Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Просування сайту з обмеженим бюджетом

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Марина Швець

Просування сайту

Сьогодні контент-маркетинг використовується різними бізнесами – як за розміром, так і за напрямом своєї діяльності. У деяких випадках на Заході компанії мають величезний бюджет на реалізацію контент-маркетингової стратегії, обчислюється сотнями тисяч доларів. Але в цій статті ми поговоримо про компаніях, які мають дефіцитний бюджет на маркетинг взагалі і контент-маркетинг зокрема.

Дуже часто ми чуємо від наших клієнтів: «Яку контент-маркетингову стратегію ви плануєте реалізовувати з нашим обмеженим бюджетом?». Одним з головних плюсів контент-маркетингу є те, що тут можна цілком успішно працювати і з обмеженим бюджетом. І ми доводили це безліч разів.
Розглянемо досить типовий сценарій для малого або середнього бізнесу: допустимо, ви можете щомісяця виділяти тільки 7-10 тис. грн для просування вашого сайту з залученням агентства на аутсорсингу. В цю вартість входить все: і створення, редагування і поширення вашого контенту. Як домогтися у цій ситуації максимально можливого результату?

Визначтеся з контентом, який ви хочете транслювати в мережі

Перше, що вам необхідно зробити – створити контент-план (і чим більше буде горизонт планування, тим краще). У цьому плані потрібно визначитися, які види медійного контенту ви хочете використовувати для реалізації різних контент-маркетингових проектів.
Від того, який вид контенту ви збираєтеся використовувати і чи будете ви звертатися в аутсорсингові компанії, безпосередньо залежить рекламний бюджет, який ви витратите на здійснення вашої контент-стратегії.
Розглянемо наступні види контенту:

 • Текстовий контент. Так, текстовий контент може коштувати дуже дорого, особливо, якщо він включає в себе технічну або дослідницьку роботу, а також якщо він припускає якийсь конверсійний сценарій (т. зв. «продаютчий текст»). Але це більше виняток – в цілому, текстовий контент є одним з найдешевших на ринку. При цьому текстовий контент є основною частиною будь-контент-маркетингової стратегії, це теж потрібно враховувати.
 • Інфографіка. У вашому штаті є колектив графічних дизайнерів, що спеціалізуються на інфографіці? Або ж вам потрібно звернутися за цією послугою в аутсорсингову компанію? Поговоріть з дизайнерами або агентствами, зайнятими в цій сфері, про те, скільки буде коштувати створення інфографіки під ваші цілі. Дізнайтеся, який варіант оплати вони віддають перевагу: погодинну або разову (проект)? Це може значно вплинути на загальний бюджет проекту – не забуваємо, що у нас з вами на все 7-10 тисяч грн.
 • Відео. Хоча відео і здається дорогим засобом комунікацій, воно не обов'язково повинно таким бути. Хочете вірте, хочете ні, але відео, зняте на мобільний телефон або на любительську цифрову камеру, теж може виявитися таким же ефективним, як і відео, зняте професійним відеооператором. Питання, насправді, не в ціні, а в затребуваності і комунікативний потенціал. Якщо ви бажаєте зняти відео високої якості, ваших десять тисяч в місяць явно буде недостатньо. Але якщо ви самі можете зняти відео і відредагувати його в межах вашої компанії або навіть найняти відеоредактора-фрілансера або недороге агентство, ваших грошей цілком вистачить.
 • Фото: Фотографії, відео, можуть бути дорогим задоволенням, але не обов'язково. Навіть фотографії, зняті на мобільний телефон, можуть стати чудовим контентом – особливо з урахуванням того, скільки фільтрів і програм для редагування фотографій зараз існує.

Складіть план бюджетування

Ми б рекомендували вам скласти план бюджетування проекту на наступні 6-12 місяців, виходячи з того, які види контенту ви вирішили використовувати. Наприклад, ви можете вибрати наступний план дій:

 • Віддати на аутсорсинг створення двох-чотирьох інфографіка протягом року (5-10 тис. грн. у рік).
 • Віддати на аутсорсинг створення 2-4 якісних оглядів ваших товарів або послуг (7-10 тис. грн. у рік) з поширенням їх на тематичних ресурсах або сторонніх блогах з високою відвідуваністю, але мають вашу ЦА.
 • Ведення блогу на корпоративному сайті з періодичністю один пост на тиждень (12-15 тис. грн. у рік) з використанням найманої редактора.
 • Найняти копірайтера або агентство для написання 4 статей і 4 новин на місяць для корпоративного сайту (40-45 тис. грн. у рік).

У підсумку виходить від 65 до 80 тис. грн. при нашому річному бюджеті в 80-100 тис. Як бачите, у нас з вами навіть є запас! Що з ним робити, постараємося сказати трохи пізніше.

Використовуйте час по максимуму

Хоч 24 години на місяць можуть здатися не таким вже великим відрізком часу, він може стати таким, якщо ви використовуєте його по максимуму. Наприклад, скориставшись даними вище прикладом використання аутсорсингових послуг, можна витратити свій час на наступне:

 • Одна година в тиждень. Накидайте приблизний план для поста в блозі і відправте його редактору (читайте вище) для доопрацювання. Потім опублікуйте його в блозі. Дуже рекомендується вибрати для цього певний день тижня і завжди робити дану роботу у цей день.
 • П'ять годин на квартал. Займіться управлінням перерахованими вище проектами на аутсорсинг – це буде стаття, яких інфографіка для поширення на сторонніх майданчиках. Вони вимагають вашої участі. Який би не був професіонал, йому недостатньо вашої експертизи по темі. Курируйте, щільно працюйте з вашими виконавцями спільно.
 • Дві години в тиждень. Ставте роботу з виконавцями так, щоб вам присилалися на узгодження теми статей та новин для вашого сайту. При цьому допомагайте вашим копірайтерам, підказуйте їм, про що писати і як краще розкрити тему. Перевіряйте особисто написані матеріали, вносьте корективи. Вашим читачам потрібна експертиза, а не красиві слова. І запам'ятайте головне: якщо тексти не потрібні вам особисто, вони не будуть потрібні нікому.
 • 15 хвилин в день. Відповідайте на твіти, коментарі на сайті, блозі, соціальних мережах і т. д. Взаємодійте з іншими, обговорюйте ваш контент. Будьте товариськими, розмовляйте з аудиторією. Не соромтеся визнавати свої помилки. (Ось вам приклад: у цій статті користувач нам дав корисний коментар, ми тут же внесли правки в текст). Спочатку може бути важко, так як в соціальних мережах легко втратити лік часу. Але в нашому випадку, у разі дефіцитного бюджету, ми не можемо собі дозволити таку розкіш – так що дисципліна буде обов'язковою умовою.
 • Одна година в місяць. Робіть нові відкриття. Вивчайте ефективність тих чи інших прийомів вашої чи чужий контент-маркетингової стратегії. Це не тільки полегшить вам розуміння загальних тенденцій на ринку, але і дозволить внести істотні поправки у вашу стратегію просування.

У підсумку виходить приблизно 27 годин на місяць. Зрозуміло, що дуже складно бездоганно дотримуватися цього розкладом. Але якщо ви будете використовувати редакторський календар і складати план виконання завдань, ви самі здивуєтеся отриманими результатами.

Найголовніше – дотримуватися цього плану постійно. Контент-маркетинговий вибух не можна отримати, не дотримуючись вашої стратегії з маніакальною впертістю. Ніяких відступів, будуйте свій бренд, свою компанію по цеглинці з місяця в місяць. На бюджет 7-10 тис. грн це теж можливо, але! Але потрібно розуміти одну важливу річ – вам особисто треба займатися всі роботи, і досить глибоко занурюватися у все. Незалежно від того, чи являєтесь ви власником бізнесу або найнятий менеджером по маркетингу і рекламі.

Якщо є така можливість, ви можете попросити співробітників вашої компанії взяти участь у контент-маркетингових проектах, щоб досягти максимальних результатів (вашим користувачам потрібна експертиза!). Можливо, деякі з них захочуть писати для корпоративного блогу час від часу, розуміючи, яку користь вони можуть принести компанії, і вашого бренду.
Деякі компанії абсолютно випадково розкрили таланти вельми пристойних копірайтерів у тих людей, від яких найменше очікували. Попросіть кого-небудь з працівників складу написати статтю про постачання або бухгалтера - пояснити фінансовий аспект якого-небудь питання, або менеджера з продажу – розповісти про найбільш поширені питання у вашій сфері бізнесу. Чому б і ні? Чи можете влаштувати конкурс на посаду з кращим трафіком, отриманими беклинками і т. д., адже іноді, просте дружнє змагання може принести цілий потік креативних ідей.

Залучайте додаткові кошти

У наведеному вище прикладі нам вдалося зберегти якусь частину коштів від виділеного бюджету. Як їх використовувати?
Наприклад, ви можете купити рекламу для просування вашого контенту в соціальних мережах. Ви можете витратити їх на серйозне дослідження вашого ринку (наприклад, в кінці року). Ви можете збільшити кількість створеної інфографіки. (Якщо вона буде дійсно хороша, ви здивуєтеся, який високий потенціал у цього способу контенту до створення неконтрольованих републикаций, а значить, до збільшення кількості контактів аудиторії з вашим брендом, адже ви ж не забуваєте брендувати свою інфографіку?).

Розширюйтесь у відповідності зі своїм бюджетом

Якщо ви в змозі витрачати значно більше 7-10 тис. грн в місяць та семи годин на тиждень на реалізацію контент-маркетингової стратегії вашого проекту, то можете розширити ваш план – за рахунок кількості матеріалів, а також за рахунок використання інших видів контенту (розсилки, презентації, відео - та аудіоподкасти тощо).
Якщо у вас більше часу на контент-маркетинг, постарайтеся використовувати «штатні» ресурси по максимуму і присвятіть більше часу просування контенту, його поширення і взаємодії з аудиторією.

Завжди оцінюйте успіх

У контент-маркетингової кампанії вкрай важливо виміряти її успіх, щоб знати, що потрібно (а що не потрібно робити в наступний раз. Пройдіться по ваших щомісячних звітів і визначте, які матеріали отримали широкий відгук у соцмережах (лайки, ретвіти, розшарювання), які матеріали отримали природні посилання з інших сайтів, які матеріали виявилися більш цікавими для існуючої аудиторії вашого сайту. Намагайтеся вимірювати успіх вашої контент-маркетингової кампанії в цифрах. І тут не обійтися без коштів статистики. Контент-маркетинг неможливий без аналітики.
Існує багато інших способів витратити 7-10 тис. грн. в місяць і сім годин в тиждень на реалізацію вашої контент-маркетингової стратегії – вам лише треба знайти той, який найбільше підійде вам і вашій аудиторії.
Одне можна сказати напевно: це можна зробити, і це може принести успіх. Той факт, що у вас обмежений бюджет на контент-маркетингову стратегію не означає, що ви не досягнете успіху. Повірте нашому досвіду. У нас були клієнти і зі значно меншими бюджетами. Серед них є ті, хто зараз є лідером ринку.

Відео

 Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити