Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як зробити банер на сайт: 4 способи зробити крутий банер

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Марина Швець

Як зробити банер

 У цій статті я детально розповім про те, як зробити банер на сайт. Банерна реклама – один з найбільш поширених методів просування товарів, послуг і навіть самих сайтів. Банери привертають увагу. Якщо вони правильно зроблені, яскраві, з цікавим текстом – ще й мотивують клікнути по них. У статті наведено кілька перевірених методів. Який саме вибрати? Вирішувати тільки вам – в залежності від власних умінь і фінансових можливостей.

Рекламний банер: що це таке, і яким він буває

У перекладі з англійської банер означає транспарант. Але в розрізі інтернету – це окремий рекламний блок. Він являє собою зображення з текстом. Може бути навіть анімованим.

Зверніть увагу! У самому банері присутнє посилання. Тому, коли користувач клікає на картинку, він переходить на сайт рекламодавця.

Банери мають різні класифікації. Залежно від розміру, типу і положення на сайті.

1. Форма і розмір

 1. Квадратний – 250 на 250 пікселів або 125 на 125 пікселів.
 2. Прямокутний – 728 на 90/300 на 600 пікселів;
 3. Близькі до квадрату – 336 на 280/300 на 250 пікселів.

2. Тип

 1. Анімований – використовується анімований малюнок.
 2. Статичний – звичайна картинка.
 3. Текстовий – крім картинки присутній текст.

3. Положення на сайті

 1. Pop-up – відкривається, як окреме спливаюче вікно, але перекриває сторінку сайту.
 2. Top Line – демонструється у верхній частині сайту.
 3. Pop-under – відкривається в новому вікні.

Як зробити банер на сайт: 4 перевірені способи

Тепер переходжу до розповіді, як зробити банер на сайт. Я відібрав для вас чотири перевірених методи.

Читайте також: Як створити логотип компанії: 4 простих дії

1. Замовити у професійного дизайнера

Найбільш простий метод. Для його реалізації необхідно:

 • мати вільні фінанси;
 • знайти підрядника;
 • скласти ТЗ;
 • отримати готовий банер.

Зверніть увагу! У цього способу є один істотний недолік - він найбільш витратний з усіх представлених в цій статті.

Складність методу – знайти кваліфікованого фахівця, здатного зробити якісний продукт в обумовлені терміни. Наприклад, можна звернутися за допомогою до фрілансерів. Їх шукати потрібно на профільних біржах. В такому випадку вкладення в банер будуть не надто великі. Але є ризик, що виконавець або зірве терміни, або зробить продукт, який вас не влаштує. А, отримавши передоплату, переробляти його не захоче.

Другий варіант – звернутися в студію веб-дизайну. Вони зроблять для вас продукт, який буде точно відповідати побажанням і трендам. Однак його вартість буде досить високою. Особливо, якщо потрібно зробити кілька різних банерів.

2. Зробити банер онлайн в графічному редакторі

Тепер розповім про те, як зробити банер в Фотошопі. Лякатися не варто. Якщо ви вмієте працювати на комп'ютері, то розібратися з цим завданням не буде для вас проблемою.

Лайфхак! На YouTube є маса уроків. Дивіться їх і повторюйте, використовуючи свої картинки.

Я ж просто коротко розповім послідовність дій. Для того, щоб зробити банер на сайт, необхідно виконати лише кілька простих кроків.

 1. Відкрийте програму Photoshop.
 2. Клацніть по кнопці "Файл" і виберіть "Створити".
 3. Відкриється нове вікно. У ньому вкажіть розміри вашого банера. Простежте, що були встановлені пікселі, а не сантиметри або інша система вимірювань.
 4. Виберіть колір заливки або перетягніть підготовлену для банера картинку.
 5. Зменшіть картинку до потрібних вам розмірів. Для цього натисніть сполучення клавіш Ctrl + Т. коли зменшите картинку, натисніть Enter.
 6. Напишіть потрібний вам текст.
 7. Збережіть картинку.

Зверніть увагу! Картинки шукайте на безкоштовних фотостоках. Або зробіть фотографію самостійно.

Тепер ви знаєте, як зробити банер в Фотошопі. Як бачите, нічого особливо складного немає. Потрібно лише трохи потренуватися. Щоб виробити смак, подивіться приклади банерів в Pinterest.

Читайте також: Заробіток на Photoshop в інтернеті: 9 способів 

3. Спеціалізовані програми

Наступний метод, як зробити банер на сайт передбачає використання спеціалізованого ПЗ. Такі програми навіть перевершують графічні редактори, тому що вони «заточені» під розробку банерів.

Серед основних переваг:

 • простота – в програмах легко розібратися і працювати;
 • зрозумілий інтерфейс;
 • широкі функціональні можливості.

Щоб працювати з подібними програмами, не потрібні якісь особливі глибокі знання, навички, досвід. Розповім про декілька «інструментів» даного типу.

1. Sothink SWF Easy

Гідність програми полягає в тому, що в ній вдасться створити не тільки статичний, але і анімований барвистий і привабливий банер. Розібратися з програмою зможе кожен. В ній є спеціальні підказки. Інтерфейс в цілому простий і зрозумілий. Передбачено кілька шаблонів.

2. EasyBanner

Ще один класний інструмент. Хороший функціонал. Можна зробити статичний або анімований банер з текстом. Багато шаблонів, що істотно спрощує процес.

3. Atani

Хороша програма з широкими функціональними можливостями. Також дає можливість робити, як статичні, так і анімовані банери.

Принцип роботи згаданого програмного забезпечення в цілому схожий. Інтерфейс простий і зрозумілий у всіх інструментів.

Опишу особливості створення рекламного банера на прикладі програми Sothink SWF Easy:

 • виберіть створюваний об'єкт – «Банер»;
 • покопайтеся в представлених шаблонах і виберіть той, що підходить краще за інших;
 • вкажіть розмір і підберіть фон;
 • напишіть текст;
 • поставте посилання на сторінку, на яку буде вести банер.

На створення рекламного візуального оголошення у вас піде трохи часу. Навіть з урахуванням скачування і установки програми.

4. Онлайн-сервіси

І останній варіант – зробити банер онлайн. Мабуть, це найбільш простий, швидкий, ефективний метод.

На відміну від спеціалізованих програм, такі сервіси не потрібно завантажувати і встановлювати на свій комп'ютер. Функціональні можливості онлайн-інструментів не менші, ніж у програмних забезпеченнях або графічних редакторів. Та й розібратися в них просто. Я відібрав і протестував три ресурси, про які розповім докладніше.

1. Canva

Популярний онлайн-інструмент. Мабуть, один з моїх найулюбленіших. Він безкоштовний. Хоча не повністю. Щоб скористатися всіма можливостями, потрібно вносити плату.

Серед переваг сервісу:

 • широкий функціонал;
 • безліч макетів;
 • вибір шаблонів;
 • змінний фон;
 • можливість написати текст;
 • додавання різних додаткових елементів.

ДО РЕЧІ! Своїми готовими роботами можна ділитися з друзями в соціальних мережах. Хоча навряд чи варто вважати цю функцію такою вже важливою.

Для початку роботи необхідно зареєструватися в сервісі. Після цього буде доступний великий вибір інструментів.

2. Banner Fans

Ще один сервіс, що дозволяє зробити банер онлайн. Він простий у розумінні, підтримує кілька мов.

Зверніть увагу! За замовчуванням на сайті виставлено англійську мову. Змінити його можна в правому верхньому куті.

Сервіс відразу ж пропонує макет готового банера. Але в нього легко внести всі необхідні зміни:

 • окремі елементи;
 • фон;
 • шаблон;
 • і інше.

Після закінчення роботи відразу ж видається код, який і потрібно вбудовувати на сторінки сайту для відображення реклами.

Серед недоліків зазначу, що сервіс не зовсім коректно перекладає текст на українську мову. Тому оголошення може виявитися кострубатим.

Ще один недолік – деякі символи з розкладки клавіатури взагалі не сприймає. Тому даний онлайн інструмент слід використовуватися тільки для англомовних банерів.

3. Bannerovich

І останній сервіс, що дозволяє зробити банер онлайн. У нього передбачено два інструменти.

Перший – якщо вам потрібен простий рекламний блок, виберіть розділ «Створити банер», і зробіть його, застосувавши фони, зображення, анімаційні вставки.

Другий – для створення професійного, крутого рекламного блоку перейдіть в редактор сервісу. У ньому багато інструментів, що дозволяють повноцінно працювати з зображеннями, текстом.

Серед недоліків зазначу те, що сервіс не має готових шаблонів. Зате розробники надають широкий вибір фонів, картинок. І платити за його використання не потрібно.

Рекомендації щодо створення найбільш ефективних банерів + відео

Не існує поняття «правильний банер», як і немає єдиних вимог щодо наповнення такого рекламного блоку. Але він стане відмінним рекламним інструментом лише в разі, якщо приверне увагу відвідувачів, замотивує їх перейти за посиланням або зробити покупку. Адже банер на сайті - це, перш за все, грамотно сформована з точки зору маркетингу картинка, яка при цьому ще й приваблива для користувача.

Щоб красивий банер для сайту приносив прибуток і нових клієнтів, рекомендуємо скористатися наступними порадами професіоналів:

 1. Зображення для рекламного блоку повинні бути не шаблонними, що привертають увагу, але не викликають негативних або неоднозначних реакцій. Зміст картинки бажано підбирати зрозуміле кожному. Графічні файли повинні бути якісними, ідеально підібраними за розміром.
 2. Якщо ви створюєте рекламний блок самостійно, переконайтеся, що код банера для сайту написаний правильно. У ньому повинна бути і картинка, і адреса посилання, на яку веде реклама.
 3. Рекламні банери на сайт повинні запам'ятовуватися, мотивувати зробити клік по ним. І зображення, і текст повинні викликати інтерес, щоб відвідувач захотів побачити продовження.
 4. Додавайте на зображення унікальні деталі, які зроблять вашу компанію або сайт впізнаваними онлайн і офлайн. Наприклад, використовуйте ваш логотип в банері на сайт. Розміри елемента дуже важливі, так як занадто маленька картинка може рябіти в очах і бути нечитабельною. Зверніть увагу на формат самого банера при додаванні подібних елементів.
 5. У рекламному блоці може не бути тексту. Але бажано додати кілька рядків, які зачеплять увагу відвідувача. Залишайте тільки лаконічні послання.
 6. Рекламний блок потрібно розміщувати тільки на ресурсах з вашою цільовою аудиторією. Для кожної групи відвідувачів можна розробити свій вид креативу. Тоді він краще спрацює. Адже те, що сподобається підліткам і молодим людям, зовсім не зацікавить людей 40-50 років.
 7. Не забудьте на видному місці помістити посилання на ваш ресурс або сторінки в соцмережах, щоб користувач точно знав, куди натискати для здійснення покупки або отримання докладної інформації про вашу пропозицію.
 8. Використовуйте шрифти, які легко читаються. Подбайте про те, щоб текст не «різав» очей своїм оформленням, кольором, текстурою та іншими характеристиками. Так, наприклад, не варто писати червоним кольором на синьому тлі. Юзабіліті сайту і банера на ньому сильно впливає на поведінку відвідувачів на ресурсі.
 9. Пам'ятайте, інтерактивний банер html5 часом виглядає більш презентабельно, ніж статичне зображення з текстом. Тому постарайтеся, щоб ваш рекламний блок був не тільки красивим, але і оформленим з урахуванням сучасних тенденцій. Щоб розкрити всі переваги магазину з широким асортиментом можна використовувати динамічний банер. Приклад такого креативу-слайдер з популярними товарами.

Тепер ви знаєте, як зробити банер для Сайту самостійно. Не бійтеся помилитися. Верстка банера не так складно, як здається на перший погляд. З будь-якою програмою можна розібратися завдяки великій кількості навчальних матеріалів в мережі. А щоб реклама приносила більше клієнтів і прибутку, продумайте, що ви хочете нею сказати, які зображення для банерів на сайті будуть найдоречніше.

Підберіть текст, продумайте, кому його будете показувати. Уміння правильно і грамотно формулювати рекламне звернення – це ключ до успіху. Тому вибирайте будь-який з відповідних Вам методів створення банера, користуйтеся нашими рекомендаціями і отримуйте від цього прибуток.

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити