Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Безкоштовні фотостоки та фотобанки: 30 крутих ресурсів

Останнє оновлення: Середа, 14 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Ілюстрації, іконки, фотографії – використовуються в дизайні, оформленні сайтів і статей. Брати їх з пошукових систем – поганий тон. Там часто видаються роботи, захищені авторським правом. Купувати роботи на стоках і банках можуть дозволити собі далеко не всі. Особливо, якщо проект молодий і ще не приносить прибуток своєму власникові. Як бути? Відвідувати безкоштовні фотостоки і фотобанки! Ці ресурси з'явилися відносно давно. Вони продовжують активно розвиватися. В їх базі – величезна кількість фотографій, іконок, ілюстрацій. Вони призначені для будь-якого використання. У тому числі – комерційного. За їх використання і скачування не потрібно нічого платити. На безкоштовних фотобанках всі роботи розділені за тематичними категоріями. Що спрощує пошук потрібних знімків. У цій статті я розповім про те, які фотостоки безкоштовні вітчизняні та іноземні існують. Коротко охарактеризувавши кожен з ресурсів.

Безкоштовні фотостоки та фотобанки: огляд 30 кращих проектів

У наведених нижче ресурсах представлений високоякісний контент, що дозволяє оформити будь-які проекти:

 • картинки;
 • фотографії;
 • іконки;
 • векторні ілюстрації;
 • і навіть відеоролики.

Працювати з ними рекомендую всім власникам молодих сайтів. Адже на покупку зображень на платних стоках грошей у них ще немає. Поки проект розвивається - на допомогу прийдуть безкоштовні фотобанки.

Цікаво, що безкоштовними стоками користуються навіть ті, чий проект вже принесе серйозний прибуток. Що підтверджує високу якість контенту, розміщеного в таких фотобанках.

Читайте також: Заробіток на фотобанках і фотостоках

1. Allthefreestock.com

Основна перевага – він «поєднує» в собі контент з багатьох популярних стоків. За допомогою iframe «збираються» роботи з інших стоків. Вказуються посилання на них. На сайті вдасться знайти:

 • фотографії;
 • картинки;
 • макети;
 • ролики;
 • і багато іншого.

2. Pexels.com

На сайті представлено понад 40 тисяч робіт високої якості. Всі вони дозволені не тільки для копіювання, але і для редагування, оформлення комерційних сайтів.

3. Pixabay.com

Один з найбільш відомих ресурсів подібного плану. Тут не тільки фотографії, але і відеоролики. За їх використання не потрібно платити. Весь контент ліцензований для безкоштовного застосування, в тому числі і на комерційних проектах.

Зверніть увагу! Якщо вас цікавлять фотостоки безкоштовні українські - Піксабей саме те, що потрібно. Проект переведений на українську. У сайту є мобільний додаток.

4. Unsplash.com

Крутий проект, в якому представлено понад 300 тисяч фотографій, доступних для безкоштовного скачування та використання. Пошук ведеться за запитами. Кожен день адміністрація становить добірки. Передбачена можливість підписки на авторів.

5. Picjumbo.com

Розповідаючи про те, які безкоштовні фотобанки і фотостоки без реєстрації існують, не можна пройти повз цього проекту. Історія його створення дещо курйозна. Його зробив і запустив фотограф, чиї роботи не були прийняті на звичайному стоці – приймальники фотографій порахували, що у них недостатнє розширення.

В помсту фотограф запустив свій проект. Який став популярним – користувачі скачували фотографії вже більше 2,5 мільйонів разів. І це тільки за два роки існування.

Зверніть увагу! У сайту є платна «версія»! Це підписка на контент преміум-якості.

6. Stokpic.com

Дітище ще одного фотографа. Ліцензія дозволяє практично все. Крім одного - перепродувати фотографії в первісному вигляді.

Порада! Підпишіться на розсилку новин від стоку. Кожні 2 тижні на адресу електронної пошти будуть приходити 10 картинок з розділу «Premium».

7. Lifeofpix.com

Сайт не тільки займається поширенням фото і відеороликів, але і приймає роботи буквально від усіх. Для цього потрібно створити свій профіль. Після чого буде доступна можливість вантажити роботи в особисте портфоліо. Щотижня один з учасників отримує звання «Фотограф тижня».

8. Freephotos.cc/ru

Дозволяє проводити пошук робіт по інших ресурсах.

9. Jaymantri.com

Продовжую розповідати про те, які безкоштовні фотобанки і фотостоки без реєстрації існують. Цей сайт заснований фотографом і названий його ж ім'ям. На ньому представлено безліч крутих робіт у високому розширенні. Ліцензія дозволяє використовувати їх навіть в комерційних проектах.

10. Everypixel.com

Це не фотостік в звичайному поданні. Проект являє собою своєрідну пошукову машину, за допомогою якої здійснюється пошук робіт – як платних, так і безкоштовних.

Система також дозволяє перевірити справжню якість кожного окремого фото. Для цього потрібно або завантажити знімок на сервіс, або надати посилання на нього.

11. Isorepublic.com

Прекрасна база робіт. На ній представлено кілька тисяч знімків, дозволених для використання в будь-яких цілях. Підписавшись на розсилку щотижня ви будете отримувати набір нових фотографій.

12. Picography.co

Якщо розповідати про те, які дійсно круті безкоштовні фотостоки і фотобанки існують, слід зазначити даний проект. Він не тільки дозволяє знайти оригінальні знімки, але і приймає їх від сторонніх авторів.

13. Gratisography.com

Приваблює проект оригінальним, я б навіть сказав нестандартним наповненням. Далеко не завжди представлені роботи відповідають загальноприйнятим нормам естетики. Але якщо вам потрібні дійсно незвичайні, унікальні фотографії – сайт дозволить їх знайти.

14. Burst.shopify.com

Своєю місією власники ресурсу проголосили підтримку:

 • блогерів;
 • дизайнерів;
 • і інших фахівців, які потребують якісного контенту.

Весь контент проекту дозволений для використання в будь-яких цілях. У тому числі, в комерційних.

15. Splitshire.com/topbestphotos

Один з найбільш популярних банків, на якому представлені відеоролики і фотографії. Тут можна як завантажувати безкоштовно по одній роботі, так і оплатити скачування добірки з 500 робіт. Останній варіант дозволяє підтримати роботу сайту.

16. Publicdomainarchive.com

Класний банк, в якому представлено більше 400.000 картинок. Проект постійно поповнюється новими роботами. Всі вони безкоштовні для використання.

17. Magdeleine.co

Це не стільки банк, як блог, присвячений фотографії. Щодня з'являється знімок дня. Пошук серед архівних постів ведеться за кількома різними параметрами, серед яких:

 • категорії;
 • переважаючі кольори і відтінки;
 • і т. д.

Цікавий ресурс, хоча і дещо відрізняється від існуючих фотобанків.

18. Cupcake.nilssonlee.se

Ще один сайт, створений у форматі блогу. Його автором є фотограф зі Швеції Jonas Wimmerström. Представлені роботи високого розширення - в якості HD. Всі знімки розділені на тематичні категорії.

19. Nos.twnsnd.co

Продовжуючи розповідь про те, які безкоштовні фотобанки і фотостоки без реєстрації існують, не можу не відзначити цей проект. Оскільки він дійсно унікальний. На ньому представлені ретро роботи, які збираються авторами сайтами з різноманітних публічних джерел.

Весь контент вільний від авторського права. Тому його можна використовувати в будь-якій ситуації. Ідеальний варіант, кому потрібно зробити оформлення сайту або окремої статті в ретро-стилі.

20. Photos.Bucketlistly.Com

Сайт присвячений темі подорожей. На його сторінках понад 5 тисяч робіт, кожна з яких відзначена гео-тегами. Що дозволяє вести пошук фото по конкретних країнах, регіонах.

Зверніть увагу! Сайт автоматично визначає країну перебування відвідувача і спочатку генерує добірку відповідних місцем розташування знімків.

21. Travelcoffeebook.com

Творцями фотобанку є фотографи, які побажали поділитися своїми роботами з подорожей. Однак потрібно бути уважними – не всі представлені в базі роботи призначені для використання в комерційних проектах.

22. Superfamous.com/Images

Прекрасний набір високоякісних безкоштовних фотографій природних красот. У базі представлені знімки різного типу. В тому числі, текстури.

23. Freenaturestock.com

Сайт заснований фотографом і дизайнером з США Адріаном Пеллетьє. В базі – прекрасні знімки різної тематики. В основному – це фотографії природи. Але і не тільки. Всі знімки дозволені для використання в будь-яких цілях.

24. Splashbase.co

Хороша база робіт – знімків і відео. Система дозволяє виконувати інтеграцію з акаунтами Twitter. Завдяки цьому з'являється можливість додавати роботи в обране або робити їх репост в соціальних мережах.

25. Mazwai.com

Практично закінчую описувати безкоштовні фотостоки і фотобанки. На цьому порталі представлений відео-контент. Якість роликів - HD. Будь-який з них можна використовувати в будь-яких цілях, в тому числі – комерційних.

Зверніть увагу! Сайт приймає запити на завантаження нових користувальницьких відео за окремими тематичними напрямами.

Натиснувши кнопку завантажити, користувач отримує файл в архіві. Розпакувавши його, він отримує ролик у двох форматах - .mp4 і .webm.

26. Foodiesfeed.com

Сайт присвячений тематиці фуд-фото. Сюди додають свої роботи автори, що спеціалізуються на подібних зйомках. Всі знімки дозволені для використання в комерційних проектах.

27. Scatterjar.com

Ще один фотобанк, що спеціалізується на фотографіях їжі. Вони можуть використовуватися в будь-яких цілях.

28. Splitshire.com/category/video-2

За цим посиланням ви знайдете високоякісні відеоролики. Їх можна застосовувати як для «ілюстрації» статей, так і в якості фонового відео на сайті.

Для більш зручного і швидкого пошуку роликів, кожен з них позначений відповідними тегами.

29. Vectorstock.com

Розповідаючи про те, які є безкоштовні фотостоки і фотобанки, слід обов'язково вказати і на ті, де є векторна графіка. Цей сайт – один з них. Кожен день база поповнюється новими зображеннями.

30. Vecteezy.com

Ще один найбільший портал векторних картинок. Завантажувати їх можна без попередньої реєстрації. Однак реєстрація дає можливість коментувати роботи.

Читайте також: Як створити логотип компанії: 4 простих дії

Де ще можна взяти безкоштовні картинки і фото для сайту в хорошій якості

Не всі знають, що знаходити і завантажувати безкоштовні картинки і фотографії можна прямо в пошукових системах (наприклад, в Google). Головне знати, як правильно це робити, щоб не порушувати авторські права:

 • Переходимо в пошук Google, вводимо свій пошукової запит (за яким потрібно знайти картинку або фото, в нашому прикладі: кіт) і вибираємо пошук по картинках.
 • Далі в меню під рядком пошуку вибираємо «Інструменти» і в випадаючому меню замість «з будь-якою Ліцензією» вибираємо «з ліцензією на використання і зміна».
 • Нижче відразу відобразяться картинки і фотографії з різних сайтів без авторських прав, які можна завантажувати і використовувати в соціальних мережах і на своїх сайтах.

На замітку: при такому пошуку картинок все одно потрібно враховувати, що деякі фото могли бути до цього вкрадені, трохи змінені (щоб пошуковик визначав їх, як унікальні), після чого викладені у вільний доступ за ліцензією Creative Commons Zero (CC0).

Чому не можна використовувати чужі фото і картинки

Використання чужі зображень і фото прирівнюється до крадіжки в Інтернеті і порушення авторських прав, наслідки від яких можуть бути плачевними:

 • Простий варіант. Звернення правовласника до власника сайту (блогу, форуму) з вимогою видалити фото або картинку, автоматичне видалення (якщо зображення, захищені авторським правом були використані в соціальних мережах, на сайтах або форумах, контент на яких генерують користувачі), видалення картинки або фото їх пошукової системи (Google і т.д.), санкції пошукових систем за використання крадених зображень (сайт просідає в пошуку або взагалі втрачає пошуковий трафік).
 • Складний варіант. Судовий позов проти користувача або власника сайту, який зважився використовувати чужі фото і картинки (високий ризик отримувати великий штраф, який потрібно буде виплатити Правовласнику).

Можливі варіанти, що нічого не трапиться, якщо користуватися чужими фотографіями і зображеннями, але краще не ризикувати. Тренд в дотриманні авторських прав з кожним роком тільки набирає обертів і не варто сподівається на те, що вийде залишитися непоміченим і безкарним.

На закінчення до цього огляду сподіваємося, що Вам буде корисна дана добірка безкоштовних фотостоків і фотобанків, і ви тепер зможете без проблем знаходити і завантажувати безкоштовні зображення для своїх сайтів, сторінок і груп в соціальних мережах у високій якості без будь-яких обмежень (в тому числі і для комерційного використання). Якщо ви знаєте інші аналоги представлених фотостоків, зокрема українською мовою, вказуємо їх в коментарях до цього огляду, ділимося своєю думкою і досвідом використання даних фотостоків, а також ділимося оглядом в соціальних мережах, якщо він був корисний і цікавий.

Фотостоки безкоштовні: особиста порада + відео

Я представив вам огляд з 30-ти безкоштовних фотостоків. На них ви зможете знайти ілюстрації з будь-якої тематики. Зокрема, для оформлення статей на сайті.

 Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити