Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як просувати сайт самостійно: покрокова інструкція новачкові

Останнє оновлення: Субота, 17 червня 2023 Автор: Марина Швець


Як просувати сайт самостійно

Сьогодні дам невелику інструкцію з розкрутки молодого сайту якою я користуюся сам. Скасування посилального ранжирування, посилення вимог пошукових систем до контенту, зростання вимогливості самих користувачів до ресурсів і одночасно з усім цим інформаційна пересиченість – все це змушує сео-оптимізаторів переходити на новий рівень просування сайтів. Тепер з позицій комплексного інтернет-маркетингу.

На відміну від стандартних процесів сео-оптимізації сфера діяльності інтернет-маркетолога набагато ширше і спрямована, в першу чергу, на задоволення потреб користувачів. На даний момент це єдиний можливий варіант розвитку ресурсу. Для початку розробляємо концепцію сайту, якщо сайт вже створений, аналізуємо наявну стратегію і доповнюємо. Так ви зможете знайти свою власну відповідь на питання, як просувати сайт самостійно, покрокова інструкція до якого і буде стратегією просування вашого ресурсу. Опрацюйте нішу з точки зору її привабливості. Чітко окресліть її межі. «Вузьке» нішевання – це спосіб близько і бюджетно підійти до аудиторії в обхід конкурентів. Наприклад, якщо ваша компанія продає пластикові вікна, що відрізняє ваш товар, стиль роботи і спілкування з клієнтами від конкурентів? Проведіть аналіз аудиторії. Постарайтеся дізнатися максимум про тих людей, які будуть замовляти товар або послугу на сайті. Значення мають дані: стать, вік, соціальне становище, рівень доходу, моральні цінності, моральні й т. п. Для збору інформації поговоріть зі службою підтримки сайту, з менеджерами, які безпосередньо працюють з клієнтами, проведіть кілька днів на форумах, в соціальних мережах. Шукайте свою цільову аудиторію, аналізуйте, після цього продовжуйте розробляти стратегію просування. Визначтеся з тим, в який спосіб ви будете спілкуватися з користувачами. Чи це партнерські відносини, панібратські, заступницькі, експертні. Залежно від особливостей вашої цільової аудиторії підберіть відповідний тон і задокументуйте його. У майбутньому це допоможе створити на сайті однорідні матеріали, які будуть посилювати ефект один одного. Підберіть ключові слова. Використовуйте Wordstat, сервіси від Гугл, задійте бази Пастухова, Key Collektor аналізуйте ключові слова конкурентів, штурмуйте форуми та соціальні мережі. Ваше завдання – створити максимально «живе» семантичне ядро, в якому не буде «запитів-пустушок» і провалів по сезонності. Проведіть аналіз існуючого на сайті контенту і створіть контент-календар. У першу колонку внесіть назву матеріалу, у другу - посилання на нього, в третю - ключові слова. Далі можна додати: тип контенту (відео, стаття, огляд, майстер-клас, посадкова сторінка тощо), видимість матеріалу в пошукових системах, вихідні і вхідні внутрішні посилання, вихідні і вхідні зовнішні посилання і т. п. Ці дані знадобляться в майбутньому для аналізу просування, тому сюди краще додатково заносити ті дані, які пізніше стануть ключовими точками аудиту. Наприклад, рівень конверсії, кількість переглядів, відсоток відмов. Обов'язково заплануйте розміщення вірусного контенту. Він вам знадобиться на стадії посилального просування в майбутньому. 

Проведіть комплексний аудит сайту, якщо він представлений в мережі якийсь час. Відстежте наявність роботс-файлу, карти сайту. Усуньте помилки в коді і биті посилання. Налаштуйте посилання так, щоб їх перегляд був зручний для користувача. У код сторінки з 404 помилкою додайте посилання на схожі матеріали або пропозицію скористатися даними пошуку. Перевірте, чи не знаходиться сайт під фільтри пошукових систем.

Проаналізуйте посилальний профіль ресурсу. Усуньте всі посилання, що ведуть з «поганих» сторінок (сайти ГСы, немає трасту, немає аудиторії, немає відвідуваності), перегляньте анкор-лист, складіть перелік анкорів. Приберіть ті, що ведуть з Вашого сайту на «погані» майданчики-реципієнти. Відстежте якість посилального профілю конкурентів. Звідки йдуть найкращі посилання? Чи Можете ви отримати такі ж?

Як просувати сайт самостійно – покрокова інструкція

Після того, як попередня аналітична робота завершена, можна переходити до активних дій. Протягом перших 2-3-х місяців наповнюйте сайт по кроках відповідно до контент-календарем, не забувайте вносити нові матеріали, шукайте ідеї для написання нового, цікавого контенту.

В цей же час активно готує «грунт» для посилального просування. Реєструйтеся на форумах і соціальних мережах, в яких представлена ваша аудиторія. Максимально детально заповніть профіль і приймайте участь у вирішенні проблем користувачів. З одного боку, це допоможе вам знайти ідеї для підготовки нового, корисного контенту, а з іншого, ви планомірно нарощуєте репутацію експерта. По мірі того, як буде рости довіру з боку аудиторії, починайте просувати матеріали зі свого власного ресурсу. Нехай спочатку це будуть «посилання без посилання», з точки зору брендингу на ранній стадії розвитку сайту вони теж дуже гарні для просування. Ваше завдання – готувати такі матеріали і грамотно їх SEO оптимізувати, за якими користувачі обов'язково будуть переходити на ваш сайт.

В умовах нових алгоритмів пошуковиків посилання стали чимось на кшталт «соціальних сигналів». Якщо посилання веде з тематичного ресурсу, у нього хороші сео-показники, і за нею є переходи, таке посилання не буде зашкоджувати розвитку ресурсу. Якщо за посиланням переходів немає, вона веде з заспамленного ресурсу, який торгує на посилальних агрегаторах, наявність таких посилань в профілі може призвести до накладення фільтра. З цієї причини вкладати бюджету на закупівлю постійних і тимчасових посилань може бути небезпечно. Постарайтеся отримати зовнішні посилання безкоштовно за рахунок елементів «партизанського» маркетингу. На основі отриманих даних про вашої аудиторії підготуйте тих матеріалів, які будуть максимально цікаві. Продумайте форму подачі інформації: мультиплікація, інфографіка, відео-огляди і т. д. На основі тих матеріалів, які користуються незмінним попитом на вашому сайті, на які постійно є переходи, створіть вірусний контент. Розмістіть посилання на нього там, де найчастіше буває ваша аудиторія. (Що таке інтернет-маркетинг — повний огляд для новачків + основні інструменти і стратегії просування).

Основний стратегічний підхід в мережі на даний момент – це «голова дорожче грошей». Використовуйте всю можливу інформацію, не забувайте займатися веб аналітикою на регулярній основі, максимально щільно працюйте з живою аудиторією, і ви зможете просунути свій сайт в інтернеті з нуля без великих капіталовкладень.

Відео інструкція

Сподіваюся матеріал був корисний, і Ви підпишіться на мій блог і канал. До швидкої зустрічі і всім успіху.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити