Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Курси копірайтингу онлайн: ТОП-10 навчальних курсів

Останнє оновлення: Понеділок, 05 лютого 2024 Автор: Марина Швець
Зміст[Сховати]

Курси копірайтингу онлайн

 Привіт, друзі. Сьогодні хочу підняти таку тему, як курси копірайтингу онлайн. Стаття буде цікава всім, хто хоче вести власний проект і самостійно писати для нього тексти. Або тим, хто хоче освоїти нову професію і заробляти написанням статей. Благо, існують спеціалізовані навчальні програми. Вони дозволяють отримати основні знання в даній сфері. Після їх проходження ви реально зможете заробити на написанні текстів. Я буду розповідати не тільки про те, які курси копірайтингу безкоштовно можна пройти. Також в огляді будуть представлені платні програми. У будь-якому разі, серед всіх описаних освітніх програм ви гарантовано знайдете ті, що підходять саме вам.

Курси копірайтингу онлайн: ТОП-10

Зазначу, що вартість курсів я не вказую навмисно. Тому що на момент написання статті мною і на момент прочитання вами, ціна може змінитися. Актуальну вартість уточнюйте на сайті курсів.

1. «Копірайтинг з нуля»

Авторами курсу є Василь Блінов та Олексій Морозов. Василь Блінов досвідчений блогер. Веде власний інформаційний бізнес. Пише цікаві, дійсно корисні і пізнавальні для користувачів статті. Відвідуваність його блогу перевалила за 100 тисяч осіб.

Під час навчання ви отримаєте наступні знання:

 • як писати корисні тексти;
 • як освоїти найбільш поширені техніки написання статей;
 • як шукати віддалену роботу і піднести себе.

Зверніть увагу! Окремо розповідається про основні правила правопису.

Головна перевага навчальної програми - низька, в порівнянні з конкурентами, вартість. При цьому – якість на належному рівні.

До відома! Для користувачів доступно три уроки безкоштовно. Це дозволяє сповна зрозуміти крутість курсу, а також визначитися – чи хочете ви взагалі займатися копірайтингом.

Кожен урок містить практичні завдання. Їх перевіряє куратор. Перевірка – не займає багато часу. Якщо є помилки, недоліки – на них обов'язково акцентують увагу учня. Якщо раптом щось не виходить, завжди можна звернутися за допомогою.

ДО РЕЧІ! Кращі учні, які відмінно проявили себе, отримують роботу в проектах автора освітньої програми.

2. Школа ударного контент-маркетингу

Автором курсу є Дмитро Новосьолов. Це відомий інтернет-підприємець. Він займається написанням крутого контенту. Зокрема, спеціалізується на створенні продають сценаріїв. Вартість однієї його такої роботи стартує від 20 тисяч грн.

Під час навчання він робить акцент на тому, як готувати тексти, які мотивують користувачів вчиняти певні цільові дії. Такими діями можуть бути:

 • купівля;
 • написання відгуку;
 • і так далі.

Під час навчання Дмитро Новосьолов розповість вам багато корисного і цінного, необхідного для успішної роботи копірайтером:

 • як правильно визначати справжню мету статті;
 • як досягати певної мети статті;
 • як правильно доносити до користувачів інформацію за допомогою різних каналів;
 • як писати не просто тексти, а дійсно крутий і цікавий продаючий матеріал.

3. Курси копірайтингу онлайн: основи копірайтингу

Продовжую описувати кращі курси копірайтингу онлайн і переходжу до програми від Нетології. Це відмінний варіант для старту в професії. Ідеально підходить тим, хто є істинним новачком. Тут подається детальна інформація про те, що потрібно обов'язково враховувати при:

 • написанні;
 • редагуванні;
 • оформленні статей і текстів різного типу.

Зверніть увагу! Плюсом є те, що представлені уроки, пройшовши які кожен «студент» зрозуміє, як ефективно користуватися Гугл Документами, Тільда і спеціалізованими сервісами для перевірки текстів.

Що таке Нетологія? Це спеціалізований університет, що веде свою діяльність в онлайн-форматі. Після закінчення навчання кожен учень отримує відповідний його кваліфікації документ.

4. Просунутий курс Главреда

Авторами курсу є легендарний Максим Ільяхов і Люда Саричева. Саме Ільяхов є головною рушійною силою навчального курсу. Який не орієнтований на новачків. Під час навчання не розповідається, як і з чого саме потрібно починати копірайтеру. Але тут дається неймовірно корисна інформація, що допомагає позбавити текст від зайвих слів. Які негативно позначаються на загальному рівні читабельності.

Пройшовши курс, вдасться зрозуміти, як саме писати затребувані, читабельні цікаві тексти. Курс можна купити відразу весь або ж, за меншу суму, він буде приходити на адресу електронної пошти частинами.

5. Журналістські прийоми для написання текстів

Якщо цікавлять курси копірайтингу онлайн, розгляньте цю програму. Курс являє собою відеолекцію Ольги Соломатіної. Це відомий редактор – раніше вона працювала в «Комерсанті». Головний акцент лекції – це:

 • вдалі прийоми для письма;
 • різноманітні стилі і жанри;
 • способи зробити текст максимально читабельним;
 • і так далі.

Після проходження лекції ви дізнаєтеся, в чому ж відмінності між статтями різного типу і стилю.

Зверніть увагу! Автор лекції розповідає, як максимально чітко висловити свої думки. Як відмовитися від зайвих слів, складних і не читабельних словесних оборотів.

Тривалість лекції - всього трохи більше півтори години. Але і вартість фактично копійчана.

6. Як писати продаючі тексти: звід правил для копірайтера

Курс розроблений на замовлення відомого сайту з пошуку роботи HeadHunter. І представлений в його Академії, де є програми за різними напрямками.

Якщо вас цікавлять курси копірайтингу онлайн, на яких розповідається, як готувати максимально ефективні продаючі і читабельні СЕО-тексти, ця програма саме те, що вам потрібно. Практику веде Катерина Єрошина. Вона є редактором відомого агентства маркетингу.

Під час навчання ви дізнаєтеся:

 • що являє собою ефективну і ефективну унікальну торгову пропозицію;
 • як підготувати унікальну торгову пропозицію;
 • як писати дійсну цепляючу аудиторію тексти;
 • як статті допомагають у просуванні сайтів;
 • і т. д.

Курс – всього 2 з половиною години. Дізнатися всі особливості і тонкощі копірайтингу ви не зможете, але отримаєте класну базу для старту.

ДО РЕЧІ! Оригінально підійшли тут до перевірки завдань – підготовлені цікаві тести!

7. Як стати копірайтером, здатним забезпечити свою сім'ю

Цікава програма від Артура Будовського. Підходить буквально для всіх:

 • новачків, які хочуть освоїти нову професію;
 • копірайтерам з досвідом, які прагнуть збільшити свій рівень доходу;
 • блогерам.

Навчання орієнтоване на те, щоб навчити слухачів писати тексти, здатні приносити кілька тисяч за одну статтю.

Курс розбитий на десять тематичних блоків. Тут навіть є блок, який дозволяє зрозуміти, як створити власний сайт і розвивати його.

8. Марафон по продаючим текстам

Розроблено Академією правильних копірайтерів. Підходить для новачків. Дозволяє отримати всю важливу і цінну інформацію, після чого вдасться зробити хороший старт.

Основний напрямок - зрозуміти, як генерувати ідеї і правильно переводити свої думки в слова. Марафон представлений тематичними роликами. Кожен з них орієнтований на певний вид тексту.

Зверніть увагу! Під час навчання «студенти» на практичних завданнях сповна відпрацьовують всі типи і види текстів. Завдання обов'язково перевіряються куратором.

Всього в програмі представлено 16 блоків. Зворотній зв'язок доступний протягом 4 місяців.

9. Цех копімаркетологів

Якщо цікавлять дійсно кращі курси копірайтингу онлайн, зверніть увагу на це. Розроблено досвідченим автором Сергієм Трубадуром. Відмінний варіант для розвитку фахівців, які хочуть істотно збільшити рівень свого доходу.

Під час навчання детально опрацьовуються різні види текстів, серед яких:

 • продаючі сценарії;
 • тексти для landing;
 • комерційні пропозиції;
 • і т. д.

До відома! Після проходження курсу кожен студент отримує диплом, в якому зазначено, якими саме видами текстів опанував досконало.

10. Курси копірайтингу онлайн: комерційний копірайтинг

Ще один курс від Нетології. Він орієнтований на написання продаючих статей. Слухачі курсу дізнаються, як правильно готувати подібні тексти. Щоб після їх прочитання у вас виникло бажання виконати конкретне цільове дію.

Курс – від двох фахівців, досвідчених експертів, професіоналів. Сергій Король розповідає, як готувати не просто лаконічний, а й захопливі тексти. Мітя Морозов - акцентує увагу на продають назвах і підборі картинок.

Невеликий бонус: курси копірайтингу безкоштовно

Вище я розповів про те, які платні курси копірайтингу онлайн дозволяють отримати максимально корисні знання. Однак, якщо у вас немає можливості оплачувати навчання, або ви не впевнені, що копірайтинг – точно правильний вибір для вас, спробуйте спочатку пройти навчання на безкоштовних курсах.

Вони також дозволяють отримати корисну і цінну, необхідну інформацію. Організовують їх досвідчені фахівці. Це короткі за тривалістю освітні заходи.

1. Як написати статтю за 15 хвилин і продати за 15 доларів

Програма розроблена Юлією Вовкодав. Вони підготувала прекрасні уроки для новачків. Це інформативні відео. У них представлена наступна цінна і важлива інформація:

 • з чого починати;
 • як правильно працювати;
 • як готувати статті різного типу;
 • як продавати їх через текстові біржі;
 • які електронні гаманці використовувати, як їх реєструвати;
 • і багато іншого.

Подібні курси копірайтингу безкоштовно дозволяють отримати вступну інформацію. Але її вже буде достатньо, щоб отримати повне уявлення про те, як саме варто працювати, щоб досягти успіху.

2. Копірайтинг з нуля за 30 днів

І закінчуючи описувати курси копірайтингу онлайн, зупинюся на програмі від Данила Шардакова. Навчальна програма дозволить зрозуміти, як писати продаючі тексти, які буде приносити реальну користь.

Автор курсу докладно пояснює, що і як потрібно робити, як залучати клієнтів і отримувати замовлення.

Курс – це відеоролики, але до кожного ролика прикріплені додаткові важливі і цінні матеріали.

Як навчитися копірайтингу: покроковий план

Крок 1: підтягнути знання мови.

Копірайтер - це як програміст, занадто узагальнена назва. Як і у програмістів існують напрямки і спеціалізації. Але на будь-якому рівні копірайтер повинен грамотно викладати свої думки, писати без помилок і знати всі випадки, коли ставиться кома перед «як».

Крок 2: вивчити основи психології та маркетингу.

Копірайтер - це ще не той, хто вміє грамотно писати. Копірайтер за допомогою тексту може привести людину до потрібних цільових дій: купити, зареєструватися, залишити контактні дані. Тому стане в нагоді знання інструментів типу сходів Ханта, формули AIDA, піраміди Маслоу і т. д.

Крок 3: визначитися з напрямком

Потрібно зрозуміти, з якою тематикою і форматом тексту ви хочете працювати. Цей крок допоможе визначити, що далі читати-вивчати, до якого фахівця піти на курси.

Тематика. Якщо ви хочете писати щось складніше, ніж тексти для бірж по 4 грн. за 1000 знаків, то вам доведеться розбиратися в галузі, про яку ви пишете, вміти шукати фактуру, статистику.

Формат. Копірайтер може писати:

 • статті для інформаційних сайтів та інтернет-магазинів;
 • пости в соціальні мережі і телеграм канали;
 • листи для e-mail розсилок;
 • технічна документація;
 • заголовки та тексти для інтерфейсів;
 • скрипти для операторів, сценарії для роликів, мови;
 • складати тексти для брендбуків, комерційні пропозиції, франчайзингові пропозиції.

Стилістика написання буде відрізнятися в залежності від тематики і формату. Наприклад, якщо ви технічний письменник або пишете для блогу IT компанії, то виклад має бути максимально конкретними. Якщо ваш роботодавець жіночий трансформаційний коуч, а пишите ви в соціальні мережі – варто більше працювати з емоціями.

Крок 4: вивчити додаткові інструменти

У кожного напрямку свої особливості, прийоми і вимоги в частині додаткових навичок. Наприклад, тому, хто пише тексти листів, знадобляться знання верстки, для тих, хто працює з сайтами – буде плюсом знання гугл аналітики і різних cms.

Тим, чиї тексти розміщуються в інтернеті, варто познайомитися з сервісами перевірки унікальності. Якщо ви хочете рости в навичках і грошах, потрібно вміти аналізувати наскільки ваш текст корисний, як на нього реагують користувачі.

Крок 5: освоїти організаційні навички

Для копірайтера важливо:

 • вміти вести переговори з клієнтами;
 • організовувати свій час;
 • юридично грамотно оформляти свою діяльність;
 • вести облік фінансів;
 • знати де і як шукати клієнтів;
 • володіти стресостійкістю і не приймати кожну правку від клієнта на свій рахунок.

Не варто йти в Копірайтинг, якщо ви думаєте, що:

 • вчитися не потрібно, я добре писав твори в школі, значить вже майже копірайтер;
 • головне писати без помилок і правильно розставляти Коми;
 • це спосіб заробити легкі гроші;
 • 90% роботи копірайтера-це написання тексту.

Якщо вам в принципі не подобається писати, то теж не варто йти в цю професію, так як це прямий шлях до вигорання.

Формати навчання

Вчитися можна офлайн і онлайн. Але, оскільки сучасний копірайтер в основному працює онлайн, варто звикати до такого формату взаємодії з людьми та інформацією. В онлайн навчанні традиційно два шляхи: самостійне навчання через безкоштовні джерела та отримання знань від професійних наставників.

Самостійне вивчення

Є непогані безкоштовні курси, але як показують дослідження 52% навіть не заходять на перший урок курсу, в якому зареєструвалися, а до фінішу доходять тільки 3-11%. У цьому плані оплата за курс служить додатковою мотивацією.

Плюси: 

 • безкоштовно;
 • ви вчитеся шукати інформацію, що також є важливим навиком копірайтера;
 • самі формуєте програму і темп навчання.

Мінуси:

 • багато повторюваної і непотрібної інформації;
 • довгий шлях з пробами і помилками;
 • немає зворотного зв'язку від наставника;
 • потрібен дуже високий рівень самоорганізації.

Безкоштовно можна читати блоги, телеграм канали, книги, дивитися ютуб, але це більше доповнення і розширення навичок, ніж необхідні базові знання. У такому навчанні немає системності, а значить у вас не сформується розуміння, як не просто добре писати, а за допомогою тексту вирішувати завдання бізнесу.

Професійне вивчення

Можна знайти наставника і вчитися у нього, можна піти на курси. На жаль, наставники рідко оформляють свої знання в методологію, яку можна передавати учням. Тому наша рекомендація: якщо вже ви вирішили вчитися у Профі і за гроші-вибирайте курси з проробленою освітньою програмою.

Плюси:

 • швидкий шлях у професію;
 • системний підхід до знань допомагає краще засвоювати матеріал;
 • "фішки" і секрети від практиків, якими не діляться безкоштовно;
 • розвиток софт-скілз та інших навичок, які не потрібні для написання тексту, але необхідні для роботи копірайтером.

Мінуси:

 • платно;
 • занадто багато пропозицій, вибір стає стресом;
 • легко помилитися з вибором курсу.

Скільки коштує навчання?

Розбіг цін на ринку великий: від 800-1200 грн. за серію відеоуроків без домашніх завдань і зворотного зв'язку до 30 000 – 35 000 грн. за індивідуальне навчання на рік-півтора. Звичайні курси копірайтингу в середньому виходить 1200-2000 грн./міс.

Багато шкіл пропонують відстрочку першого платежу, щоб ви змогли трохи підучитися, знайти роботу і почати оплачувати навчання з перших заробітків. А ще роблять знижки для студентів.

Кращі курси та школи копірайтингу України

 1. Bazilik
 2. Академія розвитку «Орігамі»
 3. Republic
 4. Median ads & School
 5. Myitschool
 6. Новое завтра
 7. IMT.academy
 8. Лидер
 9. S.M.A.R.T
 10. Intellect

Чи Реально навчитися самостійно?

Реально, але не для всіх.

Самостійне навчання займає багато часу. Курс займає 3-4 години на тиждень на лекції плюс стільки ж на домашні завдання. На самостійному навчанні додайте до цього час на побудову навчальної програми, Пошук матеріалів, пошук відповідей на питання, адже куратора немає і звернутися ні до кого.

На початковому етапі цілком можна навчатися самостійно і безкоштовно. Було б бажання. Наставника має сенс підключати тільки якщо час сильно обмежена або коли самостійної роботи не вистачає для зростання.

Щоб поєднувати навчання з роботою потрібно багато дисципліни. Зобов'язання перед кураторами, оплата за курс-все це не дає вам відступити від наміченої мети.

Через фрагментарну підготовку перші тексти для замовників будуть повертатися з правками, а це може вбити мотивацію.

Тому, якщо ви вмієте шукати і фільтрувати інформацію, володієте стресостійкістю, навичками самоорганізації, якщо навчання копірайтингу для вас в пріоритеті перед особистим життям і сім'єю – так, ви зможете навчитися самостійно.

Часті питання (FAQ)

Де копірайтеру брати перших клієнтів?

Написати текст для знайомих, знайти роботу на біржі або через телеграм канал з вакансіями, запропонувати свої послуги бізнесу через соціальні мережі. Деякі школи та курси допомагають у пошуку роботи та рекомендують своїх випускників.

Які біржі копірайтингу існують?

Найдешевша робота на біржах типу uatxt.com, advego, 2polyglot.com. При цьому щоб потрапити до них-потрібно проходити тестування, перевірки. Інший варіант-біржі фрілансу freelancehunt.com, freelance.ua. Там цінник вище, тестувати не будуть, але клієнти вимогливіші. Плюс бірж в тому, що оплата йде через гарантовані угоди, поки у вас немає досвіду відрізняти шахраїв – це хороший варіант.

Які навички ще потрібні?

Важливо вміти шукати інформацію, відрізняти фейки, розуміти, які джерела якісні, дотримуватися дедлайни. Ви зможете підняти цінник, якщо вмієте: збирати ключові слова, розміщувати текст на сайті / в соц.мережах, хоча б мінімально обробляти картинку. Ви будете затребувані, якщо у вас освіта відповідає профілю компанії, наприклад, медицина. А ще варто навчитися працювати з системами, які допомагають організовувати роботу Trello, Google Docs.

Де працювати, якщо не на фрілансі?

Копірайтерів беруть різні компанії в штат, але це може бути складно, якщо ви не готові працювати тільки з однією темою. Можна влаштуватися копірайтером в маркетингове агентство або веб-студію – тут завдання будуть більш різноманітними. Ще варіанти - новинні портали, сервіси розсилки, ЗМІ.

Куди рости копірайтеру?

Редактор, контент-маркетолог, SMM або SEO-фахівець. Хороший копірайтер не просто пише текст, А доносить пропозицію бізнесу до клієнта, тому він застосовує інструменти маркетингу, коучингові питання і швидко переростає з письменника в маркетолога.

Курси копірайтингу онлайн: особиста порада + відео

На початковому етапі, коли тільки освоюєте новий для себе напрямок, курси стануть своєрідним рятівним колом. Вони дозволять зрозуміти, куди і як рухатися, як досягти результату і виключити помилки. Серед представленого списку ви напевно знайдете те, що підходить саме вам. Незалежно від вашого справжнього поточного рівня.

Читайте також - 10 корисних сервісів для копірайтера: пишемо ідеальний текст

Підписуйтесь на нашу розсилку, щоб завжди бути в курсі нових цікавих статей про заробіток і малий бізнес!

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити