Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

JSitemap Pro - створення карти сайту, налаштування, інструменти

Останнє оновлення: Вівторок, 27 лютого 2024 Автор: Марина Швець

JSitemap Pro — самий потужний компонент для створення карти сайту та управління файлом sitemap і RSS вмістом Joomla. Це інноваційна й революційна система для динамічного додавання будь-якого типу контенту необхідного вам в файл sitemap без використання плагінів! Таким чином, після установки JSitemap PRO ви зможете управляти практично будь-яким контентом, який міститься в базі даних Joomla.

Отже, компонент встановлюється як і всі додатки Joomla через менеджер розширень. Складнощів в установці, як правило, не виникає.

JSitemap

 Створення карти сайту JSitemap PRO і налаштування джерел даних.

Після установки JSitemap PRO автоматично створює так звані Джерела даних карти сайту, які ви можете переглянути з відповідного пункту головного меню компонента.

За замовчуванням sitemap складається з стандартних джерел, тобто з основного меню Joomla та компонента Матеріали.

У разі якщо ви не користуєтеся сторонніми компонентами, вам цього буде достатньо і ви можете перейти до перегляду і редагування налаштувань джерел даних, натиснувши на необхідному вам Content або Main Menu.

Давайте подивимося, що пропонує налаштування стандартних джерел даних.

Всі налаштування інтуїтивно зрозумілі, і питань викликати не повинні, крім того, при наведенні курсору тому чи іншому пункті спливає підказка, яка досить детально пояснює, для чого служить та або інша настройка. На деяких налаштуваннях я б хотів зупинитися трохи докладніше.

Фільтрація прав - При включенні даної опції для карти сайту не будуть враховуватися фільтри прав доступу, і будуть видні елементи доступні як для не зареєстрованих так і для зареєстрованих користувачів з більш високим рівнем доступу.

Ліміт на нові елементи - Якщо у файлі sitemap.xml міститься багато тисяч записів, то можна вибрати додавання в нього тільки самих нових елементів. Таким чином, старі посилання, які вже проіндексовані пошуковими системами, не будуть включені в XML файл, так як це більше не потрібно, у результаті файл вийде менше за розміром і вмісту і роботам буде легше зчитувати дані з нього.

Включити елементи XML карту сайту - Справа в тому, що JSitemap PRO дозволяє створювати карту сайту не тільки у вигляді XML-файлу, але і у форматі HTML, і виводити її в красивому і зручному вигляді на самому ресурсі.

Виберіть "Так", якщо Ви хочете включити елементи цього джерела даних в XML файл для Google та інших пошукових систем. Якщо виберіть 'Немає', елементи будуть видні в HTML карти сайту, але не будуть включені в XML файл. Те ж саме стосується і включення елементів у інші типи XML файлів.

У цьому ж розділі містяться включають і виключають фільтри для зображень і відео, де можливо вказати типи фото та відео файлів, так і конкретно назви. Зверніть увагу на ці корисні фільтри, так як не всі фото та відео матеріали треба робити доступними для індексації пошуковими системами. Всяку дрібницю типу кнопочок, різних іконок додавати не варто, так як файл розростеться і працювати з ним пошуковим системам буде складніше, а корисність подібних зображень нульова. Інша справа, якщо тематикою вашого ресурсу є створення подібних зображень і ви викладаєте на своїх сторінках їх зразки.

Вкажіть список імен, розділяючи їх комою, які повинні бути присутніми на сторінках в тегу img, щоб включити їх в XML карту сайту зображень. Наприклад, якщо у Вас є img src='/images/M_images/pdf_button.png', img src='/images/banners/osmbanner1.png' і img src='/images/stories/myimage.png'. Ви можете включити зображення тільки для банерів і вмісту, вказавши 'banner,stories' в полі введення, для того, щоб уникнути додавання іконки кнопки pdf.

Ви можете вибрати декілька категорій або окремих матеріалів, використовуючи клавішу CTRL, і виключити їх з додавання в sitemap. Так само можна перевизначити глобальний пріоритет у джерелі даних для кожного окремого елемента меню. Для призначення певного пріоритету елемента меню, просто виберіть елемент меню у списку ліворуч, а потім виберіть пріоритет у спадающем списку праворуч і натисніть кнопку 'Присвоїти'. Для видалення і скидання присвоєного пріоритету для елемента меню буде досить вибрати елемент меню у списку ліворуч і натиснути кнопку 'Знищити'.

Перегляд HTML і різних типів XML карт сайту, експорт

Всього JSitemap PRO зі своєї панелі керування пропонує три варіанти висновку карти: Висновок карти у форматі HTML, неформатованого XML файлу і форматованого. Кожен варіант виводу для перегляду користувачем має свої особливості, які ми і розглянемо нижче.

Вивід карти в HTML форматі

Це той формат, у якому карта видно на самому сайті, при зверненні відвідувача до відповідного пункту меню, якщо він є в наявності. Хочу зауважити, що наявність карти в HTML форматі буває дуже корисно для полегшення навігації відвідувача сайту, особливо, якщо він великий, з розвиненою системою різноманітних меню та підменю, а так само великої кількості категорій, щоб було менше біганини по сайту. Це щось нагадує книжкове «зміст», тільки у вигляді деревоподібного списку.

Причому в JSitemap PRO HTML формат карти зроблений дуже толково і дозволяє у налаштуваннях вибрати зовнішній вигляд. В компонент вбудовані кілька шаблонів, які ви можете вибрати на свій розсуд, а так само активувати різні опції для зміни відображення.

Вивід неформатованого (проміжного) XML файлу sitemap

Якщо говорити про зовнішньому вигляді такого формату, то для користувача він представляється найменш привабливим, але що важливо, саме в такому форматі XML файл відправляється «на розтерзання» роботам пошукових систем. При тому, що він найменш привабливий всіх форматів, він максимально інформативним. При натисканні на панелі керування на «Показати проміжну XML карту сайту» у вас спливає невелике віконце, де можна вибрати її тип.

Про існування в JSitemap PRO можливості створення різних типів карт я розповідав раніше. В даному форматі всі типи будуть відображатися однаково, тому, що повинна зберігатися загальноприйнята для пошукових систем структура файлу.

 В цій статті, КАРТА САЙТУ JOOMLA 3 - можете почитати про створення карти сайту компонентом Xmap.

Відео


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити