Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

12 сервісів для скорочення посилань

Останнє оновлення: Середа, 24 січня 2024 Автор: Марина Швець

Скорочення ссилок

Перш ніж перейти до оглядів інструментів, я скажу пару слів про те, навіщо взагалі скорочувати посилання і коли цього не робити.

Якщо все це і так зрозуміло, - і докладна інформація про генератори коротких посилань теж не потрібна, - в кінці є зручна зведена таблиця і наші рекомендації, в якій ситуації який сервіс використовувати.

Ось список усіх сервісів, у яких можна скоротити посилання:

 • usnd.to
 • Bit.do.
 • Bitly.com.
 • Clck.ru.
 • Cutt.us.
 • Innkin.com.
 • Goo.su.
 • Rebrandly.com.
 • Tinyurl.com.
 • To.click.
 • U.to.
 • Vk.com/cc.

Навіщо потрібні короткі посилання

Основні причини:

 • Займають менше місця. Якщо в блозі легко заховати навіть довгу URL-адресу з усіма UTM-мітками, то в постах і SMS обсяг досить обмежений.
 • Легше переслати іншому. Іноді навіть можна запам'ятати та продиктувати.

Плюс деякі скорочувачі посилань показують корисну статистику: скільки відвідувачів перейшли на сайт, які характеристики в аудиторії (регіон, стать, вік).

Коли посилання краще не скорочувати

В email. Поштовим провайдерам складно відстежити, куди веде скорочене посилання. На іншому кінці може бути нерелевантна інформація або пряме завантаження файлу з вірусом. Тому листи з редиректами – переадресацією (перенаправленням) з однієї адреси на іншу – автоматично потрапляють у спам. Щоб цього не сталося, у листах потрібно використовувати повні URL-адреси.

На важливих розділах сайту, у навігації. Якщо сервіс-скорощатор закриється, швидше за все, всі укорочені посилання зламаються, і їх потрібно буде змінювати.

Так: використовуйте скорочувач Ні: краще вставити повне посилання
Скинути мемчик у робочий чат. Email.
Потрібен QR-код для конференції. Навігація на сайті, важливі розділи.
Може знадобитися продиктувати посилання. Якщо посилання назавжди має залишитися робочим.
Посилання не повинно займати багато місця (наприклад, у презентації, оголошенні чи SMS).  
У таргетованій рекламі.  
Потрібна статистика на кліки, системи аналітики з якоїсь причини не підходять.  
Щоб приховати партнерські позначки у посиланні.  

Як скоротити посилання

Процес досить простий. Потрібно вибрати та відкрити потрібний сервіс, скопіювати та вставити потрібну адресу у спеціальне поле, натиснути на кнопку «Скоротити» або схожу кнопку.

У деяких інструментах, щоб обрізати посилання, потрібно спочатку реєструватися. Наприклад, через соцмережі чи email.

У сервісів ще бувають додаткові функції для стиснення посилань. Наприклад, можна:

 • дивитися статистику з переходів (іноді навіть за статтю, віком, географією користувачів);
 • кастомізувати URL (самому вказати частину адреси);
 • використовувати масове скорочення (для цілого набору схожих посилань);
 • підключити свій домен (для красивих адрес виду site.ua/link).

Але, як правило, такі опції платні.

В яких сервісах скорочувати посилання 👍

Usnd.to

Наш сервіс, в якому можна швидко скоротити будь-яке посилання та скопіювати його. Реєстрація не потрібна, все безкоштовно.

Bit.do

Простий сервіс, щоб скоротити посилання. До речі, її назву можна вказати самостійно. Якщо, звичайно, інші користувачі раніше не використовували.

Скорочувач також генерує QR-код для посилання і показує статистику: кліки, відвідувачі, сайти та сторінки, що посилаються. Щоб подивитися ці дані, потрібно вставити коротку URL-адресу в адресний рядок, дописати в кінці знак мінуса «-» і натиснути Enter.

Мінуси: несучасний дизайн. І чимала ціна за підключення свого домену, масове стиснення посилань та інші плюшки – щонайменше $85 на місяць.

Bitly.com

Цей сервіс — один із найвідоміших і найпотужніших. Щоб розпочати роботу, потрібно зареєструватися. Bitly може не тільки обрізати посилання, у тому числі масово, але й відстежувати статистику переходів, кастомізувати короткі URL-адреси, підключати домен і налаштовувати редирект.

Щоб отримати статистику переходів за укороченим посиланням, можна просто додати URL знак «+». На відміну від Bitdo, у такий спосіб не можна дізнатися інформацію про чужі шортлінки.

Безкоштовно можна вкоротити до 100 посилань, а дати свою назву – лише 50. Збільшення лімітів та всі просунуті функції – масове скорочення, створення QR-кодів, статистика з географії та пристрої – доступні за підпискою. Мінімальний тариф - $29 на місяць.

Мінуси: англійська інтерфейс, обов'язкова реєстрація.

Сlck.ru

Сервіс від Яндекса, який допомагає маркетологам швидко одержувати обрізані посилання. Працює без реєстрації. Бонусом сервіс генерує QR-код. Укорочене посилання можна відразу розшарити у соціальних мережах.

Мінуси: відсутність аналітики за короткими посиланнями.

Cutt.us

Англомовний скорочувач посилань та генератор QR-кодів, працює безкоштовно та без реєстрації. Тут можна самому дати назви коротким URL, у тому числі, щоб об'єднати кілька одним ключовим словом.

Для цього переходимо на сторінку Smart Multi-URL Shortener та вставляємо кілька адрес. Вибираємо їм єдиний суфікс, наприклад, «blogunisender», отримуємо скорочені посилання, об'єднані одним ключовим словом.

Мінуси: іншомовний інтерфейс, мізерна статистика.

lnnkin.com

Ще один англомовний сервіс. Генерує короткий URL і кастомізує назву, якщо потрібно. Ще може багато чого: підключати домен, створювати QR-код, відстежувати статистику, змінювати адреси у скорочених посилань, що діють, працювати через API, захищати URL паролем.

Мінуси: багато реклами та спливаючих банерів, якщо безкоштовний тариф. Весь розширений функціонал – на платних тарифах. Передплата коштує $4,99 на місяць (є безкоштовний пробний період 5 днів).

Відстеження даних переходів (кліки, пристрої, браузери, реферери, ОС) доступне без реєстрації, просто збережіть track id або сторінку статистики. Придбати доведеться, якщо хочете відредагувати або видалити вже створені посилання.

Ще сервіс має розширення для браузера Chrome, з яким можна скорочувати посилання прямо з браузера.

Мінуси: редагування вже створених коротких посилань доступне лише у платній версії.

Goo.su

Простий безкоштовний сервіс для скорочення URL. Можна кастомізувати закінчення посилання та закрити отриману адресу від індексування в пошукових системах. Це допоможе уникнути появи дублів сторінок, які є шкідливими для SEO. За бажанням коротке посилання також можна закрити паролем.

Сервіс також має власне розширення для Chrome.

Мінуси: ресурс переповнений рекламними банерами. Для аналітики потрібна реєстрація.

Rebrandly.com

Цей скорочувач один із найфункціональніших. Rebrandly вміє не просто обрізати посилання так, щоб їй було зручно ділитися, а й:

 • Прикріплюйте власний домен замість шаблонного (потрібне налаштування DNS-записів).
 • Додавати до вихідного посилання UTM-мітки.
 • Генерувати три варіанти короткої адреси: випадковий, найкоротший та SEO-дружній. Останній містить слова вихідного URL-адреси.
 • Редагувати цільові адреси, масово створювати шортлінки.
 • Генерувати QR-коди.

Мінуси: безкоштовний тариф обмежений кількістю кліків, що відстежуються, і брендованих посилань, в ньому немає розширеного функціоналу. За мінімальну платну версію доведеться платити від 29 $ на місяць.

Tinyurl.com

Цей сервіс для стиснення посилань – один із найстаріших. Раніше він був застарілим, тепер гідним конкурентом Rebrandly, Bitly та іншими скорочувачами. Функціонал та тарифи теж схожі. Безкоштовно можна лише створювати шортлінки, давати їм кастомні назви та відслідковувати історію, а розширена аналітика та підключення свого домену вже платні.

Мінуси: реклама на безкоштовному тарифі, інші плани недешеві (від $9,99 на місяць).

To.click

Сучасний сервіс зменшення довжини гіперпосилання з кількома додатковими фічами. Скорочувач доступний лише після реєстрації, але функціонал того вартий.

Крім скорочення URL, To.click пропонує підключення свого домену та пікселів Facebook. Ще є масове створення коротких посилань, а також таргетованих - за їх допомогою можна надіслати відвідувачів на потрібну адресу з урахуванням платформи (iOS, Android, Web). Плюс інтеграція з API та докладна статистика.

Комерційний тариф починається від 150 грн. у місяць. Знижувати посилання можна через телеграм-бота @toclick_bot.

To.click підтримує емодзі та кирилицю у назві короткого URL.

Мінуси: розширений функціонал доступний лише у платній версії.

U.to

Мінімалістичний сервіс для скорочення посилань. Для отримання скороченого URL реєстрація не потрібна. Заводьте обліковий запис, якщо хочете відстежувати переходи по коротких лінках.

Мінуси: форма реєстрації із десятьма обов'язковими полями. Але тільки вона дає можливість аналізувати реферери, країни та браузери відвідувачів.

Vk.com/cc

Вконтактовський скорочувач посилань. Короткі посилання можна використовувати не лише у соціальній мережі.

Щоб отримати коротку URL-адресу, потрібно залогінитися у «ВКонтакті». Після створення укороченого посилання буде доступний QR-код у форматах png та svg, а також статистика переглядів.

Мінуси: щоб користуватися, потрібно залогінитися у ВКонтакті. З працездатністю таких коротких посилань можуть бути проблеми у користувачів з України (якщо вони не використовують VPN або проксі).

Сервіси, які не рекомендуємо 👎

Bc.vc — під час переходу за скороченою версією посилання показує сторонню рекламу.

Demo.polr.me — безкоштовний проект поки що у бета-версії, тому не рекомендуємо його як надійний. Є можливість кастомізації закінчення посилання.

Zapier URL Shortener – працює для скорочення посилань лише для користувачів сервісу Zapier.

Yourls – складний для регулярних скорочень. Це безкоштовне програмне забезпечення з відкритим кодом. Щоб користуватись, потрібно звати розробників.

Clck.ru.com - при переході по короткому URL з'являється 10-секундне вікно банера. Та й загалом багато реклами.

Urlways.com - у публічній версії скорочене посилання відкривається з рекламою.

Vk-cc.ru - перехід на основне гіперпосилання відбувається лише після редиректу з короткою рекламою.

Коли який сервіс використовувати

Якщо не хочете довго розбиратися в сервісах, просто подивіться в список з можливими ситуаціями. Швидше за все ви знайдете потрібний сервіс.

Ситуація Сервіси
Потрібно якнайшвидше отримати скорочене посилання і нічого більше Usnd.to, Bitly.com, Сlck.ru, Goo.su, U.to
Потрібен QR-код для конференції Bit.do, Сlck.ru, Vk.com/cc
Є багато посилань, які потрібно за один раз скоротити Cutt.us, Rebrandly.com,Tinyurl.com
Потрібне коротке посилання з кастомною назвою lnnkin.com, To.click, Goo.su, Tinyurl.com, Rebrandly.com
Потрібне приватне посилання, закрите паролем lnnkin.com, Goo.su
Потрібен постійний сервіс із кастомізацією під домен Rebrandly.com, To.click, Tinyurl.com
Потрібне «красиве» посилання із закінченням кирилицею або емоді To.click

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити