Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Сервіси скорочення ссилок Гугл (goo.gl), Вконтакті (vk.cc) та ін. — який скорочуватель вибрати і навіщо потрібні короткі ссилки

Останнє оновлення: Понеділок, 20 січня 2020 Автор: Марина Швець

Офіційно цей сервіс-сокращатель називається Google URL Shortener, але його більше дізнаються за його Url-адресою — goo.gl. Найголовнішою його перевагою є те, що він належить Гуглу, в результаті чого можна констатувати і його основні переваги перед конкурентами по укорочення Урлов:Давайте відразу спробуємо відповісти на питання — навіщо може знадобитися зменшення (укорочення) ссилок? Насправді варіантів багато.

Наприклад, короткі силки набагато зручніше буде відправити через SMS або сервіс миттєвих повідомлень, ніж вихідний Url, який може містити сотні символів (набирати замучитеся). Правда в цьому випадку може допомогти перетворення Урлов в QR-коди, які буде легко рахувати з мобільного телефону, але краще підстрахуватися.

Скорочення ссилок

Крім цього, деякі сервіси (типу Твіттера) не допускають написання довгих повідомлень, тому скорочення довжини вставляється посилання може бути дуже важливим фактором. Та, власне, Твіттер і став відправною точкою для набору популярності різних онлайн-сократителей. Правда Twitter процес укорочення вже давно автоматизував (довгий Урл перетворюється в короткий без вашої участі).

Доповнення від 08.11.19 р. Сервіс goo.gl припинив існування, але інші сервіси працюють. 

Чим примітні ссилки скорочені в Гугл (goo.gl)?

Офіційно цей сервіс-скорочуватель називається Google URL Shortener, але його більше дізнаються за його Url-адресою — goo.gl. Найголовнішою його перевагою є те, що він належить Гуглу, в результаті чого можна констатувати і його основні переваги перед конкурентами по укорочення Урлів:

 1. Ви повинні розуміти, що користувач, клікаючи по будь коротким ссилкам, потрапляє на потрібну сторінку не відразу, а транзитом через сайт (веб-сервер) сервісу-скорочувателя. А якщо таких переходів буде відбуватися величезна кількість одночасно? Правильно, сервер може почати пригальмовувати. Будуть люди, що переходять за вашим укороченним Урлом, чекати довго? Не факт.
  Тому дуже важлива надійність і навантажувальна здатність серверів подібних сервісів. А хто по вашому володіє найпотужнішою серверної потужністю в світі? Правильно, Гугл. І тому саме goo.gl, при інших рівних умовах, буде краще вибирати з-за високої гарантії працездатності скорочених в Google URL Shortener ссилок.
 2. Для скорочення будь якої ссилки в goo.gl вам не потрібно буде реєструватися, бо будуть використовуватися ваші дані з облікового запису Google, який є у всіх, хто користується поштою Гмайл (з високим ступенем захищеності).
 3. Також дуже важливою проблемою при роботі з скорочувателями є можливість припинення роботи коротких ссилок через якийсь час. Погодьтеся, що постійно моніторити їх на працездатність не комільфо. Гуглівський ж goo.gl зберігає короткі посилання в цілості до тих пір, поки існує ваш аккаунт. Звичайно ж, є ризик, що цей сервіс буде закритий (таке іноді трапляється), але ви принаймні будете заздалегідь про це попереджені.

Працювати з укорачивателем Google URL Shortener до смішного просто. Вводите в приведену форму Урл (універсальний ідентифікатор ресурсу), який потрібно скоротити, і після натискання на кнопку «Shorten URL» тут же отримуєте можливість скопіювати отриману ссилку починаючуся на goo.gl.

На цій сторінці можна буде відслідковувати кількість кліків по скороченим в цьому сервісі посиланнями, а при натисканні на «Details» можна буде статистику кліків вивчити у всіх подробицях.

З недоліків сервісу-скорочувателя Goo.Gl можна відзначити те, що всі скорочення зібрані в одну купу і немає ніякої можливості розіпхати їх по папках. Також тут не вийде зробити кілька різних коротких ссилок ведуть на одну і ту ж сторінку, наприклад для тестування їх розташування і вибору найбільш ефективних місць на сайті.

Де ще можна надійно вкоротити ссилку?

 1. Vk.cc (vk.com/cc) — офіційний скорочуватель посилань Вконтакті. Однак, створені в ньому короткі Урли можна використовувати не тільки всередині цієї соціальної мережі, але і в будь-якому іншому місці. Працює він дуже просто: вставляєте Урл, який потрібно скоротити, тиснете на кнопку і копіюєте короткий варіант посилання. Всі, правда ніякої статистики і навіть списку вже створених вами раніше скорочених Урлів немає (доведеться у себе створювати базу).
  Зате не виникає питань з працездатністю вкорочених Вконтакті гіперпосилань, бо його серверні потужності просто величезні. Та й реєстрації ніякої додаткової не потрібно, бо в Контакті практично весь рунет зареєстрований. Ось тільки з приводу збереження створених укоротів сказати нічого не можу.
 2. Клікер від Яндекса (https://clck.ru) — ще один досить-таки простенький сервіс (але від іменитого розробника, що дає надію на стабільність його роботи), що дозволяє скоротити ссилку. Знову ж таки є тільки форма для введення цільового Урла і кнопка. Правда тут після закінчення процесу укорочення ще й картинку з QR-кодом вам пропонують скопіювати, на відміну від розглянутого вище скорочувателя ссилок від ВК. Цілком може згодитися.
  Та й букмарклет можна буде зачепивши мишею перетягнути на панель закладок вашого браузера. Після цього, перебуваючи на сторінці, посилання на яку було б непогано подсократить, ви просто клікаєте по цій новій закладці з назвою «Click» і тут же відкривається сервіс «Клікер» з вже вставленим у форму Урлом даної сторінки. Вам залишиться тільки натиснути кнопку для її скорочення.

 3. Bitly.com (https://bitly.com) — раніше цей скорочувач розміщувався за адресою bit.ly, якщо хто пам'ятає. Для скорочення адреси сторінки потрібно лише вставити її в наведене поле і натиснути на кнопку «Shorten». Буде проведено миттєве скорочення і вам запропонують скопіювати отриманий в результаті відкоша.
  Всі зроблені вами на дану сесію короткі ссилки будуть відображатися нижче (за ним навіть статистику переходів можна буде подивитися), і це все без реєстрації (мабуть, вас ідентифікують за кукам збережені в браузері).

  Однак, якщо ви пройдете реєстрацію в скорочувателі bit.ly (для цього можна використовувати вже існуючі акаунти в соцмережах), то зможете отримати доступ до розширеної статистики, а також зможете змінювати вид отриманих коротких посилань на свій розсуд (якщо такий варіант вже кимось не використовується).

  Крім bitly.com можна також отримувати укорочені лінки починаються на bit.ly та j.mp (вибирати можна на вкладці), яка відкриється при кліці по іконці з олівчиком. Непотрібні посилання можна буде відправляти в архів, а також варто знати, що для переадресації сервіс використовує 301-редирект, що дає певну надію на те, що по такому посиланню передається вага (це важливо власникам сайтів і СЕО-шникам).

Який скорочуватль ссилок вибрати?

Тут все залежить від поставлених перед вами завдань. Якщо вам потрібно вкоротити Урл якийсь сторінки раз на місяць і потім немає необхідності відслідковувати статистику переходів або просто звертатися до списку раніше ваших скорочених адрес сторінок, то чим простіше буде сервіс, тим краще. Варто враховувати, мабуть, тільки їх надійність, тому тут можна порекомендувати http://vk.com/cc або http://clck.ru/ у силу їх простоти і приналежності до великим гравцям рунета.

Якщо ж ви проводите, наприклад, планомірне скорочення ваших реферальних посилань, то тут дуже бажано буде мати можливість періодично звертатися до їх списку і переглядати статистику переходу з ним. Тут однозначно можна рекомендувати goo.gl або Bitly.com.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити