Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Анкорні і безанкорні ссилки. В чому різниця?

Останнє оновлення: Понеділок, 20 січня 2020 Автор: Марина Швець

Анкорні і безанкорні ссилки

Перед тим як почати організовувати внутрішню перелінковку на сторінках сайту або нарощувати зовнішню посилальну масу необхідно розібратися, що ж із себе представляють анкорне і безанкорне посилання. Чому рекомендується використання і тих, і інших у певному співвідношенні?

Для початку давайте пройдемося по азам. Ссилка складається з двох елементів:

  1. URL – адреса сторінки, на яку вона веде;
  2. анкор – її текстове відображення.

І анкорні і безанкорні ссилки включають обидва ці елемента, причому перший у них нічим не відрізняється. Відмінність лише в другому – в анкорі.

Анкорні ссилки

Цей тип посилань передбачає наявність текстової частини, в точності відповідає тематиці сторінки, адресу якої захований під нею. В ідеалі – це конкретний ключовий запит, під який оптимізована сторінка. Це зведе до мінімуму випадкове натискання користувачем, оскільки він вже буде знати, про що буде йти мова після переходу. При цьому адреса сторінки схований від її очей.

Анкорные посилання містять текстову частину обмежену тегами <a>...</a>
Ось так виглядають всі анкорні ссилки (приклад):

анкорні ссилки

Важлива умова, які обов'язково потрібно дотримуватися – текст анкору не повинен містити помилок. У зворотному випадку пошукові роботи можуть сприйняти його у вигляді набору символів, визначаючи як спам.

Безанкорні ссилки

Анкор у них, звичайно ж, є. От тільки текст в ньому є не конкретним запитом, а довільними, не вказують на тематику сторінки, словами. Це можуть бути вказівки типу: тут, там, детально і т. д. Ось як виглядає безанкорна ссилка:

Безанкорні ссилки

Окремо потрібно виділити безанкорні ссилки, що містять адреса сторінки в текстовій частині. Вони мають найбільш природний вигляд. Здогадатися про вміст ключової сторінки можна лише по околоссилковому тексту.

Безанкорна ссилка

А ось як виглядає безанкорна ссилка з адресою очима відвідувача:

Просування анкорними і безанкорними ссилками

 Абсолютно всі вони (якщо є якісними) впливають на вагу сторінок, на які ведуть. При цьому:

  1. Зовнішні відповідають за динамічний вагу. Його значення може різнитися в залежності від прописаного в анкорі тексту і має найбільшу величину при використанні точного запиту, під який створено сторінку. Посилальне ранжирування сторінок пошуковими системами відбувається з урахуванням динамічного ваги.
  2. Внутрішні, які використовуються при перелінковці між сторінками ресурсу, відповідають за передачу статистичної ваги від однієї сторінки до іншої. Правильна перелінковка також враховується пошуковими і впливає на рейтинг сайтів у видачі.

Анкорні ссилки останнім часом слабо допомагають у просуванні сайтів, оскільки пошукові системи стали вважати, що вони майже завжди є покупними.

Просування безанкорными посиланнями все ще працює непогано, оскільки пошуковим системам в цьому випадку важко відрізнити природне згадування від купленого. До того ж отримати їх можна і безкоштовно.

Звичайно ж, для цього доведеться докласти деякі зусилля, але отримані результати будуть стояти того. Цей варіант виглядає найбільш природно. Для нього відмінно підійде згадка про сайт в різних соц. мережах, блогах і форумах, де одні користувачі таким способом діляться з іншими інформацією про важливих і корисних ресурсах.

Які з них Вам вибрати для просування свого сайту? Не можна використовувати лише один їх вид. Рекомендується дотримуватись формули:

  • 10% – анкорні ссилки;
  • 60% – безанкорні ссилки;
  • 30% – змішані. 

Правильно комбінуючи анкорні і безанкорні ссилки належної якості, Ви з легкістю збільшите рівень довіри до Вашого сайта з боку пошукових систем. А це, в свою чергу, вплине на ймовірність попадання в ТОП видачі результатів пошуку.

Дательно про просування сайту можна познайомитися в розділі про SEO: http://itstatti.in.ua/seo.html.


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram і будьте в курсі всіх подій

Додати коментар


Захисний код
Оновити