влаштовувати конкурси, вікторини.

Умови продумуйте самі, як і призи. Нічого складно в цьому немає. Ті ж умови можна підглянути на інших блогах. Обов'язковим має бути посилання на блог в соціальних мережах – по-перше, збільшиться згадка сайту, по-друге, будуть залучені нові читачі.

Як вести блог мами: проміжний підсумок

Якщо вас цікавить, як заробити, ведучи блог, дотримуйтеся описаних вище 15-ти правил. Дотримання їх дозволить вам залучити відвідувачів на сайт. Відповідно, і збільшити рівень заробітку.

Хоча правил і 15-ть, але нічого складного в їх дотриманні немає. Вони досить прості і зрозумілі. Реалізувавши їх, ви помітите, як зростає популярність проекту.

Як заробити, ведучи блог: 5 поширених помилок

Необхідно не тільки знати, як правильно вести блог, але і як виключити помилки. Адже навіть один або два невеликих недоліків здатні нейтралізувати всю проведену роботу.

1. Змішування тематик

Знаєте, як заробити, ведучи блог? Дотримуватися обраної тематики. Для початку визначтеся, про що ви хочете розповідати користувачам. І не змішуйте теми. Пишіть про фотомистецтво? Тоді не варто писати про вирощування кавунів, прокладку труб в будинку і ремонт карбюраторів.

Важливо дотримуватися обраної теми і навколо неї залучати до неї цільову аудиторію.

Зверніть увагу! Поєднання декількох напрямків можливо, але тільки робити це необхідно грамотно.

Конкретна тема блогу істотно спрощує процес просування сайту, ймовірність попадання статей на перші позиції «пошукачів».

2. Відсутність сторінки «Про автора»

Читачам цікаво, хто пише для них статті. Вони хочуть бачити автора! Переважній більшості відвідувачів бажають розуміти, що ви являєте собою.

Читаючи розділ «Про автора», люди запам'ятовують блог, а тому частіше відвідувати його, повертаютьс на сайт знову і знову.

Супутня помилка – створення сторінки «Про блог». Сенс в такій сторінці? Навіщо йому створювати? Адже про це докладно описано в шапці сайті. Зрозуміла спрямованість проекту і в статтях. Тому ніякого логічного пояснення у створенні сторінки «Про блог» немає.

3. Величезна кількість лічильників

Складається відчуття, що кожен автор блоґу, власник проекту думає: «У мене є сайт, значить потрібно встановити якомога більше лічильників. Штучки три в футер, парочку в сайдбар, а ще обов'язково в шапці потрібно помістити «Погода в Улан-Баторі». А там, може, ще якийсь поставлю»!

Можливо, я згущую фарби. Однак кількість кнопок, блоків навіває саме такі думки.

Важливо розуміти, що велика кількість таких доповнень істотно уповільнює завантаження сторінок. Досить одного лічильника — Liveinternet. Все інше-зайве, непотрібне і марне.

4. Величезна кількість реклами

Зрозуміло, що ви хочете знати, як заробляти ведучи блог. Однак це не привід напихати його рекламою. Вище я вже говорив, що не потрібно поспішати підключати монетизацію.

Але навіть після підключення реклами, не варто відразу завантажувати його великою кількістю блоків. Якщо Користувача з усіх боків буде атакувати реклама, він швидко покине його. І запам'ятає, що ваш блог не найкращий в плані отримання і сприйняття інформації.

Відсіється один, потім другий, десятий, сотий. І ваша реклама не буде приносити вам дохід.

Зверніть увагу! Велика кількість рекламних блоків може призвести до санкцій з боку пошукових систем. Сайт впаде в пошуковій видачі.

Тому краще мінімум реклами, але якісної, непомітною. Користі від неї буде більше.

5. Відсутність семантичного ядра

Під ним має на увазі список запитів, по яких ваш сайт будуть розпізнавати пошукові роботи та індексувати для пошукових систем. Якщо ви не зберете семантичного ядра, не пропишіть основні ключові слова на головних сторінках сайту, не бачити вам перших позицій, як своїх вух. Чесно!

Відео

Читайте також - Робота в Інтернеті

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити