Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Як економити до 44 % бюджету на контекст, якщо ваш сайт в топі Яндекса

Останнє оновлення: Вівторок, 30 серпня 2022 Автор: Марина Швець

Якщо сайт знаходиться одночасно в топових позиціях в органічній видачі і в спецрозміщенні в контекстній рекламі, за якою з двох посилань користувач перейде? Який з каналів принесе рекламодавцеві трафік?

економія бюджету на контекст

Більшість користувачів перейдуть по верхній посиланням — контекстному оголошенню. Рекламодавець оплатить ці кліки, хоча при відключеній рекламі він міг би отримати безкоштовні переходи з пошуку. Виходить, що один канал перетягує користувачів з іншого. Це явище називається каннибализацией трафіку.

Виходить, контекстна реклама забирає кліки тих користувачів, які перейшли на сайт по посиланню з органічної видачі. Давайте з'ясуємо, в якому обсязі це відбувається, і як це впливає на рекламні витрати.

Скільки контекст забирає у пошуку?

Першими вивченням канібалізації трафіку зайнялися фахівці Google, потім з'явилися дослідження Яндекса. За даними Google, при відключенні контекстної реклами можна втратити близько 85 % трафіку. Це значення отримало назву IAC — Incremental Ad Clicks.

Іншими словами, близько 15 % трафіку, який забезпечує контекст, рекламодавцям і так приносить органіка.

Згідно з дослідженням Яндекса, якщо сайт займає перше місце в пошуковій видачі, при відключенні контекстної реклами рекламодавці не можуть компенсувати до 48 % трафіку.

Виходить, що контекстна реклама забирає у органіки від 10 до 50 % трафіку.

еЛама проводить дослідження

Розглянемо докладніше умови проведення експерименту, щоб при бажанні ви змогли провести його для свого проекту.

У дослідженні взяли участь рекламодавці з різних галузей: продаж шин, встановлення пластикових вікон, дитячого одягу.

Серед запитів ми вибрали ті, які забезпечують цим сайтам покази на перших п'яти рядках не менше трьохсот разів в місяць на пошуку Яндекса. Ми взяли тільки комерційні запити, інформаційні і брендовані не використовували. Також одна з умов було розміщення по певному ключовому запиту 3 контекстних оголошення в спецрозміщенні і 4 — в гарантії.

Потім ми запустили тестування. Ми створили дві абсолютно однакові рекламні кампанії і запускали їх поперемінно. В один день перша кампанія працювала в спецрозміщенні. На наступний ми її вимикали і запускали другу в блоці гарантованих показів. Так нам вдалося отримати репрезентативну вибірку.

Коли користувач вводить запит в пошукову систему, показується контекстна реклама або в лівому, або в правому блоці. Побудувавши в Яндекс.Директе звіт по кількості показів оголошення по темі фразі, отримуємо кількість запитів до пошукової системи. Кількість переходів за даним запитом з результатів пошуку можна подивитися в Яндекс.Метриці. Поділивши одне на інше, одержуємо CTR по даній фразі в органічній видачі.

Що вони отримали

У результаті ми з'ясували, що як тільки контекст запускається в спецрозміщенні, кількість переходів по посиланнях з пошукової видачі зменшується в середньому на 44 %.

В середньому по всіх групах запитів CTR в SEO за контексті спецрозміщенні склав 8,1 %, а при контексті тільки під результатами пошуку — 14,55 %.

Рахуємо гроші

Тепер розберемося, як відтягування трафіку впливає на рекламний бюджет.

Вартість замовлення можна порахувати як відношення витрат конверсії. При включенні контекстної реклами потік клієнтів з пошуку скорочується приблизно на 44 %. Для розрахунків значення округлимо до 40 %.

Тобто якщо сайт входить в першу п'ятірку результатів пошуку, при запуску контекстної реклами над видачею можна отримати лише близько 60 % нових клієнтів.

Якщо ваше завдання — отримати як можна більше переходів будь-яку ціну, вам вигідно запускати контекстну рекламу в спецрозміщенні. Але якщо вам потрібно оптимізувати бюджет, ви можете скоротити вартість кліка на 44 %.

Таким чином, якщо сайт за певним пошуковим запитом входить в першу п'ятірку результатів пошуку, для оптимізації бюджету максимальна ставка в контексті повинна збільшуватися на понижуючий коефіцієнт в розмірі 20 — 40 %. Для розрахунку коефіцієнта можна також спиратися на дані дослідження Яндекса про IAC.

Відео

Також читати - Розподіл трафіку на сторінці видачі пошукових систем.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити