Марина ШвецьАвтор: 

Марина Швець

PR-менеджер, SEO фахівець. Професіонал в області маркетингу, SMM і просування веб-ресурсів.

Оптимізація контенту. Кілька корисних порад від західних експертів

Останнє оновлення: П'ятниця, 01 березня 2024 Автор: Марина Швець

Оптимізація контенту

При оптимізації контенту необхідно приділити увагу і аудиторії, для якої він призначений, та пошуковим системам. Але як дотримати цей баланс? На що слід найбільше звернути увагу? І яка найбільш груба помилка вебмастера при роботі з контентом? У даній статті представлений переклад опитування зарубіжних експертів щодо оптимізації контенту. Отже, що ж радять професіонали?

 Алан Блейвейс
(Alan Bleiweiss, SEO-консультант)

Алан БлейвейсВсе, що ви робите для SEO, повинно проходити КРАУД-тест: Якість, Релевантність, Авторитет, Унікальність і Траст. Як мінімум, кожен сигнал повинен підсилити якість, унікальність і релевантність. Авторитет і траст – розпливчасті терміни, але над ними обов'язково потрібно працювати. Як правило, останні є побічним продуктом того, що ви робите.

Груба помилка при оптимізації контенту, яку я спостерігаю у вебмайстрів, це зациклення на певних сигналах: вхідні посилання, використання ключових слів, відсоток унікальності і так далі... Вони обмежуються на чомусь одному замість того, щоб зрозуміти необхідність спрямувати свою енергію/зусилля/ресурси в різних напрямках.

Ерік Энж
(Eric Enge, керуючий компанією Stone Temple Consulting)

Ерік ЭнжПроведіть простий семантичний аналіз, щоб визначити, "на якій мові спілкуються" люди, обговорюючи інтересуемий вас тему. Це дозволить краще визначити напрямок контенту, а також скласти правильний заголовок статті/документа. А потім, дозвольте експерту по вашій темі написати крутий контент без відволікання їх уваги на використання різних варіантів ключових слів. Метою номер один має бути створення такого контенту, який задовольняє потребам користувача.

Багато оптимізаторів намагаються кожен параграф запхати різні варіанти ключових фраз, їм потрібно переконатися, що головний ключ використовується в тексті як можна частіше. Але це стовідсотковий спосіб убити контент і зробити його непридатним для користувача. Якщо ви дозволите експерту по вашій темі написати потрібний контент, він природно зробить текст насиченим різними семантичними конструкціями.

Меліса Фач
(Melissa Fach, що керує компанією SEO Aware)

Меліса ФачВи повинні мати SEO і бізнес-цілі для всього сайту і кожної з його сторінок. Потім вже можна починати думати про стратегії, які досягнуть ці цілі і про створення відповідного контенту.

Найбільш важлива частина контент-стратегії повинна полягати в тому, що кожна частина цього контенту формує довіру вирішує потреби користувача і є вкрай необхідним. Без довіри ви нічого не маєте, якщо ви не задовольняєте потреби користувача, тоді ви йому не потрібні, а необхідність і актуальність не дозволять клієнтам піти, не попрощавшись. Дуже важливо контент спрямовувати на те, щоб відвідувача конвертувати у клієнта. Залучення трафіку нічим не закінчується без конверсії.

Ренд Фишкин
(Rand Fishkin, чарівник країни Moz)

Ренд ФишкинПроведіть опитування аудиторії. Зберіть приблизно тих хлопців, які можуть бути зацікавлені в темі вашого контенту, а потім запитайте, що їм найбільше цікаво дізнатися, чи будуть якісь із ваших креативних ідей резонувати з ними? Люди вам розкажуть, якою інформацією вони розчарувалися, а якими з ваших ідей захопилися. Якщо ваш контент не резонує з аудиторією, слід переглянути план і все переробити по-новій.

Помилкою буде вважати, що якщо ви побудували це, то вони прийдуть (відоме амер. вираз "If you build it, they will come"). Я зустрічаю багато маркетологів і брендів, які перестають інвестувати в контент, так як вони пробували і нічого не вийшло". Ви, насправді, не інвестували в контент, якщо не було невдалого досвіду та множинних повторних зусиль. Ця справа вимагає постійних вкладень.

Едж Кон
(AJ Kohn, керуючий компанією Blind Five Year Old)

Едж КонГоловне правило – читабельність. Люди в основному не читають книги, а переглядають контент. Тому, використовуйте заголовки і підзаголовки з цікавими назвами, використовуйте короткі параграфи, розділяйте їх зображеннями, робіть контент легким для запам'ятовування.

Часта помилка – швидко здаватися. Ведучи блог, групи в соціальних мережах або створюючи іншого типу контент, багато людей пробують робити це кілька місяців, а потім визнають поразку і бурмочуть, що "це не працює" або звітують менеджерам, що "немає відповідного ROI". Успіх приходить повільно і надовго.

Піт Мейерс
(Dr. Pete Meyers, фахівець з маркетингу в Moz)

Піт МейерсЦе звучить як від капітана Очевидність, але багато людей не приділяють час і сили на складання заголовків, або ж переспамливают ключовими словами. Google відображає на даний момент менше символів в заголовку (близько 55), і символи на початку заголовка будуть мати більше значення, і більше будуть впливати на користувачів. Відкиньте старі правила SEO і подумайте про заголовках, що вони можуть реально залучити цільові кліки. Якщо ви повторюєте тут якісь елементи, наприклад, ім'я або назва категорії, то ставте спочатку унікальні елементи.

Груба помилка: Люди хочуть, щоб кожна сторінка і варіація сторінки їх великого сайту була проіндексована, марно сподіваючись, що всі вони будуть добре ранжируватися. Це веде, у кращому випадку, до розмивання, в гіршому – до проблем в ранжуванні (включаючи алгоритм Панда).

Те ж саме стосується внутрішньої перелінковки. Картина така, що 20% ваших сторінок (послуг, товарів) генерують 80% відвідувань/продажу. Якщо ви будете концентруватися на всьому, то це призведе до концентрації ні на чому.

Мет Сильтала
(Mat Siltala, керуючий Avalaunch Media)

Мет СильталаЯкщо акцентувати увагу на поточних тенденціях, я б рекомендував правильно налаштувати для контенту авторство Google. Весь публікується вами контент – відео, слайди, графіка, просто текст – потрібно асоціювати з автором в Google і це коректно налаштувати в технічному плані.

Якщо говорити про помилки, я працюю з безліччю візуального контенту, від інфографіки до відео, і часто спостерігаю, що розшарюючи візуальний контент, люди не забезпечують його текстом. Незважаючи на те, що хороша графіка розкриває тему візуально, вам потрібно додавати супровідний текст для допомоги пошуковим системам розпізнати, чому присвячена дана графіка.

Девід Воллейс
(David Wallace, керуючий Search Rank)

Девід ВоллейсПершим кроком в оптимізації контенту буде проведення семантичного аналізу. Це не означає, що ключові слова самі по собі повинні визначати заголовок вашого контенту, але, якщо це можливо, буде правильним вжити популярні або трендові в пошуку фрази. Сам я рідко проводжу подібний аналіз, але це суттєво може допомогти в ранжируванні тексту, залученні трафіку і супутніх расшариваниях в соціальних мережах.

Інша важлива річ – оптимізація заголовка. Часто їм нехтують при створенні контенту.

Так як зараз стають більш популярними соціальні мережі, засновані на зображеннях і фото, то графічного контенту варто також приділяти увагу і доповнювати ним текстовий контент. Це урізноманітнює сторінку, а також привабить відвідувача і дозволить йому легко поширити контент у себе в соцмережі. Переконайтеся, що ви використовуєте для зображень атрибути ALT і TITLE. Для інфографіки додавайте код вставки на свій сайт (як це робить, наприклад, YouTube для відео).

Моніка Райт
(Monica Wright, директор по роботі з аудиторією у виданнях "Marketing Land" і "Search Engine Land").

Моніка РайтВміст призначений для людей, яких ви залучаєте. Це передбачає практичність, незважаючи на те, що мета контенту може бути розважити, навчити або викликати емоцію читача. Не створюйте контент просто з-за необхідності "стратегії". Наприклад, блог, це не контент-стратегія. Якщо ви можете зрозуміти потребу аудиторії, то набагато простіше буде створювати і оптимізувати контент. Ми часто намагалися провести оптимізацію для пошуку, але відповідаючи на ці питання, ви зрозумієте, якою насправді контент необхідно створити: "Як можна ...", "Що таке ...", "Де можна знайти ...", "Що краще ...", "Хто такий ...".

Головна помилка – спочатку створювати дизайн і функціонал, вставляючи контент як щось другорядне. Контент-це продукт, цінний внесок. Один з моїх начальників при створенні продукту постійно запитував: "Це якась наша фіча або користь для юзера?". Думайте про контент, як про користь.

Відео

Читайте також - Заголовки H1 і TITLE. Робити їх однаковими чи різними?.

Сподобався матеріал? Будь ласка, репости!


Вітаю всіх на нашому інтернет-журналі. Я - Вольдемар Воронцовський. Цей матеріал написаний і опублікований одним з наших авторів (експертом у своїй справі). За кожною статтею стоїть досвідчений співробітник нашої команди, який перевірив матеріал на помилки і актуальність. Познайомитися з нами можна в розділі - «».


Підписуйтесь на наш канал в Telegram 👉 там все про крипту та інвестиції

Додати коментар


Захисний код
Оновити