Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як зробити посилання на сайт: 4 простих кроки

Останнє оновлення: Четвер, 25 січня 2024 Автор: Марина Швець

Як зробити посилання на сайт

 Розвиток власного сайту передбачає повноцінну щоденну наполегливу роботу. В тому числі, виконання монотонних і не зовсім цікавих дій. Але обов'язкових – сприяють оптимізації проекту. Сьогодні докладно і у всіх фарбах розповім, як зробити посилання на сайт. Йдеться про перехід на внутрішні сторінки ресурсу зі "стартової". Тобто, про перелінковку. Здавалося б, нічого вкрай важкого і незрозумілого в цьому немає. Але, як і в будь-якій справі, є деякі тонкощі і нюанси. На них я і зупинюся.

Як зробити активне посилання на сайті, проста інструкція

Що являє собою посилання? Це відмічена частина тексту. При натисканні на неї, користувач перенаправляється на іншу сторінку. Залежно від налаштувань, сторінка відкривається або в тій же вкладці, або в новій.

Зверніть увагу! Існують посилання, що активують скачування файлів. Тобто, при кліці мишкою на них, починає викачуватися документ або інший файл.

Посилання виглядає так: < a href="/адреса сторінки" >слово або частина пропозиції< / a>. Тепер про кожну складову посилання:

  • <a> </a> — тег, в якому міститься посилання і текст до неї;
  • адреса – url, на який веде посилання;
  • слово або частина пропозиції, звані анкором – текст, який і відображається на сторінці, в статті.

Зверніть увагу! Посилання зазвичай виділяється синім кольором і підкресленням тексту. Але можуть бути й інші варіанти настройки.

Як бачите, щоб зробити посилання в редакторі сайту потрібно поставити тег вказати url і частину тексту. Нічого складного, правда ж?

Всі посилання бувають двох типів. Внутрішні перенаправляють на сторінки того ж сайту. Зовнішні – на сторонній ресурс.

Які атрибути для посилань бувають

HTML відкриває широкі можливості і дозволяє створювати додаткові умови для переходу за посиланням. Атрибутів величезна кількість. Розповідати про всіх не буду. У цьому немає ніякого сенсу. Зупинюся тільки на найважливіших. Відображається він наступним чином — <a ім'я атрибута="значення" ></a>.

Що цікаво – атрибутів для тега буває кілька. Вони публікуються обов'язково через пропуск. Черговість розміщення атрибутів абсолютно не важлива.

Посилання відкривається в новому вікні

Дуже зручні для користувачів варіант. Залишається відкритою «початкова» сторінка. Йому не потрібно шукати варіанти, як повернуться на неї в разі потреби.

Крім того, якщо відразу перейти на іншу сторінку в тому ж вікні, людина буде в підсумку перебувати на сайті трохи менше часу. Адже «стартова» сторінка «закривається». При відкритті нового вікна відвідувач "використовує" відразу дві сторінки.

Щоб сторінка за посиланням відкривалася в новому вікні, потрібно "експлуатувати" значення target і _blank. Ось код, що вставляється в текст в редакторі статті: <a href="/url" target="_blank">текст</a>.

Інформація про зміст посилання

Щоб додатково мотивувати відвідувача натиснути на посилання, рекомендується зробити її опис. Оскільки тільки текстового ключа недостатньо, щоб дати повне відвідувачам повне уявлення, що включає в себе сторінка, на яку веде посилання, адже у такій ситуації анкор буде занадто великим. Стане нечитабельним.

Як бути? Є просте рішення – при наведенні користувачем курсору спливає докладний опис. Для досягнення такої мети необхідно використовувати атрибут title.

Як зробити посилання на сторінку сайту, у якої буде опис? Ось її код: < a href="/url" title="текст з описом посилання" >виділений в статті текст посилання< / a>.

Відносини між документами

Існує ще один важливий атрибут rel, за допомогою якого визначається відносини між вже відкритою сторінкою документом, на який це посилання веде. У даного атрибута є кілька значень. Рекомендують використовувати два:

  • Nofollow;
  • Sidebar.

Решта вам не потрібні. Отже, почнемо з nofollow. Він дуже важливий для SEO-просування сайту. Суть його полягає в тому, щоб не передавати вагу сторінки, на якій розташоване посилання, сторінці, на яку вона веде.

Як зробити посилання на сторінку сайту зі значенням nofollow? Ось її код — <a href="/url" rel="nofollow">текст</a>.

Тепер про значення sidebar. Даний варіант використовується вкрай рідко. Мета - при кліці за посиланням тут же закріпити її в панелі закладок використовуваного користувачем браузера.

Як зробити посилання на сайт такого типу? Дуже просто! Ось її код: <a href="/url" rel="sidebar">текст</a>.

Читайте також: Як створити свій сайт самостійно безкоштовно з повного нуля

Як зробити посилання на сайт в WordPress

Кожна з Систем управління контентом (движок) має власні особливості формування внутрішніх посилань. Я зупинюся на роботі в редакторі WordPress. Це передова платформа. На ній розробляється безліч зручних і функціональних сайтів. Вже сьогодні на движку працює більше 30% всіх ресурсів у світі – тільки усвідомте цю цифру!

1. Крок перший.

Відкрийте в редакторі платформи статтю. Курсором виділіть частину тексту, який ви хочете зробити посиланням. Знайдіть на панелі інструментів значок ланцюга – три ланки. Клацніть по ньому.

2. Крок другий.

Відкриється невелике вікно. У ньому потрібно ввести адресу url - тієї сторінки, яка повинна відкриватися за посиланням.

3. Крок третій.

В рядку «Заголовок» внесіть опис посилання. Це буде атрибут title. Якщо не хочете його робити, то залиште рядок порожній. Рекомендую в рядок вносити назву сторінки або статті, на яку веде посилання.

4. Крок четвертий.

Якщо хочете, щоб посилання відкривалося в новому вікні, потрібно поставити позначку у відповідному рядку. Після чого натиснути на кнопку «Додати посилання» або іншу з подібною назвою (в залежності від версії редактора і особливостей перекладу).

Додаткові атрибути

Хочете дізнатися, як зробити посилання на сторінку сайту в WordPress з додатковими атрибутами? В цьому немає нічого складного.

В редакторі статті перейдіть в розділ HTML і там вручну пропишіть всі необхідні вам атрибути в тексті вже створеної посилання.

Як написати відповідні атрибути – дивіться вище. У прикладах оформлення посилань. Нічого складного в цьому немає. Просто дотримуйтеся Моїх рекомендацій.

Картинка, як посилання

Тепер поговорю про те, як зробити активне посилання на сайті з картинки. Тобто, щоб користувач переходив на нову сторінку після кліка по зображенню. Тут теж все гранично просто. Код посилання буде виглядати наступним чином: <a href="/url"><img src="/адреса зображення"></a>. Ось і все!

Кілька порад, як правильно робити посилання на сторінках власного сайту

1. Не робіть посилань надмірно багато

Якщо на вашому сайті, блозі не так багато сторінок і ще мало тексту, робіть менше посилань в тілі статті.

2. Зрозумілий анкор

Ось ще одна порада, як зробити посилання на сторінку сайту правильно. Анкор – це текст посилання. Він повинен бути простим і зрозумілим. Гармонійно вписуватися в текст статті, не вибиваючись з логіки розповіді.

Тому робіть анкори читабельними. Щоб відвідувач розумів, про що йде мова, а не дивувався, чому раптом в тексті йде незрозумілий набір слів.

3. Враховуйте обсяг документа/файлу

Якщо ставите посилання на скачування документа або файлу, або якщо посилання веде на сторінку з «важким» контентом, обов'язково попередьте про це.

Щоб вони спочатку розуміли, який обсяг трафіку знадобиться. Навіть незважаючи на те, що сьогодні більшість провайдерів надають високоякісний швидкісний інтернет, подібна турбота буде позитивно оцінена користувачами.

4. Видаляйте "биті" посилання

Якщо ви ставите посилання на сторонні документи або інші сайти, перевіряйте, щоб вони залишалися робочими. Згодом – велика ймовірність – що посилання буде «битим». Тобто, по ньому вже не виявиться потрібного файлу або сторінки, з'явиться помилка. Користувач виявиться розчарованим. Та й пошукові роботи негативно ставляться до таких посилань.

Тому кожен місяць необхідно перевіряти сайт на наявність таких посилань. Щоб заощадити час на роботу, спробуйте скористатися програмою Xenu Link Sleuth.

Як оформляти текст посилання: кілька порад

Тепер трохи про те, як зробити активне посилання на сайті, щоб воно виглядало красиво. Для цього потрібно правильно оформити текст. Ось кілька дієвих порад:

  • інформативність – без використання «порожніх» слів «тут, зараз» і т. д.;
  • лаконічність – короткий, але зрозумілий анкор з двох-трьох слів;
  • унікальність - кожне посилання має бути унікальним, не використовуйте той самий текст АНКОРу для різних посилань.

Зверніть увагу! Дотримуйтеся стандартів оформлення анкора. Текст синього кольору і підкреслений. Від інших варіантів потрібно відмовитися.

Як зробити посилання на сторінку сайту: особиста порада + відео

Тепер ви знаєте, як зробити посилання на сайт правильно. І не тільки посилання, але і відкривається в новому вікні або має докладний опис.

Читайте також: Як створити сайт — керівництво Все-в-Одному

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити