Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Заголовки H1 і TITLE. Робити їх однаковими чи різними?

Останнє оновлення: Неділя, 03 березня 2024 Автор: Марина Швець

Заголовки H1 і TITLE

Повинні H1 і TITLE збігатися чи потрібно їх робити різними? Давній питання, яка обов'язково виникає на кожній зустрічі, де є сеошники. Звідки він з'явився сказати складно. Можливо, невідповідності рекомендацій пошукових систем і прикладів в ТОП10.

Доводи за різні теги тайтла і H1: мовляв, пошуковик "подумає", що ми хочемо посилити подвійним вживанням значення ключового слова, за що обов'язково покарає :) Доводи за однакові теги: цитата допомоги Яндекса для вебмайстрів:

Щоб робот, аналізує ваш сайт, зміг правильно виділити найбільш важливі розділи і ключові сторінки, потрібно щоб... текст в тезі TITLE для ключових сторінок збігався з її назвою (з заголовком сторінки, виділеним, наприклад, тег H1) і з текстами посилань, що вказують на цю сторінку.

Але тут варто звернути увагу, що дана рекомендація в контексті коректного виділення пошуком швидких посилань. Як же насправді, робити їх однаковими чи різними? За великим рахунком — без різниці. Але варто врахувати кілька моментів. 

H1 і TITLE повинні перетинатися

Якщо тайтл про одне, а H1 про інше, то пошуку складніше визначити, яким саме ключовими словами релевантна сторінка, так і користувачі будуть у скруті. Також ці ділянки коду допомагають пошукачам формувати спеціальні елементи в сніппеті, типу хлібних крихт або швидких посилань. Іншими словами, не потрібно робити TITLE H1 і зовсім різними.

H1 і TITLE

H1 і TITLE видно користувачами на різних етапах взаємодії з сайтом

TITLE користувач частіше бачить ще до переходу на сайт. H1 бачить вже тоді, коли знаходиться на сторінці. У зв'язку з цим, H1 краще робити коротким і максимально описує суть посадкової сторінки, багато що залежить від її призначення. Що стосується TITLE, крім змісту ключових слів, він повинен мотивувати користувача клік (перехід). В іншому випадку можна оптимізувати текстову релевантність, але не оптимізувати конверсію в кліки і, відповідно, отримувати не весь трафік.

TITLE підтягується в соцмережі

Якщо код додатково не налаштовувати, то при розшарювання користувачами сторінки в соцмережі, заголовок береться з тайтла. Якщо він спамний, то це перешкоджає як переходу із соцмереж, так і розшарюванням в принципі. Якщо ж буде просто коротким як і H1, то це теж поганий варіант. Цей пункт найбільш актуальний для інформаційних і новинних проектів. Але деякі з них тільки і працюють на соцмережі, тому брати приклад з заголовків типу “Ця жінка не могла більше дивитися на себе в дзеркало. І ось що вона зробила..." не завжди коректно для SEO. Просто при складанні тайтлов пам'ятайте, що вони можуть потрапляти заголовками в соцмережі.

TITLE може містити додаткові ключові фрази

Щоб просувати сторінку не тільки за обраним середньочастотним фразам, але і по суміжних, а також великим пулу низькочастотних фраз, в тайтл можна додавати деякі слова з сем.ядра. Відповідно, це буде відрізняти його від тега H1.

Наприклад, у нас пул запитів: монтаж бітумної черепиці, монтаж гнучкої черепиці, інструкція з монтажу черепиці, технологія монтажу черепиці, технологія укладання бітумної черепиці * укладання бітумної черепиці, монтаж гнучкої черепиці відео та ін. та ін.

H1: Інструкція з монтажу гнучкої бітумної черепиці

TITLE: Монтаж гнучкої черепиці, технологія укладання. Ціна, відео

Тут тайтл і H1 зовсім розрізняються, перетинаються лише деякими словами (монтаж, бітумна черепиця). Вставляти всі слова з ядра в тайтл або в H1 немає сенсу, це буде виглядати спамным, а поділ слів за ділянок коду (у тому числі за іншим заголовкам) — хороша стратегія. Повторюся, за великим рахунком, не так важливо, чи робити TITLE і H1 різними або однаковими. Багато чого залежить від типу посадкової сторінки, типу запиту і ваших очікувань. Враховуйте деталі, описані вище, дивіться за видачу інтересуемий запитам, підходите до вирішення завдання зі здоровим глуздом. 

Відео

Читайте також - Фактори внутрішньої оптимізації сайту (повний список).

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити